Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν παραγγελω αυτό με dhl πιστεύετε ότι θα έχω τελωνείο?

 

https://m.aliexpress.com/item/32686183066.html#autostay

 

Επειδή η αξία είναι χαμηλή, το πιθανότερο είναι ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα,έχω δυο παραγγελίες που δεν εχω ιδέα που είναι..Η μια είναι απο aliexpress ενα εργαλείο και παρότι έχει μέρες που μου έχει δώσει το tracking δεν φαίνεται πουθενά..

RS563582836NL

Και η άλλη είναι μια κάρτα απο gearbest και αυτή άφαντη

RS901793650CH

Μπορει να τα δει καποιος πουθενά;;

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,έχω δυο παραγγελίες που δεν εχω ιδέα που είναι..Η μια είναι απο aliexpress ενα εργαλείο και παρότι έχει μέρες που μου έχει δώσει το tracking δεν φαίνεται πουθενά..

RS563582836NL

Και η άλλη είναι μια κάρτα απο gearbest και αυτή άφαντη

RS901793650CH

Μπορει να τα δει καποιος πουθενά;;

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρώτο είναι ..άφαντο,

το δεύτερο:

http://track.trackingmore.com/swiss-post/en-RS901793650CH.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,έχω δυο παραγγελίες που δεν εχω ιδέα που είναι..Η μια είναι απο aliexpress ενα εργαλείο και παρότι έχει μέρες που μου έχει δώσει το tracking δεν φαίνεται πουθενά..

RS563582836NL

Και η άλλη είναι μια κάρτα απο gearbest και αυτή άφαντη

RS901793650CH

Μπορει να τα δει καποιος πουθενά;;

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποτέ έγινε η παραγγελία;;

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,έχω δυο παραγγελίες που δεν εχω ιδέα που είναι..Η μια είναι απο aliexpress ενα εργαλείο και παρότι έχει μέρες που μου έχει δώσει το tracking δεν φαίνεται πουθενά..

RS563582836NL

Και η άλλη είναι μια κάρτα απο gearbest και αυτή άφαντη

RS901793650CH

Μπορει να τα δει καποιος πουθενά;;

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πρωτο φανηκε σημερα preadvised στο site της NL post

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος, η επεξεργασια πληρωμης ποσο διαρκει; περασμενη δευτερα 11/7/2016 εστειλα τα λεφτα με western union τριτη παραληφθηκαν. η αγορα αφορα ενα κινητο απο geekbuying. η παραγγελια μου φαινεται ακομη στην επεξεργασια πληρωμης.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Πάντα αγοράζουμε με PayPal για την δική μας ασφάλεια με western union δεν θα έστελνα ποτέ ούτε 10€.

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ έγινε η παραγγελία;;

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Στις 11/07 και οι δυο νομίζω..Παιδιά σας Ευχαριστώ πολύ..

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Νωρίς είναι ακόμα σε καμιά εβδομάδα ξανά κοίταξε

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

EMS=Μεταφορική εταιρια=Περισσότερες πιθανότητες για τελωνείο...Έφτασε κανονικά Θεσσαλονικη.Τωρα περιμένεις να βγει απο το τελωνείο να δεις και τι θα πληρώσεις....Την αλλη φορα να προσεχείς περισσότερο.

 

Προς ενημέρωση του κοινού τελικά πλήρωσα τελωνείο. Συνολικό κόστος 63 ευρώ τελωνείο για αγορά περίπου 180 ευρώ κινητό. Από Ελλάδα πιο φθηνά θα μου έβγαινε και φυσικά θα ερχόταν πολύ πιο γρήγορα. Άλλη φορά μόνο από Ελλάδα ή τουλάχιστον από ευρωπαική αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση του κοινού τελικά πλήρωσα τελωνείο. Συνολικό κόστος 63 ευρώ τελωνείο για αγορά περίπου 180 ευρώ κινητό. Από Ελλάδα πιο φθηνά θα μου έβγαινε και φυσικά θα ερχόταν πολύ πιο γρήγορα. Άλλη φορά μόνο από Ελλάδα ή τουλάχιστον από ευρωπαική αποθήκη.

Μόνο το σωστό δεν έγραψες ... "Άλλη φορά μόνο με απλό ταχυδρομείο"

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω και εγω να παραγγειλω απο Κινα. Ποιο ταχυδρομειο πρεπει να επιλεξω και ποιο site προτεινετε ως αξιοπιστο; Εχω υπ'οψιν μονο το fastcardtech.com αυτη τη στιγμη. Ευχαριστω. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πάντα απλό ταχυδρομείο ΟΧΙ κουριερ και όχι από το συγκεκριμένο μαγαζί δες στα γνωστά αξιόπιστα.

Μάνο ποιος σου είπε να το πάρεις με ems;; αφού οι κουριερ συνήθως περνάν τελωνείο.

 

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση του κοινού τελικά πλήρωσα τελωνείο. Συνολικό κόστος 63 ευρώ τελωνείο για αγορά περίπου 180 ευρώ κινητό. Από Ελλάδα πιο φθηνά θα μου έβγαινε και φυσικά θα ερχόταν πολύ πιο γρήγορα. Άλλη φορά μόνο από Ελλάδα ή τουλάχιστον από ευρωπαική αποθήκη.

Ναι ρε Μάνο την πάτησες, κρίμα.

Πρώτα έπρεπε να ενημερωθείς και μετά να παραγγείλεις.

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα το Vernee Apollo Lite απο geekbuying. τροπος αποστολης δεν επελεξα κανενα,το αφησα με απλη αποστολη που ηταν και δωρεαν. θα ερθει γραφει Registered Airmail,ολοι η αλλοι τροποι ηταν με κουριερ. η αποστολη γινετε δωρεαν. αν καταλαβα καλα θα ερθει με αεροπλανο Ελλαδα και θα συνεχησει με ΕΛΤΑ; Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή με LAOS post στις 12/7, το παρέλαβα σήμερα 20/7 στην Αλεξανδρούπολη. Σφαίρα!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή με LAOS post στις 12/7, το παρέλαβα σήμερα 20/7 στην Αλεξανδρούπολη. Σφαίρα!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ποιο μαγαζί φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Από ποιο μαγαζί φίλε μου;

Bangood, πήρα κινητό Xiaomi Mi4c.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια παραγγελιά από το Gearbest και το tracking έχει κολλήσει στο : the item is on transport of destination .Έχει κολλήσει εδώ και 6 μέρες τι να κάνω? :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μια παραγγελιά από το Gearbest και το tracking έχει κολλήσει στο : the item is on transport of destination .Έχει κολλήσει εδώ και 6 μέρες τι να κάνω? :(

Να περιμένεις. Το πακέτο έχει φύγει από Κίνα προς την χώρα προορισμού.

Μέσα στην επόμενη βδομάδα θα έχει έρθει στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα μερικά λαθάκια σε αυτό που έγραψα πριν : The item in on transort to the country of destination το tracking είναι: RS564036783NL

και το θέμα είναι εκτός ότι έχει καθυστερήσει να έρθει, ότι το χρειάζομαι μέσα σε 10 μέρες μακάρι να συνεχίσει γρήγορα , το προηγούμενο ήρθε μέσα σε 3-4 μέρες ξέρετε γιατί καθυστερεί? με Post NL έρχεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να περιμένεις. Το πακέτο έχει φύγει από Κίνα προς την χώρα προορισμού.

Μέσα στην επόμενη βδομάδα θα έχει έρθει στην Ελλάδα.

thanks για την απάντηση απλα ειναι λίγο περίεργο ....
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα μερικά λαθάκια σε αυτό που έγραψα πριν : The item in on transort to the country of destination το tracking είναι: RS564036783NL

και το θέμα είναι εκτός ότι έχει καθυστερήσει να έρθει, ότι το χρειάζομαι μέσα σε 10 μέρες μακάρι να συνεχίσει γρήγορα , το προηγούμενο ήρθε μέσα σε 3-4 μέρες ξέρετε γιατί καθυστερεί? με Post NL έρχεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

thanks για την απάντηση απλα ειναι λίγο περίεργο ....

Τίποτα το περίεργο.

Καμία αποστολή δεν είναι ίδια με μια άλλη και ο γενικός κανόνας περιγράφεται στην αρχική σελίδα του οδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το σωστό δεν έγραψες ... "Άλλη φορά μόνο με απλό ταχυδρομείο"

 

Και αυτό σωστό που λες. Απλά δεν το ανέφερα επειδή πάντα θα υπάρχει μια μικρή πιθανότητα το τελωνείο να τσιμπήσει ακόμα και το απλό ταχυδρομείο. Ίσως να είναι πολύ μικρή η πιθανότητα ωστόσο δεν είναι μηδαμινή. Αν δεν υπάρχει καθόλου πιθανότητα τότε πάω πάσο. Δεν είμαι γνώστης της διαδικασίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ρε Μάνο την πάτησες, κρίμα.

Πρώτα έπρεπε να ενημερωθείς και μετά να παραγγείλεις.

 

Ναί. Έχεις απόλυτο δίκαιο. Εγώ έκανα το αντίθετο :) Πρώτα έκανα παραγγελία και μετά έψαχνα στα forum να δω τι συμβαίνει. Μέσα στην ασχετοσύνη μου όμως ήμουν τυχερός που το έστειλε με EMS = Ελτά courier διότι με τα άλλα courier θα πλήρωνα πολύ πιο ακριβά τις διαδικασίες εκτελωνισμού. Επίσης το κινητό που αγόρασα (xiaomi redme note 3) μου άρεσε και ευτυχώς δουλεύει καλά (τουλάχιστον μέχρι τώρα). Βέβαια ο πιο κρίσιμος χρόνος για να δω αν δουλεύουν όλα σωστά είναι ο πρώτος μήνας.

Edited by manos222
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό σωστό που λες. Απλά δεν το ανέφερα επειδή πάντα θα υπάρχει μια μικρή πιθανότητα το τελωνείο να τσιμπήσει ακόμα και το απλό ταχυδρομείο. Ίσως να είναι πολύ μικρή η πιθανότητα ωστόσο δεν είναι μηδαμινή. Αν δεν υπάρχει καθόλου πιθανότητα τότε πάω πάσο. Δεν είμαι γνώστης της διαδικασίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναί. Έχεις απόλυτο δίκαιο. Εγώ έκανα το αντίθετο :) Πρώτα έκανα παραγγελία και μετά έψαχνα στα forum να δω τι συμβαίνει. Μέσα στην ασχετοσύνη μου όμως ήμουν τυχερός που το έστειλε με EMS = Ελτά courier διότι με τα άλλα courier θα πλήρωνα πολύ πιο ακριβά τις διαδικασίες εκτελωνισμού. Επίσης το κινητό που αγόρασα (xiaomi redme note 3) μου άρεσε και ευτυχώς δουλεύει καλά (τουλάχιστον μέχρι τώρα). Βέβαια ο πιο κρίσιμος χρόνος για να δω αν δουλεύουν όλα σωστά είναι ο πρώτος μήνας.

Εντάξει, μην το σκέφτεσαι άλλο, δεν έχει νόημα, ότι έγινε έγινε. Κάτσε και απόλαυσε το κινητό σου.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλημέρεςςς ;))))

έχω θέμα με merimobiles από δω μπορώ να διεκδικήσω τα λεφτά μου?3 βδομαδες με παιδεύουν και όλο θα το στείλουν είναι?

υπάρχει προστασία ?δείτε την φωτό.

[ATTACH]65783[/ATTACH]

γνωρίζετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...