Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια ειναι λογικο αυτο? 5 μερες και δεν φανηκε Ελλαδα..

Tracking number RS588064007NL

 

28-07-2016 08:43 The item is on transport to the country of destination GREECE

26-07-2016 22:09 The item is at the PostNL sorting center

 

έρχονται παρέα τα δικά μας. υποθέτω ότι ήρθαν αεροδρόμιο απλά δεν τα σκάναραν ακόμα. Υπομονή! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει απο gearbest απο κινα και εχω το παρακατω μηνυμα... Ειχα κανει μια παραγγελια πριν 20 μερες και στις 15 μερες μ ειχε ερθει... Aυτο ξεκινησε 17/7 και εχει κολησει εκει (απο κατω φωτο) ενω το προιγουμενο δεμα σε 2 μερες ειχε ενημερωση... Μηπως να ανησυχω ??

 

http://image.prntscr.com/image/6aa8b02f65364fda8d3300d3a91320df.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λείπω αυτην την εβδομάδα (ο ταχυδρόμος μου άφησε σήμερα ειδοποίηση) , δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να παραλάβω δεν την άλλη εβδομάδα έτσι; πχ να το στείλουν πίσω κινα. Τραβηγμένη ερώτηση αλλα ποτε δεν ξέρεις...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω 10 εργάσιμες μενει στο ταχυδρομείο.

αν αργησεις πολυ, παρτους τηλεφωνο και εμημερωσε τους οτι θα το παραλαβεις

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λείπω αυτην την εβδομάδα (ο ταχυδρόμος μου άφησε σήμερα ειδοποίηση) , δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να παραλάβω δεν την άλλη εβδομάδα έτσι; πχ να το στείλουν πίσω κινα. Τραβηγμένη ερώτηση αλλα ποτε δεν ξέρεις...

 

Πισω απο την ειδοποίηση λεει :P

Link to comment
Share on other sites

28-07-2016 08:43The item is on transport to the country of destinationGREECE

26-07-2016 22:09The item is at the PostNL sorting center

 

έρχονται παρέα τα δικά μας. υποθέτω ότι ήρθαν αεροδρόμιο απλά δεν τα σκάναραν ακόμα. Υπομονή! ;)

RS580505817NL εμένα έφυγε στις 29 από Ολλανδια και σε 2 μέρες εμφανίστηκε στα ελτα. Αύριο λογικά θα παραλαβω! Με αγαπάει η postnl ;) ;)

 

Enviado desde mi UMI eMAX mediante Tapatalk

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον ανησυχώ RS481560848NL, που μπορώ να ρωτήσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον ανησυχώ RS481560848NL, που μπορώ να ρωτήσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

με το καταστημα, να κανουν ερωτηση στην NL...

 

 

 

Εχω παραγγειλει απο gearbest απο κινα και εχω το παρακατω μηνυμα... Ειχα κανει μια παραγγελια πριν 20 μερες και στις 15 μερες μ ειχε ερθει... Aυτο ξεκινησε 17/7 και εχει κολησει εκει (απο κατω φωτο) ενω το προιγουμενο δεμα σε 2 μερες ειχε ενημερωση... Μηπως να ανησυχω ??

 

http://image.prntscr.com/image/6aa8b02f65364fda8d3300d3a91320df.png

 

καλα εισαι ... εχει τρενο η εταιρεια, δεν ειναι μονο αεροπορικως

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάλι έχει μεινει μερες στο 'sorting center' χωρις να αλλάζει κατάσταση.

Αν ειχε το "The item is on transport to the country of destination"

δε θα ανησυχούσα αλλά τώρα δε ξέρω τι γίνεται

 

RS393075280NL

In Transit

Netherlands(PostNL International Mail)

Greece(ELTA)

Latest Event -- 2016-07-31 19:13 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Destination Country - Cache Time: 2016-08-03 08:31

2016-07-31 19:13 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country - Cache Time: 2016-08-03 08:31

2016-07-31 19:13 The item is at the PostNL sorting center

2016-07-28 14:20 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

παιδιά περιμένω δέμα με trackin nubmer NL14691855359025 στο sky56.cn/track/track/index το εμφανίζη 17track τίποτα από της 25 του μηνός δεν έχει κάνει κίνηση Transit Center,left hand navigation--25-Jul-2016 09:15 AM από gearbest
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. νεος εδώ. παρηγγειλα ένα κινητο από vickmall στις 26/7. την επομενη μερα 27/7 μου σταλθηκε email με το Τracking Number RS472305113NL . μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παιζει εδώ http://www.17track.net/en/track?nums=RS472305113NL ? διαβασα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα προφανως αλλα μου φαινεται περιεργο το οτι την 1/8 μου εβγαλε πρωτη φορα το "The item is pre-advised" και σημερα το πρωι που ξανακοιταξα μου το εβγαλε παλι με ιδια ημερομηνια. καμια βοηθεια? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. νεος εδώ. παρηγγειλα ένα κινητο από vickmall στις 26/7. την επομενη μερα 27/7 μου σταλθηκε email με το Τracking Number RS472305113NL . μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παιζει εδώ http://www.17track.net/en/track?nums=RS472305113NL ? διαβασα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα προφανως αλλα μου φαινεται περιεργο το οτι την 1/8 μου εβγαλε πρωτη φορα το "The item is pre-advised" και σημερα το πρωι που ξανακοιταξα μου το εβγαλε παλι με ιδια ημερομηνια. καμια βοηθεια? ευχαριστω

 

Το δικό μου έμεινε pre-advised για 4 μέρες και μετά το πήγαν sorting center και μετά από άλλη μια transport to the country of destination. Υπομονή και έλεγχε!

Link to comment
Share on other sites

σημερα ξεκιναει και το δικο σιγα σιγα.με singapoure post. με λεει οτι ειναι καθ'οδον. επιτελους μετα απο 25 μερες το στελνουν
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έμεινε pre-advised για 4 μέρες και μετά το πήγαν sorting center και μετά από άλλη μια transport to the country of destination. Υπομονή και έλεγχε!

 

απλα με παραξενευει που μου εχει βγαλει 2 φορες το pre-advised με ιδια ημερομηνια αλλα εμφανιστηκαν διαφορετικες μερες (το πρωτο 1/8 και το δευτερο 3/8). ειναι και η πρωτη φορα που παραγγελνω απο κινα (μονο απο ebay εχω κανει παραγγελιες) και δεν ξερω αν ειναι λογικο. τελος παντων ευχαριστω για την ανταποκριση

Link to comment
Share on other sites

με το καταστημα, να κανουν ερωτηση στην NL...

 

 

 

 

καλα εισαι ... εχει τρενο η εταιρεια, δεν ειναι μονο αεροπορικως

 

καλη φαση ;) και ποσες μερες κανει το τρενο ξερουμε ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. νεος εδώ. παρηγγειλα ένα κινητο από vickmall στις 26/7. την επομενη μερα 27/7 μου σταλθηκε email με το Τracking Number RS472305113NL . μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παιζει εδώ http://www.17track.net/en/track?nums=RS472305113NL ? διαβασα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα προφανως αλλα μου φαινεται περιεργο το οτι την 1/8 μου εβγαλε πρωτη φορα το "The item is pre-advised" και σημερα το πρωι που ξανακοιταξα μου το εβγαλε παλι με ιδια ημερομηνια. καμια βοηθεια? ευχαριστω

Αν εννοείς το ότι εμφανίζεται δύο φορές στη σελίδα, μία σε κόκκινο και μία σε μαύρο, απλά με κόκκινο (φαίνεται να) σου επισημαίνει την τελευταία κίνηση (αντιγράφοντάς την από τα παρακάτω). Στην περίπτωσή σου είναι μία και μοναδική εγγραφή, που δεν έχει αλλάξει εδώ και μέρες.

Το "item is pre-advised" σημαίνει ότι το μαγαζί έκανε reserve το tracking number για να στο στείλει, αλλά η PostNL δεν το έχει παραλάβει ακόμα.

Ενδέχεται και να μην το έχουν καν στείλει ακόμα και να σου έδωσαν απλώς το tr. nr. για να το παίξουν... καλοί, αν και το πιο πιθανό σενάριο είναι ότι το δέμα σου βρίσκεται στα χέρια κάποιας τοπικής (κινέζικης) μεταφορικής και οδεύει προς παράδοση στο hub της PostNL.

Όταν παραδοθεί, θα ενημερωθεί και το status ανάλογα, αλλά η PostNL είναι λίγο αργή σ' αυτά, οπότε μπορεί να περιμένεις κάποιες μέρες.

Μέχρι στιγμής τουλάχιστον, πάντως, δε φαίνεται να συντρέχει οποιοσδήποτε λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

με το καταστημα, να κανουν ερωτηση στην NL...

 

 

 

 

Κοινώς την βαψαμε, έχει τύχει σε κανέναν τόσο πολύ διάστημα με NL?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα. νεος εδώ. παρηγγειλα ένα κινητο από vickmall στις 26/7. την επομενη μερα 27/7 μου σταλθηκε email με το Τracking Number RS472305113NL . μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παιζει εδώ http://www.17track.net/en/track?nums=RS472305113NL ? διαβασα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα προφανως αλλα μου φαινεται περιεργο το οτι την 1/8 μου εβγαλε πρωτη φορα το "The item is pre-advised" και σημερα το πρωι που ξανακοιταξα μου το εβγαλε παλι με ιδια ημερομηνια. καμια βοηθεια? ευχαριστω

Φυσιολογικό είναι...εμενα ήταν 8 μέρες έτσι. Και τελικά το είχα σύνολο 18 μέρες επαρχία. Μην αγχώνεσαι άδικα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παντως φετος ειναι απο τα καλοκαιρια που παει τρενο το συστημα... καθολου καθυστερησεις φτου φτου...

 

 

https://www.17track.net/en/track?nums=RS551460509NL,RK463429199CN,RS564919625NL,RC305592351NL,RM707793555CN,RM707793564CN,RM707793578CN,RF402085375SG,RS916020206CH&fc=0

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον είμαι έτοιμος να κάνω dispute RS481560848NL.... Χάλια, δεν απαντά και το μαγαζί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο να κάνω; δεν μου έχει ξανά τύχει, προφανώς υπάρχει κάποιο θέμα με το ταχυδρομείο.. Τι προτείνεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακομα ειναι νωρις.

σε αγορες απ τηνα λλη ακρη του κοσμου, κανουμε παντα υπομονη

 

ισως ηρθε ελλαδα αλλα δε σκαναριστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...