Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!Εχω μια απορια με αυτο τον αριθμο RC308693283NL

Λεει οτι εχει ερθει ελλαδα εδω κ ποσες μερες και στα ελτα δεν μ εμφανιζεται τι παιζει;

 

Λεει πως έφτασε στην χώρα προορισμού που είναι το UK(UNITED KINGDOM).Μίλησε με τον πωλητή μήπως σε έδωσε λάθος T.N.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λεει πως έφτασε στην χώρα προορισμού που είναι το UK(UNITED KINGDOM).Μίλησε με τον πωλητή μήπως σε έδωσε λάθος T.N.

Omg really?σε ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λεει πως έφτασε στην χώρα προορισμού που είναι το UK(UNITED KINGDOM).Μίλησε με τον πωλητή μήπως σε έδωσε λάθος T.N.

 

Υπαρχει περιπτωση οντως να ειναι το δικο μου;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα για να στείλω ένα κιν σε κίνα για επισκευή?

πόσο δίνω?στα ελτα το 1 κιλο είδα στο site κάνει 27 euro περίπου.αν το πάω στα ελτά και είναι λιγότερο από κιλό κάπου στα 500gr το πολύ θα πληρώσω ανάλογα με το βάρος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα για να στείλω ένα κιν σε κίνα για επισκευή?

πόσο δίνω?στα ελτα το 1 κιλο είδα στο site κάνει 27 euro περίπου.αν το πάω στα ελτά και είναι λιγότερο από κιλό κάπου στα 500gr το πολύ θα πληρώσω ανάλογα με το βάρος?

Θα το στελεις σαν επιστολη και οχι σαν δεμα.Συστημενο φυσικα.Θα σε βγει περιπου 9 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο την εμπειρια με τη singpost και το minideal, εγινε εκ νεου παραγγελια απο gearbest με αποστολη czech post. ειναι λογικο ακομα να μην εχει σκαναριστει το tr.number με ημ/νια παραγγελιας 15/7? για το czech post εχει καποιος εμπειρια? ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα στελνει και σε μενα με czech post το gearbest. Ημερομηνια αποστολης 09/07/16 και ακομα δεν εχει εμφανιστει τιποτα! Διαβασα σε προηγουμενα ποστ οτι αργει να εμφανιστει αλλα κοντευουν 3 βδομαδες απο την ημ/νια παραγγελιας! RR261629121CZ
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα στελνει και σε μενα με czech post το gearbest. Ημερομηνια αποστολης 09/07/16 και ακομα δεν εχει εμφανιστει τιποτα! Διαβασα σε προηγουμενα ποστ οτι αργει να εμφανιστει αλλα κοντευουν 3 βδομαδες απο την ημ/νια παραγγελιας! RR261629121CZ

Τι προϊόν παρήγγειλες από το gearbest; Ίσως να άργησαν να το στείλουν (και απλά σου έδωσαν το tracking number) γι αυτό και αργεί να εμφανιστει στο tracking.

Link to comment
Share on other sites

Τι προϊόν παρήγγειλες από το gearbest; Ίσως να άργησαν να το στείλουν (και απλά σου έδωσαν το tracking number) γι αυτό και αργεί να εμφανιστει στο tracking.

 

κινητο xiaomi redmi 3 παρηγγειλα εγω

Link to comment
Share on other sites

κινητο xiaomi redmi 3 παρηγγειλα εγω

Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτα ποτέ ακριβώς το έστειλαν. Πολλοί δίνουν πρώτα tracking number και το στέλνουν όταν έχουν stock.

Link to comment
Share on other sites

μολις ενημερωθηκα πως το εστειλαν 15/7 (ετσι λενε στο μηνυμα στο προφιλ του gearbest)

Οπότε μέσα στη βδομάδα θα εμφανιστεί και στο tracking.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!!!!! Θέλω να παραγγειλω 2 κινητά από gearbest και από eu αποθήκη.

Τι τρόπο αποστολής να επιλεξω;

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!!!!! Θέλω να παραγγειλω 2 κινητά από gearbest και από eu αποθήκη.

Τι τρόπο αποστολής να επιλεξω;

 

Εάν η αποστολή θα γίνει από ευρωπαική αποθήκη στα σίγουρα, δεν θα έχεις πρόβλημα και με courier.

Πρόσεξε, όμως, γιατί πολλές φορές στέλνουν από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πόσο το βιάζεσαι και πόσα θέλεις να πληρώσεις για μεταφορικά.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι προτείνει να επιλεξω,λεγοντας πάντα για αποστολή από eu,

Fiat rate shipping,standard shipping ή expedited(dhl)shipping?

 

Παραγγελία κινητού από Gearbest EU στις 19/7, την παρέλαβα στις 22/7 με DHL.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έκανα αγορά από minideal κι μου έδωσαν tracking number άλλα σε κανένα tracking σιτε δεν το βρίσκει RS587758078NL help oποιος μπορεί

 

edit την παραγγελιά την εκείνα Σαββάτο κι σήμερα μου έδωσαν tracking number

Edited by antonisjulian7
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμη για να δεις κίνηση.

Μετά από 1-2 μέρες μπορεί να δεις

Link to comment
Share on other sites

Θα το στελεις σαν επιστολη και οχι σαν δεμα.Συστημενο φυσικα.Θα σε βγει περιπου 9 ευρω.

 

λες να μου πούνε τίποτα αν δούνε ότι ο φάκελος έχει πακέτο μέσα? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω παραγγηλει το Redmi Note 3 pro από vickmaill με nl post το θέμα είναι ότι το traking μου γράφει αυτό... The item is on transport to the country of destinationPostNL International απο της 21 του μηνός λέτε να έχω θέμα???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω παραγγηλει το Redmi Note 3 pro από vickmaill με nl post το θέμα είναι ότι το traking μου γράφει αυτό... The item is on transport to the country of destinationPostNL International απο της 21 του μηνός λέτε να έχω θέμα???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν έχεις θέμα. Αύριο μεθαύριο θα φτάσει Ελλάδα.

 

Σε επικοινωνία μου με την nl post μου είπαν ότι το δέμα για να φτάσει από Ολλανδία - Ελλάδα, χρειάζεται 3-6 εργάσιμες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...