Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα μια sim καρτοκινητού που μεταβίβασα σε συγγενικό όνομα, για συγκεκριμένους λόγους, αλλά τη διαχειρίζομαι εγώ.

Είχα φτιάξει username/password για είσοδο στο f2g, τα οποία καταργήθηκαν μετά τη μεταβίβαση, όπως είναι φυσικό και αναμενόμενο.

Μπαίνω πλέον μέσω της μεθόδου αριθμός και αποστολή εξαψήφιου, αφού έκανα εγγραφή με το δικό μου email.

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τον προηγούμενο τρόπο (με άλλα ή και τα ίδια username/password, για να αποφεύγω τη διαδικασία με τον εξαψήφιο;

 

Αρχικά, δεν είναι καθόλου φυσικό και αναμενόμενη η κατάργηση των credentials μετά τη μεταβίβαση. Γνωστός μου πήρε νέο αριθμό πριν μερικά χρόνια και διαπίστωσε ότι υπήρχαν ήδη κωδικοί, και έπρεπε να γίνει αίτημα στη WIND για να φτιάξει καινούργιο.

 

Δοκίμασες να φτιάξεις κωδικούς μέσω του site?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φανταζόμουνα και εγώ, αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική.

Τα δικά μου username/password δεν ίσχυαν μετά τη μεταβίβαση και το επιβεβαίωσε ο αρμόδιος στο κατάστημα της Wind όπου έκανα τη μεταβίβαση.

Ο ίδιος είπε να φτιάξω νέα, αλλά το τελευταίο interface που έχει η Wind υπάρχει η δυνατότητα να μπεις με τον αριθμό και τον 6ψήφιο που στέλνει.

Γιαυτό και ψάχνω λύση αφού δεν βρίσκω κατάλληλη σελίδα στο site για καταχώριση νέων username/password.

Αν γνωρίζεις ότι υπάρχει, δώσε link.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/f2g/cauthnp/#/credentials εδώ δεν σου λέει να βάλεις κωδικούς username και password;
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Από αυτή την πύλη μπαίνω σε όλα τα καρτοκινητά μου που έχω ήδη ορίσει username/password από το παρελθόν.

Ψάχνω την πύλη, αν υπάρχει, για να ορίσω νέα username/password για την ίδια sim που είχα και τη μεταβίβασα σε συγγενικό πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η λύση στο πρόβλημα για την εγγραφή στο f2g με username/password είναι πολύ απλή και μπροστά στα μάτια μας.

Στη σελίδα με την "Είσοδο στο myf2g" έχει κάτω από το "Είσοδος" και το "Ξέχασες το όνομα ...." το "Δεν έχει ακόμη myF2G λογαριασμό;", το πατάς και ανοίγει σελίδα και γράφεις τα στοιχεία σου.

Έβαλα τα ίδια ακριβώς που είχα πριν τη μεταβίβαση, τα δέχτηκε και έλυσα το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή μου ζήτησαν και εμένα βεβαίωση για το καρτοκινητο μου τηλέφωνο, γνωρίζει κάποιος αν έχει αλλάξει η διαδικασία;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή μου ζήτησαν και εμένα βεβαίωση για το καρτοκινητο μου τηλέφωνο, γνωρίζει κάποιος αν έχει αλλάξει η διαδικασία;

 

Πας σε καταστημα και τη ζητάς...το ιδιο ισχυει για όλες τις εταιρίες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πας σε καταστημα και τη ζητάς...το ιδιο ισχυει για όλες τις εταιρίες.

 

Στην Cosmote τη ζήτησα τηλεφωνικά και επί τόπου μου έστειλαν ένα link και εναν κωδικό με sms από όπου και κατέβασα την βεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ απλώς να σημειώσω ότι είμαι Θεσσαλονίκη και μετά τον σεισμό στην Θεσσαλία δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο από το κινητό.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Για ένα διάστημα περίπου μιας ώρας, ίσως και λιγότερο, κέντρο Αθήνα, μηδέν σήμα. Έχει στρώσει κανονικά τώρα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τη κλασσικη προοωθηση που αν δεν απαντησεις παει σε αλλον αριθμο, μπορω να εχω περισσοτερο ελεγχο? ΠΧ να θεσω καποιες επαφες προσωπικες που αν δεν απαντησω απλα να μην αναπαντητη, ή να μπορω να προωθω και σε δευτερο αριθμο

 

Επισης να ρωτησω η προωθηση τωρα γινεται μονο αν δεν απαντησεις η ακομα και αν απορριψεις εσυ την κληση

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, θέλω αντί για κάθε μηνά να πληρώνω 30+ ευρω τη σταθερή, να πληρώνω μόνο τη κινητή και να δίνω απο κει με hotspot internet στον υπολογιστή.

Τι λετε. Γίνεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως παει σε διαφορετικη κατηγορια το θρεντ,? δεν ξερω αν παει μεταφερε τε το. :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Απλά η μπαταρία του κινητού θα παραδώσει πνεύμα γρήγορα. Επίσης ανάλογα το σκοπό που το θες, σε περίπτωση κλήσης λογικά θα σε γυρνάει σε 3g και θα κόβεται η σύνδεση
Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο και στις 2 περιπτώσεις παιδιά ! πολύ σωστές απαντήσεις και μάλλον ακυρώνεται η σκέψη .. !! σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ακυρώνεται η σκέψη, γιατί βλέπουμε πολλά προγράμματα απεριορίστων. Ακόμα και στη Wind με το νέο W Unlimited.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι η συσκευή, γιατί θα πρέπει να χρησιμοποιείς 24/7 το κινητό σου (για hotspot).

Ίσως να σε καλύπτει η Twin Sim και ένα Mobile Router, αλλά δεν ξέρω αν συνεχίζουν να τη παρέχουν σαν υπηρεσία στη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακυρώνεται η σκέψη, γιατί βλέπουμε πολλά προγράμματα απεριορίστων. Ακόμα και στη Wind με το νέο W Unlimited.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι η συσκευή, γιατί θα πρέπει να χρησιμοποιείς 24/7 το κινητό σου (για hotspot).

Ίσως να σε καλύπτει η Twin Sim και ένα Mobile Router, αλλά δεν ξέρω αν συνεχίζουν να τη παρέχουν σαν υπηρεσία στη Wind.

H twin sim παρέχεται κανονικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Απλά η μπαταρία του κινητού θα παραδώσει πνεύμα γρήγορα. Επίσης ανάλογα το σκοπό που το θες, σε περίπτωση κλήσης λογικά θα σε γυρνάει σε 3g και θα κόβεται η σύνδεση
Με την υπηρεσία VOLTE παραμένει σε 4G. Η twin sim πληρώνεται με extra πάγιο. Δεν θυμάμαι αλλά νομίζω με 3 ευρώ τον μήνα...

 

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H twin sim, σε νέες συνδέσεις δίνεται χωρίς πάγιο.

Το γράφει και στο site.

https://www.wind.gr/support/idiotes/simvolea-ipiresies/pos-mporo-na-echo-dio-kartes-sim-me-ton-idio-arithmo

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο και στις 2 περιπτώσεις παιδιά ! πολύ σωστές απαντήσεις και μάλλον ακυρώνεται η σκέψη .. !! σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !!
να πάρεις Vodafone που έχει πακέτα απεριόριστα,δεύτερον τι μπαταρία τρώει? μόνο όταν κάνει streaming και λογικό είναι εξάλλου και χωρίς να είναι ανοικτό το hot spot πάλι θα τρώει μπαταρία σε 4g + streaming

μπορείς να πάρεις ένα mifi ρούτερ να κάνεις την δουλειά σου η ένα παλιό τηλέφωνο και να το κάνεις hot spot

θα κάνεις μεγάλη οικονομία αν κόψεις το σταθερό

επίσης όλες οι εταιρείες έχουν προγράμματα για mifi router τώρα πια

αν έχεις καλο σήμα θα δεις και ταχύτητες vdsl ....χωρίς σταθερό

μη τους ακούς ειλικρινά δεν ξέρουν τι λένε :p

και μη ξεχνάς ότι έχεις ίντερνετ παντού

εγώ το έχω κόψει το σταθερό χρόνια τώρα,τώρα που δίνουν απεριόριστα είναι ταμάμ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Μολις χθες βραδυ κανοντας ελεγχο ειδα πως επιτελους υπαρχει στην περιοχη μου διαθεσημοτητα και αλλον παροχων πλην του ΟΤΕ. Επειδη ειναι χαος μπορει καποιος να μου προτινει καποιο πακετο; Τωρα δεινω 40€ τον μηνα για εως 50 Mbps, απεριοριστες αστικες και υπεραστικες, 720 λεπτα κλησεων προς κινητα Ελλαδας & διεθνη σταθερα/κινητα. Αν μπορουσα να συνδιασω και το κινητο ακομα πιο καλα. Τωρα ειαμαι κινητη στη vodafone αλλα το σημα ειναι τραγικο στην περιοχη μου. Ειμαι με cu αλλα το γυρναω και σε συμβολαιο αν παιζει καποιο καλο συνδιαστικο πακετο. Ας μην ειναι απαραιτητα φτηνοτερο με αυτα που πληρωνω τωρα. Αν ερχεται στα ιδια και συνδιαζω και κινητο θα ειναι μια χαρα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Μολις χθες βραδυ κανοντας ελεγχο ειδα πως επιτελους υπαρχει στην περιοχη μου διαθεσημοτητα και αλλον παροχων πλην του ΟΤΕ. Επειδη ειναι χαος μπορει καποιος να μου προτινει καποιο πακετο; Τωρα δεινω 40€ τον μηνα για εως 50 Mbps, απεριοριστες αστικες και υπεραστικες, 720 λεπτα κλησεων προς κινητα Ελλαδας & διεθνη σταθερα/κινητα. Αν μπορουσα να συνδιασω και το κινητο ακομα πιο καλα. Τωρα ειαμαι κινητη στη vodafone αλλα το σημα ειναι τραγικο στην περιοχη μου. Ειμαι με cu αλλα το γυρναω και σε συμβολαιο αν παιζει καποιο καλο συνδιαστικο πακετο. Ας μην ειναι απαραιτητα φτηνοτερο με αυτα που πληρωνω τωρα. Αν ερχεται στα ιδια και συνδιαζω και κινητο θα ειναι μια χαρα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

25€ δίνει vdsl 50 η Vodafone και μια κάρτα που βάζεις τώρα...θα δίνεις σύνολο 40€ και για τα δυο.

Αλλά επειδή είπες για κακό σήμα κινητής ξανασκέψου το.

Έχει συνδυαστικά προγράμματα σταθερό και κινητό που αξίζουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αφού είμαστε στο θέμα της Wind, δες τα Wind One αν σε καλύπτει στην περιοχή και η κινητή και η σταθερή.

Με 55€, έχεις απεριόριστα λεπτά και από το κινητό και από το σταθερό, 100Mbps και 10GB στο κινητό.

Με 65€, έχεις απεριόριστα λεπτά και από κινητό και από σταθερό, απεριόριστα δεδομένα και 100Mbps.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...