Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω το lg G Pad 8.0 4G και θα παρω lollipop μαιο με ιουνιο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο WiFi για την ώρα. Τηλέφωνο το ταμπλετ είναι μεγάλο δεν βολεύει πως να το κάνουμε, το mobile internet πάλι προς ώρας είναι ακριβό. Για να πας κάπου και να διαβάζεις ενημερώσεις εφαρμογές απ το store κτλ θες 3 ευρώ. Δηλαδή 2 ο καφές η 2.5 και το internet 3 ευρώ τουλάχιστον. Δεν αξίζει
Link to comment
Share on other sites

Το λες για να το πιστέψεις ή κάπου το διαβάσεις;

 

http://www.latinospost.com/articles/40168/20141101/android-l-5-0-lollipop-release-date-download-list-lg.htm

 

Δες να το πιστέψεις και εσύ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που κατεβάζω (βίντεο,τραγούδια)αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του ταμπλετ,πως να αποθηκευτούν στην κάρτα μνήμης μου.
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που κατεβάζω (βίντεο,τραγούδια)αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη του ταμπλετ,πως να αποθηκευτούν στην κάρτα μνήμης μου.

 

Πας εκεί που λέει αποθηκευτικό χώρος και αλλάζεις την επιλογή σε κάρτα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

 

δεν θέλω να σε απογοητεύσω φίλε, αλλά είναι είδηση από Νοέμβριο... πολλά έχουν αλλάξει από τότε, και η LG με τα updates δεν τα πάει καλά...

 

Βέβαια το 8.0 είναι πιθανόν να πάρει, ως πιο νέα συσκευή από τη δική μας. Τώρα το πότε.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για να κατεβάσεις. Κατεβάζεις από κάποιον browser? από ποιον; Πρέπει να πας στα settings του συγκεκριμένου app με το οποίο κατεβάζεις (και όχι στα settings της ταμπλέτας) κι εκεί να δηλώσεις που θέλεις να γίνονται τα downloads.

 

Σχετικά με το Lollipop... δεν είμαι σίγουρος ότι θα ήθελα να το βάλω στη συσκευή μου. Απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι πιο αργό και δεν προσφέρει και κάποια θεαματική αλλαγή. Είναι μάλλον μια κατάσταση τύπου Ice Cream Sandwich, όπου εισάγουν αλλαγές που θα εξυπηρετηθούν καλύτερα από συσκευές επόμενης γενιάς, ενώ οι υπάρχουσες συσκευές θα δυσκολεύονται.

 

Σε κάθε περίπτωση ας κάνουν ό,τι θέλουν. Υπάρχει και Cyanogen...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προχώρησα σε root με το towelroot ... και δεν σκοπεύω να αλλάξω σε lollipop ..

Όσο για την αποθήκευση σε Κάρτα SD εκτός από τις stock εφαρμογές όλες οι άλλες θέλουν δικαιώματα admin οπότε το root είναι μονόδρομος .

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο ειναι να βαλει broadband με την καρτα μεσα ή να παρει wi-fi εκδοση και να κανει απο καποιο κινητο tethering(φορητο σημειο προσβασης) αμα εχει πολλα MB και δεν τα χρησιμοποιει.Υποψην θα σου ρουφαει την μπαταρια στο τηλ για πλακα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα να φορτίσει το ταμπλετ και εκει που ήταν στο 41% εκει παρέμεινε σήμερα το πρωι και είχε βγάλει ένα σήμα για downloading mode....ξέρει κανείς τι είναι παιδια??? Πως το διορθώνουμε ?? Τι φταίει ??? Μου το έχει ξανακάνει στο παρελθόν περίπου 3-4 φορές αλλά δεν το έδωσα σημασία...
Link to comment
Share on other sites

Το tablet το έχω ρουταρισμένο από την αρχή που το πήρα εδώ και ένα χρόνο περίπου. Μου ήρθε ενημέρωση για knock code που όμως δεν γίνεται λόγω ρουτ. Είναι εύκολο να ξερουταριστει και να ρουταριστει ξανά? Ούτε και θυμάμαι πως το έκανα.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το tablet το έχω ρουταρισμένο από την αρχή που το πήρα εδώ και ένα χρόνο περίπου. Μου ήρθε ενημέρωση για knock code που όμως δεν γίνεται λόγω ρουτ. Είναι εύκολο να ξερουταριστει και να ρουταριστει ξανά? Ούτε και θυμάμαι πως το έκανα.....

Αν απλά είναι rooted κάνει κανονικά την αναβάθμιση και χάνεται το root. Αν έχει custom recovery σου προτείνω να το αφήσεις έτσι και να περάσεις μια Rom γιατί το custom recovery σε 4.4 είναι mission impossible.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν απλά είναι rooted κάνει κανονικά την αναβάθμιση και χάνεται το root. Αν έχει custom recovery σου προτείνω να το αφήσεις έτσι και να περάσεις μια Rom γιατί το custom recovery σε 4.4 είναι mission impossible.

 

Απλά rooted αλλά μόλις πάει να κάνει αναβάθμιση γράφει error και μόλις ανοίξει γραφείο ότι δεν μπορεί να γίνει σε ρουταρισμένο .

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Nop. Άλλαξαν τα πράγματα! Αν αντιληφθεί root δεν προχωράει καμιά αναβάθμιση.

Τώρα για το unroot, προσωπικα ποτε δεν το κατάφερα. Παρόλο που εκανα οτι ελεγαν οι οδηγίες του unroot, αυτο παντα κατι έβλεπε και έλεγε οτι ειχε γινει root στο ταμπλετ και μ' ειχε στο φτύσιμο! Μονον με το LG repair tool μπορεσα και εκανα unroot.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα να φορτίσει το ταμπλετ και εκει που ήταν στο 41% εκει παρέμεινε σήμερα το πρωι και είχε βγάλει ένα σήμα για downloading mode....ξέρει κανείς τι είναι παιδια??? Πως το διορθώνουμε ?? Τι φταίει ??? Μου το έχει ξανακάνει στο παρελθόν περίπου 3-4 φορές αλλά δεν το έδωσα σημασία...

 

Είναι πιθανό να είναι κλειστό από μπαταρία και να κρατάς κάποιο πλήκτρο (power/volume) όταν το βάζεις στην πρίζα για φόρτιση? Το download mode είναι δικλείδα ασφαλείας ώστε να ανεβάσεις άλλο λειτουργικό εκτός το εγκατεστημένο και ενεργοποιείται με συνδυασμό πλήκτρων κατά τη σύνδεση φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα πάντως με rooταρισμενο tab κάνει κανονικά αναβάθμιση χωρίς κανένα πρόβλημα .

Κατσε γιατι το 'χασα τώρα! Φανταζομαι να εννοείς ρουταρισμενο tab(let) ετσι?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ με οδηγίες επαναφοράς σε ορίτζιναλ ρομ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ το πηρα με την ψηφιακη αλληλεγγύη. Αυτο που με εντυπωσιαζει περισσοτερο ειναι η αυτονομια του. Με μια φορτιση και 2.5 ωρες οθονης ειμαι στο 75%!
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα να φορτίσει το ταμπλετ και εκει που ήταν στο 41% εκει παρέμεινε σήμερα το πρωι και είχε βγάλει ένα σήμα για downloading mode....ξέρει κανείς τι είναι παιδια??? Πως το διορθώνουμε ?? Τι φταίει ??? Μου το έχει ξανακάνει στο παρελθόν περίπου 3-4 φορές αλλά δεν το έδωσα σημασία...

 

Σήμερα και ενω το βράδυ ήταν στο 15% και το έβαλα να φορτίσει...έφτασε στο 40% και πάλι σταμάτησε να φορτίζει και έβγαλε αυτό το μήνυμα που σας είπα πιο πάνω. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι μπορεί να φταίει ???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πετιέται κανένα κουμπί ήχου, ίσως βραχυκύκλωμα κάπου στο καλώδιο usb.

Είναι μια πιθανότητα γιατί και για usb καλώδιο ή jig (για download mode) βραχυκυκλώνεις 2 πινάκια στο usb.

Κάνε μια δοκιμή με άλλο καλώδιο η άλλο φορτιστή γενικά αν είναι δυνατό.

 

Επίσης καθάρισε την θύρα usb του ταμπλετ. Είναι η κύρια ύποπτη..!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...