Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμη και με ένα 10% επιπλέον κόσμο το δίκτυο θα σερνόταν ακομη πιο πολύ..Η απεργία ανακοινώθηκε τώρα μην λέτε για μήνες ..που θα πάει το περιβόητο δίκτυο απο χρόνο σε χρόνο..Έχει ενα 20% και ακούγετε μετα απο τρία έτη παράπονα στον Στρατό ξηράς ότι μάλλον για το καλοκαίρι που θα γίνει η νέα δημοπρασία πιθανόν θα πάνε σε κάποια άλλη μιας και υπάρχουν αρκετά προβλήματα και οι τιμές εδώ και 3 χρόνια είναι χάλια..αν εντέλει γίνει αυτό και το δικτυο θα ξεκουραστεί αρκετά αλλά μετά θα μείνουν μόνο τα φοιτητικά

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια φίλε μου είναι πάντα κάπου στην μέση. Όταν η Vodafone άφησε κάποιους νομούς πίσω όπως πχ την Θράκη όταν η wind άφησε το νέο δίκτυο να παραπαίει ήταν τα πρώτα σημάδια σίγουρα με συνδυασμό και την επέκταση του.

 

Φυσικά οι εργολάβοι αναλαμβάνουν την επέκταση του νέου δικτύου πάντα σε συνδυασμό με την victus οπότε η εξέλιξη αυτή τους κολλάει.

 

Όσο και να δώσουν το ειδικό πακέτο δεν σώζονται. Αν δίναν απεριόριστα λεπτά ομιλίας, δεδομένα (με κανόνες χρήσης με πτώση ταχύτητας πάνω απο κάποια gb) στο κινητό και καμία 30 με 40gb για tethering στα 30€ τον μήνα τότε θα βγάζανε πολύ περισσότερα και το κέρδος θα ήταν από τα μη χρησιμοποιούμενα δεδομένα στο δίκτυο. Ελάχιστοι στην πραγματικότητα χρησιμοποιούν πολλά στα συμβόλαια. Η μη χρήση πάει υπέρ του δικτύου.

 

Το θέμα είναι ότι για να το υποστηρίξουν έστω και με χαμηλές ταχύτητες θέλει βελτίωση της κατάστασης αλλά αυτό το βλέπω να αργεί πολύ.

 

Ωστόσο να αναφέρω ότι σε λεπτά ομιλίας στην καρτοκινητή είναι η ποιό φθηνή και χωρίς ειδικό πακέτο και ιδιαίτερα η q. Στα δεδομένα καρτοκινητού έχει ακριβύνει αναλογικά.

 

 

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Θα συμφωνήσω σε όσα λες.Επίσης θεωρώ ότι και την ειδική προσφορά που δίνει αβέρτα και τηλεφωνεί και σε άτομα που την έχουν ήδη αν θέλουν και άλλο νούμερο για συγγενείς,γνωστούς κτλ εκει αποσκοπεί κατά την αποψη μου.Στο να παίρνει τα 8,5€ ανά 25 ημέρες ενώ παράλληλα πολλοί απο αυτούς δε θα μιλάνε καν τα μισά αλλά θα έχουν την ψυχολογική ασφάλεια ότι ΑΝ.. ποτέ χρειαστούν τόσα λεπτά θα τα έχουν..

Link to comment
Share on other sites

παράλληλα πολλοί απο αυτούς δε θα μιλάνε καν τα μισά αλλά θα έχουν την ψυχολογική ασφάλεια ότι ΑΝ.. ποτέ χρειαστούν τόσα λεπτά θα τα έχουν..

ψυχολογική ασφάλεια τα είπες όλα...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ, στην πλατεία Αριστοτέλους (Θεσσαλονίκη):

 

http://www.speedtest.net/result/a/2756351956.png

 

Κάτω Σχολάρι Θεσσαλονίκης:

 

http://www.speedtest.net/result/a/2754879246.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

A.Σ. ΙΚΕΑ (Αφετηρία λεωφορείων ΟΑΣΘ)

 

http://www.speedtest.net/result/a/2756574733.png

 

Πάρα πολύ καλά. Λίγο το ping είναι περίεργο στην πλατεία Αριστοτέλους. Αλλά αυτό μπορεί να είναι και τυχαίο, πρέπει να επαναλάβεις το τεστ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είπα κάπου ότι διενεργώ κάποιου είδους επίσημες μετρήσεις;

 

Πάμε ξανά.

Λέμε ότι αρκετές φορές όταν το δίκτυο δεν είναι καλό σε ένα μέρος, το καταλαβαίνεις. Και ειδικός να μην είσαι, δεν θέλει πολύ για να παρατηρήσεις αν αργεί να φορτώσει το κινητό σου ή όχι.

Και από εκεί και πέρα λέω πως το speedtest όπου δείχνει καλή ταχύτητα, βλέπεις καλή συμπεριφορά γενικά στο δίκτυο. Όπου δείχνει χαμηλή, δηλαδή αρκετά κάτω από 10, εκεί είναι που αρχίζεις και βλέπεις καθυστερήσεις στο φόρτωμα.

Να είναι τυχαίο; Έστω. Για εμένα που δεν με ενδιαφέρει το τεχνικό κομμάτι, είναι ένας μπούσουλας για να ξέρω περίπου τι να περιμένω.

 

Και να έχεις καλύτερα αποτελέσματα με πιο ακριβή και καλή συσκευή, μου φαίνεται πολύ χαζό να το χρησιμοποιήσει κανείς ως επιχείρημα για κάτι. Πόσο μάλλον για να προωθήσει την άποψη ότι δεν φταίει το δίκτυο σε σημεία δείχνει να μην αποδίδει σωστά.

 

Αν ήταν φτιαγμένο για να δίνει ταχύτητες και να συμπεριφέρεται καλύτερα μόνο σε συγκεκριμένης κατηγορίας συσκευές, θα όφειλε να το γράφει στην κάθε διαφήμιση, έστω με έναν αστερίσκο. Ή να σου λέει όταν πας να αγοράσεις φθηνή 4g συσκευή από αυτές που πουλάει στα καταστήματά της ότι, ξέρεις, με αυτή μην περιμένεις την απόδοση που φαντάζεσαι.

 

Προσωπικά από αυτά που βλέπω, την διαφορά με καλή συσκευή στο δίκτυο της wind συγκεκριμένα, δεν την βλέπω τόσο μεγάλη.

 

Sent from my MotoE2

 

Τυχαίνει να έχω χρησιμοποιήσει ένα μεγάλο εύρος συσκευών και θα σου πω ότι η συσκευή, ναι, παίζει ρόλο. Χωρίς αυτό να δικαιολογεί όπως πολύ σωστά διατυπώνεις τα προβλήματα στο δίκτυο όπως καθυστερήσεις στο φόρτωμα σελίδων, παγώματα, αδυναμία load balancing κτλ.

Και πάμε πάλι από την αρχή: εδώ δεν είμαστε για να δικαιολογήσουμε κανένα δίκτυο αλλά να εξηγούμε γιατί κάτι συμβαίνει ή όχι. Εσένα μπορεί να μη σε ενδιαφέρει - καλή είναι και η άγνοια, καμία αντιπαράθεση για αυτό - σαν απλό χρήστη όμως μπορεί να ενδιαφέρει άλλους. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να έχω χρησιμοποιήσει ένα μεγάλο εύρος συσκευών και θα σου πω ότι η συσκευή, ναι, παίζει ρόλο. Χωρίς αυτό να δικαιολογεί όπως πολύ σωστά διατυπώνεις τα προβλήματα στο δίκτυο όπως καθυστερήσεις στο φόρτωμα σελίδων, παγώματα, αδυναμία load balancing κτλ.

Και πάμε πάλι από την αρχή: εδώ δεν είμαστε για να δικαιολογήσουμε κανένα δίκτυο αλλά να εξηγούμε γιατί κάτι συμβαίνει ή όχι. Εσένα μπορεί να μη σε ενδιαφέρει - καλή είναι και η άγνοια, καμία αντιπαράθεση για αυτό - σαν απλό χρήστη όμως μπορεί να ενδιαφέρει άλλους. :)

Το θέμα είναι πως το 2ο κομμάτι του μηνύματός σου, έρχεται σε αντίθεση με το 1ο, με βάση τα όσα γράφεις στο παρόν τουλάχιστον ένα χρόνο τώρα.

Όταν κάποιος γράφει κάτι αρνητικό, προσπαθείς εξ αποστάσεως να το δικαιολογήσεις, τις περισσότερες φορές ρίχνοντας το στη συσκευή, και ποτέ στο δίκτυο, το οποίο ακόμη φτιάχνεται και είναι λογικό να μην αποδίδει όπως πρέπει σε πολλά σημεία.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως το 2ο κομμάτι του μηνύματός σου, έρχεται σε αντίθεση με το 1ο, με βάση τα όσα γράφεις στο παρόν τουλάχιστον ένα χρόνο τώρα.

Όταν κάποιος γράφει κάτι αρνητικό, προσπαθείς εξ αποστάσεως να το δικαιολογήσεις, τις περισσότερες φορές ρίχνοντας το στη συσκευή, και ποτέ στο δίκτυο, το οποίο ακόμη φτιάχνεται και είναι λογικό να μην αποδίδει όπως πρέπει σε πολλά σημεία.

 

Sent from my Moto X Play

 

Έτσι το βλέπεις εσύ. Άλλο δικαιολογία, άλλο επεξήγηση. Και στην Ελλάδα να ζούσα τα ίδια θα έλεγα. Έχεις κολλήσει στο ότι εγώ προσπαθώ να δικαιολογώ. Είχαμε μια συζήτηση 5000 ποστ όπου προσπαθούσα να εξηγήσω γιατί μια πατσαβουροκινεζοπαντόφλα δε μπορεί να έχει τις ίδιες επιδόσεις μια συσκευή που κυκλοφορεί από τον πάροχο γιατί το baseband έχει ρυθμιστεί για τον πάροχο που το πουλάει. Και μου λέγανε ότι δικαιολογώ τη Wind. Εγώ το λέω, που έφαγα "σκ@..." όταν πήρα το LeMax2 και δε μπορούσα να κάνω handover tdd-fdd, carrier aggregation όποτε γουστάρει και ένα σωρό άλλες δυσλειτουργίες σε ένα από τα πιο σύγχρονα δίκτυα παγκοσμίως. Ποια είναι η Wind που νομίζετε ότι ασχολούμαι κι όλας... :lol: Έλεος κάποιοι εδώ μέσα.

 

Ένα τερματικό, μια συγκεκριμένη στιγμή και ένα συγκεκριμένο σημείο δεν είναι σημείο αναφοράς επιδόσεων. Παρόλα αυτά, δεν αμφισβητώ ότι η Wind σέρνεται, πάει χάλια, δεν έχει καν δίκτυο και είναι μόνο για αυτούς που έχουν χρήματα και δε ξέρουν τι τους γίνεται ;) Αφού λοιπόν συμφωνούμε, ας συνεχίσουμε τις ζωές μας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δέχομαι ότι τα κινέζικα διαφημίζουν λειτουργίες που πολλές φορές δε λειτουργούν.Απο την άλλη όμως μπορεί να εξηγηθεί πως αυτά τα κινέζικα με ονομαστική ταχύτητα πχ 150/50 στα άλλα δίκτυα πιάνουν 100/45 για πλάκα και στην wind ούτε καν τα μισά? Τόσο εξειδικευμένο εξοπλισμό έχει τελικά το δίκτυο της wind που εμείς οι κοινοί θνητοί με τις σαβουροκινέζικες παντόφλες μας δεν το αντιλαμβανόμαστε?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δέχομαι ότι τα κινέζικα διαφημίζουν λειτουργίες που πολλές φορές δε λειτουργούν.Απο την άλλη όμως μπορεί να εξηγηθεί πως αυτά τα κινέζικα με ονομαστική ταχύτητα πχ 150/50 στα άλλα δίκτυα πιάνουν 100/45 για πλάκα και στην wind ούτε καν τα μισά? Τόσο εξειδικευμένο εξοπλισμό έχει τελικά το δίκτυο της wind που εμείς οι κοινοί θνητοί με τις σαβουροκινέζικες παντόφλες μας δεν το αντιλαμβανόμαστε?

 

Ακριβώς αυτό... Εντάξει, δεν παίζουν όλες οι συσκευές το ίδιο. Όμως όταν βλέπεις τη WIND να πιάνει 3 Mbps με 4G, 13 Mbps με 3G και την "πράσινη" στο ίδιο σημείο να πιάνει 83 Mbps, τι να φταίει άραγε; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό... Εντάξει, δεν παίζουν όλες οι συσκευές το ίδιο. Όμως όταν βλέπεις τη WIND να πιάνει 3 Mbps με 4G, 13 Mbps με 3G και την "πράσινη" στο ίδιο σημείο να πιάνει 83 Mbps, τι να φταίει άραγε; :rolleyes:

 

Ο server. Κάντο speedtest στο server της Wind....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ..αυτό είναι τελικά η λύση :p

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σε προηγούμενες δημοσιεύσεις ένας φίλος συμφορουμίτης ανέφερε για τον Τρίλοφο, ανατολική Θεσσαλονίκη.

4g παντού πλέον, με πολύ καλή εμπειρία πλοήγησης.

http://www.speedtest.net/result/a/2760748081.png

 

Επίσης έξω από την Καρδία:

http://www.speedtest.net/result/a/2762036755.png

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα σε υπογιοισόγειο στο κέντρο της Αθήνας είχα πολύ καλή εμπειρία χρήσης:

 

http://i65.tinypic.com/fw2j4w.png....http://i68.tinypic.com/295ss42.png

 

 

Μια στο τόσοοοοοο: Τί θα πει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μπορεις με 0.76mbit/s να στείλεις 5mb+ σε 2" πραγματικά είναι θαύμα..

Χμ..Μήπως η 2η μέτρηση είναι με vodafone? Για τι φαίνεται ενεργό το 4g στη κάρτα της vodafone και με μια γραμμή σημα δικαιολογεί το χαμηλό upload

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το ότι μπορεις με 0.76mbit/s να στείλεις 5mb+ σε 2" πραγματικά είναι θαύμα..

Χμ..Μήπως η 2η μέτρηση είναι με vodafone? Για τι φαίνεται ενεργό το 4g στη κάρτα της vodafone και με μια γραμμή σημα δικαιολογεί το χαμηλό upload

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες σηματάκι πάνω δεξιά: Σύγκριση {Δεν είναι μπλε το δεξιά}.

 

Δε λέει τίποτα αυτό, όμως: 1 στο τόσο.

 

1000 άλλα να σου βάλω..

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο το είδα και το διόρθωσα

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σε προηγούμενες δημοσιεύσεις ένας φίλος συμφορουμίτης ανέφερε για τον Τρίλοφο, ανατολική Θεσσαλονίκη.

4g παντού πλέον, με πολύ καλή εμπειρία πλοήγησης.

http://www.speedtest.net/result/a/2760748081.png

 

Επίσης έξω από την Καρδία:

http://www.speedtest.net/result/a/2762036755.png

 

Πολυ καλα εισαι,στα περιχωρα τελικα εκανε δουλεια.Ομως Γεφυρα και Νεα Χαλκηδονα/Κουφαλια τι εκανε; Εως τωρα ηταν με το παλιο.Οποιος κινειται ας δωσει εικονα.Υπ οψην για Λεπτοκαρυα ακουσα οτι δοκιμασαν 4G.Στο σταθμο και στα ΚΑΑΥ πως παει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμη και με ένα 10% επιπλέον κόσμο το δίκτυο θα σερνόταν ακομη πιο πολύ..Η απεργία ανακοινώθηκε τώρα μην λέτε για μήνες ..που θα πάει το περιβόητο δίκτυο απο χρόνο σε χρόνο..Έχει ενα 20% και ακούγετε μετα απο τρία έτη παράπονα στον Στρατό ξηράς ότι μάλλον για το καλοκαίρι που θα γίνει η νέα δημοπρασία πιθανόν θα πάνε σε κάποια άλλη μιας και υπάρχουν αρκετά προβλήματα και οι τιμές εδώ και 3 χρόνια είναι χάλια..αν εντέλει γίνει αυτό και το δικτυο θα ξεκουραστεί αρκετά αλλά μετά θα μείνουν μόνο τα φοιτητικά

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επρεπε απο περυσι να ειχατε φυγει κι ολας.Απορω γιατι εχετε Wind και οχι καποια αλλη...αφου και για ομιλια πλεον εχει θεματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:offtopic:

 

Και να σπάσει το "αγαπημένο" μας καρτέλ; Αστειεύεσαι; :mad: :p

 

Όντως, αν η WIND έδινε τα φοιτητικά καρτοκινητά/συμβόλαια σε όλους, θα ερχόταν πολύς κόσμος... Αλλά να το κάνει μόνο με νέο αριθμό, γιατί πολλοί θα εκμεταλλευτούν τις τιμές, για να πάρουν προσφορά από Cosmote/Vodafone και να μείνουν εκεί... :rolleyes: Τότε ναι, το 4G δίκτυο θα είχε επεκταθεί πολύ πιο γρήγορα και θα είχαν κλείσει οι πολλές "τρύπες" που υπάρχουν ακόμα και σε ήδη αναβαθμισμένες περιοχές... Η αναβάθμιση φαίνεται να έχει κολλήσει άγρια εδώ και μήνες όμως... Με εξαίρεση τη Θεσσαλονίκη, όπως μας λέει ένας φίλος.

 

Απορώ τι σκέφτονται εκεί στη WIND... Πέταξε μία 800άρα και μία 1800 σε κάθε πόλη, έβαλε νέο 3G εκεί που είχε Vodafone περίπου 10 χρόνια τώρα και έφτασε σε τιμές την Cosmote, που παίζει 10 φορές καλύτερα... Θέλουν να το κλείσουν το "μαγαζί" μάλλον. :wacko: :wacko:

 

Υ.Γ. Sorry για το Off-topic... Προσπαθώ να τα αποφεύγω όσο γίνεται...

Εσεις στην Αθηνα και νοτια μια χαρα σας εκανε αναβαθμιση.Αλλα δεν εκαναν μεγαλη χωρητικοτητα.Εμεις θεσσαλονικη δεν ειχαμε καν σε καποιες περιοχες εκτος πολης 3G.Εκτος Θερμης και τριγυρω και δυτικα καλοχωρι/σινδος που ειχαν νεο 3G.Μητσο,δεν συγκρινονται τα χαλια που εχουμε εδω πανω.Και τα 3Mbps,το λυνεις και παιζεις με 3G που εχει καλυτερες ταχυτητες.Εγω εφυγα γιατι δεν ειχα οχι 4G αλλα ουτε και 3G.Π.χ Λεπτοκαρυα Πιεριας καλοκαιρι 2016.3G γεματο,δεδομενα δεν δουλευαν,ταχυτητες 0,5Mbps το πολυ απο τις 1 το βραδυ.Αμα ειχα διπλα κεραια θα επιανα και 1Mbps.

Σε 3G παλιο αυτο γινοταν.Αμα ειχα τοτε 3Mbps θα εκανα παρτυ.Και οσο για την πρασινη,βορεια ελλαδα την εχω δει 2 φορες να ειναι το 3G/4G τοσο γεματο που να γυρναει σε 2G.

Η Wind το ιδιο προβλημα εχει λογω χωρητικοτητας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τεφελι Ηρακλείου Κρήτης. MY SPEEDTEST RESULT

Mail

Link

Share

Tweet

DOWNLOAD

34.30Mb/s

UPLOAD

12.04Mb/s

PING

27 ms

RATING

4/5 Stars

DEVICE

U7 Plus

CARRIER

3/5 Stars

WIND

SERVER

ATHENS. Παλιά έβλεπα 5 με 6 mbps ταχύτητες σε dogee y 100 plus χωρίς αλουμινοχαρτο και 15 mbps με αλουμινοχαρτο (για βελτίωση σήματος το αλουμινοχαρτο). Τώρα στην νέα μου συσκευή oukitel U7 Plus χωρίς αλουμινοχαρτο και έχει αυτές τις ταχύτητες.Δεν ξέρω κάναν αναβάθμιση η το κινητό μου είναι με ποιο καλό σήμα? Το χωριό μου απέχει 30χλμ νοτια του Ηρακλείου .Μ ε φ τ ι α ξ ε η WIND. Βέβαια με καρτοκινητο q μέτρησα την ταχύτητα . Νέα μέτρηση 37.5 down, 10.27 up, ping 28ms.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Με αλουμινοχαρτο πήγε μέχρι 41 down και 6.65 up.Τωρα έπεφτε στα 37, στα 35, στα 28 το down. Μετά με αλουμινοχαρτο 23 down 23 up. Χωρίς αλουμινοχαρτο το ίδιο 23,23 down, up. Χωρίς αλουμινοχαρτο μετά 37 down και 1,5 μέτρο μετά 18 down. Σε εξωτερικό χώρο ταράτσα σπιτιού χωρίς αλουμινοχαρτο 41 down 23 up. Πάντως την q την βλέπω αρκετά βελτιωμένη.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά! Το αλουμινόχαρτο πως λειτουργεί δηλαδή;

Μπερδεύτηκα λίγο:)

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Σε dogee y 100 plus στην "αλλη" είχα χωρίς αλουμινοχαρτο 21 εως 23 down και με αλουμινοχαρτο 45 down. Και είχα κάνει αρκετές μετρήσεις, και μου βγαζε αυτές τις μετρήσεις . Μέχρι πριν 2 μήνες αυτές οι μετρήσεις. Όλα αυτά στο χωριό μου νότια του Ηρακλείου.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως θα ήταν καλό να μας πεις με ποιον τρόπο τοποθετείς το αλουμινόχαρτο στη συσκευή.

Γενικά πάντως, το αλουμινόχαρτο λένε ότι χρησιμοποιείται για να μπλοκάρει το σήμα(δημιουργεί κλωβό Faraday) και είναι λίγο περίεργο να το χρησιμοποιείς για να το ενισχύσει.

https://www.techwalla.com/articles/why-does-aluminum-foil-block-cell-phone-signals

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...