Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπάχαλο γενικώς...μπήκε και η πεθερά στο κόλπο χα χα χα... καλεί ασύστολα νούμερα άλλα είναι νεκρά άλλα απαντούν χα χα χα 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Πριν λίγο κάλεσα τη μητέρα μου από κινητό nova σε κινητό nova και δεν μπορούσα με τίποτε να βγάλω γραμμή. Προηγουμένως, η ίδια κάλεσε την κόρη μου και μίλησαν κανονικά.

Επομένως, ορισμένες κλήσεις πραγματοποιούνται, δεν μπορώ να γνωρίζω όμως υπό ποιες προϋποθέσεις. 

Μόνο από 2G σε VoLTE ή από 2G σε 2G

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Η νέα εταιρία τώρα έχει ξεκινήσει την πορεία και την ανάπτυξη της. Σε ένα μήνα κλείνει τον πρώτο χρόνο λειτουργίας της. Προσωπικά δεν μπορώ να την κρίνω αυστηρά πριν το 2025 και ίσως πιο μετά, καθότι είναι υπό εκτέλεση του επενδυτικού πλάνο της για όλα αυτά τα ζητήματα. Οψόμεθα!

Η εταιρεία δεν έχει ξεκινήσει τώρα, απλά άλλαξε όνομα / ιδιοκτησία. 

Είναι η παλιότερη (αν θυμάμαι καλά). 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ως Nova ξεκίνησε τώρα, μετά τη συγχώνευση 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να έχει πέσει το δίκτυο εδώ και 3 ώρες κ να μην γίνεται τιποτ; 

Με πήρε ο πατέρας μου τηλ 19.30, από τότε δεν έβγαινε γραμμή. Τον πήρα στο σταθερό και του είπε τι γίνεται και τελικά αυτός μπορεί να καλέσει αλλά δεν μπορεί να τον καλέσει κάνεις, ούτε άλλος με NOVA. 

Όσο δέρμα και αν πετάξεις, Telestet είσαι, δεν αλλάζεις 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από nova σε nova και nova σε τρίτο μπορώ να βγάλω κλήση με volte κανονικά. Από nova με καλούν αλλά από άλλους παρόχους δεν έρχονται οι κλήσεις.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, p_k said:

Ως Nova ξεκίνησε τώρα, μετά τη συγχώνευση 

Το δίκτυο και οι υποδομές προϋπήρχαν. 

Η διαχείριση του δικτύου ή ακόμα και η εξέλιξη του είναι στα χέρια της νέας διεύθυνσης. 

Το θέμα είναι, μαζί με το καθεστώς νέας διεύθυνσης άλλαξε και το προσωπικό; 

Τέλος πάντων, έτυχε. Ναι είναι ζήτημα αυτό που έγινε (γίνεται ακόμα;) λίγο ή πολύ σε όλες μπορεί να τύχει ή έχει τύχει. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, andreasomageiras said:

Το δίκτυο και οι υποδομές προϋπήρχαν. 

Η διαχείριση του δικτύου ή ακόμα και η εξέλιξη του είναι στα χέρια της νέας διεύθυνσης. 

Το θέμα είναι, μαζί με το καθεστώς νέας διεύθυνσης άλλαξε και το προσωπικό; 

Τέλος πάντων, έτυχε. Ναι είναι ζήτημα αυτό που έγινε (γίνεται ακόμα;) λίγο ή πολύ σε όλες μπορεί να τύχει ή έχει τύχει. 

Καλυτερα να ειχαμε ολοι εναν λογαριασμο VoIP σαν backup... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, andreasomageiras said:

Το δίκτυο και οι υποδομές προϋπήρχαν. 

Η διαχείριση του δικτύου ή ακόμα και η εξέλιξη του είναι στα χέρια της νέας διεύθυνσης. 

Το θέμα είναι, μαζί με το καθεστώς νέας διεύθυνσης άλλαξε και το προσωπικό; 

Τέλος πάντων, έτυχε. Ναι είναι ζήτημα αυτό που έγινε (γίνεται ακόμα;) λίγο ή πολύ σε όλες μπορεί να τύχει ή έχει τύχει. 

Εδώ συνεχίζει ακόμα αν και θεωρώ θα διορθωθεί σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, p_k said:

Ως Nova ξεκίνησε τώρα, μετά τη συγχώνευση 

Εδώ κρύβεται η αλήθεια.. στα σχόλια.. και για την ώρα που ξεκίνησε το πρόβλημα και για το αν βγάζουν κλήσεις ή όχι.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02xNUvknQZr7mMoHdJYUUkULCUvLSMC5QSULS7hSCms3A8jh8DXh2xJbRYGXMqLL5Jl&id=100064631982183

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Από τις 15:30 υπάρχει το πρόβλημα σε εμένα και ακόμα δεν έχει λυθεί, καλώ κανονικά cosmote/ Vodafone, δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις από κανέναν, απαράδεκτοι τόσες ωρες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ap1986 said:

Από τις 15:30 υπάρχει το πρόβλημα σε εμένα και ακόμα δεν έχει λυθεί, καλώ κανονικά cosmote/ Vodafone, δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις από κανέναν, απαράδεκτοι τόσες ωρες

Εγώ έχω πρόβλημα από τις 12 με τη και τώρα. Εγώ έχω και χειρότερα επίθετα με τα οποία μπορώ να τους χαρακτηρίσω. Και το roaming έχει προβλήματα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Η νέα εταιρία τώρα έχει ξεκινήσει την πορεία και την ανάπτυξη της. Σε ένα μήνα κλείνει τον πρώτο χρόνο λειτουργίας της. Προσωπικά δεν μπορώ να την κρίνω αυστηρά πριν το 2025 και ίσως πιο μετά, καθότι είναι υπό εκτέλεση του επενδυτικού πλάνο της για όλα αυτά τα ζητήματα. Οψόμεθα!

Τι εννοείς τώρα ξεκίνησε; Πριν 1 χρονο έστησε κεραίες και core;;;;;;

Προσγειώσου. 30 χρόνων είναι η εταιρία. Προβλήματα συμβαίνουν σε όλες αλλά το ότι είναι νεα… παραπάει σαν δικαιολογία. 
 

Και όχι. Δεν έχει σχέση με την TV το πρόβλημα (Π Ρ Ο Φ Α Ν Ω Σ )

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το δωρεάν eon δεν κατάφερα να το πάρω χτες. Έβγαζε σφάλμα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Η νέα εταιρία τώρα έχει ξεκινήσει την πορεία και την ανάπτυξη της. Σε ένα μήνα κλείνει τον πρώτο χρόνο λειτουργίας της. Προσωπικά δεν μπορώ να την κρίνω αυστηρά πριν το 2025 και στα μέσα του έτους, καθότι είναι υπό εκτέλεση του επενδυτικού πλάνο της για όλα αυτά τα ζητήματα. Οψόμεθα!

= Το Κατάστημα Λειτουργεί Υπό Νέα Διεύθυνση...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Συκιές Θεσσαλονίκης είναι εκτός δικτύου. Πριν είχα data και εξερχόμενες τώρα τπτ. Μπράβο νοβα

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, TakeOverNet said:

Τι εννοείς τώρα ξεκίνησε; Πριν 1 χρονο έστησε κεραίες και core;;;;;;

Προσγειώσου. 30 χρόνων είναι η εταιρία. Προβλήματα συμβαίνουν σε όλες αλλά το ότι είναι νεα… παραπάει σαν δικαιολογία. 
 

Και όχι. Δεν έχει σχέση με την TV το πρόβλημα (Π Ρ Ο Φ Α Ν Ω Σ )

Η νέα ιδιοκτησία, διοίκηση κλτπ. Μη ξεχνάμε ότι οι επενδύσεις που είναι υπό εξέλιξη αντιστοιχούν σε πάνω από 15ετία της WIND που επένδυε τα λιγότερα από όλους στο παρελθόν. Ουσιαστικά η εταιρία μετά την εποχή της Telestet οι πρώτοι σταθμοί core κτλπ αναπτύσσεται, μετασχηματίζεται από το 2015 με το πλάνο των 500 εκατομμυρίων πλάνο μέχρι το 2020. Η United Group είναι ίσως η ισχυρότερη ιδιοκτησία που έχει από την έναρξη της το 1993.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Η νέα ιδιοκτησία, διοίκηση κλτπ. Μη ξεχνάμε ότι οι επενδύσεις που είναι υπό εξέλιξη αντιστοιχούν σε πάνω από 15ετία της WIND που επένδυε τα λιγότερα από όλους στο παρελθόν. Ουσιαστικά η εταιρία μετά την εποχή της Telestet οι πρώτοι σταθμοί core κτλπ αναπτύσσεται, μετασχηματίζεται από το 2015 με το πλάνο των 500 εκατομμυρίων πλάνο μέχρι το 2020. Η United Group είναι ίσως η ισχυρότερη ιδιοκτησία που έχει από την έναρξη της το 1993.

Ωραία όλα αυτά αλλά εγώ ακόμα δεν βλέπω υπηρεσίες. Θα μου πεις, υπήρχαν και οι ένδοξες μέρες της cosmote πριν κάποιο καιρό που για μέρες υπήρχε πρόβλημα. Ωστόσο αυτοί ενημέρωσαν, σε αντίθεση με τη nova που το θυμήθηκε 8 ώρες μετά και αναρτήθηκε μία ανακοίνωση τουλάχιστον αστεία που αναφερόταν σε πρόβλημα σε μερικές κλήσεις από και προς δίκτυα άλλων λες και έχουμε ίντερνετ ή μπορούμε να καλούμε από nova σε nova. Για να μην αναφερθώ στα μηνύματα που προσπαθώ να πληρώσω μια ασφάλεια και δε μπορώ από το μεσημέρι 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, spoukos said:

Συκιές Θεσσαλονίκης είναι εκτός δικτύου. Πριν είχα data και εξερχόμενες τώρα τπτ. Μπράβο νοβα

Ακόμα χειρότερα, ευτυχώς Χαριλάου δουλεύει GSM & 4G. Κλήσεις εξερχόμενες και data, sms όχι. Εισερχόμενες επίσης ειχα θέμα από το μεσημέρι. Κέντρο 5G έχει κανονικά…

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...