Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τ9 έχει και απο τα καλύτερα πλάκα κάνετε;

Πήγαινε στις ρυθμίσεις πληκτρολόγιο και παρά πάνω στην γλωσσα που θεε και μετά βαλε τον στο να σου διορθώνει ορθογραφικά και να προβλέπει τις προτάσεις

 

Τ9 είναι το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο.....:)

Δηλαδή στο πλήκτρο 2 βρίσκονται τα α,β,γ στο 3 τα δ,ε,ζ κλπ....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κάτι άλλο που επίσης μου έλλειψε..Όταν ανοίγω το κινητό να βλέπω τα χεράκια και να ακούω τη μουσικούλα της Νόκια! Τώρα πολύ ησυχία..

 

1 από τα 2 πράγματα που μου λείπουν από τη συσκευή μου... :O :X

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου λείπει είναι στο dial pad δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση επαφής όπως στο αντροιντ πρέπει να βάλω app?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου λείπει είναι στο dial pad δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση επαφής όπως στο αντροιντ πρέπει να βάλω app?

 

Επαφές βρίσκεις ή μέσω dialpad πατώντας κάτω το "people" ή μέσω της stock εφαρμογής people.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Επαφές βρίσκεις ή μέσω dialpad πατώντας κάτω το "people" ή μέσω της stock εφαρμογής people.

 

Μαλλον δεν ημουν σαφης. Στο αντροιντ οταν ανοιγεις το dialpad να παρεις τηλεφωνο μαζι με τα νουμερα εχει και χαρακτηρες και πχ αν πατησω 62 μου βγαζει τις επαφες που το ονομα τους αρχιζει απο MA,νομιζω smartdial το λενε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ημουν σαφης. Στο αντροιντ οταν ανοιγεις το dialpad να παρεις τηλεφωνο μαζι με τα νουμερα εχει και χαρακτηρες και πχ αν πατησω 62 μου βγαζει τις επαφες που το ονομα τους αρχιζει απο MA,νομιζω smartdial το λενε αυτο.

 

Καλημέρα. Βάλε το RapDialer. Κάνει αυτό που λες αλλα μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βάλε το RapDialer. Κάνει αυτό που λες αλλα μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.

 

To rapdialer εμένα έχει ελληνικούς χαρακτήρες και ειναι αψογο

Link to comment
Share on other sites

Τ9 είναι το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο.....:)

Δηλαδή στο πλήκτρο 2 βρίσκονται τα α,β,γ στο 3 τα δ,ε,ζ κλπ....;)

Μα είδες τι είπε ο ιερόσυλος :lol:

@b16b χωρίς παρεξήγηση..:)

1 από τα 2 πράγματα που μου λείπουν από τη συσκευή μου... :O :X

Έκανε το κινητό να "μυρίζει" Νόκια..

Το 2ο ποιο είναι; Μη μας κρατάς σε αγωνία..:p

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το high contrast το χρησιμοποιεί κανένας στα ease of access?

Νομίζω ότι για τις λευκές συσκευές του πάει πολύ σαν αντικατάσταση των colored themes..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ενοχλητικο εως τωρα με το κινητο θεωρω οτι ειναι οι αναβαθμισεις των εφαρμογων. Καμμια ειδοποιηση και πουθενα ποτε εχει βγει αναβαθμιση. Για να δω ποιες εφαρμογες εχω αγορασει πρεπει να μπω στο λογαριασμο μου στον ιντερνετ explorer. Για να αναβαθμισω εφαρμογη πρεπει να ψαχνω μια μια να δω μηπως βγηκε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ενοχλητικο εως τωρα με το κινητο θεωρω οτι ειναι οι αναβαθμισεις των εφαρμογων. Καμμια ειδοποιηση και πουθενα ποτε εχει βγει αναβαθμιση. Για να δω ποιες εφαρμογες εχω αγορασει πρεπει να μπω στο λογαριασμο μου στον ιντερνετ explorer. Για να αναβαθμισω εφαρμογη πρεπει να ψαχνω μια μια να δω μηπως βγηκε τιποτα

 

Σε λίγες μέρες λογικά θα σου έρχονται μαζικά οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών κανονικά! Παντού έτσι γίνεται..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Έκανε το κινητό να "μυρίζει" Νόκια..

Το 2ο ποιο είναι; Μη μας κρατάς σε αγωνία..:p

 

:O

 

Το 2ο είναι μια εφαρμογή, που να μπορώ να έχω το Youtube στο background και να ακούω τραγούδια, κάνοντας παράλληλα κάτι άλλο. Αλλά, συγκεκριμένα απ' το Youtube. Δεν αναφέρομαι στο Sleeping Screen, που εννοείται ότι θα έρθει με την Amber, αλλά ακόμα να φανεί για τη συσκευή μου

..... :(

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

:O

 

Το 2ο είναι μια εφαρμογή, που να μπορώ να έχω το Youtube στο background και να ακούω τραγούδια, κάνοντας παράλληλα κάτι άλλο. Αλλά, συγκεκριμένα απ' το Youtube. Δεν αναφέρομαι στο Sleeping Screen, που εννοείται ότι θα έρθει με την Amber, αλλά ακόμα να φανεί για τη συσκευή μου

..... :(

 

Υπάρχει το mytube και παιζει στο background κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!συμβαινει σε κανεναν το εξης;;:οταν εχω συνδεδεμενο τα bluetooth ακουστικά (sony ericsson ειναι)και μου ερχεται μηνυμα ενεργοποιείται η φωνητικη κληση ενω δεν εχω συνδεδεμενα τα πολυμεσα,μονο τις κλησεις!υπαρχει καποια ρυθμιση;;;
Link to comment
Share on other sites

:O

 

Το 2ο είναι μια εφαρμογή, που να μπορώ να έχω το Youtube στο background και να ακούω τραγούδια, κάνοντας παράλληλα κάτι άλλο. Αλλά, συγκεκριμένα απ' το Youtube. Δεν αναφέρομαι στο Sleeping Screen, που εννοείται ότι θα έρθει με την Amber, αλλά ακόμα να φανεί για τη συσκευή μου

..... :(

LIKE στο link!!

Όντως εφαρμογές υπάρχουν διάφορες γι αυτή του δουλειά..έχω ακούσει και άλλες όπως metrotube αν δεν κάνω λάθος.

Όσο για την Amber και γω με τις αναζητήσεις λιώνω κάθε μέρα μήπως ήρθε. Θέλω να πιστεύω ότι το κινητό είναι κοπλέ και δε θέλει hard reset..:confused:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βάλε το RapDialer. Κάνει αυτό που λες αλλα μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.

 

To rapdialer εμένα έχει ελληνικούς χαρακτήρες και ειναι αψογο

 

Οντως εχει και ελληνικα και ειναι κορυφαιο!!

Thank you :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα 920. Το κινητό όμως δεν ανοιγεί και είναι ήδη μιση ώρα στη φορτιση σε τσεκαρισμένο φορτιστή. Χαλασμένο να φανταστώ;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα 920. Το κινητό όμως δεν ανοιγεί και είναι ήδη μιση ώρα στη φορτιση σε τσεκαρισμένο φορτιστή. Χαλασμένο να φανταστώ;

 

στην οθονη δεν δειχνει τη μπαταρια να γεμιζει?

Link to comment
Share on other sites

:O

 

Το 2ο είναι μια εφαρμογή, που να μπορώ να έχω το Youtube στο background και να ακούω τραγούδια, κάνοντας παράλληλα κάτι άλλο. Αλλά, συγκεκριμένα απ' το Youtube. Δεν αναφέρομαι στο Sleeping Screen, που εννοείται ότι θα έρθει με την Amber, αλλά ακόμα να φανεί για τη συσκευή μου

..... :(

 

Τι να πω για το βίντεο!!!! Θα το σποθηκευσω για να το βαζω χειροκίνητα κσθε πρωί.....:)

Εφαρμογή για youtube που να κάνει αυτό που θες δεν υπάρχει. Στην καλύτερη περίπτωση παίζει το κομμάτι με σβηστή οθόνη. Όχι όμως να κάνεις κάτι αλλο. Ας με διορθώσει όποιος έχει υπ οψιν κάτι αλλο.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

LIKE στο link!!

Όντως εφαρμογές υπάρχουν διάφορες γι αυτή του δουλειά..έχω ακούσει και άλλες όπως metrotube αν δεν κάνω λάθος.

Όσο για την Amber και γω με τις αναζητήσεις λιώνω κάθε μέρα μήπως ήρθε. Θέλω να πιστεύω ότι το κινητό είναι κοπλέ και δε θέλει hard reset..:confused:

 

Ρε τρελέ ακόμη περιμένεις? σύνδεσε το στον υπολογιστή με το Nokia software updater να κάνεις την αναβάθμιση να είσαι ήσυχος ;)

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο ακόμη.

 

μπορεί να θέλει πάνω απο 30λεπτά φόρτισης; μου κάνει εντύπωση... πάντως η απογοήτευση ήταν ωραιότατη

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να θέλει πάνω απο 30λεπτά φόρτισης; μου κάνει εντύπωση... πάντως η απογοήτευση ήταν ωραιότατη

 

Είναι όντως υπερβολικό αλλα ίσως...

Δοκίμασες να φορτίσεις αλλη συσκευή στην ίδια πρίζα με τον ίδιο φορτιστή? Μετά μπορείς να το δοκιμάσεις και στο pc αλλα εκεί η καθυστέρηση θα είναι μεγαλύτερη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως υπερβολικό αλλα ίσως...

Δοκίμασες να φορτίσεις αλλη συσκευή στην ίδια πρίζα με τον ίδιο φορτιστή? Μετά μπορείς να το δοκιμάσεις και στο pc αλλα εκεί η καθυστέρηση θα είναι μεγαλύτερη.

το τσεκαρα παντού και σε φορτιστη άλλου Νοκια Lumia και τίποτα. πάει επιστροφη μάλλον. Κρίμα ήταν και σουιδικό ΙΜΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...