Jump to content

Alcatel One Touch Idol X (6040 / 6040D)


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα το κινητό πριν λίγες μέρες. Κατέβασα από το play store το battery monitor widget. Αλλά δείχνει ότι η μπαταρία είναι 1000 mAh. Μπορείτε να τσεκάρετε και την δική σας? Ευχαριστώ.

Το έχω πάρει από aliexpress.

 

άμα ειναι 1000mah δεν θα σου βγαζει ουτε 12ωρο... μπορεις να το τσεκαρεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε μου πιστεύω οτι δεν στα λέει απλά καλά η εφαρμογή σου γιατί την κατέβασα και γώ και λέει ότι είναι 1000 ενώ πολύ απλά δεν είναι.. μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση τηλέφωνα, wifi, net, 3g, λίγο απο όλα! και το πήρα απο public.
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πιστεύω οτι δεν στα λέει απλά καλά η εφαρμογή σου γιατί την κατέβασα και γώ και λέει ότι είναι 1000 ενώ πολύ απλά δεν είναι.. μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση τηλέφωνα, wifi, net, 3g, λίγο απο όλα! και το πήρα απο public.

Μάλλον κάποιο λάθος θα υπάρχει.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους το έχουν ήδη στα χέρια τους σας κάνει τίποτ περίεργο όπως π.χ να αναβοσβήνει "στιγμιαία" το flash πατώντας το κουμπί του volume ;; όλοι βάλατε rom ;; κάποιος να το δουλεύει απλά με κανένα launcher;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζω custom kernel για το κινητο, και ειμαι ακομα σε φαση δοκιμων. Εντως ημερων ερχεται η τεστ συσκευη μου. Αν καποιος θελει να γινει beta-tester ας ριξει ενα πμ :)

 

Υ.Γ. Αν καποιος εχει λιγες γνωσεις πανω σε kernel compilation καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βρε παιδια καποιο multilanguage firmware με ελληνικα δεν υπαρχει απο καπου να κατεβασουμε?

 

Απο εδω > forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451831

Ειναι με theme Galaxy S4 :)

Link to comment
Share on other sites

AOSP Base ROM

 

4.2.1 με Look & Feel απο 4.4, και με ελληνικα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2773735

 

την δοκιμασες...ειναι σταθερη?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω κανει port :)

 

Δεν εχω παρατηρησει να εχει καποιο προβλημα, εκτος απο μερικς στιγμες που δειχνει να laggaρει με τα hardware buttons. Νομιζω οτι με 1.3 που δοκιμαζω τωρα να εχει λυθει κ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο απο το merimobiles! δεν εχω ξανακανει αγορα απο αυτο το site. θελω να μου πειτε :

1ον) υπαρχει περιπτωση να πληρωσω παραπανω χρηματα απο αυτα που γραφει? (πχ να περαασει απο τελωνειο?)

2ον) απο τη μερα της παραγγελιες σε ποσες μερες περιπου θα ειναι στο σπιτι μου?

3ον) ερχεται με απλο ταχυδρομειο? υπαρχει περιπτωση δηλαδη ο ταχυδρομος να το αφησει στην εισοδο της πολυκατοικιας χωρις να βαλω υπογραφη οτι το παρελαβα?(οπως γινεται ως επι το πλειστον με διαφορα μικροαντικειμενα που παραγγελνεις απο το ebay?)

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο απο το merimobiles! δεν εχω ξανακανει αγορα απο αυτο το site. θελω να μου πειτε :

1ον) υπαρχει περιπτωση να πληρωσω παραπανω χρηματα απο αυτα που γραφει? (πχ να περαασει απο τελωνειο?)

2ον) απο τη μερα της παραγγελιες σε ποσες μερες περιπου θα ειναι στο σπιτι μου?

3ον) ερχεται με απλο ταχυδρομειο? υπαρχει περιπτωση δηλαδη ο ταχυδρομος να το αφησει στην εισοδο της πολυκατοικιας χωρις να βαλω υπογραφη οτι το παρελαβα?(οπως γινεται ως επι το πλειστον με διαφορα μικροαντικειμενα που παραγγελνεις απο το ebay?)

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

1- Μονο αν σταλει μεσω courier (UPS,FEDEX κλπ), οποτε επιλεγεις china mail, USPS, Hong-Kong Post ή κατι τετοιο (και το τελωνειο θα ειναι μονο αν περασει δειγματοληπτικο ελεγχο, 3Ε)

2- 2-3 βδομαδες συνηθως

3- οχι, θα σου ερθει ειδοποιηση να πας στα ΕΛΤΑ να το παρεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την δοκιμασες...ειναι σταθερη?

 

 

Τα μονα bugs που εχω βρει στην τελευταια εκδοση ειναι το notification LED και οτι δεν μπορεις να κανεις import self signed certificate, για χρηση VPN κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει το alcatel να παρω,να ρωτησω κατι πρωτα ομως.Επειδη δεν μου αρεσει ο launcer που εχει ολα τα εικονιδια ετσι χυμα,μπορω να βαλω καποιον αλλο(go,apex,nova κλπ) δεν θα υπαρχει καποιο καποιο προβλημα φανταζομαι?
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,το τηλεφωνο οντως ειναι παρα πολυ καλο και αποδεικνυει με τον καλυτερο τροπο οτι μερικες εταιριες εχουν ξεφυγει στην τιμολογιακη πολιτικη τους και ζητανε υπερογκα ποσα.
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για οποιον ενδιαφερεται το minideal το εχει παλι στα 200$.(http://www.minideal.net/tcl-idol-x-s950-smart-phone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-ram-16gb-dual-sim-13-1mp-camera-with-5-0-inch-ips-fhd-1920x1080-wcdma.html)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο Alcatel one touch idol x, στο Sony Xperia T2 Dual και στο Huawei Honor 3X G750 όλα dual sim...με ενδιαφέρει να έχει φωτογραφική - μπαταρία καλή..δεν μπορώ να επιλέξω..Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στο Alcatel one touch idol x, στο Sony Xperia T2 Dual και στο Huawei Honor 3X G750 όλα dual sim...με ενδιαφέρει να έχει φωτογραφική - μπαταρία καλή..δεν μπορώ να επιλέξω..Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν γραψετε στο dial pad *#*#3646633#*#* μπαινεται στο κρυφο μενου και μπορειτε να κανετε διαφορες ρυθμισεις.Εγω βασικα το βρηκα γιατι ηθελα να ανεβασω λιγο την ενταση στα ακουστικα,μου φαινονταν λιγο χαμηλη,οποτε πηγα στο audio-headphones ανεβασα λιγο τις παραμετρους που ειχε εκει και ολα καλα.
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε και μενα σημερα το κινητο (idol x s950). απο merimobiles σε 15 μερες με ems χωρις τελωνεια κτλ!

.εχω μια micro sd card και θελω να την βαλω στο κινητο μιας και ολες μου οι επαφες ειναι εκει μεσα αλλα αποτι βλεπω δεν υπαρχει καπου θυρα εισαγωγης sd card και το κινητο δεν βλεπω να ανοιγει απο πισω για να κοιταξω αν παιρνει. κανεις καποια βοηθεια? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε και μενα σημερα το κινητο (idol x s950). απο merimobiles σε 15 μερες με ems χωρις τελωνεια κτλ!

.εχω μια micro sd card και θελω να την βαλω στο κινητο μιας και ολες μου οι επαφες ειναι εκει μεσα αλλα αποτι βλεπω δεν υπαρχει καπου θυρα εισαγωγης sd card και το κινητο δεν βλεπω να ανοιγει απο πισω για να κοιταξω αν παιρνει. κανεις καποια βοηθεια? ευχαριστω!

 

Αν πηρες την εκδοση που εχει 2 sim τοτε δεν εχει υποδοχη micro-sd, η υποδοχες ειναι δεξια και αριστερα στο πανω μερος της συσκευης.

 

Ενναλακτικα, συνδεσε τη συσκευη στον υπολογιστη και αντεγραψε τες απο εκει, ή με ενα USB OTG καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel One Touch Idol X (6040 / 6040D)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...