Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok!θα προσπαθησω να μιλησω με το support τους.αν βρω την rom πως θα μπορεσω να την φλασαρω?πρεπει να κατεβασω καποιο εργαλειο,τυπου flashtool???

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

http://www.ztedevices.com/support/smart_phone/59f63237-3850-4ea3-bf98-20261ee48420.html#

 

βρηκα αυτο.ειναι η rom της συσκευης???

 

Αυτο ειναι η εκδοση για την Λευκορωσία. Κάπου πηρε το μάτι μου στο xda ότι η LIFE έχει κλειδωμενη ROM για το δικτυο της. Δεν ξέρω πόσο ανοικτή και διεθνής ειναι.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για τις απαντησεις.δυστυχως διαπιστωσα και αλλα προβληματα...το gps δεν δουλευει και δευτερον δεν πατιεται το γραμμα w ή 2 στο πληκτρολογιο οταν παω να γραψω μηνυμα.εχω στειλει email ηδη.οι υπολοιποι που το εχετε παραλαβει δουλευει σωστα το τηλ???
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.δυστυχως διαπιστωσα και αλλα προβληματα...το gps δεν δουλευει και δευτερον δεν πατιεται το γραμμα w ή 2 στο πληκτρολογιο οταν παω να γραψω μηνυμα.εχω στειλει email ηδη.οι υπολοιποι που το εχετε παραλαβει δουλευει σωστα το τηλ???

 

Μπορείς να μας πεις πληροφοριακά από που το πήρες;

 

edit

Τώρα πρόσεξα ότι έχεις αναφέρει από minideal.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση γενικών γνώσεων είναι καλύτερος ένας διπύρηνος στα 2GHz όπως ο intel του ΖΤΕ ή ένας τετραπύρηνος ΜΤΚ στα 1.6? ξέρω είναι σχετικό, αλλά από την εμπειρία σας πώς το βλέπετε?
Link to comment
Share on other sites

Eγω απ'οσα διαβαζω εδω μεσα τα mtk εχουν τα θεματακια τους,εγω πηρα ενα διπυρηνο haier w910 με Snapdragon MSM8260A Dual core 1.5GHz και συγκριτικα με ενος φιλου το thl w100s με mtk το διπυρηνο μου ειναι και πιο γρηγορα εχει και καλυτερο gps και επισης wifi πιανω απο το παραδιπλα οικοδομικο τετραγωνο!
Link to comment
Share on other sites

Eγω απ'οσα διαβαζω εδω μεσα τα mtk εχουν τα θεματακια τους,εγω πηρα ενα διπυρηνο haier w910 με Snapdragon MSM8260A Dual core 1.5GHz και συγκριτικα με ενος φιλου το thl w100s με mtk το διπυρηνο μου ειναι και πιο γρηγορα εχει και καλυτερο gps και επισης wifi πιανω απο το παραδιπλα οικοδομικο τετραγωνο!

 

σωστός, αλλά νομίζω Snapdragon cpu με MTK προφανώς και θα έχουν διαφορές είναι τοπ η Snapdragon. Προς το παρόν δηλαδή μέχρι να τους σβήσει όλους η intel :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..το παρέλαβα χθες το τηλέφωνο αλλά δεν μπαίνει στο ίντερνετ απο τα mb που έχω..θέλει κάποια ρύθμιση η κάτι άλλο?σκίζει πάντως το τηλ πολύ γρήγορο και πολύ καλά τρεχει όλες τις εφαρμογές..αλλά θα ήθελα επίσης να μου πείτε πως βλέπω αν μου το έχουν ρουταρει γτ δεν έχω ιδέα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..το παρέλαβα χθες το τηλέφωνο αλλά δεν μπαίνει στο ίντερνετ απο τα mb που έχω..θέλει κάποια ρύθμιση η κάτι άλλο?σκίζει πάντως το τηλ πολύ γρήγορο και πολύ καλά τρεχει όλες τις εφαρμογές..αλλά θα ήθελα επίσης να μου πείτε πως βλέπω αν μου το έχουν ρουταρει γτ δεν έχω ιδέα..

 

για το δεύτερο κατέβασε από το google play την εφαρμογή root checker και για το πρώτο μάλλον πρέπει να ρυθμίσεις τα apn για την εταιρία που έχεις. Το κινητό πώς το βλέπεις ? για πες μας μία ιδέα, από φωτογραφική εφαρμογές και τα λοιπά

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει σε ποιες εφαρμογές έχει βρει ασυμβατότητα (λόγω x86 αντί arm);

Αν έχει βρει βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ το κινητό είναι τουμπανο..η κάμερα αρκετά καλη και στη νύχτα φωτογραφίζει αρκετά βαθιά με το φλας..απο εφαρμογές οοοοοτι έχω κατεβάζει το τρέχει άψογα..γορίλα δεν έχει το κινητό μην ψαχνεστε και γενικά η αφή του θαθρλε λίγη βελτίωση..το κινητό στο χερι ειναι τουμπανο και στο χρωμα γκρι που το έχω εγώ είναι πολύ εντυπωσιακό..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλα δεν μου τρέχει το τασκ Κίλερ απο το battery doctor..μονο αυτό μέχρι τώρα..μου κολλάει όταν το παταω κ δεν κανει τίποτα..επίσης απο minideal ουτε εμένα το ρουταραν τα κινεζοπουλα

 

 

Παιδια τα apn δεν μπορω να τα φτιαξω με τιποτα..καποιος να στειλει ενα screenshot γιατι κοντευω να τα σπασω..η εταιρεια μ ειναι cosmote ακολουθησα αυτο το link αλλα δεν καταλαβαινω το gprs apn και το dns που ειναι :@ :@ :@ http://androidhellas.com/forum/index.php?/topic/289-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-apn-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-cosmotevodafonewind/

Edited by bilcosbill
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα apn δεν μπορω να τα φτιαξω με τιποτα..καποιος να στειλει ενα screenshot γιατι κοντευω να τα σπασω..η εταιρεια μ ειναι cosmote ακολουθησα αυτο το link αλλα δεν καταλαβαινω το gprs apn και το dns που ειναι :@ :@ :@ http://androidhellas.com/forum/index.php?/topic/289-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-apn-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-cosmotevodafonewind/

έχεις ανοικτό το 3g? να το έχεις ανοικτό και δοκίμασε αυτό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_windowLabel=serviceInstructions_1_1&serviceInstructions_1_1_actionOverride=%2Fportlets%2FserviceInstructions%2FgetInfo&_pageLabel=T58

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλα δεν μου τρέχει το τασκ Κίλερ απο το battery doctor..μονο αυτό μέχρι τώρα..μου κολλάει όταν το παταω κ δεν κανει τίποτα..επίσης απο minideal ουτε εμένα το ρουταραν τα κινεζοπουλα

/[/url]

 

Δώσε μου ένα λόγο να τρέξεις το task killer σε ένα κινητό με 2GB RAM :X

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά (αν και λίγο επιφυλακτικός με τα προβλήματα που αναφέρθηκαν) αποφάσισα να το πάρω με το που ανοίξει εκ νέου η αγορά στην Κίνα. Το βρίσκω πιο φθηνά από Aliexpress (ETstar) στα 135 ευρώ! ΟΚ δεν έχει θήκες κλπ δώρο αλλά αυτά θα τα διαλέξω απο ebay. Επειδή όμως δεν έχω αγοράσει ξανά από Aliexpress και απ'οτι βλέπω δεν έχει σαν μέθοδο πληρωμής το paypal προτείνετε να προχωρήσω ή να πάω κλασικά σε minideal,to2c κλπ? Να ρισκάρω DHL ή θα μου βγει ξινό?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά (αν και λίγο επιφυλακτικός με τα προβλήματα που αναφέρθηκαν) αποφάσισα να το πάρω με το που ανοίξει εκ νέου η αγορά στην Κίνα. Το βρίσκω πιο φθηνά από Aliexpress (ETstar) στα 135 ευρώ! ΟΚ δεν έχει θήκες κλπ δώρο αλλά αυτά θα τα διαλέξω απο ebay. Επειδή όμως δεν έχω αγοράσει ξανά από Aliexpress και απ'οτι βλέπω δεν έχει σαν μέθοδο πληρωμής το paypal προτείνετε να προχωρήσω ή να πάω κλασικά σε minideal,to2c κλπ? Να ρισκάρω DHL ή θα μου βγει ξινό?

 

Ευχαριστώ!

 

χωρις PAYPAL καλο ειναι να μην αγγιζεισ τιποτα αν δεν θεσ να βρεθεις προ εκπληξεως...γνωστο το μαγαζι αλλα οχι τοσο αξιοπιστο οσο τα to2c και minideal...

Link to comment
Share on other sites

Αν και η επβαρυνση για την DHL ειναι πολύ μικρή, καλό ειναι να αποφευγεις την αποστολή με courier εκτός από EMS.

 

Και με την ευκαρία βρηκα δυο βιντεο που απο οσο εχω δει δεν εχουν αναφερθεί ξανα.

- Το ένα εδω αφορα το OTG

- και το άλλο εδω για να απολαύσετε περισσότερο μια παρουσίαση του κινητου ! :lol:

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποια εφαρμογη εχω βαλει δεν ειχε προβλημα, ειμαι ρουτ βεβαια.

Δεν καταλαβαινω επισης γιατι βαζετε task killer αφου εχει ηδη εγκατεστημενο.

Σημερα δοκιμασα το GPS εν κινησει. Δεν κολωσε πουθενα, δεν εφυγε απο τον δρομο ουτε μια στιγμη, δεν εκανε ουτε μια φορα επανακαθορισμο διαδρομης λογω ανεπαρκους ληψης και ουτε μια φορα συνεβη αυτο που γινοταν με τα τρια ΜΤΚ που ειχα προηγουμενως, να περναει το αυτοκινητο την στροφη και το βελακι να ειναι ακομα..πριν τη στροφη. Με τ0 975, οπου ηταν το αυτοκινητο, ηταν και το βελακι, ακριβως στο ιδιο σημειο. Μην ακουτε λοιπον παραμυθια και κουραφεξαλα απο τον καθενα ασχετο και κομπλεξικο.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress εχει to escrow που ειναι κατι αναλογο του paypal. Οποια αγορα κανεις μεσω του site καλυπτεται απο αυτο. Τωρα την αξιοπιστια του etstar και της αδελφης eternal team θα την μάθω λίαν συντομως δεδομενου οτι εχω παραγγειλει μολις χθες 3 τηλεφωνα....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress εχει to escrow που ειναι κατι αναλογο του paypal. Οποια αγορα κανεις μεσω του site καλυπτεται απο αυτο. Τωρα την αξιοπιστια του etstar και της αδελφης eternal team θα την μάθω λίαν συντομως δεδομενου οτι εχω παραγγειλει μολις χθες 3 τηλεφωνα....

 

Μαλλον θα τα περιμένουμε μαζι γιατι και εγω χθες εκανα παραγγελία για ενα απο Eternal Team.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress εχει to escrow που ειναι κατι αναλογο του paypal. Οποια αγορα κανεις μεσω του site καλυπτεται απο αυτο. Τωρα την αξιοπιστια του etstar και της αδελφης eternal team θα την μάθω λίαν συντομως δεδομενου οτι εχω παραγγειλει μολις χθες 3 τηλεφωνα....

Ακριβος οπως τα λες για το aliexpress, δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας για τη μεθοδο πληρωμης και τα καταστηματα (etstar - eternal team) ειναι αξιοπιστα ;)

 

Στα του τοπικ, διαβαζω πολυ καλα σχολια για αυτο το τηλεφωνο !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Στα του τοπικ, διαβαζω πολυ καλα σχολια για αυτο το τηλεφωνο !

Αναμενόμενο απο την στιγμή που 1.ειναι επώνυμο και 2.δεν ειναι mtk.Οταν υπάρχουν τέτοια τηλέφωνα σε τέτοιες τιμές ο μόνος λόγος για να πας σε κάτι άλλο ειναι να χρειάζεσαι οπωσδήποτε τις 2 σιμ και την απίστευτη αυτονομία των mtk σε κινητά όμως που έχουν πραγματική μπαταρία 2500mah τουλάχιστον και όχι fhd οθόνη

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Είμαι ανάμεσα σε Geek, Nubia και Nubia mini (περισσότερο ανάμεσα στα 2 πρώτα). Το Nubia γενικά είναι καλύτερο (snapdragon 800, fhd, καλύτερες διαστάσεις κλπ) αλλά και κατά πολύ ακριβότερο. Νομίζω το value4money του Geek είναι αξεπέραστο αυτή τη στιγμή και σκέφτομαι σοβαρά να κάνω τη παραγγελία. Υπάρχει έστω και ένας από τα παιδιά που το κατέχουν που δε συμφωνεί με την αγορά του;
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με το support τους και μου απαντησαν οτι θα πρεπει να επικοινωνησω με το μαγαζι που το αγορασα.κολοκυθια!το κινητο καθεται τωρα στο κουτι του τωρα.περιμενω απαντηση απο το Minideal!ποτε επιστερφουν απο τις αργιες τους???
Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή. Τη Δευτέρα ανοίγουν όλοι στην Κίνα. Ωραίες διακοπές κάνουν. Εμείς δεν έχουμε ποτέ τόσες πολλές μέρες μαζεμένες αργίες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...