Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν σβησω το κινητο,μετα το κινητο δεν αναβει απο το power button!πρεπει να το συνδεσω στον φορτιστη για να εκκινησει το τηλεφωνο!τι φταιει??τα νευρα μου ειναι τσαταλια!!!

Στα settings μπορεις να μπεις να κανεις επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

Δεν θυμαμαι, μηπως εχει κανενα hard reset μεσα στον boot loader? Μπορεις να μπεις εκει? Στις οδηγιες για root γραφω πως.

Δηλαδη κανει σαν να ειναι off η μπαταρια και δεν γεμιζει ουτε σταλα?

Απαραδεκτοι οι Κινεζοι που ουτε τα δοκιμαζουν..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πηρα απο minideal!2 φορες που το δοκιμασα αναψε με το κουμπι.οταν επιλεγω reboot δεν κανει αλλα μονο σβηνει.στο μενου δεν υπαρχει επιλογη για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.πως θα μπω στον bootloader απο την στιγμη που δεν αναβει με το power button?τι να κανω τα νευρα μου και ειμαι και αρρωστος.ελπιζω να ειναι θεμα software.στο κουτι που μου στειλανε δεν υπηρχε manual.
Link to comment
Share on other sites

cell standby 2d 7h 53min

screen 4h 56min

browser 1h 12min

phone idle 2d 2h 58min

Android OS CPU Total 22min

 

[ATTACH]40916[/ATTACH]

 

55 ωρες αναμονη και 5 ωρες οθονη?? Πολυ τιμιοι χρονοι!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σχετικά με την εγγραφή του βίντεο, τι παίζει, ασχολήθηκε κανείς?

Αν μπορεί κάποιος να μας στείλει και ένα “DEMO” θα ήταν πολύ καλά

Και κάτι άλλο, σχετικά με το πρόβλημα που ανέφερε ο φίλος «gustom2008», έτυχε και σε κάποιον άλλο?

Και θέλουμε να μάθουμε αν με το την επιλογή «εργοστασιακών ρυθμίσεων» αντιμετωπίστηκε το πρόβλημα..

:ninja:

Μάθε να μαθαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε εσάς που έχει έρθει το κινητό..ο φορτιστής έχει κινέζικα δίπολα;

Τι εννοείς κινέζικα διπολα; Αν εννοείς τις λεπίδες που εχει είναι το αμερικάνικο βύσμα για αμερικάνικη πρίζα

το πηρα απο minideal!2 φορες που το δοκιμασα αναψε με το κουμπι.οταν επιλεγω reboot δεν κανει αλλα μονο σβηνει.στο μενου δεν υπαρχει επιλογη για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.πως θα μπω στον bootloader απο την στιγμη που δεν αναβει με το power button?τι να κανω τα νευρα μου και ειμαι και αρρωστος.ελπιζω να ειναι θεμα software.στο κουτι που μου στειλανε δεν υπηρχε manual.

Αν έχεις πολυμετρο και ξέρεις να το χρησιμοποιεις βγαλε την μπαταρια και μέτρα την να δεις αν σου βγαζει την τάση που λέει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε εσάς που έχει έρθει το κινητό..ο φορτιστής έχει κινέζικα δίπολα;

flat pins και πολυ καλης ποιοτητας ανταπτορα για round pins

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

55 ωρες αναμονη και 5 ωρες οθονη?? Πολυ τιμιοι χρονοι!!

Μπραβο, εκανες και ποιηματακι με..ομοιοκαταληξια..:bow::)

το πηρα απο minideal!2 φορες που το δοκιμασα αναψε με το κουμπι.οταν επιλεγω reboot δεν κανει αλλα μονο σβηνει.στο μενου δεν υπαρχει επιλογη για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.πως θα μπω στον bootloader απο την στιγμη που δεν αναβει με το power button?τι να κανω τα νευρα μου και ειμαι και αρρωστος.ελπιζω να ειναι θεμα software.στο κουτι που μου στειλανε δεν υπηρχε manual.

Κανε υπομονη Δευτερα που θα ανοιξει το minideal να δεις τι θα σου πουνε τα..σαινια..

το πρόβλημα που ανέφερε ο φίλος «gustom2008», έτυχε και σε κάποιον άλλο?
Δεν παρουσιαστηκε καποιος αλλος να αναφερει κατι τετοιο, βεβαια δεν το εχουν παρει πολλοι ακομα.. Πιστευω παντως οτι προκειται για μεμονωμενο περιστατικο. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Και ενώ λοιπόν έχω μείνει με ένα nokia χωρίς κάμερα...εκεί που περιμένω να "σχολάσουν" οι Κινέζοι από τις διακοπές του για να παραγγείλω το thl w200 ή το inew v3 (ακόμα δεν ξέρω), πέφτω στο μαγικό κουμπάκι φίλτρου για 2gb ram στο to2c. Και βλέπω το zte σε σχεδόν ίδια χρήματα. Διάβασα όλα τα post σας και αν δεν ήταν οι τελευταίες 2 σελίδες με το πρόβλημα που αναφέρθηκε... ακόμα ανοιχτό θα είχε μείνει το σαγόνι.

Αν υποθέσουμε ότι το ξεπερνάμε αυτό, θεωρείτε χαζή την ερώτηση σύγκρισης μεταξύ των 3 τηλεφώνων που προανέφερα? Τίθεται θέμα σύγκρισης?

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Γουστάρω να βλέπει ο άλλος zte και να κοροιδεύει (κινέζικο) αλλά όταν δει το backside (intel) να παίρνει την απάντησή του....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

 

Και ενώ λοιπόν έχω μείνει με ένα nokia χωρίς κάμερα...εκεί που περιμένω να "σχολάσουν" οι Κινέζοι από τις διακοπές του για να παραγγείλω το thl w200 ή το inew v3 (ακόμα δεν ξέρω), πέφτω στο μαγικό κουμπάκι φίλτρου για 2gb ram στο to2c. Και βλέπω το zte σε σχεδόν ίδια χρήματα. Διάβασα όλα τα post σας και αν δεν ήταν οι τελευταίες 2 σελίδες με το πρόβλημα που αναφέρθηκε... ακόμα ανοιχτό θα είχε μείνει το σαγόνι.

Αν υποθέσουμε ότι το ξεπερνάμε αυτό, θεωρείτε χαζή την ερώτηση σύγκρισης μεταξύ των 3 τηλεφώνων που προανέφερα? Τίθεται θέμα σύγκρισης?

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Γουστάρω να βλέπει ο άλλος zte και να κοροιδεύει (κινέζικο) αλλά όταν δει το backside (intel) να παίρνει την απάντησή του....

 

Νομίζω ότι το ZTE θα είναι σημαντικά καλύτερο από τα άλλα δύο. Κατά τη γνώμη μου μόνο η επεξεργαστική ισχύς και η διπλάσια RAM αρκούν για να γείρουν τη ζυγαριά προς το μέρος του. Εάν συνυπολογίσεις το πολύ καλύτερο GPS και κατά πάσα πιθανότητα την καλύτερη ποιότητα κατασκευής, η επιλογή είναι μάλλον μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

θεωρείτε χαζή την ερώτηση σύγκρισης μεταξύ των 3 τηλεφώνων που προανέφερα?

Θα σου απαντουσα ΝΑΙ αλλα με προλαβε ο φιλος kxanthop που σου απαντησε πιο..ευγενικα. Εχοντας εμπειρια απο τρια κινητα με ΜΤΚ και τωρα απο κατι αλλο εκτος ΜΤΚ, θα ηθελα να προσθεσω οτι κατα τη γνωμη μου οι ΜΤΚ υστερουν απο ολους τους αλλους επεξεργαστες, Snapdragon, HiSilicon και τωρα Intel, κλπ. Δεν εχω εμπειρια απο octa MTK αλλα υποψιαζομαι οτι στο ιδιο καζανι θα βραζει με την οικογενεια του. Αν δεν σε ενδιαφερουν οι δυο SIM μη το συζητας καθολου. Αν βολταρεις στο internet ψαχνοντας ποσο κοστιζει το 975 στα διαφορα μαγαζια, θα δεις ποια ειναι η πραγματικη του αξια..

Υ.Γ. Γουστάρω να βλέπει ο άλλος zte και να κοροιδεύει (κινέζικο) αλλά όταν δει το backside (intel) να παίρνει την απάντησή του....

Το Intel ειναι ολα τα λεφτα, τοσο που προβληματιζομαι αν θα το εχω σε case η οχι..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο antutu ποσο βγαζει?το gps τι λεει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι τοτε!!!εγω περιμενω το z5s αλλα σκεφτομαι να παρω και τ v975
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, τυχερέ! Μόλις τώρα, πάντως είδα ότι κάποιοι χρήστες παραπονιούνται για την ακρίβεια του gps εν κινήσει, οπότε ίσως να αναζητούσες απάντηση από κάποιον χρήστη του κινητού. Ίσως η ψυχή του νήματος, ο αγαπητός κ. guideman, θα μπορούσε να σε διαφωτίσει. Edited by kxanthop
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι τοτε!!!εγω περιμενω το z5s αλλα σκεφτομαι να παρω και τ v975

Εσυ ανοιξες το νημα, δικαιουσαι να παρεις..

Στο δικο μας το φορουμ παραπονεθηκαν για το GPS? Δεν βλεπω να γραφει κανεις τιποτα.

Αυριο το απογευμα θα το κανω μια βολτα στην πολη, αν και η μικρη μου πολη δεν ειναι οτι καλυτερο για να τεσταρει κανεις GPS..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία η τοποθεσία. Αν θέλεις να δεις πόσο δυνατός ή γρήγορος είναι ο δέκτης GPS πήγαινε μέσα σε κανένα στενό ανάμεσα σε πολυκατοικίες και δες αν πιάνει.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Εδώ υπάρχουν κάποια παράπονα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5195373#post5195373 (post #19 και #20)

Δεν ξερω παιδια, αλλα κατι μου βρωμαει σε αυτα που λεει ο συνφορουμιτης μας και θα μου επιτρεψετε να αμφιβαλλω.

Δηλαδη αυτος αγορασε το κινητο μετα το καλοκαιρι που εμφανιστηκε στην αγορα, δεν παρουσιαστηκε ουτε μια φορα στο νημα για να πει οποιοδηποτε σχολιο η εστω να ρωτησει κατι για το συγκεκριμενο κινητο που ολοι ξερουμε οτι πασχει απο υποστηριξη και προλαβε τεσταρισε το GPS του και εβγαλε αυτο το συμπερασμα στα μουλωχτα, χωρις να πει λεξη? Ουτε και στο XDA ειπαν κατι αρνητικο. Οποτε, δεν πιστευω γρι..

Ομως, δεν βαζω το χερι μου στην φωτια, ΔΕΝ το εχω τεσταρει στο δρομο, θα το κανω συντομα, οποτε θα ξερουμε "ποσα απιδια χωραει ο σακκος"..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το υπάρχουν παράπονα είναι ... ένα παράπονο.

Ο δεύτερος μίλησε γενικά για τα gps.

Μη κάνουμε την τρίχα τριχιά παιδιά.

Ακόμα και στα μεγάλα brands πάντως π.χ. Samsung, Apple , πάντα υπάρχουν κάποιοι που παραπονιούνται δίκαια ή άδικα.

Άλλά για ένα περιστατικό, για το οποίο δε ξέρουμε καν τις συνθήκες της δοκιμής (μπορεί π.χ. να είναι ακόμα και χρηστικό λάθος), να λέμε "κάποιοι χρήστες παραπονιούνται" είναι υπερβολή.

Ένα παράπονο κι αυτό χωρίς να έχουμε τα δεδομένα της δοκιμής.

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο service της zte-lg σημερα που το αναλαμβανει η procordia στην μεσογειων και ειδαν το κινητο μου.δοκιμασαν μια αλλη περιπου ιδια μπαταρια με του κινητου και παραμενει το ιδιο προβλημα.μπαταρια ιδια δεν εχουν και ουτε το λογισμικο και δεν μπορουν να το αναλαβουν απο ο τι μου ειπαν εφοσον δεν εισαγετε εδω.δεν ξερουν τι μπορει να ειναι καν.δεν τους εχει ξανατυχει αυτο.μπορει να ειναι και software το προβλημα,αλλα πως μπορω να ξαναφλασαρω την rom του γιατι ειμαι ασχετος απο android.δοκιμασα και hard reset αλλα τιποτα!το κουτι που μου εστειλα οι κινεζοι ηταν χωρις ζελατινες και φαινεται ταλαιπωρημενο!κανεις καμια ιδεα?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο service της zte-lg σημερα που το αναλαμβανει η procordia στην μεσογειων και ειδαν το κινητο μου.δοκιμασαν μια αλλη περιπου ιδια μπαταρια με του κινητου και παραμενει το ιδιο προβλημα.μπαταρια ιδια δεν εχουν και ουτε το λογισμικο και δεν μπορουν να το αναλαβουν απο ο τι μου ειπαν εφοσον δεν εισαγετε εδω.δεν ξερουν τι μπορει να ειναι καν.δεν τους εχει ξανατυχει αυτο.μπορει να ειναι και software το προβλημα,αλλα πως μπορω να ξαναφλασαρω την rom του γιατι ειμαι ασχετος απο android.δοκιμασα και hard reset αλλα τιποτα!το κουτι που μου εστειλα οι κινεζοι ηταν χωρις ζελατινες και φαινεται ταλαιπωρημενο!κανεις καμια ιδεα?ευχαριστω!

 

Στείλε ένα email στη minideal.

Πήγαινε στο customer service στο site.

Θα σου πουν αυτοί τι να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

ok!θα προσπαθησω να μιλησω με το support τους.αν βρω την rom πως θα μπορεσω να την φλασαρω?πρεπει να κατεβασω καποιο εργαλειο,τυπου flashtool???

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok!θα προσπαθησω να μιλησω με το support τους.αν βρω την rom πως θα μπορεσω να την φλασαρω?πρεπει να κατεβασω καποιο εργαλειο,τυπου flashtool???

 

 

http://www.ztedevices.com/support/smart_phone/59f63237-3850-4ea3-bf98-20261ee48420.html#

 

βρηκα αυτο.ειναι η rom της συσκευης???

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε και μην κανεις υποθέσεις, αν και αν και αν και προ παντος μην το σκαλιζεις.

Μιλά μαζί τους πρώτα. Το πιο πιθανό νομιζω είναι να σου πουν να το στειλεις. Αν σε ενδιαφερει η περιπτωση αυτή, ζητα αντικατάσταση να δουμε τι θα πουν. Και οτι επικοινωνια εχεις, γραφτα στο χώρο τους εδώ, να τα βλέπει όλος ο κόσμος.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...