Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα κατεβάσεις αυτή την εφαρμογή σου λέει στην πρώτη οθόνη το διαθέσιμο που υπάρχει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd

 

Επίσης επειδή ψαχνόμασταν άμα έχει Gorilla Glass

Εδώ στο hands on του Engadget λέει πως έχει

αλλά επίσης λέει πως έχει 1GB RAM που από όσο ξέρουμε δεν ισχύει,

λέτε να πρόσθεσαν 1GB RAM και να αφαίρεσαν τον γορίλα;

 

Εντωμεταξύ έχω φάει το Google να βρω τα επίσημα specs από την ZTE

τουλάχιστον βρήκα το manual http://devicedownload.zte.com.cn/cn/UpLoadFiles/product/602/manual/2013102914371605.pdf

 

Specific Absorption Rate (SAR) maximum is: 0.599 W / Kg

 

http://i.imgur.com/7YDPESU.png

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κατάλαβα τι προτείνεις, το g4 το απορρίπτεις, οπότε lenovo P780 vs ZTE V975 τι προτείνεις? (είμαι ψιλό άσχετος απο κινέζικη αγορά)

Αν και υπαρχει ξεχωριστο νημα για επιλογες και συγκρισεις, θα σου πω τη γνωμη μου στα γρηγορα.

Το G4 καποτε το ειχα στο στοχαστρο, αλλα διαβαζοντας διαφορα που δεν μου αρεσαν (διαβασες ΟΛΟ το νημα?) το απερριψα παιρνοντας τοτε το G3S που κανενα τετραμηνο που το ειχα δουλεψε καλα, αν και ηδη στον επομενο ιδιοκτητη κανει νουμερα..

Για το Lenovo τι να σου πω, συγκρινεις ανομοια πραγματα, 2Ghz με 1,2, μικρη μπαταρια με μεγαλη, 1 Gb ROM με 2Gb, μονοκαρτο με δικαρτο..

Ασε, που για το GPS και μονο, μετα την συμβιωση 4 ημερων με το 975, δεν θα σκεφτομουν να το συγκρινω με ΜΤΚ.

Πρωτα να ξεκαθαρισεις τι θελεις.

Αν θελεις να με ρωτησεις κατι αλλο εκτος θεματος, σε π.μ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την προθυμία σου! Αυτό που με προβληματίζει είναι το εξής: σε πολλά mediatek κινητά, συμπεριλαμβανομένου και του blackview jk809 που εάν κατάλαβα καλά είχες κι εσύ, από τα 8 Gb της ROM μόνο ~1Gb ήταν διαθέσιμο για εγκατάσταση εφαρμογών και το υπόλοιπο ήταν διαθέσιμο για αποθήκευση φωτογραφιών, βίντεο κτλ. Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και στο ΖΤΕ; Στον αποθηκευτικό χώρο στις ρυθμίσεις του κινητού, τι διαθέσιμο χώρο δίνει; Ο λόγος που επιμένω στο ετώτημά μου είναι ότι δεν υπάρχει -και πιθανότατα δε θα υπάρξει- εφαρμογή όπως το meteos για ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου και σε περίπτωση που θελήσει κανεις να εγκαταστήσει μεγάλες εφαρμογές (που μάλλον το κινητο υποστηρίζει και με το παραπάνω) θα πρέπει να καταφύγει σε λύσεις του τύπου ap2sd που μειώνουν τη ταχύτητα απόκρισης. Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!

παρε αυτα τα δυο screenshots, αν καταλαβα καλα, στην εσωτερικη μνημη των 8Gb δινεται διαθεσιμος χωρος 2,85Gb, σωστα?

[ATTACH]40473[/ATTACH] [ATTACH]40474[/ATTACH]

επειδή ψαχνόμασταν άμα έχει Gorilla Glass
Παντως το screen protector που εδωσε δωρο το minideal δεν λεει και πολλα, ειναι λιγο σκληρο και χοντρο, με αποτελεσμα στις ακρες να μην παταει καλα. Βλεπω να το δινουμε δρομο και ας μην ειναι gorilla..

 

Παιδες συνιδιοκτητες, εσας ζεσταινεται η μπαταρια κατα τη φορτιση? Ειδα μια δοση 38oC.. Βεβαια κανει μονον 1,5 ωρα να γεμισει κλειστο και ο φορτιστης ειναι ψιλογομαρι 1,5Α. Θα δοκιμασω με 1Α και ας κανει λιγο παραπανω..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα..

Παιδες συνιδιοκτητες, εγκαταστησατε κανεναν File explorer? Εγκατεστησα ES file Exp αλλα δεν μου δινει προσβαση για επεμβαση στο system. Πατωντας στην επιλογη root explorer μου βγαζει παραθυρο "this feature can not run on your device", αρα θελουμε αλλον root explorer. Μηπως φταιει ο Superuser που εχει εγκατεστημενο και θελει τον SuperSu? Για ανασκουμπωθειτε να¨"εμβαθυνουμε" σιγα σιγα..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παρε αυτα τα δυο screenshots, αν καταλαβα καλα, στην εσωτερικη μνημη των 8Gb δινεται διαθεσιμος χωρος 2,85Gb, σωστα?

[ATTACH]40473[/ATTACH] [ATTACH]40474[/ATTACH]

Ευχαριστώ πολύ, αυτό έψαχνα. Για την ακρίβεια δε με ενδιαφέρει ο χώρος των 2,85 Gb (αυτός μεγαλώνει πανεύκολα με SD), αλλά ο User ROM των 1,97Gb. Ελπίζω σε αυτόν να γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών κι όχι στον System ROM των ~ 1Gb. Μήπως έχεις προσέξεις ποιο από τα δύο partitions μειώνεται όταν εγκαθιστάς εφαρμογές; Δεν καταλαβαίνω γιατί κάνουν αυτή τη διαμερισματοποίηση. Ας κρατήσουν ό,τι χρειάζονται για λειτουργικό και το υπόλοιπο ας αφήσουν τους χρήστες να αποφασίσουν πώς θα το χρησιμοποιήσουν. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις προσέξεις ποιο από τα δύο partitions μειώνεται όταν εγκαθιστάς εφαρμογές;
Οχι, δεν το εχω προσεξει αυτο, ουτως η αλλως ελαχιστες εφαρμογες εχω εγκαταστησει. Θα το δω ομως μολις πεσει στα χερια μου (ειπα οτι ειναι γυναικειας ιδιοκτησισς..)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα..

Παιδες συνιδιοκτητες, εγκαταστησατε κανεναν File explorer? Εγκατεστησα ES file Exp αλλα δεν μου δινει προσβαση για επεμβαση στο system. Πατωντας στην επιλογη root explorer μου βγαζει παραθυρο "this feature can not run on your device", αρα θελουμε αλλον root explorer. Μηπως φταιει ο Superuser που εχει εγκατεστημενο και θελει τον SuperSu? Για ανασκουμπωθειτε να¨"εμβαθυνουμε" σιγα σιγα..

 

Ναι φαίνεται να μην δουλεύει το SuperUser που έχουν βάλει διότι και το titanium backup λέει ότι δε βρίσκει root rights !!!

Δε ξέρω λέω να δοκιμάσω το SuperSu !!!

Έχει κάποιος άλλος κάποια άλλη ιδέα από rootarisma !

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι ένα βήμα πριν την αγορά. Πολύ δελεαστική η τιμή για να απαλλαγώ από το sony ericcson xperia neo v που δεν υποφέρεται!

 

Αλλά έχω απορίες. Είναι X86 αρχιτεκτονική. Θα παίζουν όλες οι εφαρμογές του Android;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι ένα βήμα πριν την αγορά. Πολύ δελεαστική η τιμή για να απαλλαγώ από το sony ericcson xperia neo v που δεν υποφέρεται!

 

Αλλά έχω απορίες. Είναι X86 αρχιτεκτονική. Θα παίζουν όλες οι εφαρμογές του Android;

 

Ναι ειναι χ86 αλλα με εφαρμογες στο 99% των περιπτωσεων δε θα εχεις κανενα προβλημα,ειδικα στις γνωστες και απο μεγαλες εταιριες.

Και αν τυχη καμια στραβη και δεν τρεχει καποια,αργα η γρηγορα θα λυθει το θεμα συμβατοτητας γιατι η intel αρχιζει να μπαινει στο παιχνιδι,σε λιγο θα βγει και η νεα σειρα,οποτε καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites

ο User ROM των 1,97Gb. Ελπίζω σε αυτόν να γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών

Οντως το διαπιστωσα, σε αυτον γινεται η εγκατασταση των εφαρμογων, ο available χωρος μεταβαλλεται βαζοντας-βγαζοντας εφαρμογες

 

Ναι φαίνεται να μην δουλεύει το SuperUser που έχουν βάλει διότι και το titanium backup λέει ότι δε βρίσκει root rights !!!Δε ξέρω λέω να δοκιμάσω το SuperSu !!!Έχει κάποιος άλλος κάποια άλλη ιδέα από rootarisma !

Απ οτι φαινεται το minideal μας παραμυθιασε. Μας το πουλησε για root ενω εγκατεστησα 2 root checkers και λενε και οι δυο non root. Αυτο να το προσεξουν οσοι ενδιαφερονται να το αγορασουν απο minideal. Γι αυτο μαλλον ο ES FIle Explorer βγαζει κοκκινη καρτα. Μη δοκιμασεις SuperSu, δεν θα εγκατασταθει αν υπαρχει ηδη SuperUser. Αντε, ψαχτειτε πως θα το ρουταρουμε..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται το minideal μας παραμυθιασε. Εγκατεστησα 2 root checkers και λενε και οι δυο non root. Γι αυτο μαλλον ο ES FIle Explorer βγαζει κοκκινη καρτα. Μη δοκιμασεις SuperSu, δεν θα εγκατασταθει αν υπαρχει ηδη SuperUser. Αντε, ψαχτειτε πως θα το ρουταρουμε..

 

Δεν ξερω αν βοηθησει στο ποστ 19 εδω λεει ενα τροπο να το ρουταρετε αλλα δεν μπορεις να κανεις update σε ποιο καινουργια εκδοση ρομ γιατι αλλιως χανεις το ροοτ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445662&page=2

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει αυτο και το εχω αναφερει στο ποστ μου #11. Μαλλον προς τα εδω θα στραφουμε αναγκαστικα, γιατι αυτη την επιλογη εχουμε για την ωρα. Το μηχανακι δουλευει πολυ καλα με αυτη την ρομ, δεν κολλαει πουθενα και ολα δουλευουν ρολοι, οποτε δεν βλεπω τον λογο να χρειαστει να ψαχτουμε για αλλη ρομ τουλαχιστον για τωρα. Το root ειναι το σημαντικοτερο. Αργοτερα βλεπουμε..

 

Μπορεί κάποιος από τους κατόχους να πει πόσες ώρες οθόνης βγάζει περίπου;

Μολις αδειασει θα σου δωσω ενα screenshot.

 

Και μια ερωτηση προς τους "κατεχοντες", πριν προχωρησουμε σε root της συσκευης, δεν πρεπει να παρουμε καποιο ειδος "backup" ?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες αυτό το κινητό είναι διαθέσιμο μόνο σε αυτό το νοσοκομείακο μπλε;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες αυτό το κινητό είναι διαθέσιμο μόνο σε αυτό το νοσοκομείακο μπλε;

 

Μπλε αναγκαστικα ειναι μεσα αν δε κανω λαθος,το καπακι βγαινει και σε γκρι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες αυτό το κινητό είναι διαθέσιμο μόνο σε αυτό το νοσοκομείακο μπλε;

:lol::lol::lol::lol::lol:

Μου φαινεται το νοσοκομειακο μπλε μεσα δεν το γλυτωνεις, ακομα και αν παρεις μαυρο απ εξω..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Από που το παραγγείλατε; Το aliexpress το δείνει τώρα 139 ευρώ!

http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Geek-V975-3G-Smartphone-5-0-inch-IPS-1280x720P-8-0MP-Intel-Z2580-2-0GHz/1491772757.html

Link to comment
Share on other sites

ολοι μου φαινεται απο minideal το οποιο παρεπιπτοντως μας εξαπατησε πως θα ειναι root αλλα τελικα δεν ειναι !! Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν πάρει είναι εύκολο να ανεβάσουν φωτογραφίες που έχουν τραβήξει με το κινητό ώστε να δούμε την ποιότητα της φωτογραφίας? γενικά θα βοηθούσε να πείτε κάποια πράγματα σχετικά με φωτογραφική, εφαρμογές, μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Από που το παραγγείλατε; Το aliexpress το δείνει τώρα 139 ευρώ!

http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Geek-V975-3G-Smartphone-5-0-inch-IPS-1280x720P-8-0MP-Intel-Z2580-2-0GHz/1491772757.html

 

Πολυ καλη τιμη!!! Και φαινεται αξιοπιστος ο seller!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν πάρει είναι εύκολο να ανεβάσουν φωτογραφίες που έχουν τραβήξει με το κινητό ώστε να δούμε την ποιότητα της φωτογραφίας? γενικά θα βοηθούσε να πείτε κάποια πράγματα σχετικά με φωτογραφική, εφαρμογές, μπαταρία
εχω ανεβασει πιο πριν, δυο βραδυνες φωτο, μια με φλας και μια με σκοταδι. Δυστυχως νυχτα φευγω για δουλεια, νυχτα γυρναω..Απο εφαρμογες, εγω τουλαχιστον λιγες εχω βαλει, το κινητο ειναι..εξ αδιαιρετου..

 

Πολυ καλη τιμη!!! Και φαινεται αξιοπιστος ο seller!!!!

Ο Etenal team ΕΙΝΑΙ αξιοπιστος, πηρε το Νubia Z5S mini ενας συνφ.

Η τιμη ειναι κελεπουρι, ορματε..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αμα δείτε έχει πάλι το ίδιο 2 ευρώ παραπάνω από την "προσφορά/έκπτωση" 23% που λήγει σε 3 μέρες.

 

http://www.aliexpress.com/item/5-0-inch-ZTE-Geek-V975-Android-4-2-Smartphone-Intel-Z2580-Dual-Core-2-0GHz/1491719336.html

 

Μήπως είναι καμιά μαϊμού και θέλουν να πουλήσουν; Ετσι κι αλλιώς πριν τις 7/2 δεν πρόκειται να απαντήσουν σε κανένα email και δεν στέλνουν καμία παραγγελία λόγω της Κινέζικης Πρωτοχρονιάς. Οπότε θα πρότεινα να κάνουμε λίγη υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αμφιβολιες για "μαιμου", δινεις κατι παραπανω και το παιρνεις απο αποδεδειγμενα αξιοπιστα μαγαζια που δεν ρισκαρεις.Οσο για παραγγελια τωρα εννοειται πως οχι, δεν υπαρχει λογος καποιος να δεσμευσει τα λεφτα του και να ξοδεψει 10 μερες παραπανω στο περιμενε..

 

Παιδες, για εσας που ειστε "ανησυχα" πνευματα, παρτε μια γευση τι μας περιμενει..

:lol::lol::lol:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...