Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως και ο ηχος ειναι δυνατος και καθαρος απο μεγαφωνο και ακουστκο, τα handsfree ομως δεν τα δοκιμασα..

Παιδια ποια κουμπια παταμε για screensot, γιάτι έχω ξεχασει? Το δοκιμασατε?

Επισης, εγκαταστησάτε κανενάν file explorer?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια αυτη ειναι καλη γιαυτο το κινητο?γιατι δεν κατεω.. http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331047

 

Σε αυτην την τιμη παιζουν ολες, παρε καλυτερα απο καποια πιο αξιοπιστη εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτην την τιμη παιζουν ολες, παρε καλυτερα απο καποια πιο αξιοπιστη εταιρια.

 

εχεις να μου προτεινεις κατι η να μου στειλεις ενα pm με ενα λινκ???ευχαριστω αδερφε!

Link to comment
Share on other sites

εεεεερε και με βαλατε στην πριζαααααα :p

ξερουμε ποτε εχουν τις δικες τους αργιες οι σχιστοματηδες????

θεωρειτε δλδ πως αυτο εδω που εχει 2πηρυνες στα 2gb. ειναι καλυτερο απο 4πυρηνες 1.3 ΜΤΚ πχ?

αααα και κατι ακομα οσοι το πηρατε, το βυσμα του φορτιστη κανει για τις δικες μας πριζες ετσι?

Edited by locos6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ανάμεσα σε ZTE V975 και ZTE Nubia Z5S mini.

 

Στα συν του 975 ότι είναι κανένα 50άρικο πιο φθηνό, με πιο μεγάλη οθόνη. Στα πλην ότι δεν το κόβω να έχει ποτέ καλή υποστήριξη λόγω επεξεργαστή. Δε θα μου άρεσε να κάνω ένα ΟΤΑ και να χάσω root/play store (αν όχι για πάντα τουλάχιστον να θέλει πολύ μανούρα να τα ξαναβάλω).

 

Στα συν του Nubia mini ότι φοράει Snapdragon και πρέπει να είναι γενικά λίγο πιο ισχυρό από το 975. Επίσης πιο καλή υποστήριξη (έχει και κάνα δύό custom στο needrom). Είναι πιο μαζεμένο σε διαστάσεις από το 975. Καλύτερη κάμερα και 16GB αντί για 8GB. Στα πλην το 50άρικο πάνω και η μικρότερη οθόνη (που δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει γενικά από τις 4.7 στις 5 την εμπειρία χρήσης).

 

Οπότε με budget το 200άρι δεν ξέρω ποιο να πάρω αυτή την στιγμή...

 

(Credit στο 4pda για τις φώτο)

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

εεεεερε και με βαλατε στην πριζαααααα :p

ξερουμε ποτε εχουν τις δικες τους αργιες οι σχιστοματηδες????

θεωρειτε δλδ πως αυτο εδω που εχει 2πηρυνες στα 2gb. ειναι καλυτερο απο 4πυρηνες 1.3 ΜΤΚ πχ?

αααα και κατι ακομα οσοι το πηρατε, το βυσμα του φορτιστη κανει για τις δικες μας πριζες ετσι?

27/1-7/2

ΝΑΙ

ΝΑΙ

Υ.Γ. Εγω μολις παραγγειλα απο εδω http://www.to2c.com/ship-fast.html αλλα μη σε παρω στο λαιμο μου γιατι εμενα ειναι ηδη..το δευτερο :)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

θεωρειτε δλδ πως αυτο εδω που εχει 2πηρυνες στα 2gb. ειναι καλυτερο απο 4πυρηνες 1.3 ΜΤΚ πχ?

 

Αν αναφερεσαι σε αποδοση CPU/GPU ... για πλακα τα εχει τα τετραπυρηνα MTK ;)

 

Μοναδικο θεματακι ειναι πως ισως να υπαρχουν καποιες ασυμβατοτητες με εφαρμογες λογω της x86 αρχιτεκτονικης ... κατα τα αλλα σε αποδοση ειναι στα επιπεδα των 8πυρηνων κινεζικων.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικο θεματακι ειναι πως ισως να υπαρχουν καποιες ασυμβατοτητες με εφαρμογες λογω της x86 αρχιτεκτονικης ... κατα τα αλλα σε αποδοση ειναι στα επιπεδα των 8πυρηνων κινεζικων.

Στο xda που διαβασα ολο το νημα για το συγκεκριμενο τηλεφωνο, ελεγαν τα παιδια εκει, οι οποιοι παρεπιπτοντως το εκαναν root και εγκατεστησαν Google Play μονοι τους, οτι δεν ειχαν κανενα προβλημα με εγκατασταση εφαρμογων, ενας μονον ανεφερε οτι ειχε προβλημα με την εγκατασταση της εφαρμογης της τραπεζας του. (οχι Ελληνας)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

bilcosbill προσοχή.

 

Η microSD που αναφέρεις είναι Micro SDHC --> SDHigh Capasity

 

Στη θέση που μπαίνει η microSD του ΖΤΕ V975 δε λέει SDHC .

 

Άρα μάλλον υποστηρίζει μόνο απλή SD.

 

Σε ερώτησή μου στο Minideal μου είπαν ότι αναγράφει στα specs μόνο SD και όχι SDHD τύπο !!!!

 

Τώρα, μη συγκρίνεται Intel ATOM με MTK. Όπως είπε και κάποιος άλλος η μέρα με την νύχτα.

 

Θα το πω απλά η Intel θα τους καταπιεί αργά ή γρήγορα όλους όπως στους Η/Υ.

Αρκεί να κτυπήσετε στο youtube όποιο ΜΤΚ 4 πύρηνο στα 1.3 ή 1.5 ή ότι άλλο για να δείτε τα benchmarks !!!!

 

Έχει και φωτιζόμενα κάτω πλήκτρα και λεντάκι που αναβοσβήνει τόσο στις αναπάντητες όσο και στα εισερχόμενα μηνύματα και emails.

 

Εγώ είχα πριν SAMSUNG DUO S. Απλά η μέρα με την νύχτα.

 

Θέμα ασυμβατότητας δεν έχω μέχρι τώρα δει. Όσες εφαρμογές και αν έβαλα και σχεδόν όλων των τραπεζών λειτουργούν κανονικά χωρίς προβλήματα.

Edited by DrPhil2
Link to comment
Share on other sites

 

Η microSD που αναφέρεις είναι Micro SDHC.

 

Στη θέση που μπαίνει η microSD του ΖΤΕ V975 δε λέει SDHC .

 

αν δε κανω λαθος, ολες οι Micro πανω απο 4gb ειναι hc :)

Link to comment
Share on other sites

αν δε κανω λαθος, ολες οι Micro πανω απο 4gb ειναι hc :)

 

Αυτό το είχα διαβάσει και εγώ αλλά στην αγορά υπάρχουν και π.χ. 32GB που δεν είναι SDHC αλλά απλά SD !!!

 

Τι να σου πω.

 

Εγώ παρήγγειλα απλή SD των 32GB. Τώρα αν απλά δεν αναγράφει ότι είναι και HC τι να σου πω !!!!

 

Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι οι SDHC πρέπει να υποστηρίζονται από τις συσκευές με το σήμα SD2.0 ή να αναγράφουν ρητά το SDHC !!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η εποχή που υποστηριζόνταν μόνο οι απλές SD έχει φύγει ανεπιστρεπτί, πλέον θα αρχίσουν να υποστηρίζουν SDXC και ακόμα μαλώνετε για το SDHC? :O

 

Όπως είπε και ένας άλλο πιο πάνω, και γω από Honor 3C έρχομαι, βαρέθηκα να περιμένω και το ψήνω πάρα πολύ, το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει δύο SIM, στην μία θα είχα το Internet στην άλλη τις κλήσεις...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η εποχή που υποστηριζόνταν μόνο οι απλές SD έχει φύγει ανεπιστρεπτί, πλέον θα αρχίσουν να υποστηρίζουν SDXC και ακόμα μαλώνετε για το SDHC? :O

 

Όπως είπε και ένας άλλο πιο πάνω, και γω από Honor 3C έρχομαι, βαρέθηκα να περιμένω και το ψήνω πάρα πολύ, το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει δύο SIM, στην μία θα είχα το Internet στην άλλη τις κλήσεις...

 

Φίλε, δε μαλώνει κανείς. Απλά ενημέρωση κάνουμε όταν γνωρίζουμε κάτι σε ανθρώπους που ρωτούν.

 

Εγώ απλά έκρινα σωστό να προλάβω τον φίλο που είπε για μνήμη SDHC και ειλικρινά δε ξέρω αν την υποστηρίζει το V975 !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δε μαλώνει κανείς. Απλά ενημέρωση κάνουμε όταν γνωρίζουμε κάτι σε ανθρώπους που ρωτούν.

 

Εγώ απλά έκρινα σωστό να προλάβω τον φίλο που είπε για μνήμη SDHC και ειλικρινά δε ξέρω αν την υποστηρίζει το V975 !!!

 

Μαλώνετε τρόπος του λέγειν :p [καταραμένος γραπτός λόγος], το υποστηρίζει κατά 99,999% :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δείτε και το μαγαζί ETstar στο Ali, το έχει $183.77 δηλ. 135€ περίπου. Αξιόπιστο, έχουν πάρει παιδιά το Nubia από εκεί.

 

http://www.aliexpress.com/store/product/ZTE-Geek-V975-3G-Smartphone-5-0-inch-IPS-1280x720P-8-0MP-Intel-Z2580-2-0GHz/104710_1491772757.html

 

Είμαι σε επικοινωνία μαζί τους και ρώτησα για root/play store και λέει δεν υποστηρίζει αλλά εντάξει ξέρουμε ότι αυτό δεν ισχύει ακριβώς. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι το πηρατε, πειτε μας τι ειχατε και πριν για ενα μετρο συγκρισης :thanks:

Εγω ειχα κατα σειραν ποιοτητας αρχιζοντας απο ψηλα, Jiayu G3S, Blackview JK809 και Ζοpo ZP820. Το 975 ειναι καλυτερο και απο το G3S σε δεκτη WiFi, καμερα (για φωτο εννοω, βιντεο δεν δοκιμασα) καμμια σχεση, δεκτη GPS επισης καμμια σχεση, πιο γρηγορο νομιζω, αποκριση οθονης καλυτερη και φυσικα σε διαστασεις και βαρος,(μικροτερη μπαταρια βλεπεις), αλλα το 975 μαλλον δεν εχει gorilla.

 

Συνιδιοκτητες εγκαταστησατε κανεναν file explorer?

Δοκιμασατε να παρετε screenshot? Ποια κουμπακια πατανε, εχω ξεχασει..

Παρεπιπτοντως, σημερα το πρωι παραγγειλα ενα ακομα απο το To2C και το μεσημερι μου εδωσαν tracking Nr. Τι μπορω να πω..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Guideman να σε αγγαρέψω λίγο, επειδή είμαι ανάμεσα στο 975 και το Nubia z5s mini αλλά φοβάμαι τον intel επεξεργαστή, μήπως μπορείς να περάσεις στο τηλέφωνο: bsplayer, mxplayer και xbmc; Και να κάνεις ένα test πως τα πάει το chipset σε 720p/1080p local (από την sd) και streaming (από samba share, πχ windows network) αναπαραγωγή.

 

Βασικά αυτό είναι το βασικότερο για εμένα, φαντάζομαι το nubia θα τα πηγαίνει καλά γιατί ο snapdragon είναι διαδεδομένος σε mobile συσκευές αλλά ο atom αυτός απ' όσο ξέρω παίζει μόνο στο 975, στο Lenovo k900, στο Ramos i9 και σε ένα Telcast...

Link to comment
Share on other sites

Guideman να σε αγγαρέψω λίγο, επειδή είμαι ανάμεσα στο 975 και το Nubia z5s mini αλλά φοβάμαι τον intel επεξεργαστή, μήπως μπορείς να περάσεις στο τηλέφωνο: bsplayer, mxplayer και xbmc; Και να κάνεις ένα test πως τα πάει το chipset σε 720p/1080p local (από την sd) και streaming (από samba share, πχ windows network) αναπαραγωγή.

 

Βασικά αυτό είναι το βασικότερο για εμένα, φαντάζομαι το nubia θα τα πηγαίνει καλά γιατί ο snapdragon είναι διαδεδομένος σε mobile συσκευές αλλά ο atom αυτός απ' όσο ξέρω παίζει μόνο στο 975, στο Lenovo k900, στο Ramos i9 και σε ένα Telcast...

 

Αυτά είναι σημαντικά και για εμένα, παίξε κάνα mkv 720p, αυτό με το gorilla glass με ενδιαφέρει πολύ. Από το to2c το σκεφτόμουν το πρωί αλλά δίστασα γιατί δεν ήταν κάποιος online να ρωτήσω, τώρα θα περιμένω μέχρι τέλη Φεβρουαρίου... :cry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστως να τα δοκιμασω, ομως υπομονη γιατι θα παρει χρονο, το κινητο ειναι..γυναικειας ιδιοκτησιας και δεν το παιρνω ευκολα..:(

Που θα παει ομως, θαρθει και το δευτερο για μενα..

Οσο για το gorilla glass μαλλον δεν υπαρχει "προσφιλης" τροπος να το δοκιμασει κανεις. Οι ΜΟΝΟΙ που ειπαν οτι εχει, ειναι το minideal αλλα πουθενα αλλου δεν το εχω δει να αναφερεται, γι αυτο και δεν το πολυπιστευω.

Να αναφερω και κατι για τον φωτισμο της οθονης, φτανει σε ψηλοτερα επιπεδα νομιζω απο το G3S που ειχα αλλα δεν το εχω τωρα να τα βαλω διπλα διπλα, η αυτοματη ρυθμιση φαινεται να δουλευει αψογα τουλαχιστον τωρα το βραδυ που δοκιμασα περπατωντας στο σπιτι απο δωματιο σε δωματιο, με φως, ημιφως, σκοταδι κλπ, εχει αρκετες βαθμιδες αυξομειωσης. Εξω δεν καταφερα να το εχω, για να το δοκιμασω, Ιδομεν..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

σε ενα βιντεακι παντως ελεγαν πως ειναι γορυλας το τζαμι μπροστα

 

καποιος απο αυτους που το πηραν, μπορει να το συγκρινει με καποιο απο τα ''καλα ελληνικα'' περασμενης γενειας?βλ. s3 onex nexus 4 κλπ...γιατι στην ουσια απο σπεκς εκει ειναι το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μπορει ας κατεβασει μια εφαρμογη πχ αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=el και να μας δωσει ss απο πληρες φορτιση μεχρι το 5-10%

 

Διαβαζω πολυ καλα σχολια για το τηλεφωνο !

 

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...