Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που δειχνει στο βιντεο ειναι οτι γραφει στο ποστ του xda.

Ναι, αυτο μολις τωρα παρατηρησα κι εγω.. καλυτερα να εχουμε και..εικονα.

Στο PDA ειδα οτι υπαρχουν δυο μεθοδοι, μια στο ποστ 8 και μια στο ποστ 19. Ειναι ιδιες?

 

Με άλλα λόγια στην αναμονή και από minideal καλύτερα. Θέλει root το τηλέφωνο;

Το τηλ δουλευει τελεια οπως ειναι, ομως αν θελεις να κανεις "επεμβασεις", θελει root. ΠΧ, ενα adaway που προσπαθησα να εγκαταστησω, δεν το παιρνει, ουτε και Root explorer..

Εχω παραγγειλει και ενα απο To2C, ειπαν οτι θα ειναι root, θαρθει γυρω στα μεσα Φλεβαρη, για να δουμε..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, αυτο μολις τωρα παρατηρησα κι εγω.. καλυτερα να εχουμε και..εικονα.

Στο PDA ειδα οτι υπαρχουν δυο μεθοδοι, μια στο ποστ 8 και μια στο ποστ 19. Ειναι ιδιες?

 

Ναι το ιδιο ειναι.

Εγω θα πρωτεινω και μια αλλη επιλογη για καποιον τολμηρο που θελει να το δοκιμασει,

Το framaroot ισως εχει καποιο exploit που μπορει να εκμεταλευτει και να το κανει root(αν και ειναι μικρη η πιθανοτητα).

Link to comment
Share on other sites

Με το framaroot που θελουμε να κανουμε θα επηρεαστει το Multilanguage και το Google play που εχει ηδη?

Στο Blackview που εκανα ετσι, δεν επηρεαστηκε.

Με framaroot παντως που το ψιλοεψαξα μαλλον δεν γινεται..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δυο μικρες ερωτησεις προς τους κατοχους: Ποια ειναι η διαρκεια screen time και εαν εχουν επιχειρησει να δουν αν δουλευει otg. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και κανένα αξιόπιστο/φθηνό bluetooth ψείρα για το κινητό version 4; Νομίζω Version 4 είναι το bluetooth του.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις εδω, http://dynamic.focalprice.com/categorylist/024004?orderby=lowestprice με τιμη πανω απο 8-9$ εχει αρκετα με V.4

Λογικα ομως θα ταιριαζουν και τα V.3

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το focalprice το έχω ξαναδεί. Απίστευτα και ντιζαϊνάτα bluetooth έχει. :) Αυτό που με προβληματίζει είναι πόσο θα διαρκέσει ένα τόσο φθηνό ΚΑΙ κινέζικο bluetooth. Τέλος πάντων. Για τα λεφτά τους αξίζουν. Μιας και κάτι αντίστοιχο θα το πληρώσεις 20 ευρώ στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ενα που εχω ειναι 2,5 χρονια και το αλλο 1,5..

 

Παιδια μια ερωτηση για εσας που ξερετε. Δεν μπορουμε να κανουμε μονον root χωρις να περασουμε καινουρια rom?

Γιατι απ οτι καταλαβα στις οδηγιες του xda περνανε καινουρια rom, την Β06..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, το focalprice το έχω ξαναδεί. Απίστευτα και ντιζαϊνάτα bluetooth έχει. :) Αυτό που με προβληματίζει είναι πόσο θα διαρκέσει ένα τόσο φθηνό ΚΑΙ κινέζικο bluetooth. Τέλος πάντων. Για τα λεφτά τους αξίζουν. Μιας και κάτι αντίστοιχο θα το πληρώσεις 20 ευρώ στην Ελλάδα.

 

όσο κρατήσει ένα κινέζικο πράμα αγοράζεις σε εξευτελιστική τιμή, μην έχεις απαίτηση λοιπόν να σου κρατήσει χρόνια ;)

Link to comment
Share on other sites

2,5 χρόνια είναι πολύ καλά! Ό,τι έχω πάρει τα τελευταία δύο χρόνια κόστιζαν γύρω στα 20 ευρώ και χαλούσαν σε 6 μήνες. Εχω αγοράσει 4 bluetooth για το Xperia Neo V. ΌΛΑ χαλούσαν και ΟΛΑ αποσυνδέονταν χωρίς λόγο. Οπότε αποφάσισα να μην ξαναμιλήσω με bluetooth από το Xperia Neo V. Να μην αναφέρω ότι ο συνδυασμός bluetooth και WiFi είναι καταστροφικός για το Xperia Neo V. Κολλάει το bluetooth και θέλει διαδικασιά να ξανανοίξει. Ειδικά όταν το τηλέφωνο είναι συνδεμένο σε WiFi δίκτυο και ενημερώνει τους λογαριασμούς του ή τραβάει ενημερώσεις προγραμμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Το ενα μου που εχω 2,5 χρονια ειναι σαν στερεοφωνικα ακουστικα (κανει 17$) και το χρησιμοποιω ειτε σαν απλα ακουστικα ειτε σαν handsfree σε κινητο. Το αλλο του 1,5 χρονου ειναι μια ψειρα που μπαινει μεσα στο αυτι. Και τα δυο εχουν ενσωματωμενη μπαταρια και περιμενω να δω ποτε θα τα παιξουν. Η ψειρα δεν φαινεται στο 975 γι αυτο ψαχνομαι να αγορασω καποιο αλλο Κινεζικο μετα τις γιορτες τους.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το framaroot οπως και καθε root script το μονο που κανει ειναι να σου δινει δικαιωματα root και τιποτα αλλο,στη περιπτωση του v975 λογο του επεξεργαστη δεν υπαρχει ακομα καποιο script που να το 'ξεκλειδωνει'.

Η μεθοδος με τη καινουργια ρομ γινεται γιατι καποιος την πειρε και της εφερεσε τους περιορισμους(το λεω ετσι μπακαλιστικα).

Link to comment
Share on other sites

Το ενα μου που εχω 2,5 χρονια ειναι σαν στερεοφωνικα ακουστικα (κανει 17$) και το χρησιμοποιω ειτε σαν απλα ακουστικα ειτε σαν handsfree σε κινητο. Το αλλο του 1,5 χρονου ειναι μια ψειρα που μπαινει μεσα στο αυτι. Και τα δυο εχουν ενσωματωμενη μπαταρια και περιμενω να δω ποτε θα τα παιξουν. Η ψειρα δεν φαινεται στο 975 γι αυτο ψαχνομαι να αγορασω καποιο αλλο Κινεζικο μετα τις γιορτες τους.

 

Μήπως κάτι τέτοιο ήταν η ψείρα;

http://www.focalprice.com/MT0264B/Mini_Stereo_Bluetooth_Headset_White.html

Link to comment
Share on other sites

Η ψειρα ειναι αυτη εδω http://www.focalprice.com/MT0049W/Gblue_Q58_Stereo_Bluetooth_Earpiece_White.html αλλα το 975 δεν την βλεπει. Με αλλο κινητο ομως δουλευει θαυμασια εδω και 1,5 χρονο.

Αυτο που ρωτας εσυ το εχω βαλει στο ματι, θα δουλεψει ομως?

 

εαν εχουν επιχειρησει να δουν αν δουλευει otg. Ευχαριστω.

Το otg δουλευει κανονικα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι παιζει υπαρχει περιπτωση να ισχυει?

δειτε:

http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-Geek-V975-Dual-Core-Intel-Z2580-2-0GHz-5-IPS-OGS-1280x720px-Android-4/1633497895.html

Link to comment
Share on other sites

δε με ενδιαφέρει ο χώρος των 2,85 Gb (αυτός μεγαλώνει πανεύκολα με SD), αλλά ο User ROM των 1,97Gb. Ελπίζω σε αυτόν να γίνεται η εγκατάσταση των εφαρμογών κι όχι στον System ROM των ~ 1Gb.

Σου απαντησα οτι οντως, αυτος ο χωρος μεταβαλλεται οταν εγκα/απεγκα-θιστανται εφαρμογες.

Ομως δες και αυτο εδω, μαλλον σε ενδιαφερει, ισως να ενδιαφερει και αλλους. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα ας το εχουμε υπ οψη μας.

http://www.addictiveblogs.com/how-to-move-all-android-apps-to-sd-card-without-rooting-device/

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Η ψειρα ειναι αυτη εδω http://www.focalprice.com/MT0049W/Gblue_Q58_Stereo_Bluetooth_Earpiece_White.html αλλα το 975 δεν την βλεπει. Με αλλο κινητο ομως δουλευει θαυμασια εδω και 1,5 χρονο.

Αυτο που ρωτας εσυ το εχω βαλει στο ματι, θα δουλεψει ομως?

 

 

Το otg δουλευει κανονικα.

 

Ευχαριστω. Την μπαταρια πως την βλεπεις, απο ωρες οθονης πως τα παει?? Ρωταω γιατι δεν ξερω καθολου πως συμπεριφερεται απο αποψη αυτονομιας ο atom.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Την μπαταρια πως την βλεπεις, απο ωρες οθονης πως τα παει?? Ρωταω γιατι δεν ξερω καθολου πως συμπεριφερεται απο αποψη αυτονομιας ο atom.

Το τηλ οπως εχω ξαναπει ειναι σε γυναικεια χερια, δεν χρησιμοποιειται πολυ και την νυχτα κλεινει (αυτοματα). Οποτε καταλαβαινεις δεν ειναι ευκολο να βγουν γρηγορα συμπερασματα. Να φανταστεις οτι απο την Πεμπτη που παραληφθηκε, εχουν γινει δυο μονο φορτισεις και αυτη την στιγμη ειναι στο 70%. Περιμενω να αδειασει, να ανεβασω ενα screenshot. Παντως απ οτι το ειδα, μπορω να σου πω υπευθυνα οτι απο καταναλωση δεν χαμπαριαζει, κραταει καλα η μπαταρια και ειμαστε μονο στη δευτερη φορτιση..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ οπως εχω ξαναπει ειναι σε γυναικεια χερια, δεν χρησιμοποιειται πολυ και την νυχτα κλεινει (αυτοματα). Οποτε καταλαβαινεις δεν ειναι ευκολο να βγουν γρηγορα συμπερασματα. Να φανταστεις οτι απο την Πεμπτη που παραληφθηκε, εχουν γινει δυο μονο φορτισεις και αυτη την στιγμη ειναι στο 70%. Περιμενω να αδειασει, να ανεβασω ενα screenshot. Παντως απ οτι το ειδα, μπορω να σου πω υπευθυνα οτι απο καταναλωση δεν χαμπαριαζει, κραταει καλα η μπαταρια και ειμαστε μονο στη δευτερη φορτιση..

 

Σ'ευχαριστω και παλι. Μονο σ αυτο τον τομεα προβληματιζομουν. Περιμενουμε αναλυτικοτερα στο θεμα αυτονομιας. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθεσουμε οτι ο Atom δεν ειναι ιδιαιτερα ενεργοβορος και παιρνοντας σαν δεδομενο οτι εχουμε οθονη HD αναλυσης και οτι ο αυτοματος φωτισμος δουλευει πολυ καλα, που σημαινουν οτι δεν εχουμε ψηλες καταναλωσεις, τοτε με μπαταρια 2300mAh ειμαστε πανω απο τον ανταγωνισμο που συνηθως κινειται στα 2000mAh.

Παντως μολις ερθει η ωρα να φορτισω, θα παρω ενα screenshot να δουμε τους χρονους.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι παιζει υπαρχει περιπτωση να ισχυει?

δειτε:

http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-Geek-V975-Dual-Core-Intel-Z2580-2-0GHz-5-IPS-OGS-1280x720px-Android-4/1633497895.html

 

Πρόσεξες το Brand name; Λέει 100+ και όχι ΖΤΕ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλ οπως εχω ξαναπει ειναι σε γυναικεια χερια, δεν χρησιμοποιειται πολυ και την νυχτα κλεινει (αυτοματα). Οποτε καταλαβαινεις δεν ειναι ευκολο να βγουν γρηγορα συμπερασματα. Να φανταστεις οτι απο την Πεμπτη που παραληφθηκε, εχουν γινει δυο μονο φορτισεις και αυτη την στιγμη ειναι στο 70%. Περιμενω να αδειασει, να ανεβασω ενα screenshot. Παντως απ οτι το ειδα, μπορω να σου πω υπευθυνα οτι απο καταναλωση δεν χαμπαριαζει, κραταει καλα η μπαταρια και ειμαστε μονο στη δευτερη φορτιση..

 

Από που το αγόρασες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, οσοι παραγγειλανε εδω (κι εγω μαζι) ειναι απο minideal οι οποιοι βεβαια υποσχεθηκαν να ειναι ρουτ αλλα δεν ειναι.

Περιμενω κι ενα δευτερο απο To2C που κι αυτοι ειπαν θα ειναι ρουτ. Να δουμε..

 

Προς τους κατοχους μια ερωτηση, ποια εκδοση λειτουργικου εχουν τα δικα σας? Εγω εχω την Β03 και δουλευουν ολα πολυ καλα με αυτην. Υπαρχει και νεα, η Β06 αλλα δεν ειναι γνωστο ακομα τι βελτιωνει (και αν..)

 

[ATTACH]40683[/ATTACH] [ATTACH]40686[/ATTACH]

:yahoo::dance::clap:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...