Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα εδω μιλας για το κινητο?

 

Ε ναι.

Αφού λέω να ρωτήσεις αν υποστηρίζει mhl :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά όλα καλά με την κινητάρα που πήραμε , το μόνο κακό μέχρι τώρα οι photos με flas . Για κάποιο λόγο βγάζει μια μπλέ λάμψη σε όλη την δεξιά πλευρά και δεν μπορώ να βρώ τρόπο να το φτιάξω θα ανεβάσω μια δυο φωτογραφίες να μ πείτε την άποψη σας ...
εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Guideman μπορείς να μ8εις στον κόπο να βγάλεις μερικές πολυ κοντινές φωτογραφίες απο αντικειμενα να δούμε την ποιότητα του macro; Έχει macro έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά με την κινητάρα που πήραμε , το μόνο κακό μέχρι τώρα οι photos με flas . Για κάποιο λόγο βγάζει μια μπλέ λάμψη σε όλη την δεξιά πλευρά και δεν μπορώ να βρώ τρόπο να το φτιάξω θα ανεβάσω μια δυο φωτογραφίες να μ πείτε την άποψη σας ...

 

Έχεις θήκη; Εάν ναι, μήπως αυτή δημιουργεί το πρόβλημα με το flash. Δοκίμασε και χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.

Αφού λέω να ρωτήσεις αν υποστηρίζει mhl :rolleyes:

Θα ρωτησω το minideal μετα τις 8/2 ..

 

Guideman μπορείς να μ8εις στον κόπο να βγάλεις μερικές πολυ κοντινές φωτογραφίες απο αντικειμενα να δούμε την ποιότητα του macro; Έχει macro έτσι;
Δεν βρισκω που εχει επιλογη macro

 

Παιδιά όλα καλά με την κινητάρα που πήραμε , το μόνο κακό μέχρι τώρα οι photos με flas . Για κάποιο λόγο βγάζει μια μπλέ λάμψη σε όλη την δεξιά πλευρά και δεν μπορώ να βρώ τρόπο να το φτιάξω θα ανεβάσω μια δυο φωτογραφίες να μ πείτε την άποψη σας ...
Στο ποστ μου 171 εβγαλα μια φωτο σε σκοταδι, δεν βλεπω κανενα μπλεδιαρισμα, ειναι ομοιομορφη, χωρις προβλημα. Μερικες ακομα νυχτερινες ληψεις που δεν βλεπω να εχουν καποιο προβλημα

.[ATTACH]40865[/ATTACH][ATTACH]40866[/ATTACH][ATTACH]40867[/ATTACH][ATTACH]40868[/ATTACH][ATTACH]40869[/ATTACH]

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω το minideal μετα τις 8/2 ..

 

Δεν βρισκω που εχει επιλογη macro

 

Στο ποστ μου 171 εβγαλα μια φωτο σε σκοταδι, δεν βλεπω κανενα μπλεδιαρισμα, ειναι ομοιομορφη, χωρις προβλημα. Μερικες ακομα νυχτερινες ληψεις που δεν βλεπω να εχουν καποιο προβλημα

.[ATTACH]40865[/ATTACH][ATTACH]40866[/ATTACH][ATTACH]40867[/ATTACH][ATTACH]40868[/ATTACH][ATTACH]40869[/ATTACH]

 

πολύ καλες

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ μου 171 εβγαλα μια φωτο σε σκοταδι, δεν βλεπω κανενα μπλεδιαρισμα, ειναι ομοιομορφη, χωρις προβλημα. Μερικες ακομα νυχτερινες ληψεις που δεν βλεπω να εχουν καποιο προβλημα

.[ATTACH]40865[/ATTACH][ATTACH]40866[/ATTACH][ATTACH]40867[/ATTACH][ATTACH]40868[/ATTACH][ATTACH]40869[/ATTACH]

 

Βασικά οι κοντινές δεν έχουν σωστή εστίαση. Μόνο η πρώτη έχει εστιάσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχει επιλογή macro. Απλά φέρε το κινητό πολυ κοντα σε καποιο αντικείμενο και προσπαθησε να δεις πόσο κοντα θα εστιάσει
Link to comment
Share on other sites

Βασικά οι κοντινές δεν έχουν σωστή εστίαση. Μόνο η πρώτη έχει εστιάσει σωστά.

 

Αυτό πήγα να πω κι εγώ!

Πάντως χωρίς επιλογή macro και σκοτάδι είναι καλές υπέρ του δέοντος.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου πειτε βασικα πως εστιαζει, καλα θα ητανε. Το παρατηρησα οτι σε μερικες το τετραγωνο της εστιασης ηταν κοκκινο και οχι πρασινο..:(

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να έρθεις όσο πιο κοντά μπορείς σε ένα αντικείμενο που είναι εύκολο να εστιάσεις. Οχι σε φυτά γιατί θα δυσκολευτεί ο φακός να βρει σημείο εστίασης. Κάντο μέρα καλύτερα για καλύτερο αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Μια υπόθεση κάνω. Όποιος έχει χρόνο και διάθεση να πειραματιστεί, ας μας ενημερώσει.

 

Αν κάποιος με την έκδοση B03 κρατήσει backup την εφαρμογή playstore (π.χ. με το πρόγραμμα από εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.appbackup) , και την δώσει σε κάποιον με την έκδοση B06 να την κάνει restore... θα παίξει;

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω το minideal μετα τις 8/2 ..

 

Δεν βρισκω που εχει επιλογη macro

 

Στο ποστ μου 171 εβγαλα μια φωτο σε σκοταδι, δεν βλεπω κανενα μπλεδιαρισμα, ειναι ομοιομορφη, χωρις προβλημα. Μερικες ακομα νυχτερινες ληψεις που δεν βλεπω να εχουν καποιο προβλημα

.[ATTACH]40865[/ATTACH][ATTACH]40866[/ATTACH][ATTACH]40867[/ATTACH][ATTACH]40868[/ATTACH][ATTACH]40869[/ATTACH]

 

Στα auto με την standar camera app τα βγαζεις?

εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στα auto με την standar camera app τα βγαζεις?

Ακριβως ετσι

Προσπάθησε να έρθεις όσο πιο κοντά μπορείς σε ένα αντικείμενο που είναι εύκολο να εστιάσεις. Οχι σε φυτά γιατί θα δυσκολευτεί ο φακός να βρει σημείο εστίασης. Κάντο μέρα καλύτερα για καλύτερο αποτέλεσμα.
Πως γινεται η διαδικασια της εστιασης? Ακουμπαμε με το δαχτυλο και κραταμε? Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι

Πως γινεται η διαδικασια της εστιασης? Ακουμπαμε με το δαχτυλο και κραταμε?

 

Ναι, μέχρι να γίνει πράσσινο και αφήνουμε.

 

Από bluetooth συνδεσιμότητα πώς πάει; Εχεις bluetooth; Κάνει αποσυνδέσεις στα καλά καθούμενα ή την ώρα που μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth που ταιριαζει, δεν μπορω να το δοκιμασω εκτεταμενα, γιατι ειτε το κινητο λειπει απο το σπιτι, ειτε το bluetooth.

Το προσωπικo μου δεν ταιριαζει, ειναι παλιο πρωτοκολλο.. Ας μας πει καποιος αλλος γι αυτο.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το zte 967s το οποίο ειναι άψογο.

Θέλει ενας γνωστός μου να του πάρω ίδιο.

Και λέω να του πουλήσω το δικό μου , και να δώσω 30 ευρώ ακόμα να πάρω το 975 ??

Οι διαφορές ειναι :

+

1. Καλύτερη κάμερα

2. Καλύτερη ανάλυση οθόνης

3. 2 ram μνήμη

4. 8 gb rom

 

-

1. Μπαταρια 2300 ενώ το 967s εχει 2500.

 

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία σας ?

Γενικά προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί στο κινητό αυτό ??

 

------------------------------------------------

Ακυρο παιδιά.

Τώρα ειδα οτι ειναι single card.

Οποτε το αποκλείω.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Just Rooted!:D

 

Με την μεθοδο που περιγραφει ο Guideman παραπανω.

 

Ευκολα, γρηγορα και χωρις κανενα προβλημα!

 

Ορματε!

 

υγ Μεγαλες κουφαλες στο minideal

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλες κουφαλες στο minideal

Ειπαν θα ειναι root για να αρπαξουν τα φραγκα..

Ετσι ομως, παραγγειλα το δευτερο απο To2C (και για το οποιο βεβαια δεν αποκλειεται να παιξει το ιδιο..)

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το κινητο σημερα!αντιμετωπιζω το εξης προβλημα!οταν σβησω το κινητο,μετα το κινητο δεν αναβει απο το power button!πρεπει να το συνδεσω στον φορτιστη για να εκκινησει το τηλεφωνο!τι φταιει??τα νευρα μου ειναι τσαταλια!!!
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το κινητο σημερα!αντιμετωπιζω το εξης προβλημα!οταν σβησω το κινητο,μετα το κινητο δεν αναβει απο το power button!πρεπει να το συνδεσω στον φορτιστη για να εκκινησει το τηλεφωνο!τι φταιει??τα νευρα μου ειναι τσαταλια!!!

 

το μικρο αυτοκολητακι στον πολο της μπαταριας το εβγαλες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...