Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποια ειναι η αποψη σας για το κινητο σε θεματα: games (like real racing 3), καμερα, σημα wifi,3g,gps (ισχυς και ποιοτητα) αλλα και σε ποιοτητα κατασκευης (ε να μην πεσει μια φορα κατω και γινει χιλια κομματια). Στην ελλαδα δεν υπαρχει;

 

ΥΓ: Θα μπορουσα να διαβασω το θεμα αλλα ειμαι στρατο και τα mb ειναι πολυτιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετά απο 15 μέρες με το 975 μπορώ να πω μερικά πράγματα

 

minideal και εγω ,root δεν ηταν οποτε μπηκα στον “κοπο” να το κανω μονος.

 

Καταρχήν με δυσκολεύει λίγο το μέγεθος του ,ειχα το nexus s και λόγω του μεγέθους και του σχήματος του το ειχα άνετα στην τσέπη του τζιν ,αυτο αν το βαλω και κανω οτι σκύβω παει … βεβαια δεν ειναι πρόβλημα του συγκεκριμένου αλλά όλων των 5’ . Οσο ειναι χειμώνας το βολεύω στο μπουφάν αλλα το καλοκαίρι θα το έχω στο χέρι ? Με βλέπω για την θήκη

http://www.tvc-mall.com/details/Black-Baseus-Wonderful-Forest-Wood-Texture-Leather-Stand-Case-for-ZTE-Geek-V975-MLC-V975-01A/

 

Από μπαταρία είναι μια χαρά για μένα ,πανω από μέρα με wifi και σκάλισμα.

 

Το ακουστικό στο τηλ . μου μετα την δεύτερη -τρίτη μέρα άρχισε να τριζει.Εχει κανείς άλλος το ιδιο θέμα?

 

Επίσης το FMradio ειναι για τα σκουπίδια ,δεν έχει ακρόαση μέσω του (πίσω) ηχείου , και δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο στο play store .Εχει κανείς υπόψιν του κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Για δοκίμασε Spirit FM

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

α

 

minideal και εγω ,root δεν ηταν οποτε μπηκα στον “κοπο” να το κανω μονος.

 

 

:O

 

10 χαρακτήρες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο 4pda διαβάζω για κάτι προβλήματα στο wifi, όταν απομακρύνεται από το router πέφτει πολύ η ταχύτητα, δε δουλεύει σε 5ghz, κάτι τέτοια. Δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα, το google translate είναι άθλιο. Επίσης ότι το φλας της κάμερας αφήνει θαμπάδα στο κάτω μέρος της φωτογραφίας. Αν θέλει κάποιος κάτοχος να προσπαθήσει να διαβάσει τις τελευταίες σελίδες στο 4pda να μας πει αν ισχύουν τα προβλήματα που λένε.

 

Ψήνομαι για αγορά αλλά φοβάμαι μην αρχίσουν ένα ένα να βγαίνουν προβλήματα. Διαβάζω και για την αυτονομία που λένε ότι είναι τραγική σε games και video και έχω λίγο ξενερώσει...

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε Spirit FM

Δώσε κάποιο λινκ , γιατί έχω ψάξει στο Google Play και όσα βγάζει είναι μέσω sata και όχι απο FM.

 

Στο 4pda διαβάζω για κάτι προβλήματα στο wifi, όταν απομακρύνεται από το router πέφτει πολύ η ταχύτητα, δε δουλεύει σε 5ghz, κάτι τέτοια. Δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα, το google translate είναι άθλιο. Επίσης ότι το φλας της κάμερας αφήνει θαμπάδα στο κάτω μέρος της φωτογραφίας. Αν θέλει κάποιος κάτοχος να προσπαθήσει να διαβάσει τις τελευταίες σελίδες στο 4pda να μας πει αν ισχύουν τα προβλήματα που λένε.

 

Ψήνομαι για αγορά αλλά φοβάμαι μην αρχίσουν ένα ένα να βγαίνουν προβλήματα. Διαβάζω και για την αυτονομία που λένε ότι είναι τραγική σε games και video και έχω λίγο ξενερώσει...

Δώσε λινκ για να δω αν μπορέσω να καταλάβω.

 

Τελικά πόσο κρατάει η μπαταρία?

Εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48812488&postcount=22

''Making it through the day without hitting the last 14%, with average use. Battery is 2300mA, which is not bad. There are no larger replacement bats though.''

Αν δε με ξεγελάν τα αγγλικά μου αναφέρει ότι με μέτρια χρήση όλη μέρα η μπαταρία του έπεσε έως το 14%.

Το επιβεβαιώνεται αυτό? Τώρα θα μου πείτε τι είναι μέτρια χρήση.

Φαντάζομαι 15-20 λεπτά τηλέφωνο , και 1-2 ώρες internet.

Μπορεί κάποιος να δώσει πιο λεπτομερή απάντηση?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Στο 4pda διαβάζω για κάτι προβλήματα στο wifi, όταν απομακρύνεται από το router πέφτει πολύ η ταχύτητα, δε δουλεύει σε 5ghz, κάτι τέτοια. Δεν κατάλαβα ακριβώς ποιο είναι το πρόβλημα, το google translate είναι άθλιο. Επίσης ότι το φλας της κάμερας αφήνει θαμπάδα στο κάτω μέρος της φωτογραφίας

Το wifi είναι απίστευτα καλό και απο απόσταση με 4 τοίχους ανάμεσα στο κινητο και το router η φωτογραφική είναι απίστευτη μέχρι το σημείο που σε ΠΟΛΥ σκοτάδι θα βάλεις φλας και εκεί έχει μια θαμπάδα κάτω αλλά αν πειράξεις το focus την μετριάζεις σε μεγάλο βαθμό. Κατά τα άλλα GPS, οθόνη και ισχύς είναι απίστευτα δεν κολλάει πουθενά.

εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ για να δω αν μπορέσω να καταλάβω.

 

http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2F4pda.ru

 

Επίσης λένε ότι ζεσταίνεται πολύ στο gaming και πέφτει η απόδοση του. Δεν ξέρω, μήπως το ψειρίζουν πολύ; Κοιτάξτε στο link και πείτε (αν βγάλετε άκρη :lol:)

Link to comment
Share on other sites

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2F4pda.ru

 

Επίσης λένε ότι ζεσταίνεται πολύ στο gaming και πέφτει η απόδοση του. Δεν ξέρω, μήπως το ψειρίζουν πολύ; Κοιτάξτε στο link και πείτε (αν βγάλετε άκρη :lol:)

 

πολύ το ψάχνουμε, για τα λεφτά του μια χαρά δουλειά κάνει, τώρα αν ζεσταίνετε στο gaming λογικό είναι δεν θα παίζεις όλη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Απλα ο κοσμος δεν μπορει να πιστεψει οτ με 150Ε, ισως και λιγοτερο, παιρνει κανεις ενα κινητο απο σοβαρη εταιρεια με τετοιες specs, γι αυτο και ολοι ψαχνονται μηπως πασχει καπου.

Παιδια, το κινητο δεν εχει κανενα κουσουρι και σιγουρα επρεπε να πουλιεται 100Ε πιο πανω τουλαχιστον.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

guideman. Χρησιμοποιησες bluetooth με αυτό το κινητό; Και αν ναι έχεις δουλέψει ποτέ το bluetooth με το Wifi ανοιχτό και να μιλας π.χ. με skype; Το δικό μου Sony Ericsson Xperia Neo V όταν ανοίγω WiFi και bluetooth ταυτόχρονα κολλάει το bluetooth ειδικά όταν είμαι σε χώρο με WiFi internet και συνδεθεί το τηλέφωνο και πάει να κάνει ενημερώσεις ή απλά να κάνει συγχρονισμό με τους λογαριασμούς. Και για να ξεκολήσει το bluetooth πρέπει να κλείσω το bluetooth από το τηλέφωνο, να κλείσω τη συσκευή bluetooth και μετά να τα ξανανοίξω πάλι για να δουλέψει αλλά χωρίς να έχω WiFi ανοιχτό. Αλλά και χωρίς WiFi πάλι αποσυνδεόταν. Οπότε μετά από 4 bluetooth αποφάσισα ότι το xperia neo v δεν δέχεται bluetooth και ας έχει αυτή τη δυνατότητα!

 

Οπότε αν είναι να το παραγγείλω το ZTE θέλω να ξέρω αν μπορώ να έχω ανοιχτά ταυτόχρονα bluetooth και WiFi χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ρωτας ειναι κατι το ειδικο. Το συμβατο Bluetooth ετυχε και το δοκιμασα καποια στιγμη στο σπιτι ενω ηταν ανοιχτο το WiFi χωρις να παρατηρησω καποια δυσλειτουργια. Ομως συμβαινει οταν ειναι το 975 στο σπιτι, το συγκεκριμενο Β/Τ να λειπει, οποτε ειναι δυσκολο να κανω εμπεριστατωμενη ερευνα για το συγκεκριμενο προβλημα. Εχω ηδη παραγγειλει ενα Β/Τ V.4 για τη συσκευη αυτη (για μενα), οποτε οταν ερθει θα μπορεσω να το δοκιμασω οπως ζητας. Για την ωρα, υπομονη.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..το έχω ηδη στα χέρια μου αλλά θέλω να παραγγειλω ακόμα 1..το minideal λέει out of stock..το to2c το έχει τσιμπημενο και το aliexpress κομπλε..είναι αξιόπιστο το μαγαζί γτ δεν γνωρίζω? http://m.aliexpress.com/item/1491568995.html για τσεκαρετε το κ εσεις ..ευχαριστώ εκ των προταιρων..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, εγώ το παρήγγειλα χθες από εδώ: http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Geek-V975-android-phones-Intel-Z2580-2-0GHz-2GB-RAM-5-0-Inch-IPS-OGS/1554408174.html και αποστολή με ΕΜS. Περιμένω πότε θα μου το στείλει τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..το έχω ηδη στα χέρια μου αλλά θέλω να παραγγειλω ακόμα 1..το minideal λέει out of stock..το to2c το έχει τσιμπημενο και το aliexpress κομπλε..είναι αξιόπιστο το μαγαζί γτ δεν γνωρίζω? http://m.aliexpress.com/item/1491568995.html για τσεκαρετε το κ εσεις ..ευχαριστώ εκ των προταιρων..

 

Απο εκεί ακριβώς παρηγγειλα και εγω το δικό μου. Επίσης αρκετα ατομα εχουν παραγγείλει και απο το ETstar που ειναι το ίδιο ακριβως "μαγαζί". Πηρα tracking σε λίγες ωρες αλλα δεν έχει φανεί ακόμη στο συστημα.

Edited by clicker007
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εν τω μεταξύ καποιος που το έχει ηδη κάνει μπορει, εαν φυσικά εχει τον χρόνο και τη διάθεση, να ετοιμάσει ενα μικρό (ή και μεγάλο οδηγό) για το rooting και την εγκατάσταση playstore και να μπεί στην αρχή της συζήτησης? Εχω εντοπίσει καποιες οδηγίες στο xda, στο htcmania και στο 4pda.to αλλά δυστυχως δεν εχω την εμπειρία (ούτε και τη συσκευή ακόμη) για να δοκιμάσω.
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εν τω μεταξύ καποιος που το έχει ηδη κάνει μπορει, εαν φυσικά εχει τον χρόνο και τη διάθεση, να ετοιμάσει ενα μικρό (ή και μεγάλο οδηγό) για το rooting και την εγκατάσταση playstore και να μπεί στην αρχή της συζήτησης? Εχω εντοπίσει καποιες οδηγίες στο xda, στο htcmania και στο 4pda.to αλλά δυστυχως δεν εχω την εμπειρία (ούτε και τη συσκευή ακόμη) για να δοκιμάσω.

 

υπάρχει οδηγός για root στις προηγούμενες σελίδες (όχι πολύ πίσω)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ποστάρετε κάτι χρήσιμο όπως ένα οδηγό, ας στέλνετε κι ένα πμ κι αν το βρούμε κι εμείς χρήσιμο, θα προστίθεται στο αρχικό θέμα.

Δεν μπορούμε να παρακολουθούμε όλα τα ποστς. :cool:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει οδηγός για root στις προηγούμενες σελίδες (όχι πολύ πίσω)

 

Πραγματι στη σελίδα 20 post #300 υπάρχει οδηγός για root. Σιγουρα πολύ χρησιμο και αυτό. Ειχα στο μυαλό μου όλη τη διαδικασία μέχρι την εγκατάσταση του playstore. Φαντάζομαι τα υπόλοιπα θα το ανακαλυψουμε στην πορεία.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ποιο bluetooth πήρες και από πού;
Απο εδω το παρηγγειλα http://www.focalprice.com/MT0280B/Fineblue_FD890_1_to_2_Stereo_Bluetooth_4.0_Headset_Black.html

 

Πραγματι στη σελίδα 20 post #300 υπάρχει οδηγός για root. Σιγουρα πολύ χρησιμο και αυτό. Ειχα στο μυαλό μου όλη τη διαδικασία μέχρι την εγκατάσταση του playstore. Φαντάζομαι τα υπόλοιπα θα το ανακαλυψουμε στην πορεία.

Εφ οσον το εργαλειο σου απο εκει που το παρηγγειλες εχει ηδη εγκατεστημενο Playstore, αυτο δεν επηρεαζεται απο το rooting που εχω περιγραψει. Αν δεν το εχει..οι xda ναν'καλα..;)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλό φαίνεται το bluetooth. Μπορει να φορεθεί και χωρίς το άγκιστρο του; Επειδη το αγκιστρο ειναι κατι που σπάει πολύ εύκολα

Σημερα εδωσα κι εγω την παραγγελία μου για το κινητό απο aliexpress etstar και μαζί μια θηκη nillkin με προστατευτικο οθόνης

Edited by leas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...