Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω ενας να κανει gps τεστ

και να κατεβασει το iron man3 εκει ειναι η πραγματικη προκληση

 

Η πραγματική πρόκληση είναι σε ένα καλά encoded αρχείο :happy: τι να το κάνω το ironman σε flv 320x240 και 300kbps bitrate?

 

Η πρόκληση είναι σε ένα MKV με 720 High Profile τουλάχιστον 4.1 με DTS ήχο ή AC3 6.1 και bitrate κοντά στα 4000kbps

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η πραγματική πρόκληση είναι σε ένα καλά encoded αρχείο :happy: τι να το κάνω το ironman σε flv 320x240 και 300kbps bitrate?

 

Η πρόκληση είναι σε ένα MKV με 720 High Profile τουλάχιστον 4.1 με DTS ήχο ή AC3 6.1 και bitrate κοντά στα 4000kbps

 

Mαλλον εννοουσε το παιχνιδι :p

 

Εχεις κανα sample να δωσεις; (οχι οτι εχω το κινητο ή οτι το DTS παιζει κανα ρολο αλλα λεμε τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον εννοουσε το παιχνιδι :p

 

Εχεις κανα sample να δωσεις; (οχι οτι εχω το κινητο ή οτι το DTS παιζει κανα ρολο αλλα λεμε τωρα)

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε

 

1) Code Breaker
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: ~3500kbps
---Bid Depth: 10bit
---Profile: High L4.0
---Resolution: 1280x720 pixels
-Audio
---Codec: AAC
---Bitrate: ~300kpbs
---Channels: 2
-Overal
Bitrate: 3873kbps
Size:27.4mb

2) Step Up 2 
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: 6785kbps
---Bid Depth: 8bit
---Profile: High L4.1
---Resolution: 1280x688 pixels
-Audio
---Codec: AC3
---Bitrate: 640kpbs
---Channels: 5.1
-Overal
Bitrate: 7576kbps
Size:54mb

3)LoTR The Fellowship kai mpla mpla mpla
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: 17.7 Mbps
---Bid Depth: 8bit
---Profile: High L4.1
---Resolution: 1920x800 pixels
-Audio
---Codec: DTS
---Bitrate: 1509kpbs
---Channels: 7
-Overal
Bitrate: 19.6 Mbps
Size: 150mb

 

Αυτά για ένα γρήγορο testing

Καλό θα ήταν να παιχτούν με MX Player που χρησιμοποιεί σίγουρα FFMPEG Libraries

Μετά δοκιμάστε (όποιος το κάνει), BS Player, XBMC

 

Τα 1,2 προσωπικά αποτελούν το 90% της βιβλιοθήκης μου, οπότε πιστεύω οι περισσότεροι θα είμαστε καλυμμένοι

Τα Samples είναι του ενός περίπου λεπτού το καθένα

 

DL https://docs.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-dU43Qy1HQnplMjA/edit?pli=1

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω ενας να κανει gps τεστ

Αααα, εσυ δεν παλευεσαι,οτι θυμασαι χαιρεσαι..:lol:

Διαβασε και καμια σελιδα πιο πριν, γραφω για το GPS test στο #166 (αντε, να μην κουραστεις;))..

 

Υ.Γ. Μολις τωρα εγκατεστησα το Primo. Εξακολουθει εξω να κλειδωνει σε λιγοτερο απο 5" καμμια 8-10 δορυφορους. Μεσα στο σπιτι στον ιδιο χρονο κλειδωνει "μονον" 5-6..:happy: Το κανονικο GPS που εχω, στο σπιτι μεσα ειναι..κουφο. Ολα αυτα εννοειται χωρις δεδομενα, μονο με τον δεκτη GPS και χωρις καμμια επεμβαση (Faster GPS κλπ), οπως ηρθε απο το εργοστασιο. Σε διαδρομη στο αυτοκινητο δεν το εχω δοκιμασει, εκει μαλλον δεν θα ειναι αναγκη να τοποθετηθει μπροστα στο παρμπριζ, στην κονσολα μαλλον θα ειναι αρκετο..:)

Για καποιους που ρωτησαν για την μπαταρια, νομιζω κραταει αρκετα. Ενδεικτικα να αναφερω πως μετα απο 2 ωρες χρηση (οθονη αναμενη στο 70% φωτισμο περιπου, wifi on και πασπατεμα με επαφες κλπ, η μπαταρια επεσε απο 75 στο 70%.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αααα, εσυ δεν παλευεσαι,οτι θυμασαι χαιρεσαι..:lol:

Διαβασε και καμια σελιδα πιο πριν, γραφω για το GPS test στο #166 (αντε, να μην κουραστεις;))..

 

Υ.Γ. Μολις τωρα εγκατεστησα το Primo. Εξακολουθει εξω να κλειδωνει σε λιγοτερο απο 5" καμμια 8-10 δορυφορους. Μεσα στο σπιτι στον ιδιο χρονο κλειδωνει "μονον" 6-7..:happy: Το κανονικο GPS που εχω, στο σπιτι μεσα ειναι..κουφο. Ολα αυτα εννοειται χωρις δεδομενα, μονο με τον δεκτη GPS και χωρις καμμια επεμβαση (Faster GPS κλπ), οπως ηρθε απο το εργοστασιο. Σε διαδρομη στο αυτοκινητο δεν το εχω δοκιμασει, εκει μαλλον δεν θα ειναι αναγκη να τοποθετηθει μπροστα στο παρμπριζ, στην κονσολα μαλλον θα ειναι αρκετο..:)

Για καποιους που ρωτησαν για την μπαταρια, νομιζω κραταει αρκετα. Ενδεικτικα να αναφερω πως μετα απο 2 ωρες χρηση (οθονη αναμενη στο 70% φωτισμο περιπου, wifi on και πασπατεμα με επαφες κλπ, η μπαταρια επεσε απο 75 στο 70%.

 

με συγχωρεις πολυ αλλα δεν εννοουσα για το gps ποτε κλειδωνει αλλα για το ποσο ομαλα τρεχει στο δρομο. Εχεις δικαιο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πραγματική πρόκληση είναι σε ένα καλά encoded αρχείο :happy: τι να το κάνω το ironman σε flv 320x240 και 300kbps bitrate?

 

Η πρόκληση είναι σε ένα MKV με 720 High Profile τουλάχιστον 4.1 με DTS ήχο ή AC3 6.1 και bitrate κοντά στα 4000kbps

εννοω το παιχνιδι φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

πωπω εξωφρενικες απαιτησεις εχετε απο το κινητακι ρε παιδια των 140ε :lol:

 

εμενα το onex οπως εχω πει ουτε δορυφορους κλειδωνει...και στο σπιτι αμα δεν εισαι πανω απο το wifi δεεεν :lol:

 

 

ρε τα κινεζακια τι μπιστολι βγαλανε

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρεις πολυ αλλα δεν εννοουσα για το gps ποτε κλειδωνει αλλα για το ποσο ομαλα τρεχει στο δρομο. Εχεις δικαιο

No problem, το παιρνω πισω..:)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε

 

1) Code Breaker
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: ~3500kbps
---Bid Depth: 10bit
---Profile: High L4.0
---Resolution: 1280x720 pixels
-Audio
---Codec: AAC
---Bitrate: ~300kpbs
---Channels: 2
-Overal
Bitrate: 3873kbps
Size:27.4mb

2) Step Up 2 
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: 6785kbps
---Bid Depth: 8bit
---Profile: High L4.1
---Resolution: 1280x688 pixels
-Audio
---Codec: AC3
---Bitrate: 640kpbs
---Channels: 5.1
-Overal
Bitrate: 7576kbps
Size:54mb

3)LoTR The Fellowship kai mpla mpla mpla
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: 17.7 Mbps
---Bid Depth: 8bit
---Profile: High L4.1
---Resolution: 1920x800 pixels
-Audio
---Codec: DTS
---Bitrate: 1509kpbs
---Channels: 7
-Overal
Bitrate: 19.6 Mbps
Size: 150mb

 

Αυτά για ένα γρήγορο testing

Καλό θα ήταν να παιχτούν με MX Player που χρησιμοποιεί σίγουρα FFMPEG Libraries

Μετά δοκιμάστε (όποιος το κάνει), BS Player, XBMC

 

Τα 1,2 προσωπικά αποτελούν το 90% της βιβλιοθήκης μου, οπότε πιστεύω οι περισσότεροι θα είμαστε καλυμμένοι

Τα Samples είναι του ενός περίπου λεπτού το καθένα

 

DL https://docs.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-dU43Qy1HQnplMjA/edit?pli=1

 

Καλησπερα!κατεβασα το αρχειο με τα samples που δινεις και τα δοκιμασα σε xiaomi hongmi με mxplayer και παιζουν με ολες τις αποδικωποιησεις αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για τον ηχο ειναι οτι δεν ακουγεται καθολου φταιει οτι τα κινητα γενικα δεν υποστιριζουν dts η ειναι το βιντεο ετσι?(μιλαω παντα για το lotr ετσι)

Edited by Shinig
edit
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά από μόνα τους υποστηρίζουν λίγους codecs, εκτός από τις συσκευές της Archos που είναι κατεξοχήν εταιρία που βασιστηκε πάνω στην αναπαραγωγή πολυμεσικων αρχείων σε φορητές συσκευές και τα προσέχει ιδιαίτερα αυτά.

 

Οι επώνυμοι codecs dvix, dts κτλπ κοστίζουν στις εταιρίες και σπάνια θα δεις κάποια να έχει αγοράσει τα δικαιώματα. Οπότε εκεί αναλαμβάνουν οι διάφοροι players τύπου mx player, bs κτλπ να καλύψουν το κενό.

 

Αν δεν κάνω λάθος ένα φεγγάρι ο mx υποστήριζε dts αλλά του την "πέσαν" , επειδή δεν πλήρωνε, γιαυτό και έβαλε την επιλογή custom ffmpeg library που έχει στο μενού, ώστε όποιος ξέρει να μπει να φτιάξει την σχετική βιβλιοθήκη με dts.

 

Cheers!

 

 

εννοω το παιχνιδι φιλε μου :)

 

Δεν το κατάλαβα, sorry :/

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, τι παίζει με τις αργίες που λέτε; δηλαδή αν παραγγείλω τώρα πότε θα μου ερθει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, τι παίζει με τις αργίες που λέτε; δηλαδή αν παραγγείλω τώρα πότε θα μου ερθει;

 

Αν παραγγείλεις τώρα θα λάβεις Αρχές Μαρτίου αν όλα πάνε καλά με απλό ταχυδρομείο SingPost κτλπ

 

Οι περισσότεροι γυρνάνε 7/2

+ 2-3 μέρες Processing (γιατί θα έχουν παλαιότερες παραγγελίες να ασχοληθούν) πάμε στις 10/2, 10 του μηνός + 2-3 μέρες που κάνει τα διαδικαστικά του shipping το απλό ταχυδρομείο φτάσαμε στην μέρα του Αγίου Βαλεντίνου, και καμία 15-20 μέρες να έρθει, φτάσαμε αρχές Μαρτίου, αν όλα, το ξαναλέω, πάνε καλά, δηλαδή έχει stock, η SingPost/HKPost κτλπ δεν έχουν κάποιο πρόβλημα κτλπ.

 

Εγώ πχ περιμένω πακέτο που έγινε Despatched για Ελλάδα στις 2/1/14 και ακόμα δεν έχω ούτε ένα Update στο status μετά το Despatched :( , 3/2 πάω για Dispute άμα δεν ανανεωθεί κάτι στο status του πακέτου...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση: Κάποιος από τους κατόχους του κινητού θα μπορούσε να μου απαντήσει τι γινεται με την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου; Είναι με κάποιον τρόπο διαμερισματοποιημένη; Τι μέρος των 8Gb είναι διαθέσιμο για την εγκατάσταση εφαρμογών;

Επίσης έχετε παρατηρήσει προβλήματα ελέγχου ποιότητας (κυρίως αναφέρομαι σε νεκρά-κολλημένα pixels ή άλλες παρόμοιες αστοχίες).

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, τι παίζει με τις αργίες που λέτε; δηλαδή αν παραγγείλω τώρα πότε θα μου ερθει;

 

Μεσα Μαρτιου περιπου αναλογα και το φορτο στα ταχυδρομια και στις παραγγελιες του καταστηματος.

Καλητερα να παραγγειλεις μετα τα μεσα Φεβρουαριου.

Link to comment
Share on other sites

Guys το κιν είναι πολύ καλό απλά έχω ένα θέμα με το 3G, ενώ πατάω την μεταφορά δεδομένων(data στα shortcuts) να ενεργοποιηθεί οταν πάω να μπώ στον browser η όπου αλλου, μου λεει δεν υπάρχει σύνδεση ... Πρέπει να κάνω κάτι για να ενεργοποιηθεί ??? Στο προηγούμενο κιν δεν ήθελε κάτι
εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Guys το κιν είναι πολύ καλό απλά έχω ένα θέμα με το 3G, ενώ πατάω την μεταφορά δεδομένων(data στα shortcuts) να ενεργοποιηθεί οταν πάω να μπώ στον browser η όπου αλλου, μου λεει δεν υπάρχει σύνδεση ... Πρέπει να κάνω κάτι για να ενεργοποιηθεί ??? Στο προηγούμενο κιν δεν ήθελε κάτι

 

Δες άμα έχει περασμένα τα APN settings

 

Εδώ μπορείς να δεις τις ρυθμίσεις για κάθε ελληνικό δίκτυο

 

http://tinyurl.com/d9xzm67

 

Εδώ οδηγός για Android 2.3 παρόμοια είναι και στο 4.x

 

http://www.worldstart.com/how-to-edit-or-add-android-apn-and-access-point-settings/

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δες άμα έχει περασμένα τα APN settings

 

Εδώ μπορείς να δεις τις ρυθμίσεις για κάθε ελληνικό δίκτυο

 

http://tinyurl.com/d9xzm67

 

Εδώ οδηγός για Android 2.3 παρόμοια είναι και στο 4.x

 

http://www.worldstart.com/how-to-edit-or-add-android-apn-and-access-point-settings/

 

Σε ευχαριστώ πολύ το βλέπω και σου λέω ;-)

εν αναμονή ΖΤΕ v975 geek :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσαι σε αποδοση CPU/GPU ... για πλακα τα εχει τα τετραπυρηνα MTK ;)

 

Μοναδικο θεματακι ειναι πως ισως να υπαρχουν καποιες ασυμβατοτητες με εφαρμογες λογω της x86 αρχιτεκτονικης ... κατα τα αλλα σε αποδοση ειναι στα επιπεδα των 8πυρηνων κινεζικων.

 

εφαρμογές? ποιές δηλαδή? δεν θέλω συγκεκριμένες, αλλά είναι μεγάλος αριθμός αυτών που δεν είναι συμβατές? Ας πουμε με facebook, instagram, viber και όλα τα συναφή είναι συμβατές? Επίσης θα προτείνατε το zte ή το g4?

Edited by hmmy92
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε

 

1) Code Breaker
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: ~3500kbps
---Bid Depth: 10bit
---Profile: High L4.0
---Resolution: 1280x720 pixels
-Audio
---Codec: AAC
---Bitrate: ~300kpbs
---Channels: 2
-Overal
Bitrate: 3873kbps
Size:27.4mb

2) Step Up 2 
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: 6785kbps
---Bid Depth: 8bit
---Profile: High L4.1
---Resolution: 1280x688 pixels
-Audio
---Codec: AC3
---Bitrate: 640kpbs
---Channels: 5.1
-Overal
Bitrate: 7576kbps
Size:54mb

3)LoTR The Fellowship kai mpla mpla mpla
-Video
---Codec: AVC
---Bitrate: 17.7 Mbps
---Bid Depth: 8bit
---Profile: High L4.1
---Resolution: 1920x800 pixels
-Audio
---Codec: DTS
---Bitrate: 1509kpbs
---Channels: 7
-Overal
Bitrate: 19.6 Mbps
Size: 150mb

 

Αυτά για ένα γρήγορο testing

Καλό θα ήταν να παιχτούν με MX Player που χρησιμοποιεί σίγουρα FFMPEG Libraries

Μετά δοκιμάστε (όποιος το κάνει), BS Player, XBMC

 

Τα 1,2 προσωπικά αποτελούν το 90% της βιβλιοθήκης μου, οπότε πιστεύω οι περισσότεροι θα είμαστε καλυμμένοι

Τα Samples είναι του ενός περίπου λεπτού το καθένα

 

DL https://docs.google.com/file/d/0ByMzv4Lip3i-dU43Qy1HQnplMjA/edit?pli=1

 

Αυτα παιζουν κανονικα και σε απλο MTK6589 (oχι Turbo)

Τα 2 χωρις ηχο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα παιζουν κανονικα και σε απλο MTK6589 (oχι Turbo)

Τα 2 χωρις ηχο!

 

Ποια 2 δεν παίζουν με ήχο; Το 3 παίζει κανονικά χωρίς ήχο; Οι 6589 και 6589T χρησιμοποιούν την μονοπύρηνη έκδοση της ίδιας καρτας που έχει και ο Intel οπότε λογικό να παίζουν το θέμα είναι άμα υποστηρίζεται H/W και H/W+ από τον MXPlayer. Μπορεί κάποιος που έχει το V975 να κάνει λίγο ένα testaki :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια 2 δεν παίζουν με ήχο; Το 3 παίζει κανονικά χωρίς ήχο; Οι 6589 και 6589T χρησιμοποιούν την μονοπύρηνη έκδοση της ίδιας καρτας που έχει και ο Intel οπότε λογικό να παίζουν το θέμα είναι άμα υποστηρίζεται H/W και H/W+ από τον MXPlayer. Μπορεί κάποιος που έχει το V975 να κάνει λίγο ένα testaki :O

 

Μονο το anime παιζει εδω με ηχο σε απειραχτο MX player, τα αλλα παιζουν (κανονικα) μονο το video.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το anime παιζει εδω με ηχο σε απειραχτο MX player, τα αλλα παιζουν (κανονικα) μονο το video.

 

σημειοσω οτι μονο το 2τερο βιντεο δεν παιζει ο ηχος σε ολα τα αλλα παιζε στο hw+ τελεια

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση: Κάποιος από τους κατόχους του κινητού θα μπορούσε να μου απαντήσει τι γινεται με την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου; Είναι με κάποιον τρόπο διαμερισματοποιημένη; Τι μέρος των 8Gb είναι διαθέσιμο για την εγκατάσταση εφαρμογών;

Επίσης έχετε παρατηρήσει προβλήματα ελέγχου ποιότητας (κυρίως αναφέρομαι σε νεκρά-κολλημένα pixels ή άλλες παρόμοιες αστοχίες).

Ευχαριστώ πολύ!

Επειδη το ξαναρωτησες και δεν σου απαντησε κανεις (δεν ειμαστε και πολλοι οι κατοχοι ακομα), και επειδη θα ηθελα να σου απαντησω αλλα λογω ασχετοσυνης δεν ξερω που θα το δω αυτο, αν μου εξηγησεις, εχεις ελπιδες να μαθεις αυτο που θελεις :)

Δεν εχω παρατηρησει καποια αστοχια στην ποιοτητα κατασκευης τις 3 μερες που υπαρχει στην οικογενεια.

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, τι παίζει με τις αργίες που λέτε; δηλαδή αν παραγγείλω τώρα πότε θα μου ερθει;

Σκεψου μονον ποσοι θα παραγγειλουν στις.. 8 Φεβρουαριου, οποτε στη θεση σου θα παραγγελνα στο τελος Φλεβαρη για να μη δωσω τα λεφτακια μου νωρις και περιμενω, περιμενω, περιμενω..

Εγω αδραξα την ευκαιρια του To2C (για τα ετοιμοπαραδοτα που εγραφε για shipping πριν τις γιορτες τους), παρηγγειλα εχθες το πρωι, το απογευμα πηρα t/n και σημερα το πρωι εγραφε received from custom. Θελω να ελπιζω οτι θα δω despatched απο βδομαδα..

 

τελικα εχει gorilla glass?

η ειναι πλαστικο/απλο τζαμι?

Γυαλι εχει αλλα αν ειναι η οχι γοριλλας..ποιος ξερει..

Για..μπαμπουινο το βλεπω..:lol:

Να σου πω κατι, που συνεβη και σε μενα, αν το παρεις στα χερια σου, δεν θα σε νοιαξει αν εχει η οχι γοριλλα, πιστεψε με.

 

εφαρμογές? ποιές δηλαδή? δεν θέλω συγκεκριμένες, αλλά είναι μεγάλος αριθμός αυτών που δεν είναι συμβατές? Ας πουμε με facebook, instagram, viber και όλα τα συναφή είναι συμβατές? Επίσης θα προτείνατε το zte ή το g4?
Δεν το εχω φορτωσει ακομα, μονο Igo, GPS TEST και Skype εχω βαλει, παραπανω εχω αναφερει γνωμη καποιου απο το XDA με ποια μονον εφαρμογη ειχε προβλημα. Διαβασε προηγουμενα posts.

Οσο για 975 η G4..μαλλον ψαχνεις να φας το κεφαλι σου.. (ζητω συγνωμη απο τους κατοχους G4 αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη)

 

Και μια ερωτηση για τους γνωστες, το 975 γραφει οτι εχει bluetooth 4.0 με EDR και A2DP.

Εχω δυο, αυτο http://www.focalprice.com/MT0219B/everE_T909S_v21_Stereo_Bluetooth_Headphone_with_Microphone_Black.html που το βλεπει,

και αυτην την ψειρα http://www.focalprice.com/MT0049W/Gblue_Q58_Stereo_Bluetooth_Earpiece_White.html που δεν την βλεπει

οποτε πρεπει να παρω καποια αλλη..ψειρα...

Αυτο εδω http://www.focalprice.com/MT0264B/Mini_Stereo_Bluetooth_Headset_White.html θα ειναι συμβατο, τι λετε?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το εχω φορτωσει ακομα, μονο Igo, GPS TEST και Skype εχω βαλει, παραπανω εχω αναφερει γνωμη καποιου απο το XDA με ποια μονον εφαρμογη ειχε προβλημα. Διαβασε προηγουμενα posts.

Οσο για 975 η G4..μαλλον ψαχνεις να φας το κεφαλι σου.. (ζητω συγνωμη απο τους κατοχους G4 αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη)

 

 

Δεν κατάλαβα τι προτείνεις, το g4 το απορρίπτεις, οπότε lenovo P780 vs ZTE V975 τι προτείνεις? (είμαι ψιλό άσχετος απο κινέζικη αγορά)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ξαναρωτησες και δεν σου απαντησε κανεις (δεν ειμαστε και πολλοι οι κατοχοι ακομα), και επειδη θα ηθελα να σου απαντησω αλλα λογω ασχετοσυνης δεν ξερω που θα το δω αυτο, αν μου εξηγησεις, εχεις ελπιδες να μαθεις αυτο που θελεις :)

Δεν εχω παρατηρησει καποια αστοχια στην ποιοτητα κατασκευης τις 3 μερες που υπαρχει στην οικογενεια.

 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και την προθυμία σου! Αυτό που με προβληματίζει είναι το εξής: σε πολλά mediatek κινητά, συμπεριλαμβανομένου και του blackview jk809 που εάν κατάλαβα καλά είχες κι εσύ, από τα 8 Gb της ROM μόνο ~1Gb ήταν διαθέσιμο για εγκατάσταση εφαρμογών και το υπόλοιπο ήταν διαθέσιμο για αποθήκευση φωτογραφιών, βίντεο κτλ. Συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και στο ΖΤΕ; Στον αποθηκευτικό χώρο στις ρυθμίσεις του κινητού, τι διαθέσιμο χώρο δίνει; Ο λόγος που επιμένω στο ετώτημά μου είναι ότι δεν υπάρχει -και πιθανότατα δε θα υπάρξει- εφαρμογή όπως το meteos για ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου και σε περίπτωση που θελήσει κανεις να εγκαταστήσει μεγάλες εφαρμογές (που μάλλον το κινητο υποστηρίζει και με το παραπάνω) θα πρέπει να καταφύγει σε λύσεις του τύπου ap2sd που μειώνουν τη ταχύτητα απόκρισης. Ευχαριστώ πάρα πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...