Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει πραγματοποιήσει καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις της, από τη στιγμή που τις σέταρα εγώ. Ίσως η λύση να είναι επαναφορά. Ωστόσο είναι μόνο εδώ και έξι μήνες με lollipop

 

Και εμενα τοσο ειναι της κοπελας μου με lollipop. Περιπου 6-7 μηνες και εβγαλε θεμα με τον proximity (μαλλον). Δε ξερω αν σχετιζεται , ομως δε θελω και δε θελει downgrade και το θεμα δεν ειχε λυθει με factory reset.

Αν εσενα δε λυθει, τοτε θα το στειλεις στο service, εφοσον ειναι εντος εγγυησης. Αν δεν ειναι , ατυχησες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι πολύ μεγάλο το αρχείο και να αργεί να φορτώσει, στο κάνει πάντα ή σε ορισμένα αρχεία?

Επίσης, δοκίμασες να ανοίξεις κάποιο αρχείο (που έχει το πρόβλημα) και με άλλο πρόγραμμα? μπορεί να είναι και θέμα του προγράμματος που χρησιμοποιείς.

 

Καλησπέρα φίλε μου :) Δυστυχως το κανει με τα περισσοτερα αρχεια και εχω δοκιμασει με POLARIS , Office Suite, Google PDF viewer.. και παλι τιποτα. Καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι; Με στοκ λολιποπ ειμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα τοσο ειναι της κοπελας μου με lollipop. Περιπου 6-7 μηνες και εβγαλε θεμα με τον proximity (μαλλον). Δε ξερω αν σχετιζεται , ομως δε θελω και δε θελει downgrade και το θεμα δεν ειχε λυθει με factory reset.

Αν εσενα δε λυθει, τοτε θα το στειλεις στο service, εφοσον ειναι εντος εγγυησης. Αν δεν ειναι , ατυχησες!!!

 

Είναι γερμανικό αγορασμένο 20/03/2015 Από skroutz οπότε έχει την διετή πανευρωπαϊκή, σωστά; Θεωρείς ότι είναι λόγος να πάει service; Να δω πως θα της το πω καθώς εγώ την έπεισα να το αγοράσει!

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Αγγελίες εκτός buy&sell απαγορεύονται. Το γνωρίζετε πολύ καλά οπότε δεν υπάρχει δικαιολογία. Επίσης συζητήσεις και αναφορές για αγγελίες που υπάρχουν σε άλλες ιστοσελίδες εκτός του myphone δεν επιτρέπονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδα,,,μια απορεια εχω,,,εκανα μπακ απ εφαρμογες και μουσικη πριν κανω επαναφορα εργοστασιακων,,,με το που τα περασα ξανα και αρχισα να το δουλευω με 2 φορτισεις εως τωρα κανω χαμηλοτερα νουμερα σε μπαταρια και οθονη,,,,εκει που εκανα 4μισι με 5 πλεον βαραει 3μισι!!εκανα επαναφορα για καλυτερο και εγινε χειροτερο!! 1μιση χρονο συσκευη με μειωμενη αποδοαση μπαταριας αλλα οχι τοσο!περιμενα να παει καλυτερα μετα την επαναφορα αλλα νομιζω φευγει νερακι!!καμια ιδεα?? μαμα ολα κιτ κατ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδα,,,μια απορεια εχω,,,εκανα μπακ απ εφαρμογες και μουσικη πριν κανω επαναφορα εργοστασιακων,,,με το που τα περασα ξανα και αρχισα να το δουλευω με 2 φορτισεις εως τωρα κανω χαμηλοτερα νουμερα σε μπαταρια και οθονη,,,,εκει που εκανα 4μισι με 5 πλεον βαραει 3μισι!!εκανα επαναφορα για καλυτερο και εγινε χειροτερο!! 1μιση χρονο συσκευη με μειωμενη αποδοαση μπαταριας αλλα οχι τοσο!περιμενα να παει καλυτερα μετα την επαναφορα αλλα νομιζω φευγει νερακι!!καμια ιδεα?? μαμα ολα κιτ κατ

Μήπως το κάνει επειδή το χρησιμοποιείς περισσότερο τώρα μετά τις εργοστασιακες για να το "ξαναστήσεις" από την αρχη? Δώσε του λίγο χρόνο παραπανω!! Χειρότερο μετά από επαναφορά πως να έγινε...

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κάνει επειδή το χρησιμοποιείς περισσότερο τώρα μετά τις εργοστασιακες για να το "ξαναστήσεις" από την αρχη? Δώσε του λίγο χρόνο παραπανω!! Χειρότερο μετά από επαναφορά πως να έγινε...

 

Δεν νομιζω γιατι δεν εκανα καποιο στησιμο,,,περασα το μπακ απ,,εκανε κατι αναβαθμισεις την πρωτη μερα και αυτο,,,την ιδια ακριβως χρηση!! να μην κουμπωσε καλα το μπακ΄?? δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν έχουμε 4.4.2 και κάνουμε επαναφορά δεν περνιέται η λόλι κατευθείαν έτσι;

μας βγάζει την ειδοποίηση νέου λογισμικού στο suite αλλά δεν την περνάει αυτόματα έτσι;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν έχουμε 4.4.2 και κάνουμε επαναφορά δεν περνιέται η λόλι κατευθείαν έτσι;

μας βγάζει την ειδοποίηση νέου λογισμικού στο suite αλλά δεν την περνάει αυτόματα έτσι;

Όταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σου γυρνάει σε "εργοστασιακή" κατάσταση την έκδοση λογισμικού που φοράς ήδη!

Δεν αλλάζει η έκδοση λογισμικού με την επαναφορά!

Αν έχεις δηλαδή Kit Kat, παραμένει σ' αυτή. Ούτε σου περνάει Lollipop, ούτε σε επιστρέφει σε Jelly bean! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν έχουμε 4.4.2 και κάνουμε επαναφορά δεν περνιέται η λόλι κατευθείαν έτσι;

μας βγάζει την ειδοποίηση νέου λογισμικού στο suite αλλά δεν την περνάει αυτόματα έτσι;

Όχι δεν το κάνει αυτόματα!!! Και μετά τις εργοστασιακες σε 4.4.2 θα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ L ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΤΟ ΤΗΛ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΕΤΑΙ.

ΕΜΕΝΑ ΚΟΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ WFI ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ WFI.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ L ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΤΟ ΤΗΛ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΕΤΑΙ.

ΕΜΕΝΑ ΚΟΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ WFI ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ WFI.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

Ναι υπαρχει.

Βημα 1, μην γραφεις κεφαλαια και υπερβαλλεις για μια αναβαθμιση που εχει κανει το 95% οσως ειναι εδω και δεν εχουν προβλημα.

Βημα 2, κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ L ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΤΟ ΤΗΛ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΕΤΑΙ.

ΕΜΕΝΑ ΚΟΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ WFI ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ WFI.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

 

Εκτος απο την μπαταρια που θελει λιγη δουλιτσα για να στρωσει στην lollipop και το camera shutter που δεν αποκρινεται το ιδιο καλα, ποιο ειναι το προβλημα δε καταλαβαινω.

Btw , γιατι φωναζεις; :p

Επαναφορα εργοστασιακων οπως σου ειπαν , ενα update κατα 90% δε "καθεται " καλα οταν το κανεις απευθειας και χωρις επαναφορα εργοστασιακων.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ L ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΤΟ ΤΗΛ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΕΤΑΙ.

ΕΜΕΝΑ ΚΟΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ WFI ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ WFI.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

 

Η lollipop έχει βγει εδώ και 1 έτος σχεδόν. Αργησες στην προειδοποίησή σου.:lol: Οι περισσότεροι την έχουν βάλει.

Θέλει να του κάνεις factory reset όπως σου είπαν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ L ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΤΟ ΤΗΛ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΕΤΑΙ.

ΕΜΕΝΑ ΚΟΛΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ WFI ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ WFI.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

Κ πριν κ μετά factory reset... Θα στρώσει...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση.Δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος(δεν ειμαι και πολυ σχετικος) καθως εκανα επαναφορα μετα την εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από αρκετό καιρό σε Lollipop γύρισα σε kitkat και νιώθω ότι γλύτωσα. Το κινητό απέκτησε πάλι την αίγλη της ταχύτητας και της μπαταρίας όπως τον πρώτο καιρό (και εννοείται ότι στη Lollipop έκανα και εργοστασιακές ρυθμίσεις και την είχα περάσει και ξεχωριστά) Τεσπα... Περί ορέξεως ο καθένας ότι θέλει. Απλά θεωρώ ότι και η LG δε θα ήθελε να περάσει σε όλους την αναβάθμιση, αλλιώς θα την έδινε μέσω ota όπως όλες οι άλλες εταιρίες και όχι μέσω pc suite. Ήταν η πρώτη συσκευή μου που είχε αυτή την παραξενιά στην αναβάθμιση. Ακόμα και ένα παλιό htc που είχα έπαιρνε τις αναβαθμίσεις με ota.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σου γυρνάει σε "εργοστασιακή" κατάσταση την έκδοση λογισμικού που φοράς ήδη!

Δεν αλλάζει η έκδοση λογισμικού με την επαναφορά!

Αν έχεις δηλαδή Kit Kat, παραμένει σ' αυτή. Ούτε σου περνάει Lollipop, ούτε σε επιστρέφει σε Jelly bean! ;)

 

Όχι δεν το κάνει αυτόματα!!! Και μετά τις εργοστασιακες σε 4.4.2 θα είσαι.

Ευχαριστώ παίδες.:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από αρκετό καιρό σε Lollipop γύρισα σε kitkat και νιώθω ότι γλύτωσα. Το κινητό απέκτησε πάλι την αίγλη της ταχύτητας και της μπαταρίας όπως τον πρώτο καιρό (και εννοείται ότι στη Lollipop έκανα και εργοστασιακές ρυθμίσεις και την είχα περάσει και ξεχωριστά) Τεσπα... Περί ορέξεως ο καθένας ότι θέλει. Απλά θεωρώ ότι και η LG δε θα ήθελε να περάσει σε όλους την αναβάθμιση, αλλιώς θα την έδινε μέσω ota όπως όλες οι άλλες εταιρίες και όχι μέσω pc suite. Ήταν η πρώτη συσκευή μου που είχε αυτή την παραξενιά στην αναβάθμιση. Ακόμα και ένα παλιό htc που είχα έπαιρνε τις αναβαθμίσεις με ota.

Ευτυχώς υπαρχει και αλλος που πιστευει οτι το τηλ εγινε χειροτερο μετα την αναβαθμιση.Τελος παντων ξερει κανενας

αν υπαρχει πιθανοτητα να παρει καποια αναβαθμιση ωστε να γινει κατι η να το ξεφορτωθω;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς υπαρχει και αλλος που πιστευει οτι το τηλ εγινε χειροτερο μετα την αναβαθμιση.Τελος παντων ξερει κανενας

αν υπαρχει πιθανοτητα να παρει καποια αναβαθμιση ωστε να γινει κατι η να το ξεφορτωθω;

Αν έκανες ενημέρωση, σου πέρασε σίγουρα την τελευταία για τη χώρα της συσκευής σου! Το βλέπω λίγο δύσκολο να πάρεις άλλη αναβάθμιση.

Δεν είσαι σίγουρα ο μόνος που πιστεύει ότι το τηλέφωνο πήγαινε καλύτερα με την Kit Kat! Τα έχουν πει κ' άλλοι :)

Εγώ θα ήμουν της γνώμης, αφού δε σου έκατσε καλά η Lollipop, προκειμένου να παιδεύεσαι, να κάνεις έναν κόπο και να ξαναγυρίσεις σε Kit Kat!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6360361

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες ενημέρωση, σου πέρασε σίγουρα την τελευταία για τη χώρα της συσκευής σου! Το βλέπω λίγο δύσκολο να πάρεις άλλη αναβάθμιση.

Δεν είσαι σίγουρα ο μόνος που πιστεύει ότι το τηλέφωνο πήγαινε καλύτερα με την Kit Kat! Τα έχουν πει κ' άλλοι :)

Εγώ θα ήμουν της γνώμης, αφού δε σου έκατσε καλά η Lollipop, προκειμένου να παιδεύεσαι, να κάνεις έναν κόπο και να ξαναγυρίσεις σε Kit Kat!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6360361

 

To D20H ειναι το τελευταιο κιτ κατ για το D802 ? Ισχυει η ιδια διαδικασια ακριβως για το 32ρι G2 ?

Link to comment
Share on other sites

To D20H ειναι το τελευταιο κιτ κατ για το D802 ? Ισχυει η ιδια διαδικασια ακριβως για το 32ρι G2 ?

Ανάλογα τη χώρα του κινητού. Για τις περισσότερες χώρες νομίζω αυτή ήταν η τελευταία, κάποιες δεν την πήραν καθόλου.

Η διαδικασία για 16αρι και 32αρι είναι ίδια, οι rom διαφέρουν. Αν έχετε 32αρι ΜΗΝ περάσεις rom για 16αρι. Να μην γράφει δηλαδή 16G ή να μην έχει τον αριθμό "6" στα τρία πρώτα γράμματα πριν τη χωρα (στο όνομα της rom).

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γερμανικο 32ρι και η ρομ που κατεβαζω εχει filename D80220H_00.kdz. Εχει και καποια ξεχωριστα με ονομα 16G στη λιστα των γερμανικων ρομ. Φανταζομαι πως κατεβαζω την σωστη.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γερμανικο 32ρι και η ρομ που κατεβαζω εχει filename D80220H_00.kdz. Εχει και καποια ξεχωριστα με ονομα 16G στη λιστα των γερμανικων ρομ. Φανταζομαι πως κατεβαζω την σωστη.

Αν από 'δω:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Κατεβάζεις την 314, πιστεύω είναι εντάξει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν από 'δω:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Κατεβάζεις την 314, πιστεύω είναι εντάξει :)

 

Ναι , αυτο κατεβασα :)

Ειναι στην procordia το κινητο για καποιο θεμα που εμφανισε, απο βδομαδα θα το παραλαβουμε και μαλλον θα προβω σε επαναφορα σε Κιτ Κατ, γιατι η κοπελα μου διαπιστωσε πολυ γρηγοροτερο battery drain και η καμερα λειτουργουσε πολυ πιο αργα απ'οτι πριν. Ισως να δοκιμασω ακριβως το ιδιο περασμα απο πανω της Lollipop , μηπως "κατσει" πιο καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...