Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς το κινητό αν εξαιρέσεις την απόδοση της μπαταρίας που τα έχει φτύσει, είναι αστέρι (έχω δοκιμάσει διάφορες πατέντες τύπου battery calibration χωρίς επιτυχία), παρήγγειλα μια μπαταρία για να κάνω την αντικατάσταση μόνος μου.

 

Έχω βρει διάφορα tutorials στο youtube και λέω να το προσπαθήσω, καθώς σαν διαδικασία δεν φαίνεται κάτι το τρομερό. Έχει προβεί κανείς σε αντίστοιχη "επέμβαση";;

Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στην παρέα. Ειδα κάτι τελευταία μυνήματα κ έχω να πω το εξής. Μετά από 2 χρόνια ή δικιά μου μπαταρία κρατάει ακόμα 1 με 1μισή ημερα 3 ώρες και 40 λεπτά οθόνης συνήθως με 4g πάντα ανοιχτό και χωρίς Wi-Fi αυτόν τον καιρό. Οι εφαρμογές τρέχουν από πίσω (ειδικά το βλαμμένο το φβ -.- ανοίγει μόνο του . μια μέρα μου έφαγε την μπαταρία μμονο αυτό. Θα την διαγράψω ) φέτος ήρθε η ώρα να το αλλάξω νομίζω αν και με βολεύει ακόμα χωρίς κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Πριν από καιρό είχα κάνει restore το τηλέφωνο μου lgg2 και με το flash tool πέρασα καταλάθος την παλαιότερη έκδοση του jelly bean . Είπα ε θα δουλεύει ακόμα καλύτερα εφόσον ήταν το πρώτο λειτουργικό που δούλευε το lgg2. Το τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι κάποια παιχνίδια όπως το asphalt τρώει κόλλημα το ίδιο και κάποιες εφαρμογές όπως το facebook Και το instagram . Πιστεύετε ότι αν περάσω την kit kat θα είμαι πολύ καλύτερα η όχι. Κατα τα άλλα το κινητό μια χαρα .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Πριν από καιρό είχα κάνει restore το τηλέφωνο μου lgg2 και με το flash tool πέρασα καταλάθος την παλαιότερη έκδοση του jelly bean . Είπα ε θα δουλεύει ακόμα καλύτερα εφόσον ήταν το πρώτο λειτουργικό που δούλευε το lgg2. Το τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι κάποια παιχνίδια όπως το asphalt τρώει κόλλημα το ίδιο και κάποιες εφαρμογές όπως το facebook Και το instagram . Πιστεύετε ότι αν περάσω την kit kat θα είμαι πολύ καλύτερα η όχι. Κατα τα άλλα το κινητό μια χαρα .

Η κιτ κατ ειναι η πιο αψογη για το g2

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μου θέμα ξέρεις ποιο είναι ότι για να την περάσω θα πρέπει να μπλέξω πάλι με τα flash tools που είναι μια δύσκολη διασικασία . Αν πάλι πάω μέσω του pc suite της lg θα μου περάσει την πιο καινούρια έκσοδη Marshmallow
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μου θέμα ξέρεις ποιο είναι ότι για να την περάσω θα πρέπει να μπλέξω πάλι με τα flash tools που είναι μια δύσκολη διασικασία . Αν πάλι πάω μέσω του pc suite της lg θα μου περάσει την πιο καινούρια έκσοδη Marshmallow

 

Τι να σου πω εγω δεν το πειραξα ποτε αν δεν βγει κατι μεσω ΟΤΑ δεν αλλαζω τιποτα και εχω το κεφαλι μου ησυχο.Τωρα αν εσυ εισαι καλα κατσε με αυτην την εκδοση τζελυ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

απο οσους εχουν την ΚΚ υπαρχει κανεις με Q ή wind? θελω να ξερω αν παιζει το 4g γιατι στην αρχη πριν βαλω την LP δεν μου δουλευε το 4g
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μου θέμα ξέρεις ποιο είναι ότι για να την περάσω θα πρέπει να μπλέξω πάλι με τα flash tools που είναι μια δύσκολη διασικασία . Αν πάλι πάω μέσω του pc suite της lg θα μου περάσει την πιο καινούρια έκσοδη Marshmallow

 

Βασικά, επειδή έχω το κινητό πάνω από 2.5 χρόνια εχω δει όλες τις εκδόσεις Android που "περάσαν" απ' το κινητό μας. Το πήρα με Jelly bean, μετά Kit Kat και τώρα Lollipop (custom rom lollipop βέβαια) νομίζω πως η Kit Kat ηταν κατά μέσω όρο ήταν η καλύτερη! Δεν έχω αποφασίσει αν είναι καλύτερη απ' τη Lollipop :p υπάρχουν τα συν και τα πλην...... αλλά σίγουρα είναι καλύτερη απ' την Jelly bean!

Marshmallow δεν πήραμε ποτέ επίσημα, ούτε και θα πάρουμε πιστεύω!!

Αν θες την ταπεινή μου γνώμη θα σου έλεγα να κάνεις ένα κόπο και να περάσεις με flash tool την Kit Kat!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πάρει marshmallow το g2,έτσι δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πάρει marshmallow το g2,έτσι δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέχρι λολιποπ!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, επειδή έχω το κινητό πάνω από 2.5 χρόνια εχω δει όλες τις εκδόσεις Android που "περάσαν" απ' το κινητό μας. Το πήρα με Jelly bean, μετά Kit Kat και τώρα Lollipop (custom rom lollipop βέβαια) νομίζω πως η Kit Kat ηταν κατά μέσω όρο ήταν η καλύτερη! Δεν έχω αποφασίσει αν είναι καλύτερη απ' τη Lollipop :p υπάρχουν τα συν και τα πλην...... αλλά σίγουρα είναι καλύτερη απ' την Jelly bean!

Marshmallow δεν πήραμε ποτέ επίσημα, ούτε και θα πάρουμε πιστεύω!!

Αν θες την ταπεινή μου γνώμη θα σου έλεγα να κάνεις ένα κόπο και να περάσεις με flash tool την Kit Kat!

 

ναι sorry Lollipop ηθελα να πω . Έχεις κάποιον οδηγό για να περάσω την Kitkat. γιατί έτσι νόμιζα στην αρχή και μου πέρασε την jelly . Σε ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

ναι sorry Lollipop ηθελα να πω . Έχεις κάποιον οδηγό για να περάσω την Kitkat. γιατί έτσι νόμιζα στην αρχή και μου πέρασε την jelly . Σε ευχαριστώ πολύ .

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6360361

Link to comment
Share on other sites

απο οσους εχουν την ΚΚ υπαρχει κανεις με Q ή wind? θελω να ξερω αν παιζει το 4g γιατι στην αρχη πριν βαλω την LP δεν μου δουλευε το 4g

 

Όχι δεν δουλεύει εκτός εάν είσαι root και κάνεις μία πολύ μικρή τροποποίηση σε ένα αρχείο. Υπόθεση ενός λεπτού είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά! Κάτοχος της συσκευής εδώ και 14 μήνες, τις τελευταίες 10 μέρες παρατηρώ ότι η μπαταρία πέφτει με σχετικά ταχύ ρυθμό. Για παράδειγμα, μέσα σε 1,5 ώρα έχει πέσει 3% μετά από πλήρη φόρτιση. Επίσης τις προηγούμενες μέρες έπεφτε τουλάχιστον κατά 8-10% μέσα σε 8-9 ώρες το βράδυ με κλειστό wifi και δεδομένα...Φοβάμαι ότι μάλλον αρχίζει και γερνάει η μπαταρία..Τόσο καιρό που έχω το κινητό στην κατοχή μου του έχω κάνει πολύ χαλαρή χρήση (μόνο ίντερνετ μέσω wifi και μουσική με ακουστικά, πέρα από μηνύματα, κλήσεις κλπ). Επίσης δεν έχω εγκαταστήσει καμιά περίεργη εφαρμογή, ούτε καν facebook. Το τηλέφωνο είναι αρουτάριστο και αγοράστηκε καινούριο.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να επιμηκύνω/παρατείνω τη ζωή της μπαταρίας ή απλά να περιμένω για το αναπόφευκτο (αντικατάσταση μπαταρίας);

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ηξερα και φυσικα θα το κανω, πρεπει να διαγραψω το αρχειο LTE.apk ;)

χθες το βραδυ περασα λοιπον την "μαμα" 4.4... περσα καμια 40αρια εφαρμογες που ειναι απο τις πολυ βασικες και πηγα για υπνο, ολα καλα, το πρωι ειχα χρονο και περασα αλλες 40 περιπου εφαρμογες και εφυγα :( αυτο ηταν, το κινητο ζεματουσε, μου εδειχνε σε κατασταση idle 65 με 75 βαθμους!!!!!! moy efage thn mpataria σε 4-5 ωρες, τελικα εκανα επανεκκινηση και εστρωσε.... τι λετε να ηταν? δεν εβαλα κατι περιεργο?

α, και για ρουτ καποιο λινκ να μην ψαχνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά! Κάτοχος της συσκευής εδώ και 14 μήνες, τις τελευταίες 10 μέρες παρατηρώ ότι η μπαταρία πέφτει με σχετικά ταχύ ρυθμό. Για παράδειγμα, μέσα σε 1,5 ώρα έχει πέσει 3% μετά από πλήρη φόρτιση. Επίσης τις προηγούμενες μέρες έπεφτε τουλάχιστον κατά 8-10% μέσα σε 8-9 ώρες το βράδυ με κλειστό wifi και δεδομένα...Φοβάμαι ότι μάλλον αρχίζει και γερνάει η μπαταρία..Τόσο καιρό που έχω το κινητό στην κατοχή μου του έχω κάνει πολύ χαλαρή χρήση (μόνο ίντερνετ μέσω wifi και μουσική με ακουστικά, πέρα από μηνύματα, κλήσεις κλπ). Επίσης δεν έχω εγκαταστήσει καμιά περίεργη εφαρμογή, ούτε καν facebook. Το τηλέφωνο είναι αρουτάριστο και αγοράστηκε καινούριο.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να επιμηκύνω/παρατείνω τη ζωή της μπαταρίας ή απλά να περιμένω για το αναπόφευκτο (αντικατάσταση μπαταρίας);

 

Ε ενταξει λογικο μια μπαταρια θα χρειαστει αλλες κρατανε λιγο περρισοτερο αλλες λιγοτερο εξαρταται συνθηκες φορτισης και κυκλους 27 ευρω στην προκορντια και ξενοιαζεις παλι .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα, πας από κει και σου την αλλάζουν επιτόπου την μπαταρια και το παίρνεις πίσω το τηλέφωνο.

27€ κάνει.

 

-----Procordia-----

Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό (τ.Κ. 115 26)

info@procordia.gr

Τηλεφωνο: 2107777076

Ωράριο Λειτουργίας: Δευτέρα εώς Παρασκευή 09.00-17.00

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα, πας από κει και σου την αλλάζουν επιτόπου την μπαταρια και το παίρνεις πίσω το τηλέφωνο.

27€ κάνει.

 

-----Procordia-----

Κριμαίας 7-9 Ν.Ψυχικό (τ.Κ. 115 26)

info@procordia.gr

Τηλεφωνο: 2107777076

Ωράριο Λειτουργίας: Δευτέρα εώς Παρασκευή 09.00-17.00

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

εχουν θεμα αν ειναι root κτλ; λογικα δε θα πρεπε αφου δε ζητας κατι απο την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

εχουν θεμα αν ειναι root κτλ; λογικα δε θα πρεπε αφου δε ζητας κατι απο την εγγυηση

 

Οχι φιλε μου τι σχεση εχει μπαταρια θα αλλαξουν πληρωτικα δεν ειναι θεμα εγγυησης.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

εχουν θεμα αν ειναι root κτλ; λογικα δε θα πρεπε αφου δε ζητας κατι απο την εγγυηση

Αν είσαι εκτός εγγύησης δεν παίζει ρόλο το ρουτ. Αφού έτσι κ Αλλιώς θα την αγοράσεις την μπαταρια

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παίδες, την έκανα μόνος μου την αλλαγή με επιτυχία βλέποντας σχετικό tutorial απο το youtube. Θέλει λίγο προσοχή αλλα δεν είναι κάτι φοβερό. Η μπαταρία μου κόστισε 13 ευρώ (original).
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παίδες, την έκανα μόνος μου την αλλαγή με επιτυχία βλέποντας σχετικό tutorial απο το youtube. Θέλει λίγο προσοχή αλλα δεν είναι κάτι φοβερό. Η μπαταρία μου κόστισε 13 ευρώ (original).

Αν "πιάνουν" τα χέρια σου... Γιατί όχι!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...