Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνε στις εφαρμογές και καθάρισε την cache στην εφαρμογή dialer

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάνε στις εφαρμογές και καθάρισε την cache στην εφαρμογή dialer

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

\

Καλημέρα , γιατί δεν την βρίσκω???

Ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

\

Καλημέρα , γιατί δεν την βρίσκω???

Ευχαριστώ πάντως...

Καλημέρα, πήγαινε ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> ΟΛΑ -> Κλήση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήγαινε ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> ΟΛΑ -> Κλήση

 

Αμ έλα που δεν το βρίσκω , πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στην θέση σου θα κατέβαζα μια εφαρμογή για στατιστικά μπαταρίας (π.χ εγώ έχω την gsambattery) θα το φόρτιζα στο 100% μια δυο φορές και εκτός από το ιστορικό με τα στατιστικά που κρατάει η εφαρμογή, κάθε 2-3 ώρες θα έπαιρνα και ένα screenshot από τα στατιστικά, αν έβλεπα εκεί ότι καμιά εφαρμογή δεν κάνει παράλογη χρήση της cpu άρα και της μπαταρίας, θα του πήγαινα την συσκευή να μου αλλάξει μπαταρία (που όμως πριν την περάσει θα την έβλεπα ότι είναι γνήσια και καινούργια) και δεν θα συζητούσα να του αφήσω το κινητό ούτε 5 λεπτά... δεν κατάλαβα τι θα δει αν το κρατήσει 2-3 μέρες που δεν μπορεί να δει από τα στατιστικά μιας (καλής) εφαρμογής.

όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.

Και για να ξέρουμε τι λέμε

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160424/25d110bac5f05c6cf5ca8452863971e3.jpg

Μόλις τώρα έχασε 1 μονάδα και έπεσε στο 99%

 

 

Μωλις επεστρεψα απο το μαγαζι,,ειδα την μπαταρια την καινουρια που ηρθε,,νομιζω πως ειναι η γνησια(με επιφυλαξη παντα γτ δεν ειμαι ηλεκτρονικος) μου ειπε θα την περασει,,,θα το δουλεψει μεχρι αυριο να δει και αυτο το φορτισμενο απο 100 που πεφτει το πρωι τα 8 με 10 % ,,,,ειδαλως μου λεει ισως εχει προβλημα καμια πλακετα και ζεστενετε γρηγορα!!αν δεν κανει και αυτη η μπαταρια και δεν βγαζεις ακρη και εχει προβλημα πλακετα η κατι αλλο,,,σου φερνω την παλια την περνας και το στελνω προκορντια τον ειπα!!ειδομενεν

Link to comment
Share on other sites

Αμ έλα που δεν το βρίσκω , πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις....

Οκ τελικά κατέβασα άλλο Dialer και ξεμπέρδεψα...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο θα μεταφερω ολα τα αρχεια βιντεο και φωτο στον υπολογιστη μου ευκολα και γρηγορα πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα ;Η βλεπει το κινητο αμεσως ο υπολογιστης και μπορω να κανω μεταφορα σε ηδη φακελο που εχω εκει;

Ασχετος ολες οι βοηθειες δεκτες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο θα μεταφερω ολα τα αρχεια βιντεο και φωτο στον υπολογιστη μου ευκολα και γρηγορα πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα ;Η βλεπει το κινητο αμεσως ο υπολογιστης και μπορω να κανω μεταφορα σε ηδη φακελο που εχω εκει;

Ασχετος ολες οι βοηθειες δεκτες.

Συνδεσε το φίλε μου στον υπολογιστή και κάνε αντιγραφή-επικόλληση οτι θελεις! Στο multimedia υλικό απ' την internal storage ειναι εύκολο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τον τελευταιο μηνα παρατηρω battery drain χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο (δεν εγκαταστησα καινουργιες εφαρμογες) και παντα στα στατιστικα μπαταριας το android system να πιανει το μεγαλυτερο ποσοστο.Σημερα το πρωι μετα απο 8 περιπου ωρες σε airplaine mode το android system ηταν στο 49% και εχασα 7% μπαταρια.Το κινητο σε safe mode δεν εχει επιλογη για διαγραφη της cache, μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου την εχω σβησει αλλα χωρις αποτελεσμα.Καμια αλλη ιδεα πριν προχωρησω σε hard reset?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τον τελευταιο μηνα παρατηρω battery drain χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο (δεν εγκαταστησα καινουργιες εφαρμογες) και παντα στα στατιστικα μπαταριας το android system να πιανει το μεγαλυτερο ποσοστο.Σημερα το πρωι μετα απο 8 περιπου ωρες σε airplaine mode το android system ηταν στο 49% και εχασα 7% μπαταρια.Το κινητο σε safe mode δεν εχει επιλογη για διαγραφη της cache, μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου την εχω σβησει αλλα χωρις αποτελεσμα.Καμια αλλη ιδεα πριν προχωρησω σε hard reset?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποσο καιρο εχεις το κινητο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εχεις το κινητο

1,5χρονο με τελευταιο format τον Ιανουαριο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1,5χρονο με τελευταιο format τον Ιανουαριο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το πηρες καινουργιο?Γιατι αν τον πηρες απο αλλον και εχει πιασει 2ετια η μπαταρια τα κανει κατι τετοια,για να την τσεκαρεις φορτισετη 100% κλειστο να πρασινισει και ανοιξετο μετα απο κανα 3ωρο αφου το εχεις βγαλει απο την φορτιση αν ειναι 99 η 98% τοτε θα χρειαστει αντικατασταση η μπαταρια καποια στιγμη .:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι καινουργιο το πηρα,το τσεκαρα αυτο που λες οταν ειναι στο 100% αργει πολυ να πεσει στο 99%

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι καινουργιο το πηρα,το τσεκαρα αυτο που λες οταν ειναι στο 100% αργει πολυ να πεσει στο 99%

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειπα αυτο ξαναδιαβασε το κειμενο λιγο:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα αυτο ξαναδιαβασε το κειμενο λιγο:)

Ακομα και να εχει πεσει η μπαταρια τι σχεση εχει με το battery drain απο το android system?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και να εχει πεσει η μπαταρια τι σχεση εχει με το battery drain απο το android system?

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ειναι μονο απο κει τσεκαρισμενο μην ανησυχεις καμμια φορα το συστημα κανει επεξεργαστικες λειτουργιες αυτοελεγχου εκτος αν στο κανει συνεχεια εκανες καθαρισμο κασε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μονο απο κει τσεκαρισμενο μην ανησυχεις καμμια φορα το συστημα κανει επεξεργαστικες λειτουργιες αυτοελεγχου εκτος αν στο κανει συνεχεια εκανες καθαρισμο κασε;

Ναι διαγραφη cache πολλες φορες δυστυχως δεν μπορεις να κανεις clean cache partition σε safe mode

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα την εφαρμογη gsam battery monitor & root companion

τι πρεπει να τσεκαρω ωστε να δω οτι δε τρωει κατι μπαταρια ενω δε πρεπει;

οτι δε ξυπναει το κινητο χωρις λογο;

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, Χριστος ανεστη.

Θα δεις την καταναλωση των εφαρμογων, θα κοιταξεις τιποτα περιεργες καταναλωσεις και θα δεις τα wakelock's για να δεις αν καποια εφαρμογη ξυπναει την cpu ενω δεν θα επρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μετα απο 2 hard reset το προβλημα παραμενει.Το συστημα android στο 40+%.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους!

 

Εχω μια απλή ερωτηση: υπαρχει καποιος τρόπος να δουμε πόσους κύκλους φόρτισης εχει κανει το κινητο μας απο τοτε που αγοράστηκε;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, Χριστος ανεστη.

Θα δεις την καταναλωση των εφαρμογων, θα κοιταξεις τιποτα περιεργες καταναλωσεις και θα δεις τα wakelock's για να δεις αν καποια εφαρμογη ξυπναει την cpu ενω δεν θα επρεπε.

 

wakelock που ακριβως τα βλεπω;

Link to comment
Share on other sites

wakelock που ακριβως τα βλεπω;

.....χμ, να υποθεσω οτι δεν εισαι ρουτ, αρα δεν περασες και το root companion του GsamBattery.... οποτε μαλλον δεν μπορεις να τα δεις αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

.....χμ, να υποθεσω οτι δεν εισαι ρουτ, αρα δεν περασες και το root companion του GsamBattery.... οποτε μαλλον δεν μπορεις να τα δεις αν δεν κανω λαθος.

 

το χω περασει

view kernel wakelocks?

βγαζει μια λιστα με διαφορα και δε καταλαβαινω τι πρεπει να προσεξω

Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο λίστες, μια για χρόνους, πόσοι ώρα δλδ, και μια για πόσες φορές.

Εκεί δες αν βλέπεις κάτι παράξενο, ειδικά αν κάποια εφαρμογή ξυπνάει πολλές φορές.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...