Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 5 είναι πιο όμορφη, αλήθεια.

Η 4 σαν λειτουργία μου αρέσει περισσότερο.

 

Το ότι δεν έχουν κάνει την καλύτερη δουλειά στην 5 το κατάλαβα με το moto G. Με την μισή μνήμη και φαίνεται πιο γρήγορο από το G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η 5 είναι πιο όμορφη, αλήθεια.

Η 4 σαν λειτουργία μου αρέσει περισσότερο.

 

Το ότι δεν έχουν κάνει την καλύτερη δουλειά στην 5 το κατάλαβα με το moto G. Με την μισή μνήμη και φαίνεται πιο γρήγορο από το G2.

Το moto g πηρε ηδη την 6

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει παρομοιο προβλημα το G2 της κοπελας μου (32GB ) d802.

Οταν μιλαει πολλες φορες κλεινει με το αυτι της το κινητο, μπαινει στην αναμονη, και αλλα τετοια κουλα. Αυτο οφειλεται στον proximity? Σε ποιον σενσορα οφειλεται; (αν ειναι τετοιο προβλημα). Συνεβη ΑΦΟΥ εκανε αναβαθμιση σε 5.1.

Αν υπαρχει τροπος να το διορθωσω , ευχαριστως να δεχτω feedback! Αν εχει ξαναειπωθει , 1000 σορρυ, ανακατευθυνετε με!

 

Καλημερα. Πηρα την procordia , και ειμαστε αρκετα ατυχοι. Ο τεχνικος τους το πηρε ολο το ΣΚ και το χρησιμοποιουσε σα τηλεφωνο του , κανοντας κλησεις κλπ , το προβλημα που μας παρουσιαζει με τις κλησεις (που μας εβαζε σε αναμονη κλπ) , δε του το παρουσιασε ποτέ. Τους ειπα οτι το κανει ανα ατακτα χρονικα διαστηματα, και κανανε τους απαραιτητους ελεγχους.

Η κοπελα στο τηλεφωνο ηταν ευγενεστατη και μου ειπε οτι δεν εναι η πρωτη φορα που καποιος τους αναφερει καποιο προβλημα και δε το κανει στο service. Η κακια η τυχη. Επαναφορα τηλεφωνου εκανε , λες να ηθελε το δικο τους χερι; Τι διαφορετικο εκαναν; :p

Αν συνεχιστει στα αυτια της κοπελας μου θα της πω να αλλαξει αυτια :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω και εγω την 4.4.2 παλι.. εχω το 16ρι απο ποια χωρα λετε να διαλεξω? να ειναι open ? και ποια εκδοση? v20 η v30 ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω και εγω την 4.4.2 παλι.. εχω το 16ρι απο ποια χωρα λετε να διαλεξω? να ειναι open ? και ποια εκδοση? v20 η v30 ?

 

Oυτε 1-2 σελιδες πισω εξηγειται αυτο που ακριβως ρωτας. Κανε εναν κοπο

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα περάστε όλοι την τελευταία snapshot cyanogenmod 13 (6.0.1) και θα δειτε ενα κινητο να πεταει.
The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Πηρα την procordia , και ειμαστε αρκετα ατυχοι. Ο τεχνικος τους το πηρε ολο το ΣΚ και το χρησιμοποιουσε σα τηλεφωνο του , κανοντας κλησεις κλπ , το προβλημα που μας παρουσιαζει με τις κλησεις (που μας εβαζε σε αναμονη κλπ) , δε του το παρουσιασε ποτέ. Τους ειπα οτι το κανει ανα ατακτα χρονικα διαστηματα, και κανανε τους απαραιτητους ελεγχους.

Η κοπελα στο τηλεφωνο ηταν ευγενεστατη και μου ειπε οτι δεν εναι η πρωτη φορα που καποιος τους αναφερει καποιο προβλημα και δε το κανει στο service. Η κακια η τυχη. Επαναφορα τηλεφωνου εκανε , λες να ηθελε το δικο τους χερι; Τι διαφορετικο εκαναν; :p

Αν συνεχιστει στα αυτια της κοπελας μου θα της πω να αλλαξει αυτια :lol:

Mπορει να φταιει που αλλαξε κάρτα sim

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη κάτι απίστευτο και σκέφτηκα ακριβώς το ίδιο με εσενα. Σήμερα έγινε το ίδιο με το optimus g που έχω δώσει στην κοπέλα μου προσωρινά. Και είναι στάνταρ ότι δε το κάνει με το αυτί.. Πρώτη φορά συνέβη φυσικά στο optimus g . Λες να φταίει η σιμ;;
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα περάστε όλοι την τελευταία snapshot cyanogenmod 13 (6.0.1) και θα δειτε ενα κινητο να πεταει.

Άμα μου πεις οδηγίες ακριβώς τα βήματα εγώ θα την δοκίμαζα

Link to comment
Share on other sites

βάζω και CyanogenMod Build και CyanogenMod Recovery;

 

Εχεις ξαναβαλει custom rom;Το κινητο σου ειναι root;Εχεις custom recovery;

Καπως ετσι μπρικαρετε τα κινητα σας...Βλεπετε ενα ποστ κι ενα λινκ και τρεχετε για το θαυμα.

Οπως και να χει για τροποποιησεις της συσκευης ειναι αλλο το νημα.Εδω ειμαστε offtopic.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ξαναβαλει custom rom;Το κινητο σου ειναι root;Εχεις custom recovery;

Καπως ετσι μπρικαρετε τα κινητα σας...Βλεπετε ενα ποστ κι ενα λινκ και τρεχετε για το θαυμα.

Οπως και να χει για τροποποιησεις της συσκευης ειναι αλλο το νημα.Εδω ειμαστε offtopic.

έχω ξαναβάλει σε htc. To έκανα μόλις τώρα root, κατέβασα apk που μου ανοίγει custom recovery. Από κει και πέρα ρώτησα, όταν μπω και θα επιλέγω με τα βελάκια το zip;

Link to comment
Share on other sites

έχω ξαναβάλει σε htc. To έκανα μόλις τώρα root, κατέβασα apk που μου ανοίγει custom recovery. Από κει και πέρα ρώτησα, όταν μπω και θα επιλέγω με τα βελάκια το zip;

 

ok ok το παραδέχομαι. Το brickαρα το κινητό και πάλι καλά το επανέφερα από downmode με lg tool

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα περάστε όλοι την τελευταία snapshot cyanogenmod 13 (6.0.1) και θα δειτε ενα κινητο να πεταει.

Εδώ και 1 χρόνο που έχω τη συσκευή, έχω εργοστασιακή 4.4.2.

Τα μόνα που έχω κάνει είναι η απόκτηση δικαιωμάτων ρίζας και η εγκατάσταση Apex Launcher.

Και η συσκευή ΔΕΝ έχει κάνει χικ. Ήδη πετάει. Για ποιόν λόγο να μπεί κάποιος σε αυτήν τη διαδικασία;

Για πες μας λίγο τα επιχειρήματά σου...

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την κιτ κατ 27 μηνες και μια χαρα τρεχει χωρις προβληματα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 χρόνο που έχω τη συσκευή, έχω εργοστασιακή 4.4.2.

Τα μόνα που έχω κάνει είναι η απόκτηση δικαιωμάτων ρίζας και η εγκατάσταση Apex Launcher.

Και η συσκευή ΔΕΝ έχει κάνει χικ. Ήδη πετάει. Για ποιόν λόγο να μπεί κάποιος σε αυτήν τη διαδικασία;

Για πες μας λίγο τα επιχειρήματά σου...

 

Βάζοντας μια αλλη custom rom δεν ειναι πάντα οτι κερδίζεις απλά ειναι μικρόβιο.

Επίσης βάζεις πχ ui από G4. Κάποιες rom ειναι ταχύτερες. Κάποιες έχουν καλύτερη αυτονομία. Κάποιες ειναι aosp δηλαδη σχεδόν όπως η Google φτιάχνει το android χωρις πρόσθετα.

Αν είσαι καλυμμένος ετσι δεν χρειάζεται καν να αρχίσεις να τα ψάχνεις.

Απλά αυτοί εδώ μέσα που τα πειράζουν δεν ειναι ικανοποιημένοι με τιποτα. Έχουμε το μικρόβιο καταναλώνουμε άφθονο χρόνο με δοκιμές και λοιπά και πάντα υπάρχει κάτι άλλο που μας αρέσει περισσότερο και είμαστε συνέχεια στο πείραγμα. Κάποιοι έχουν πάρει και τις συσκευές στο χέρι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το G2 ξαφνικά μου εμφανίστηκε πρόβλημα στην οθόνη άρχιζε να τρεμοπαίζει.

Το κινητό είναι εκτός εγγύησης μου είπαν ότι διορθώνεται με 100-130 e. Δεν νομίζω ότι αξίζει για τόσα.

Πιστεύει κάποιος ότι μπορώ να βρώ την οθόνη κάπου φθηνά και μόνο να μου την τοποθετήσουν κ πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τύχει παιδια να ξεκολλήσει η οθόνη απο δεξιά και αριστερά και την νύχτα να ξεφεύγει λίγο φως γύρω γύρω απο το πλαίσιο;

Έβγαλα την οθόνη καθάρισα γύρω γύρω όλα αλλα δεν κόλλησε και πάλι καλά. Πρέπει να πάρω μάλλον καινούργια αυτοκόλλητα να την περάσω και να την κολλήσω πάλι.

 

Παράξενο μου φαίνεται. Μόνο σε Htc μου εχει τύχει κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πριν λιγο καιρο πηρα ενα slimport adapter για την tv μιας κ δεν εχει miracast.Κανω συνδεση με το κινητο και δεν βγαζει τπτ καμια αντιδραση καμια επιλογη ουτε στην tv ουτε στο κινητο.Το δοκιμαζω με το G2 ενος φιλου μου και αμεσως βγαινει η οθονη του κινητου στην tv χωρις κανενα προβλημα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταει. Η μονη διαφορα τους ειναι οτι το δικο μου εχει lollipop και του αλλου kit kat.

Εχετε να προτεινετε τπτ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πριν λιγο καιρο πηρα ενα slimport adapter για την tv μιας κ δεν εχει miracast.Κανω συνδεση με το κινητο και δεν βγαζει τπτ καμια αντιδραση καμια επιλογη ουτε στην tv ουτε στο κινητο.Το δοκιμαζω με το G2 ενος φιλου μου και αμεσως βγαινει η οθονη του κινητου στην tv χωρις κανενα προβλημα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταει. Η μονη διαφορα τους ειναι οτι το δικο μου εχει lollipop και του αλλου kit kat.

Εχετε να προτεινετε τπτ ?

 

Εάν δεν με απατά η μνήμη μου, ίσως να έχει κάποια επιλογή στις Ρυθμίσεις->Οθόνη για το Slimport.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...