Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σε μενα το εδωσε το λινκ ο φιλος αλλα δεν εχει τα μοντελα απο at&t:)

 

για δες εδω τον οδηγο μηπως κ σε βοηθησει http://androidsdna.com/how-to-install-android-5-0-lollipop-ota-on-att-lg-g2-d800/

και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2633150

Edited by geoss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι σε μενα το εδωσε το λινκ ο φιλος αλλα δεν εχει τα μοντελα απο at&t:)

Διάλεξε και πάρε:

http://androidsdna.com/install-android-5-lollipop-lg-g2/

http://webtrickz.com/how-to-update-lg-g2-to-official-lollipop-os/

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

 

 

να στε καλα παιδια ξεκιναω διαβασμα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τα volume up & down από πίσω, δεν λειτουργούν πλέον (πχ όταν βλέπεις βίντεο στo Youtube) και δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση στην στοκ... υπάρχει κάποιου κάποια ρύθμιση και δεν την βλέπω;
Link to comment
Share on other sites

Δε ρυθμίζονται οι ήχοι άμα κατεβάσεις τη μπαρα από πάνω; Τι μοντέλο έχεις και πόσο καιρό;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι όταν πατούσες τα κουμπιά από πίσω, πχ όταν έβλεπες βίντεο, κατέβαινε η μπάρα από πάνω και ρύθμιζες τον ήχο... Τώρα δεν κάνει τίποτα. D802 στοκ 5.0.2 το πήρα μέσα Νοεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι όταν πατούσες τα κουμπιά από πίσω, πχ όταν έβλεπες βίντεο, κατέβαινε η μπάρα από πάνω και ρύθμιζες τον ήχο... Τώρα δεν κάνει τίποτα. D802 στοκ 5.0.2 το πήρα μέσα Νοεμβρίου.

Κάτι κάνεις λάθος γιατί μόλις το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά. Και σε αρχείο και σε youtube.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία χρειάζομαι βοήθεια.. Πρώτα από όλα το κινητό μου κολλάει πολύ.. Άλλο ένα πρόβλημα είναι το ότι όταν το κινητό είναι στα πλάγια και ανοίγω το πληκτρολόγιο πατάω κάπου και πατάει άλλο γράμμα(δεν έχει κανένα πρόβλημα η οθόνη ) παρακαλώ όσοι γνωρίζουν βοηθήστε !! Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !!

 

Εάν του φοράς κάποια μεμβράνη/γυαλί, καλό θα ήταν να το βγάλεις και να ξαναδοκιμάσεις. Επίσης, δοκίμασε να ξανακάνεις βαθμονόμηση της οθόνης από το κρυφό μενού.

Για τα κολλήματα (εάν θεωρήσουμε ότι δεν σχετίζονται με την συμπεριφορά της οθόνης) θα πρέπει να δεις εάν κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί πολύ τον επεξεργαστή και τη μπαταρία. Πιο εύκολη λύση για όλα είναι μία φρέσκια εγκατάσταση / επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Εάν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα, θα πρέπει να σκεφτείς και το service.

Link to comment
Share on other sites

Edit. Είχα βάλει λάθος λινκ

Φήμες για αναβάθμιση σε Android 6.0 Marshmallow http://www.autoomobile.com/news/lg-g2-dont-need-to-be-jealous-anymore-marshmallow-on-the-way/40027034/

 

Και το benchmark

 

A Verizon LG G2 was spotted getting benchmarked and the device was running on the latest Android 6.0 Marshmallow. Not only does this suggest that a Marshmallow for the LG G2 might be coming our way but that the LG G2 will also be powerful enough to support the Marshmallow OS.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Την ημερομηνία πιστεύω να την είδες (που δεν το νομίζω)...:lol:

05 October, 2015

Link to comment
Share on other sites

Φήμες για αναβάθμιση σε Android 6.0 Marshmallow http://m.gsmarena.com/lg_g2_gets_benchmarked_with_android_60_marshmallow_on_board-news-14311.php

05 October, 2015

Link to comment
Share on other sites

Την ημερομηνία πιστεύω να την είδες (που δεν το νομίζω)...:lol:

05 October, 2015

 

Είχα βάλει λάθος λινκ. Το διόρθωσα παραπάνω. Βέβαια όλα αυτά ελέγχονται για την ορθότητά τους. Η LG είχε υποσχεθεί αναβάθμιση σε 5.1 για το G3 και το G2 αλλά ίσως πάει κατευθείαν σε 6.0. Απλά είδα ότι ασχολήθηκαν ξανά με το θέμα.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Το G2 δεν νομίζω να ''πάει'' πουθενά... εκεί θα μείνει που είναι τώρα...

Για το G3 δεν γνωρίζω - δεν ασχολούμαι...

Link to comment
Share on other sites

Το G2 δεν νομίζω να ''πάει'' πουθενά... εκεί θα μείνει που είναι τώρα...

Για το G3 δεν γνωρίζω - δεν ασχολούμαι...

Το g3 ήδη αναβαθμίζεται, για το g2 και με την 5.1 θα ήμουν οκ....

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει λάθος λινκ. Το διόρθωσα παραπάνω. Βέβαια όλα αυτά ελέγχονται για την ορθότητά τους. Η LG είχε υποσχεθεί αναβάθμιση σε 5.1 για το G3 και το G2 αλλά ίσως πάει κατευθείαν σε 6.0. Απλά είδα ότι ασχολήθηκαν ξανά με το θέμα.

Δεν είναι τίποτα περισσότερο από αναδημοσίευση της είδησης από τον Οκτώβριο, απλώς τώρα ξύπνησαν στο autoomobile. Για να καταλάβεις πόσο μη σοβαρό είναι το site δες την τελευταία πρόταση: "Even if LG does not release an update for the LG G2, we might eventually see some custom ROM updates for the device in the future as well. " όπου φαίνεται ότι προφανώς αγνοούν πως υπάρχει CM ρομ με Marshmallow για το G2 εδώ και μήνες.

Edited by ferengi

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Πριν λίγες μέρες είχα αναφέρει ότι έχω ένα θέμα και μάλλον έφταιγε ο proximity sensor. Τελικά άλλαξα οθόνη που είχε και αυτή θέμα και proximity sensor και το πρόβλημα διορθώθηκε. Τώρα όμως έχω αλλο θέμα. Δεν δουλεύει η περιστροφή οθόνης. Πήγα να κάνω βαθμονομηση από τις ρυθμίσεις στον αισθητήρα κίνησης και μου βγάζει ότι η λειτουργία σταμάτησε να λειτουργεί. Άρα εκεί εχουμε ένα θέμα. Έχετε καμία ιδέα; Ξέρετε που βρίσκεται στην συσκευή.ο αισθητήρας κίνησης; Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει έλεγχο όλων των αισθητήρων του κινητού και να εντοπίζει το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει παρομοιο προβλημα το G2 της κοπελας μου (32GB ) d802.

Οταν μιλαει πολλες φορες κλεινει με το αυτι της το κινητο, μπαινει στην αναμονη, και αλλα τετοια κουλα. Αυτο οφειλεται στον proximity? Σε ποιον σενσορα οφειλεται; (αν ειναι τετοιο προβλημα). Συνεβη ΑΦΟΥ εκανε αναβαθμιση σε 5.1.

Αν υπαρχει τροπος να το διορθωσω , ευχαριστως να δεχτω feedback! Αν εχει ξαναειπωθει , 1000 σορρυ, ανακατευθυνετε με!

Link to comment
Share on other sites

Συνεβη ΑΦΟΥ εκανε αναβαθμιση σε 5.1.

 

Αναβάθμιση σε 5.1 ΔΕΝ έκανε...

Σε 5.0.1 ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει παρομοιο προβλημα το G2 της κοπελας μου (32GB ) d802.

Οταν μιλαει πολλες φορες κλεινει με το αυτι της το κινητο, μπαινει στην αναμονη, και αλλα τετοια κουλα. Αυτο οφειλεται στον proximity? Σε ποιον σενσορα οφειλεται; (αν ειναι τετοιο προβλημα). Συνεβη ΑΦΟΥ εκανε αναβαθμιση σε 5.1.

Αν υπαρχει τροπος να το διορθωσω , ευχαριστως να δεχτω feedback! Αν εχει ξαναειπωθει , 1000 σορρυ, ανακατευθυνετε με!

 

Αναβάθμιση σε 5.1 ΔΕΝ έκανε...

Σε 5.0.1 ίσως...

Ή καλύτερα σε 5.0.2....;)

Φίλε tommybertsen, κάνατε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το update; Να αποκλεισουμε τουλάχιστον ότι δε φταίει κάτι τέτοιο!!

Αν δε στρώνει, θα μπορούσατε να δοκιμάσετε να ξαναγυρίσετε σε Kit Kat!

Αν πάλι γίνονται τα ίδια, τότε μάλλον φταίει ο σενσορας. Δεν έχω στο νου μου τι άλλο θα μπορούσατε να κάνετε (πέραν του service).

Link to comment
Share on other sites

Ή καλύτερα σε 5.0.2....;)

Φίλε tommybertsen, κάνατε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το update; Να αποκλεισουμε τουλάχιστον ότι δε φταίει κάτι τέτοιο!!

Αν δε στρώνει, θα μπορούσατε να δοκιμάσετε να ξαναγυρίσετε σε Kit Kat!

Αν πάλι γίνονται τα ίδια, τότε μάλλον φταίει ο σενσορας. Δεν έχω στο νου μου τι άλλο θα μπορούσατε να κάνετε (πέραν του service).

 

Ναι παιδια, σορρυ. 5.0.2 εννοουσα, εκ παραδρομης λαθος :)

Ειχαμε κανει και πριν το update, και μετα το update αμεσως. Σκεφτομαι να δοκιμασουμε αλλη μια τελευταια επαναφορα. Σε κιτ κατ δεν εχω ιδεα πως γυρναω, δε με αφησε να της κανω root το κινητο. Εκτος και αν δε χρειαζεται και εχει καναν αλλο τροπο απλου φλασαρισματος.

Αλλιως για service μας βλεπω!

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic ,αλλά αν και δεν συμμετείχα σχεδόν καθόλου στις συζητήσεις, παρακολουθούσα καθημερινά όλα τα θέματα για το G2 και με αυτό το μήνυμα θέλω να ευχαριστήσω όλους για την παρέα που μου κάνατε στα 2μησι χρόνια που είχα το G2. Πλέον περιμένω το Xiaomi redmi note 3 pro.

 

Θωμάς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια!

Πριν από κανά μήνα εμφανίστηκε η γνωστή κιτρινίλα στην οθόνη, εκεί μεταξύ του υπά και ύμη στη φωτογραφία.

Τις τελευταίες μέρες άρχισαν να εμφανίζονται μικρές ρωγμές και οι κιτρινίλες να μεγαλώνουν και πριν από λίγο είδα αυτό που βλέπετε.

Η συσκευή είναι 32άρα Γερμανική και ΔΕΝ έχει πέσει κάτω. Και η αφή λειτουργεί κανονικά και παντού.

Πρόσφατα είχα μιλήσει με την LG Ελλάδας και τους είχα πεί πως προς το παρόν δεν με ενοχλεί η κιτρινίλα, είναι ανεπαίσθητη.

Αύριο αναγκαστικά θα επικοινωνήσω. Υπάρχει περίπτωση να μου "χρεώσουν" πέσιμο και ως εκ τούτου ευθύνη δική μου;

Υπάρχει κάποιο μέλος εδώ με παρόμοια περίπτωση;

 

http://i.imgur.com/yZyNjKO.jpg

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορα βλέπω κάτι τέτοιο. Και νομίζω πως δεν έχει υποθει ξανά εδώ από κάποιον αυτο....

Εννοώ την ρογμη! Η κιτρινιλα είναι γνωστό φαινόμενο στο g2.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια!

Πριν από κανά μήνα εμφανίστηκε η γνωστή κιτρινίλα στην οθόνη, εκεί μεταξύ του υπά και ύμη στη φωτογραφία.

Τις τελευταίες μέρες άρχισαν να εμφανίζονται μικρές ρωγμές και οι κιτρινίλες να μεγαλώνουν και πριν από λίγο είδα αυτό που βλέπετε.

Η συσκευή είναι 32άρα Γερμανική και ΔΕΝ έχει πέσει κάτω. Και η αφή λειτουργεί κανονικά και παντού.

Πρόσφατα είχα μιλήσει με την LG Ελλάδας και τους είχα πεί πως προς το παρόν δεν με ενοχλεί η κιτρινίλα, είναι ανεπαίσθητη.

Αύριο αναγκαστικά θα επικοινωνήσω. Υπάρχει περίπτωση να μου "χρεώσουν" πέσιμο και ως εκ τούτου ευθύνη δική μου;

Υπάρχει κάποιο μέλος εδώ με παρόμοια περίπτωση;

 

http://i.imgur.com/yZyNjKO.jpg

 

Ετσι όπως βλέπω την εικόνα φαίνεται σαν να φταις εσυ και να εχεις ρίξει την συσκευή κάτω.

Δύσκολα να στο βάλουν στην εγγύηση αν ειναι όπως φαίνεται εδώ στην φωτογραφία.

Ίσως όμως έχουν δει τα μάτια τους κι αλλες τέτοιες συσκευές με το ίδιο πρόβλημα και στο δεχτούν

Πήγαινε όμως άμεσα γιατι δεν βλέπω να πάει πολυ η συσκευή. Ζέστη κρύο θα μείνεις χωρίς τηλεφωνο καμία μέρα στα κοντά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...