Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέποντας τόσες αναφορές για κιτρινίλες στο G2, μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Πόσο συχνές είναι οι κιτρινίλες στα επόμενα μοντέλα G? στο G3 και G4 πιο συγκεκριμένα. Είναι το ίδιο συχνό φαινόμενο ή μήπως η LG κατάφερε να διορθώσει ή τουλάχιστον να ελαχιστοποιήσει αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέποντας τόσες αναφορές για κιτρινίλες στο G2, μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Πόσο συχνές είναι οι κιτρινίλες στα επόμενα μοντέλα G? στο G3 και G4 πιο συγκεκριμένα. Είναι το ίδιο συχνό φαινόμενο ή μήπως η LG κατάφερε να διορθώσει ή τουλάχιστον να ελαχιστοποιήσει αυτό το πρόβλημα;

 

Στο G4 μαλλον το σταματησε , και αρχισαν τα bootloop :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τόσες αναφορές για κιτρινίλες στο G2, μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Πόσο συχνές είναι οι κιτρινίλες στα επόμενα μοντέλα G? στο G3 και G4 πιο συγκεκριμένα. Είναι το ίδιο συχνό φαινόμενο ή μήπως η LG κατάφερε να διορθώσει ή τουλάχιστον να ελαχιστοποιήσει αυτό το πρόβλημα;

 

Όχι δεν έχει αναφερθεί κάτι για κιτρινίλες, έχουν άλλες ασθένειες αυτά.

Ειδικά οι κάτοχοι G4 θα προτιμούσαν να ήταν τέτοια τα προβλήματα τους. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια!

Πριν από κανά μήνα εμφανίστηκε η γνωστή κιτρινίλα στην οθόνη, εκεί μεταξύ του υπά και ύμη στη φωτογραφία.

 

Πέρα από πέσιμο μήπως την έβαλες κάπου και πατήθηκε πολύ; σε καμία τσάντα; στην πίσω τσέπη του παντελονιού;

είναι μεγάλης έκτασης ράγισμα πως να προκλήθηκε μόνο του;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ σε τσέπη παντελονιού.

Το χειμώνα στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν και το καλοκαίρι στο τσαντάκι, τη γνωστή "μπανάνα", σε μέρος χωριστό από τα κλειδιά.

Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Ίσως κατασκευαστικό ελάττωμα που λόγω συστολής-διαστολής ήρθε η ώρα να εμφανιστεί έτσι.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τόσες αναφορές για κιτρινίλες στο G2, μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Πόσο συχνές είναι οι κιτρινίλες στα επόμενα μοντέλα G? στο G3 και G4 πιο συγκεκριμένα. Είναι το ίδιο συχνό φαινόμενο ή μήπως η LG κατάφερε να διορθώσει ή τουλάχιστον να ελαχιστοποιήσει αυτό το πρόβλημα;

Στο g4 δεν έχει αναφερθεί αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στο g4 έχουν αλλάξει μητρική σε αρκετά. Το g3 είχε θέματα με κιτρινιλες. Το δικό μου g2 σχεδόν 1 έτους κανένα πρόβλημα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στο G4 μαλλον το σταματησε , και αρχισαν τα bootloop :lol:

 

Όχι δεν έχει αναφερθεί κάτι για κιτρινίλες, έχουν άλλες ασθένειες αυτά.

Ειδικά οι κάτοχοι G4 θα προτιμούσαν να ήταν τέτοια τα προβλήματα τους. :p

 

Στο g4 δεν έχει αναφερθεί αυτό το πρόβλημα.

 

Στο g4 έχουν αλλάξει μητρική σε αρκετά. Το g3 είχε θέματα με κιτρινιλες. Το δικό μου g2 σχεδόν 1 έτους κανένα πρόβλημα.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Έχω το G2 λίγο περισσότερο απο 2 χρόνια (απο Ιανουάριο του 2014) χωρίς κανένα πρόβλημα προς το παρόν και απλά επειδή η εγγύηση έχει λήξει εδώ και λίγο καιρό, σκεφτόμουν τι θα γίνονταν σε περίπτωση (χτύπα ξύλο) που μου βγάλει και 'μενα. Διαβάζοντας αυτό το topic, καταλαβαίνω οτι η διαθεσιμότητα νέων οθονών είναι περιορισμένη και το κόστος αλλαγής περίπου 150 ευρώ (εκτός αν άλλαξε κάτι επειδή έχω λίγο καιρό να παρακολουθήσω τις συζητήσεις). Άν τα επόμενα G δεν παρουσιάζουν αυτό το πρόβλημα, τότε μάλλον θα ήταν προτιμότερο για εμένα να δώσω λίγο περισσότερα απο αυτά που θα έδινα έτσι κι αλλιώς και να πάρω κάποιο επόμενο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναδεί κάτι αντίστοιχο σε g2 φίλου μου (σε μικρότερη έκταση), ο οποίος όμως το είχε αφήσει 3 λεπτά πάνω σε αναμμένο φουρνάκι :lol::lol:

 

Μήπως το άφησες εκτεθειμένο για ώρα σε υψηλή θερμοκρασία ή έτρεχες για πολύ ώρα κάποιο βαρύ game κλπ;;;

Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά δεν παίζω παιχνίδια, τον τελευταίο καιρό έπαιζα το ελληνικό "Άπειρες Λέξεις" και παρατήρησα πως ανέβαζε μέχρι και 45 τη θερμοκρασία και άρχιζε τα κολλήματα. Δεν έχω δεί ποτέ στο G2 εφαρμογή να την ανεβάζει πάνω από 27-28 βαθμούς. Μόνο αυτή.

Πολύ πιθανόν, όπως είπα και πιό πάνω, λόγω συστολής-διαστολής να εμφανίστηκε το κατασκευαστικό ελάττωμα.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το άφησες εκτεθειμένο για ώρα σε υψηλή θερμοκρασία ή έτρεχες για πολύ ώρα κάποιο βαρύ game κλπ;;;

 

Και πάλι, δεν δικαιολογείται.

Οι συσκεύες αυτές, προορίζονται (θα πρέπει τουλάχιστον) να αντέχουν σε τέτοια χρήση.

 

Υ.γ. Όταν είχα το g2 έκανα τέτοια χρήση και δεν είχα θέμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διαφωνώ και εγώ αντίστοιχη χρήση κάνω στο g2 μου, το οποίο έχει κλείσει 2ετία και δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό. Απλά ρώτησα, καθώς το σενάριο να το έχει αφήσει και ο φίλος πάνω σε αναμμένο φουρνάκι δεν μου φαίνεται και πολύ πιθανό :lol::lol: Σε κάθε περίπτωση το θέμα δεν είναι τι θα πούμε εμέις αλλά η αντιπροσωπεία.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κλειση 2 ετη + με το τζι 2 μου και δεν εχει παρουσιασει τπτ το στιβω ολη μερα με σερφ fb viber youtube mail. 4g ολα ανοιχτα ,παιχνιδια δε παιζω νομιζω ειναι θεμα τυχης,οσο για το φιλο με το ραισμα μηπως του το εριξε καποιος αλλος στο σπιτι πχ και φοβηθηκε να το ομολογησει το εχω παθει εγω παλια και απορουσα πως ραισε ενα νοκια ,γιατι μονο του ειναι απιθανο.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα θεματάκι. Έχουν δημιουργηθεί κάτι αρχεία με περίεργη μορφή της χωρίς κατάληξη χωρητικότητας 0,04kb το κάθε ένα. Είναι καμία 20αρια με άλλο όνομα το καθένα. Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να τα διαγράψω. Το έκανα Root και πάλι τίποτα. Του έκανα επιδιόρθωση μέσω το pc suite (άρα και unroot) και πάλι τίποτα. Πως γίνεται να τα διαγράψω;

 

Επίσης δε στέλνει μηνύματα.

 

Πήγα για εργοστασιακές ρυθμίσεις!

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στα δημιουργεί κάποια εφαρμογή. Αυτήν πρέπει να διαγραψεις και μετά τα αρχεία
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά τις εργοστασιακές ρυθμίσεις πάλι μου δημιούργησε δύο αρχεία περίεργα (μέσα σε ένα απόγευμα). Το ένα αρχείο έχει όνομα 07ff7bd6-7c7a-4224-9066-bdddc2d0d273. Από εφαρμογές δεν έχω βάλει καμία περίεργη. Τις κλασσικές όπως οι περισσότεροι. Δε μπορώ να τα διαγράψω. Τι μπορεί να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά τις εργοστασιακές ρυθμίσεις πάλι μου δημιούργησε δύο αρχεία περίεργα (μέσα σε ένα απόγευμα). Το ένα αρχείο έχει όνομα 07ff7bd6-7c7a-4224-9066-bdddc2d0d273. Από εφαρμογές δεν έχω βάλει καμία περίεργη. Τις κλασσικές όπως οι περισσότεροι. Δε μπορώ να τα διαγράψω. Τι μπορεί να είναι;

 

Αυτό το κλασικές μπορεί να ειναι κάποια που δεν σου πάει το μυαλό όμως να ειναι αυτή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά; Εκεί που τόσο καιρό δεν δημιουργούσε κάποια εφαρμογή τέτοια αρχεία το κάνει τώρα; Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά τις εργοστασιακές ρυθμίσεις πάλι μου δημιούργησε δύο αρχεία περίεργα (μέσα σε ένα απόγευμα). Το ένα αρχείο έχει όνομα 07ff7bd6-7c7a-4224-9066-bdddc2d0d273. Από εφαρμογές δεν έχω βάλει καμία περίεργη. Τις κλασσικές όπως οι περισσότεροι. Δε μπορώ να τα διαγράψω. Τι μπορεί να είναι;

Κατά πάσα πιθανότητα είναι ένα uuid. Οποιαδήποτε εφαρμογή που χρειάζεται ένα μοναδικό κλειδί π.χ. για να διακρίνει τα user sessions μπορεί να δημιουργεί τέτοια αρχεία. Τα έχεις ανοίξει με κάποιον text editor να δεις το περιεχόμενό τους; Κρίνοντας από το μέγεθος πιθανώς θα είναι άδεια ή θα έχουν το uuid του filename. Δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα πάντως.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα είναι ένα uuid. Οποιαδήποτε εφαρμογή που χρειάζεται ένα μοναδικό κλειδί π.χ. για να διακρίνει τα user sessions μπορεί να δημιουργεί τέτοια αρχεία. Τα έχεις ανοίξει με κάποιον text editor να δεις το περιεχόμενό τους; Κρίνοντας από το μέγεθος πιθανώς θα είναι άδεια ή θα έχουν το uuid του filename. Δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα πάντως.

Τώρα έτσι και αλλιώς κατέβηκα επίτηδες σε kitkat. Αν το ξανακάνει θα δω όπως είπες με ένα text editor τι γράφουν. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει παρομοιο προβλημα το G2 της κοπελας μου (32GB ) d802.

Οταν μιλαει πολλες φορες κλεινει με το αυτι της το κινητο, μπαινει στην αναμονη, και αλλα τετοια κουλα. Αυτο οφειλεται στον proximity? Σε ποιον σενσορα οφειλεται; (αν ειναι τετοιο προβλημα). Συνεβη ΑΦΟΥ εκανε αναβαθμιση σε 5.1.

Αν υπαρχει τροπος να το διορθωσω , ευχαριστως να δεχτω feedback! Αν εχει ξαναειπωθει , 1000 σορρυ, ανακατευθυνετε με!

 

Ή καλύτερα σε 5.0.2....;)

Φίλε tommybertsen, κάνατε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το update; Να αποκλεισουμε τουλάχιστον ότι δε φταίει κάτι τέτοιο!!

Αν δε στρώνει, θα μπορούσατε να δοκιμάσετε να ξαναγυρίσετε σε Kit Kat!

Αν πάλι γίνονται τα ίδια, τότε μάλλον φταίει ο σενσορας. Δεν έχω στο νου μου τι άλλο θα μπορούσατε να κάνετε (πέραν του service).

 

Εν τελει εκανα επαναφορα, δεν εστρωσε τιποτα, και μιλησα με LG και θα το παραλαβουν μεθαυριο. Το προβλημα εμφανιζεται σε ανυποπτες στιγμες, οποτε για να το τεσταρουν αυτοι πρεπει να κανουν κλησεις απο 1 λεπτο και ανω. Πχ σημερα μιλησα 10 λεπτα με την κοπελα μου και 4 φορες με εβαλε σε αναμονη (τις 3 το καταλαβε και τη μια μιλουσε μονη της) , και μια μου το εκλεισε. Εκτος απο αυτο το προβλημα, το κινητο ακομα και σημερα , ειναι διαμαντι και αποκρινεται απιστευτα. Αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει εκανα επαναφορα, δεν εστρωσε τιποτα, και μιλησα με LG και θα το παραλαβουν μεθαυριο. Το προβλημα εμφανιζεται σε ανυποπτες στιγμες, οποτε για να το τεσταρουν αυτοι πρεπει να κανουν κλησεις απο 1 λεπτο και ανω. Πχ σημερα μιλησα 10 λεπτα με την κοπελα μου και 4 φορες με εβαλε σε αναμονη (τις 3 το καταλαβε και τη μια μιλουσε μονη της) , και μια μου το εκλεισε. Εκτος απο αυτο το προβλημα, το κινητο ακομα και σημερα , ειναι διαμαντι και αποκρινεται απιστευτα. Αντε να δουμε!

Πιθανότατα τότε να είναι πρόβλημα του σένσορα! Είναι τουλάχιστον εντός εγγύησης το κινητό; Μακάρι να λυθεί το πρόβλημα!

Όταν έχεις νέα, ενημέρωσε μας, αν θυμηθείς!!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα τότε να είναι πρόβλημα του σένσορα! Είναι τουλάχιστον εντός εγγύησης το κινητό; Μακάρι να λυθεί το πρόβλημα!

Όταν έχεις νέα, ενημέρωσε μας, αν θυμηθείς!!

 

Ναι , το κινητο ειναι αγορασμενο περυσι πρωταπριλια. Σα ψεμματα μου φαινεται :p

Θα ενημερωσω. Ειπαν Τεταρτη 10-13:00 θα το παραλαβουν , και θα το εχω εντος 5 εργασιμων. Δλδ σε 1.5 βδομαδα πιστευω. Ελπιζω να λυθει το θεμα.

Οταν το παραλαβω και κανουμε ορισμενες κλησεις, θα ενημερωσω σχετικα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,μωλις εκανα επαναφορα εργοστασιακων,,και με το που ανοιξε ειναι λιγο αργο στις εναλαγες,,και θυμηθηκα πως ειχα μπει νομιζω στο κρυφο μενου και αλλαξα κατι σε 0.25 και τα σχετικα στον χρονο που αλλαζουν οι σελιδες να ανοιγοκλεινουν!! απλα δεν θυμαμαι πρωτον πως πας στο κρυφο και που παω ακριβως για να αλλαξω τα νουμερακια!! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...