Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχα δεν εχεις αδικο εξάλλου το ιδιο εχω κι εγω απλως εγω και δεύτερη μπαταρία και οταν παει να μείνει την αλλάζω:)

 

Κάθε μεσημέρι δηλαδή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα δεν εχεις αδικο εξάλλου το ιδιο εχω κι εγω απλως εγω και δεύτερη μπαταρία και οταν παει να μείνει την αλλάζω:)

 

Αυτά είναι τα καλά της αφερουμενης χαχα....

εενώ εμείς με g2 απλά το κάνουμε να κρατάει 7 ώρες χρήση και αλλάζουμε κάθε βδομάδα rom. Τώρα που είπαμε για g3 σου ζεστενεται πολύ με μεγάλη φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα καλά της αφερουμενης χαχα....

εενώ εμείς με g2 απλά το κάνουμε να κρατάει 7 ώρες χρήση και αλλάζουμε κάθε βδομάδα rom. Τώρα που είπαμε για g3 σου ζεστενεται πολύ με μεγάλη φωτεινότητα;

Το καλοκαίρι ναι ζεσταίνεται και στην αυτομαυτη που το εχω συνήθως και χωρις να παιζεις παιχνίδια απλως με απλο σερφάρισμα η βιντεο

Το χειμώνα τα παει μια χαρα ομως:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι ναι ζεσταίνεται και στην αυτομαυτη που το εχω συνήθως και χωρις να παιζεις παιχνίδια απλως με απλο σερφάρισμα η βιντεο

Το χειμώνα τα παει μια χαρα ομως:lol:

 

Αυτό το κινητό είναι σχεδιασμένο για την Ρωσία χαχαχαχ natural cooling system :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία χρειάζομαι βοήθεια.. Πρώτα από όλα το κινητό μου κολλάει πολύ.. Άλλο ένα πρόβλημα είναι το ότι όταν το κινητό είναι στα πλάγια και ανοίγω το πληκτρολόγιο πατάω κάπου και πατάει άλλο γράμμα(δεν έχει κανένα πρόβλημα η οθόνη ) παρακαλώ όσοι γνωρίζουν βοηθήστε !! Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδεία χρειάζομαι βοήθεια.. Πρώτα από όλα το κινητό μου κολλάει πολύ.. Άλλο ένα πρόβλημα είναι το ότι όταν το κινητό είναι στα πλάγια και ανοίγω το πληκτρολόγιο πατάω κάπου και πατάει άλλο γράμμα(δεν έχει κανένα πρόβλημα η οθόνη ) παρακαλώ όσοι γνωρίζουν βοηθήστε !! Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !!

Πόσο καιρό το έχεις?

Είναι rootαρισμενο?

Σου το κάνει καιρό αυτό?

Πιστεύω ότι θα λυθούν τα προβλήματα

Αν το γυρίσεις εργοστασιακες ρυθμίσεις!!!!! Να ξέρεις όμως ότι δεν θα μείνει τίποτα μέσα! Θα είναι σαν να το αγόρασες σήμερα!!

Οπότε πρέπει να φυλαξεις πρώτα τα σημαντικά σου αρχεία (τηλέφωνα, φωτογραφίες κτλ) κάπου πριν το κάνεις.

Κατά 99% θα φτιάξει.

Δεν θα σου φτιάξουν τα προβλήματα με άλλο τρόπο!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις?

Είναι rootαρισμενο?

Σου το κάνει καιρό αυτό?

Πιστεύω ότι θα λυθούν τα προβλήματα

Αν το γυρίσεις εργοστασιακες ρυθμίσεις!!!!! Να ξέρεις όμως ότι δεν θα μείνει τίποτα μέσα! Θα είναι σαν να το αγόρασες σήμερα!!

Οπότε πρέπει να φυλαξεις πρώτα τα σημαντικά σου αρχεία (τηλέφωνα, φωτογραφίες κτλ) κάπου πριν το κάνεις.

Κατά 99% θα φτιάξει.

Δεν θα σου φτιάξουν τα προβλήματα με άλλο τρόπο!

 

Λοιπόν δεν είναι rootαρισμενο έχω 5.0.2 πάνω ! Τα κολλήματα τα κάνει αρκετό καιρό , αυτό με το πληκτρολόγιο καμία βδομάδα , όσο αφορά τις εργοστασιακές το έχω κάνει και τα κολλήματα δεν άλλαξαν .. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να πάω το g2 για αλλαγή οθόνης (έχει κιτρινίλες) αλλά είναι rooted. Πως μπορώ να του το αφαιρέσω εύκολα? Είναι κιτκατ έκδοση, αν του κανω update με το πρόγραμμα της lg θα φύγει και το root?
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μία απ' τα ίδια Αντώνη κι εγώ. Με το SuperSU κάνεις εύκολα unroot.

Την προηγούμενη εβδομάδα που μίλησα με την LG Ελλάδας μου είπανε να κάνω backup καθώς θα σβηστούν τα πάντα.

Τους ρώτησα ποιά έκδοση android θα περάσουν μετά και μου είπαν την αρχική-εργοστασιακή της συσκευής.

Μιάς και δοκίμασα την 5, σου συνιστώ να παραμείνεις στην μαμά 4.4 ξανακάνοντας root, όπως κι εγώ, όταν με το καλό έρθει το κινητό πίσω.

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω την εφαρμογή lg lifesquare που έχει το κινητό στην κιτκατ!!! Μετά με την αναβάθμιση στην λολιποπ την αφαίρεσαν! Μπορώ να την βρω κάπου???? Δεν είμαι root. Μου ήταν πολύ χρήσιμη.....

Ρωτάω εδώ κ όχι στο τοπικ με τις εφαρμογές γιατί αυτή δεν την έχουν τα άλλα κινητά και δεν θα μπορέσουν να με βοηθήσουν εκεί τα παιδιά

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και υπάρχει εν έτη 2016 αλλά μη το κάνουμε θέμα τώρα ε?:)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μία απ' τα ίδια Αντώνη κι εγώ. Με το SuperSU κάνεις εύκολα unroot.

Την προηγούμενη εβδομάδα που μίλησα με την LG Ελλάδας μου είπανε να κάνω backup καθώς θα σβηστούν τα πάντα.

Τους ρώτησα ποιά έκδοση android θα περάσουν μετά και μου είπαν την αρχική-εργοστασιακή της συσκευής.

Μιάς και δοκίμασα την 5, σου συνιστώ να παραμείνεις στην μαμά 4.4 ξανακάνοντας root, όπως κι εγώ, όταν με το καλό έρθει το κινητό πίσω.

 

 

Α δηλαδή αν πατήσουμε κατάργηση απο το SuperSU θα φυγει το root και θα ναι μαμα? καλά ναι εννοείται κάνεις backup γιατί ποτέ δεν ξέρεις... ασε που δεν έχει νόημα να αφήσεις τα δεδομένα σου εκτεθειμένα στον οποιονδήποτε. Οπότε backup και μετά factory reset. :) καλά ναι κιτ κατ θα κρατήσω ! είμαι υπερευχαριστημένος ένα χρόνο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή αν πατήσουμε κατάργηση απο το SuperSU θα φυγει το root και θα ναι μαμα? καλά ναι εννοείται κάνεις backup γιατί ποτέ δεν ξέρεις... ασε που δεν έχει νόημα να αφήσεις τα δεδομένα σου εκτεθειμένα στον οποιονδήποτε. Οπότε backup και μετά factory reset. :) καλά ναι κιτ κατ θα κρατήσω ! είμαι υπερευχαριστημένος ένα χρόνο τώρα.

 

Εάν θέλεις να το στείλεις για service τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις την official rom του τηλεφώνου σου που θα σβήσει τα πάντα και εννοείται ότι δεν θα είσαι root

Link to comment
Share on other sites

Πάει το G4?

Πήρες G2 πάλι?:wacko:

Για μένα το λες? Όχι!!! Θέλω την εφαρμογή αυτή που είχε το g2 να την βάλω στο g4 γιατί θα με βολέψει!!!!! ! :D

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να το στείλεις για service τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις την official rom του τηλεφώνου σου που θα σβήσει τα πάντα και εννοείται ότι δεν θα είσαι root

 

ειναι πολυπλοκο να περασεις την official rom παντος σε σχεσει πχ με ενα samsung που εχει το odin ...η κανω λαθος?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράμα είναι... απλώς χρησιμοποιείς άλλο "εργαλείο"

 

Και τα 2 τα βάζεις σε download mode κ.λ.π κ.λ.π :cool:

Link to comment
Share on other sites

Oχι είναι πανεύκολο με το LG flash tool.

 

Το ίδιο πράμα είναι... απλώς χρησιμοποιείς άλλο "εργαλείο"

 

Και τα 2 τα βάζεις σε download mode κ.λ.π κ.λ.π :cool:

 

δεν μπορω να βρω ευκολα τα original firmware .τα samsung πχ εχουν samsung-updates και sammobile εδω δεν βρηκα επίσημα site για original firmware μονο κατι λινκ πολυ αργα απο το xda .υπαρχει κατι απο lg?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχει...

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

:) να σε καλα φιλε .ηθελα να ξερα που εψαχνα εγω :p

το τηλ παντος ηταν πολυ μπροστα απο την εποχη του .το δουλευω τωρα κανα 2-3 βδομαδες σαν πρωτο τηλ. και δεν εχω κανενα παράπονο εκτος απο την καμερα που δεν μπορει να σταθει διπλα στα σημερινά .

 

edit για at&t δεν εχει η σελιδα απο οτι ειδα.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει εδώ και μερικούς μήνες ότι το τηλέφωνο, κάποιες (λίγες πάντως) φορές που ανοίγω τη μετάδοση δεδομένων από την άνω κρυφή (αναδιπλούμενη) οθόνη, ενώ το κουμπί δεδομένων δείχνει ενεργό, ωστόσο δεν αλλάζει η ένδειξη σήματος στην οθόνη, ενώ ταυτόχρονα δε μπορώ (προφανώς) και να συνδεθώ στο διαδίκτυο. Αν κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή το πρόβλημα διορθώνεται με τη μία κι έχω κανονικά δεδομένα.

Η συσκευή είναι αρουτάριστη ευρωπαική 32άρα και φοράει λειτουργικό 5.0.2.

Το έχει παρατηρήσει κανείς σας σε άλλες συσκευές;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει εδώ και μερικούς μήνες ότι το τηλέφωνο, κάποιες (λίγες πάντως) φορές που ανοίγω τη μετάδοση δεδομένων από την άνω κρυφή (αναδιπλούμενη) οθόνη, ενώ το κουμπί δεδομένων δείχνει ενεργό, ωστόσο δεν αλλάζει η ένδειξη σήματος στην οθόνη, ενώ ταυτόχρονα δε μπορώ (προφανώς) και να συνδεθώ στο διαδίκτυο. Αν κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή το πρόβλημα διορθώνεται με τη μία κι έχω κανονικά δεδομένα.

Η συσκευή είναι αρουτάριστη ευρωπαική 32άρα και φοράει λειτουργικό 5.0.2.

Το έχει παρατηρήσει κανείς σας σε άλλες συσκευές;

Εγω δε βρισκω τον λογο να ανοιγοκλεινης τα δεδομενα και εχω αφησει την 4.4.2 που δουλευει σαϊτα και δοκιμασε να μην κανεις επανεκκινηση αλλα βαζε βγαζε το αεροπλανο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας σήμερα μετά από δυο μήνες προσπάθησα να φορτίσω το G2 μου αλλά το φωτάκι δεν ανάβει της μπιραρία όταν το συνδέω, όταν το χρησιμοποίησα τελευταία φορά μια χαρά δούλευε και ξεφορτίστηκε εντελός μετά το έβαλα στο κουτί του και σε συρτάρι. Πέθανε ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...