Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θεματακι με το ξυπνητήρι μου τώρα τελευταία

όταν χτυπάει κλείνει μόνο του στο δευτερόλεπτο χωρίς να κάνω κάτι

εγώ νομιζω είναι κόλλημα του κινητού εσείς τι λέτε?

είμαι σε λολιποπ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θεματακι με το ξυπνητήρι μου τώρα τελευταία

όταν χτυπάει κλείνει μόνο του στο δευτερόλεπτο χωρίς να κάνω κάτι

εγώ νομιζω είναι κόλλημα του κινητού εσείς τι λέτε?

είμαι σε λολιποπ!

Εχεις βαλει καποια εφαρογη για κλειδωμα οθονης? μηπως εχεις την εφαρμογη esfile explorer? αν την εχεις εχει μια ρυθμιση για charge boost που οταν φορτιζει σου βγαζει κατι σαν κλειδωμα οθονης, το ειχα παθει και εγω , οποτε φορτιζε (δλδ το βραδυ μεχρι το πρωι) μολις πηγαινε να χτυπησει το ξυπνητηρι εκλεινε γιατι εβγαζε αυτην την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε κ η ώρα του δικού μου να εμφανίσει την γνωστή κίτρινη γραμμή, στη δεξιά πλευρά εμένα.

Επειδή έχω καιρό να παρακολουθήσω το θέμα τι γίνεται ; Υπάρχουν διαθέσιμες οθόνες; Τον Αύγουστο λήγει η εγγύηση και είναι το 32αρι γερμανικό. Χρόνος αναμονής περίπου ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Έχω εδώ και 1 χρόνο περίπου το Lg G2 16GB και εδώ και 15 μέρες κατεβάζει κάτι αρχεία και δε σταματάει ώσπου να τα κατεβάσει, είτε είμαι με wi fi είτε με 3G. Δεν έχω κατεβάσει καμία διαφορετική εφαρμογή τελευταία (η τελευταία που κατέβασα ήταν κάπου μέσα Μαρτίου. Τα συγκεκριμένα αρχεία μου τρώνε και χώρο από τον ελάχιστο που μου απομένει. Σήμερα κατέβασε 322 αρχεία και μου έφαγε περίπου στα 450MB. Τι μπορεί να είναι???

 

(Μου βγάζει επιλογή να ανεβάσω φωτό μόνο με URL, αλλά η φωτό είναι screenshot από το κινητό... πως ανεβαίνει??)

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Έχω εδώ και 1 χρόνο περίπου το Lg G2 16GB και εδώ και 15 μέρες κατεβάζει κάτι αρχεία και δε σταματάει ώσπου να τα κατεβάσει, είτε είμαι με wi fi είτε με 3G. Δεν έχω κατεβάσει καμία διαφορετική εφαρμογή τελευταία (η τελευταία που κατέβασα ήταν κάπου μέσα Μαρτίου. Τα συγκεκριμένα αρχεία μου τρώνε και χώρο από τον ελάχιστο που μου απομένει. Σήμερα κατέβασε 322 αρχεία και μου έφαγε περίπου στα 450MB. Τι μπορεί να είναι???

 

(Μου βγάζει επιλογή να ανεβάσω φωτό μόνο με URL, αλλά η φωτό είναι screenshot από το κινητό... πως ανεβαίνει??)

Ανέβασε την φωτο που θες εδώ http://postimage.org/ και στειλε μας το έκτο λινκ που θα σου δώσει

 

(αντιγραφή \ επικόλληση)

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

http://s32.postimg.org/zb9rf4jt1/Screenshot_2016_05_19_18_32_55.png

upload photo

 

http://s32.postimg.org/5w0vei4p1/Screenshot_2016_05_07_00_25_18.png

free upload

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!

Ελπίζω να τα κατάφερα και να φαίνονται οι φωτό!!

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών να ησυχασεις. Έχεις μήπως το es file explorer? Για αρχή φαίνεται ότι τα κατεβαζει από το browser. Κάπου συνδέεται . Έβαλες κάποια εφαρμογή από apk?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τον es file explorer τον έχω!!

 

Το apk τι ακριβώς είναι??

 

Πατώντας συνεχόμενα στα αρχεία αυτά, με στέλνει στο Λήψεις. Κάνω καθαρισμό δεδομένων και σταματάει, αλλά κάποιες φορές ξαναρχίζει αμέσως και κάποιες άλλες μετά από ώρες. Τα κατεβάζει όμως όπως και να 'χει!! Στη 2η φωτό είδα 818 αρχεία και τρόμαξα... έκλεισα το ίντερνετ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να κάνω επαναφορά, αλλά πως μπορώ να κρατήσω τα δεδομένα από κάποιες εφαρμογές και κάποια παιχνίδια, ώστε μετά την επαναφορά, να τα έχω ξανά στην προηγούμενη κατάσταση??

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το es να δεις αν στο κάνει ξανα, είναι γεμάτο adware εδώ και καιρό. Apk είναι η επέκταση του αρχείου εγκατάστασης των εφαρμογών για Android . Έλεγα μήπως έβαλες κάποιο σπασμένο game ξέρω γω και σου έκανε τη δουλειά.

Είχα στείλει πρόσφατα το κινητό της κοπέλας μου για ένα μικροθεματακι. Κράτησα τα δεδομενα με το lg backup και τα επανέφερε. Τουλάχιστον 2 παιχνίδια που ήθελε. Απλά τα ξανακατεβασα και με την επαναφορά επανήλθαν και τα saves. (δεν ειναι online saves παντως αυτών των παιχνιδιών). Τώρα δε ξέρω αν μπορεί να γίνει με όλα τα παιχνίδια και εφαρμογές γιατί το lg backup είναι και λίγο ...backup από τα lidl :p

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τον es file explorer τον έχω!!

 

Το apk τι ακριβώς είναι??

 

Πατώντας συνεχόμενα στα αρχεία αυτά, με στέλνει στο Λήψεις. Κάνω καθαρισμό δεδομένων και σταματάει, αλλά κάποιες φορές ξαναρχίζει αμέσως και κάποιες άλλες μετά από ώρες. Τα κατεβάζει όμως όπως και να 'χει!! Στη 2η φωτό είδα 818 αρχεία και τρόμαξα... έκλεισα το ίντερνετ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να κάνω επαναφορά, αλλά πως μπορώ να κρατήσω τα δεδομένα από κάποιες εφαρμογές και κάποια παιχνίδια, ώστε μετά την επαναφορά, να τα έχω ξανά στην προηγούμενη κατάσταση??

Μου "μυρίζει" κάτι σαν ιός!!

Μακάρι τουλάχιστον με την επαναφορά να φτιάξει! Έχω ακούσει ανάλογα περιστατικά (σε άλλες συσκευές, οχι G2) που δεν έφτιαχνε ούτε με επαναφορά!!

Σε συσκευές που δεν είναι root μπορείς να πάρεις backup εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα τους με αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Σε συνεργασία με υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Το unity είναι μηχανή γραφικών, ίσως έχει να κάνει με παιχνίδι. Αλλά αν κρατήσεις πατημένη την ειδοποίηση, θα σου δείξει από ποια εφαρμογή προέρχεται το κατέβασμα. Δοκίμασε και αν είναι εφαρμογή που δεν θέλεις, τη σβήνεις κανονικά από τις εφαρμογές.

 

ΥΓ: Όλο το διάστημα που διαβάζω ότι ο ES File Explorer έγινε χάλια, ΔΕΝ έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε με διαφημίσεις, ούτε με adware, ούτε με popup, με εγκατεστημένο το AdFree. Για τη συγκεκριμένη περίπτωση, θεωρώ απίθανο να δημιούργησε αυτή την κατάσταση (εκτός κι αν πχ ο φίλος πάτησε σε διαφήμιση που κατέβαζε ένα παιχνίδι)

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Όλο το διάστημα που διαβάζω ότι ο ES File Explorer έγινε χάλια, ΔΕΝ έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε με διαφημίσεις, ούτε με adware, ούτε με popup, με εγκατεστημένο το AdFree. Για τη συγκεκριμένη περίπτωση, θεωρώ απίθανο να δημιούργησε αυτή την κατάσταση (εκτός κι αν πχ ο φίλος πάτησε σε διαφήμιση που κατέβαζε ένα παιχνίδι)

 

Παρομοίως και εγώ με ότι έχω επισημάνει με bold ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχετε εγκαταστήσει adblocker δεν σημαίνει οτι είναι όλα καλά με τον es file explorer.

Αν το βγάλετε (το αντμπλοκ) αλλά και αν δεις τις ρυθμίσεις στον es θα αλλάξεις γνώμη

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Στο G4 χωρις κανενα adblock και μαλιστα με το "20% faster charge" να μονοπωλει καθε φορα που συνδεω το φορτιστη, το λες και προβλημα. Τα ιδια στο G2 της κοπελας μου.. Το λες adware , επειδη ειναι. Το λες οτι εχει καταστραφει με bloat ο es , ανετα. Πηρα solid explorer, και ηρεμησε το κεφαλι μου. Ακομη και ο asus λιγοτερο bloat εχει απο ES πλεον , και ειναι το ιδιο καλος (και ταχυτερος).

Παντως για τον φιλο οντως, μπορει να δεις και απο που προερχεται με παρατεταμενο κλικ. Την εφαρμογη πιο πανω δεν την ηξερα. Κανει δουλεια σε non-root συσκευες; Υποπτευομαι πως θα κανει παρομοια δουλεια με το LG Backup (εμενα δουλεψε 2-3 φορες)

Link to comment
Share on other sites

http://s32.postimg.org/awmgk09dx/Screenshot_2016_05_20_11_12_59.png

upload image online free

Αυτό βγαίνει αν πατήσω παρατεταμένα στα αρχεία που κατεβαίνουν. Θα δοκιμάσω σύντομα και το πρόγραμμα, αλλά και το lg backup και ελπίζω να πιάσει έστω 1 από τα 2!!

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

http://s32.postimg.org/awmgk09dx/Screenshot_2016_05_20_11_12_59.png

upload image online free

Αυτό βγαίνει αν πατήσω παρατεταμένα στα αρχεία που κατεβαίνουν. Θα δοκιμάσω σύντομα και το πρόγραμμα, αλλά και το lg backup και ελπίζω να πιάσει έστω 1 από τα 2!!

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!

 

Αυτο ειναι απαραιτητο καλο να τα λαβεις

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι απαραιτητο καλο να τα λαβεις

Τι να λάβει; την εφαρμογή την έχει ήδη, αφού τρέχει, απλά κάτι την χρησιμοποιεί και κατεβάζει αρχεία.

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα οτι δεν γινεται συνχρονισμος επαφων με το google λογαριασμο , κανω συνχρονισμο επαφων αλλα δεν οι επαφες που εχω προσθεσει στο g2 δεν εμφανιζονται στον υπολογιστη η στο ταμπλετ,.

Εχω kitkat , τι συμβανει?

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξες να αποθηκεύονται στον λογαριασμό της google; μήπως τα αποθηκεύει στο κινητό;

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λάβει; την εφαρμογή την έχει ήδη, αφού τρέχει, απλά κάτι την χρησιμοποιεί και κατεβάζει αρχεία.

 

sent from my nice curved LG G Flex2

 

Mηπως ειναι ενημερωση της εφαρμογης

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα, η εφαρμογη ενημερωνεται οπως ολες, ή απο το play ή απο το LG update center.

καμια σχεση,... εχει κατεβασει κατι που κατεβαζει συνεχεια data εγω θα περνουσα ξανα την rom ....με καθαρη εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα οταν προσπαθω να συνδεθω μεσω wfi με καποιο νεο Δίκτυο κολαει και δεν μπορω να γραψω τον κωδικο νου νεου.Το εχει αντιμετωπισει καποιος;Εχει κανενας καποια ιδεα για το πως λυνεται;
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα οταν προσπαθω να συνδεθω μεσω wfi με καποιο νεο Δίκτυο κολαει και δεν μπορω να γραψω τον κωδικο νου νεου.Το εχει αντιμετωπισει καποιος;Εχει κανενας καποια ιδεα για το πως λυνεται;

 

Πρωτη φορα το ακουω αν ειναι μαμα και οχι πειραγμενο γενικως.Δοκιμασε να το κλεισης και να το ξανα ανοιξεις και δοκιμασε παλι

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...