Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Θέλω να το έχω το κινητό στο αθόρυβο και πατάω να βάλω σε προτεραιότητα μόνο το ξυπνητήρι και αυτόματα μου το γυρίζει στην δόνηση και μου βγάζει δίπλα το αστεράκι ότι το έχω ρυθμίσει σε προτεραιότητα δηλαδη. Εγώ το θέλω αθόρυβο και προτεραιότητα. Ούτε στην δόνηση ούτε στο κανονικό προφίλ. Κάτι κάνω λάθος.....

 

Το βάζω αθόρυβο και πατάω το πίσω πλήκτρο volume down και πατάω εκεί που λέει προτεραιότητα. Και μου το γυρίζει στην δόνηση

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως είναι η μπαταρία με στοκ lollipop?

Είναι τόσο καλή όσο ήταν με την kitkat?

Δεν είναι σε όλους το ίδιο. Ανάλογα πως θα "κατσει" η λολιποπ στην συσκευή σου. Σε γενικές γραμμές λένε τα παιδιά εδω ότι έχει πολύ καλή αυτονομία. Σε άλλους είναι σαν την κιτκατ, σε άλλους είναι καλύτερη.... Σε μένα ας πούμε είναι αρκετά έως πολυ χειρότερη από την κιτκατ που είχα πριν.

 

Edit: εγώ δεν το γύρισα εργοστασιακές και μπορεί να φταίει κ αυτό.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω το widget αυτό για τις εναλλαγες?

Στο play ετσι? Δεν βλέπω να έχει κάτι το κινητο

 

Το κοντινότερο που έχει από την LG είναι τα toggles στη notification screen, δηλαδή: μακρύ πάτημα στα δίκτυα -> επιλογή 2G/3G/4G. Υπάρχουν πολλά widgets στο play για εναλλαγή δικτύου, και άλλες εφαρμογές που το επιτρέπουν (πχ tasker), αλλά νομίζω ότι στο lollipop δε γίνεται με ένα πάτημα χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χρειάζομαι τα φώτα σας.

έχω εγκαταστήσει την V30e-VDF-COM

έχω κάνει root κανονικά

θέλω να περάσω το xposed και να το κάνω να λειτουργήσει.

πως κάνω custom recovery , αναλυτικές οδηγίες στα ελληνικά;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με το που συνδέθηκα στο wifi σήμερα μου έγραψε αυτό. χωρίς να πατήσω τίποτα.

τι φάση;;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Με το που συνδέθηκα στο wifi σήμερα μου έγραψε αυτό. χωρίς να πατήσω τίποτα.

τι φάση;;;

 

Είναι η εφαρμογή για την ενημέρωση λογισμικού η οποία προφανώς κόλλησε και σταμάτησε.. ( λογικά με ενα restart θα φτιάξει)

Παντός lollipop OTA δυστυχώς δεν πρόκειται να πάρεις..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν θα έρθει OTA η lollipop;

μόνο μέσω pc suite από τον υπολογιστή σου. Εγώ πήρα official μέσω pc suite την Ελληνική lollipop πριν δυο εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Είναι η εφαρμογή για την ενημέρωση λογισμικού η οποία προφανώς κόλλησε και σταμάτησε.. ( λογικά με ενα restart θα φτιάξει)

Παντός lollipop OTA δυστυχώς δεν πρόκειται να πάρεις..

Είχα ενεργοποιημένη την αυτόματη ειδοποίηση για νέο λογισμικό, την απενεργοποιησα μπας και.

Ούτως η άλλως δεν με ενδιαφέρει το να το περάσω,απλά είπα μήπως είναι κάτι άλλο. Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν αναβαθμίζει με το pc suite αφού αναφέρει ότι πρέπει να ελέγξω την κατάσταση Τηλέφωνο. Δεν βλέπω πουθενά σφάλμα οπότε μάλλον δεν την παίρνει, πάντως αξίζει να φύγω από την 4.4.2 ή όχι? ΚΑΙ γιατί δεν έρχεται μέσω ΟΤΑ?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν αναβαθμίζει με το pc suite αφού αναφέρει ότι πρέπει να ελέγξω την κατάσταση Τηλέφωνο. Δεν βλέπω πουθενά σφάλμα οπότε μάλλον δεν την παίρνει, πάντως αξίζει να φύγω από την 4.4.2 ή όχι? ΚΑΙ γιατί δεν έρχεται μέσω ΟΤΑ?

 

Κατέβασε την Rom που θέλεις (kdz) και πέρνα την με LG Flash Tool 2014 (γράψε ΕΔΩ το IMEI της συσκευής σου και θα σου δώσει την τελευταία Rom σε kdz) .....;) στο τέλος κανε και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα είσαι :up: και άσε το ΟΤΑ να κουρεύετε....!!!!:lol:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχθες πηρε την 5.0.2 μεσω pc suite,αισθητητ η αλλαγη αλλα η ποιο βασικη απ'ολες ειναι η βελτιωση της εστιασης στην καμερα καθως και η δυνατοτητα αποκρυψης των κατω πληκτρων ανα επιλογη εφαρμογης.Εκανα και root με το lg oneclick root και ολα οκ.Ειναι γενικα πιο smooth το κινητο με την 5.0.2.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιημένη την αυτόματη ειδοποίηση για νέο λογισμικό, την απενεργοποιησα μπας και.

Ούτως η άλλως δεν με ενδιαφέρει το να το περάσω,απλά είπα μήπως είναι κάτι άλλο. Ευχαριστώ :)

 

Δεν σε ενδιαφέρει περάσεις στην lollipop εποχή?!

Το κινητό μας γίνεται ακόμα καλύτερο.. Ξανασκεψουτο :) δες και κανένα videaki στο youtube με το g2 να τρέχει lollopop και είμαι σίγουρος οτι θα αλλάξεις γνώμη.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια αυριο θα εχω το g2 στα χερια μου και θα ερθει με κιτ κατ ,,,επειδη δεν ξερω να το αφησω οπως ειναι με 4,4,2 η να κανω αναβαθμιση σε λολιποπ ????σε ποια εκδοση παει καλυτερα ???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια αυριο θα εχω το g2 στα χερια μου και θα ερθει με κιτ κατ ,,,επειδη δεν ξερω να το αφησω οπως ειναι με 4,4,2 η να κανω αναβαθμιση σε λολιποπ ????σε ποια εκδοση παει καλυτερα ???

Και στις δυο περιπτώσεις παει σφαιρα το κινητο.Το θεμα ειναι πια ρομ σου αρεσει απο τις δυο περισσοτερο αισθητικά.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια του κινητου διατηρουνται μετα την αναβαθμιση μεσω pc suite?

Ναι δεν χάνεις τίποτα από μέσα αν το αναβαθμίσεις μέσω pc cuite!! Εκτός κ αν το γυρισεις εσύ εργοστασιακές ρυθμίσεις από μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το PCsuite δεν το αναγνωριζει... λετε να φταιει που του φοραω την cloudy 2.2 ή μπορει να εχω θεμα με τους drivers?
Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχθες πηρε την 5.0.2 μεσω pc suite,αισθητητ η αλλαγη αλλα η ποιο βασικη απ'ολες ειναι η βελτιωση της εστιασης στην καμερα καθως και η δυνατοτητα αποκρυψης των κατω πληκτρων ανα επιλογη εφαρμογης.Εκανα και root με το lg oneclick root και ολα οκ.Ειναι γενικα πιο smooth το κινητο με την 5.0.2.

Δίνεις link για το oneclik root;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Μετά το root κάνουμε εγκατάσταση το SUPERSU απ το store;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...