Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδες, στη λολλι δε μπορω να βρω τον ασυρματο αποθηκευτικο χωρο. Τι παιζει? Το εβγαλαν??

 

Τον έβγαλαν στην Lollipop και όχι μόνο αυτόν:mad:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον έβγαλαν στην Lollipop και όχι μόνο αυτόν:mad:

 

Ε οχι ρε. Ξερω πως εβγαλαν αρκετα αλλα ηταν πιο πολυ συντομευσεις και τετοιου τυπου λειτουργιες, αλλα κι αυτο ρε παιδια?? Αυτο ειναι χρησιμοτατο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οι ρυθμίσεις επαφών που είναι και δεν τις βρίσκω; να επιλέξω ποιες θα εμφανίζονται, να κάνω αντιγραφές κλπ;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οι ρυθμίσεις επαφών που είναι και δεν τις βρίσκω; να επιλέξω ποιες θα εμφανίζονται, να κάνω αντιγραφές κλπ;

Οι τρεις τελιτσες πάνω δεξιά

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60999&stc=1&d=1431989154

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι σαι καλά.

Να μας πεις εντυπώσεις

 

Για αρχή να πω ότι πριν την εγκατάσταση έκανα 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μία επαναφορά μετά την εγκατάσταση της lollipop. Αυτές τις λίγες ώρες που χρησιμοποιώ την lollipop δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα αλλά ακόμα είναι νωρίς να βγάλω γενικό συμπέρασμα μιας και ακόμα είμαι στην διαδικασία στησίματος του τηλεφώνου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον έβγαλαν στην Lollipop και όχι μόνο αυτόν:mad:

 

Πραγματικά είναι απαράδεκτο που έβγαλαν τον ασύρματο αποθηκευτικό χώρο, ήταν πολύ βολικός! Τι άλλο έχουν αφαιρέσει;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Εχω αγορασει το lg g2 τον Δεκεμβριο απο σκρουτζομαγαζο.Το μοντελο μου ειναι ολλανδικο (6NL).πριν λιγες μερες εφαγε μια δυνατη τουμπα με αποτελεσμα η αφη του κινητου να τα εχει παιξει λιγο.Ειδικα μια γραμμη κοντα στο μεσον της οθονης εχει νεκρωθει εντελως(deadspot).κατα τα αλλα η οθονη δεν επαθε τιποτα και το κινητο φαινεται ολοκαινουριο.Πιστευετε πως η εγγυηση μπορει να μου καλυψει την αλλαγη της οθονης;(εχω costum rom aosp 5.0.2 και root) και αν ναι ποια ειναι η διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω;
Link to comment
Share on other sites

Πρωι πρωι γινεται κατι εντελως κουφο.Με το που μπαινει wifi το κινητο το κεντρο ενημερωσεων κανει αυτοματα update στο lg backup.Τελειωνει το update και το lg backup εχει εξαφανιστει απο το μενου
Link to comment
Share on other sites

Οι τρεις τελιτσες πάνω δεξιά

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60999&stc=1&d=1431989154

ωχ, γιατί δεν έχει τελίτσες σε μένα ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Με kit kat ειχα έξοδο σε HDMI. Εχτες που το συνδεσα δεν επαιζε. Ξερει καποιος γιατι; πλεον ειμαι με lollipop 5.0.2 root. Εχω κανονικα το Slimport οχι απλο καλωδιο. Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

να το πατησε αμαξι λιγο δυσκολο μιας και ηταν μεσα στο μαγαζι.Το κινητο εχει μια ελαφρια κληση απο την αριστερη κατω μερια μονο απο την δεξια ειναι ολοισιο.Ελεγα μηπως αυτοι εκει κατω το βαζαν σε καμια μεγκενη και λιγο το φερνανε στα ισια του.Θα τους παρω ενα τηλεφωνο και βλεπουμε.

Θυμάμαι παλιότερα ένα φίλο εδώ που το είχε κάνει μπούμερανγκ (σε σχήμα, όχι λειτουργία) και απλά το επανέφερε με τα χέρια. Παρότι και το σασί αλλάζει, το βασικό πρόβλημα είναι η οθόνη - που είναι και το ακριβότερο εξάρτημα.

 

ωχ, γιατί δεν έχει τελίτσες σε μένα ;

Στη λόλιποπ το "μενού" εμφανίζεται και με παρατεταμένο πάτημα του τετράγωνου soft button.

 

edit: Επειδή η αναζήτηση δε με βοήθησε, ποια "οπτική" ρύθμιση είχαν προτείνει κάποιοι για πιο ρευστή μεταβολή των μεταβάσεων στην λόλιποπ? Θυμάμαι ότι ήταν κάτι από 1 sec σε 0.5 ...

 

Και κατά τα άλλα, για τον φίλο που έψαχνε το LG Backup (όπως κι εγώ), είδα ότι βρίσκεται κανονικά στις Ρυθμίσεις, απλά δεν έχει πλέον δικό του εικονίδιο στις εφαρμογές.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Πρωι πρωι γινεται κατι εντελως κουφο.Με το που μπαινει wifi το κινητο το κεντρο ενημερωσεων κανει αυτοματα update στο lg backup.Τελειωνει το update και το lg backup εχει εξαφανιστει απο το μενου

 

Και σε μενα χαθηκε. Μπορείς όμως να εχεις προσβαση σε αυτό από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

μιας και πιασαμε τις επαφες, τι κανετε εσεις; βρηκα ενα phonecopy και τις ανεβασα εκει ολες (απο 2 αριθμους που εχω) και συνχρονισα με τον server τους,

παιζει κατι καλυτερο ή πιο ενδεδειγμενο;

Link to comment
Share on other sites

μιας και πιασαμε τις επαφες, τι κανετε εσεις; βρηκα ενα phonecopy και τις ανεβασα εκει ολες (απο 2 αριθμους που εχω) και συνχρονισα με τον server τους,

παιζει κατι καλυτερο ή πιο ενδεδειγμενο;

 

Η πλειονότητα συγχρονίζει τις επαφές μέσω του google λογαριασμού που έχει βάλει στο κινητό.

Στην ουσία δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, αρκει να αποθηκεύεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο σαν επαφές 'Google'.

 

Τώρα εαν εσύ εμπιστεύεσαι καλύτερα οποιαδήποτε 'phonecopy' εταιρεία ή για κάποιο λόγο δεν θέλεις να περάσεις τις επαφές σου στην google τοτε οκ, αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

μιας και πιασαμε τις επαφες, τι κανετε εσεις; βρηκα ενα phonecopy και τις ανεβασα εκει ολες (απο 2 αριθμους που εχω) και συνχρονισα με τον server τους,

παιζει κατι καλυτερο ή πιο ενδεδειγμενο;

Εγώ έχω κάνει εξαγωγη επαφών στοΝ αποθηκευτικό χώρο του κινητου. Τις μαζεύει όλες σε ένα Αρχειακι με κατάληξη .vcf

Αυτό το αρχειακι λοιπόν το έχω στείλει στο dropbox το έχω βάλει στον υπολογιστή και το έχω και σε εξωτερικό στικακι. Σε περίπτωση που πάθει κάτι το κινητό και τις χασω ή αλλάξω συσκευή, στέλνω αυτό το αρχειο στην νεα συσκευή, το τρέχω και μου περνάει όλα τα τηλέφωνα που είχα στις επαφές. Όπως ήταν πριν. Κουφια η ώρα αν γίνει κάτι να έχω τις επαφές μου κ αλλού.

 

Δεν θέλω να περάσω τις επαφές μου στην Google.

 

 

Έχω πάει ρυθμίσεις > εξαγωγή επαφών

 

 

Μου είχε τύχει σε παλιό κινητό να χαλάσει ξαφνικά και να χάσω όλες τις επαφές μου από μεσα. Δεν την ξαναπαταω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Η πλειονότητα συγχρονίζει τις επαφές μέσω του google λογαριασμού που έχει βάλει στο κινητό.

Στην ουσία δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, αρκει να αποθηκεύεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο σαν επαφές 'Google'.

 

Τώρα εαν εσύ εμπιστεύεσαι καλύτερα οποιαδήποτε 'phonecopy' εταιρεία ή για κάποιο λόγο δεν θέλεις να περάσεις τις επαφές σου στην google τοτε οκ, αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις κάτι άλλο..

 

ευχαριστω παιδια, προτιμω αυτο τον τροπο, αλλα τις παλιες πως τις παω στο google;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Google συγχρόνισε τις επαφές και δεν θα ξανασχοληθείς. Μεγάλη ευκολία. Και ναι δεν φοβάμαι το φακέλωμα. :rolleyes:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια, προτιμω αυτο τον τροπο, αλλα τις παλιες πως τις παω στο google;

 

Επαφές >διαχείριση επαφών >αντιγραφή επαφών και επιλέγεις Google.

Μετά ανοίγεις το συγχρονισμό, πας στις ρυθμίσεις >λογαριασμοί και συγχρονισμός και τσεκάρεις το κουτάκι των επαφών ότι είναι τικαρισμενο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους

 

Επαφές >διαχείριση επαφών >αντιγραφή επαφών και επιλέγεις Google.

Μετά ανοίγεις το συγχρονισμό, πας στις ρυθμίσεις >λογαριασμοί και συγχρονισμός και τσεκάρεις το κουτάκι των επαφών ότι είναι τικαρισμενο

 

δεν το βρηκα αυτο, το εκανα με αρχειο (εξαγωγη απο το τηλεφωνο και εισαγωγη στο google)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ χθες βράδυ σε lollipop, όλα καλά μέχρι στιγμής χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς επαναφορά εργοστασιακών.
Nokia 3210 -> Sony Ericsson T68i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W610i -> Nokia 5800 XpressMusic -> iPhone 3GS -> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τωρα με την 5.0.2 ,παρατηρω το εξης...

1) βαζοντας το battery notifier -το οποιο δειχνει το ποσοστο μπαταριας στην μπαρα επανω-βλεπετε η ηλικια δεν με αφηνει να βλεπω την ενσωματωμενη ενδειξη της μπαταριας....!!!! εμφανιζει και στην notification area το μπανερακι με τα στοιχεια της μπαταριας...το οποιο ομως δεν το θέλω...

2)Το ιδιο κανει και με το ξυπνητηρι-οχι το μαμα-το οποιο φαινεται και στην lockscreen..

Αν θυμαμαι καλα στην 4.4.2 μπορουσαμε να μην φαινονται στην notification area...

ειναι bug ή ετσι πεον θα ειναι;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν λετε εχει χαθει ο ασυρματος αποθηκευτικος χωρος εννοειτε το dropbox ας πουμε?οπως το cloud?εαν εννοειτε αυτο υπαρχει στην διαχειριση αρχειων,το κατω αριστερα.
Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν εννοουν αυτο, αλλα την επιλογη που ειχε πανω δεξια στο συρταρι που σου επετρεπει να μεταφερεις αρχεια ασυρματα σε υπολογιστη που βρισκεται στο εσωτερικο σου δικτυο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...