Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα Μόλις περασα την λολιποπ μέσω pc suite κολλούσε τόσο πολύ που ήταν σχεδόν αδύνατο να χρησιμοποιήσω το κινητο. Του είχα κάνει και 2-3 επανεκκινησεις αλλά δεν εσυρωνε. Το έβαλα στην φόρτιση και το άφησα 4-5 ώρες στο ρεύμα χωρίς να το χρησιμοποιώ κ Έτσι εφτιαξε. Του έκανα μετά και μια επανεκκίνηση και ήταν οκ. Δεν χρειάστηκε να το γυρίσω εργοστασιακές. Από τότε δεν μου το ξαναεκανε.

 

Εχει ξανα παρατηρηθεί ξανα αυτο, εχεις δικιο... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια..μου ηρθε και μενα αναβαθμιση μεσω pc suite αλλα επειδη κολλαει γενικα το pc μου την διεκοψε ευτυχως στην αρχη την ωρα που εκανε αναλυση..μετα μαυρισε η οθονη και εκανα reboot με power button και volume up..το θεμα ειναι οτι οταν δοκιμασα να ξανακανω αναβαθμιση μου βγαζει οτι η τρεχουσα εκδοση ειναι η D80230B και η καινουρια η V30B ενω κανονικα ειμαι στην D80220H(κιτκατ)..

εκτος αυτου οταν τελικα πατησα αναβαθμιση μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να συνεχιστει η αναβαθμιση και οτι πρεπει να αφαιρεσω την μπαταρια και το usb και να προσπαθησω ξανα. μηπως εγινε ζημια στην πρωτη προσαπθεια που εκανα οταν κ διακοπηκε η αναβαθμιση επειδη κολλησε το pc?

Link to comment
Share on other sites

παιδια με συγχωρειτε αναποδα τα γραψα..ενω ειμαι στην κιτκατ μου γραφει οτι τρεχουσα εκδοση ειναι η V20H και η τελευταια D80230B.
Link to comment
Share on other sites

παιδια με συγχωρειτε αναποδα τα γραψα..ενω ειμαι στην κιτκατ μου γραφει οτι τρεχουσα εκδοση ειναι η V20H και η τελευταια D80230B.

 

H V20H είναι η Kitkat, η V30B είναι η lollipop

Δεν έγινε κάποια ζημιά, ξαναπροσπάθησε να την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο αλλα δεν καταφερα κατι..μου γραφει αποσυνδεστε το καλωδιο usb και την μπαταρια καντε επανεκκινηση και ξαναπροσπαθηστε.
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο αλλα δεν καταφερα κατι..μου γραφει αποσυνδεστε το καλωδιο usb και την μπαταρια καντε επανεκκινηση και ξαναπροσπαθηστε.

 

Αφού στο κάνει ξανά και ξανά δοκίμασε να διαγράψεις τους drivers & το pc suite από τον υπολογιστή, ξαναπέρασε τα μετά & ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη συσκευη κατα την δονηση εχετε ακουσει/παρατηρησει καποιο ηχο σαν ηλεκτρονικο μπιμ "τσιριγματακι";
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη συσκευη κατα την δονηση εχετε ακουσει/παρατηρησει καποιο ηχο σαν ηλεκτρονικο μπιμ "τσιριγματακι";

Σε κιτκατ η λολιποπ? Σε εμένα δεν ακουγόταν κάτι στην κιτκατ κ ούτε στην λολιποπ έχω τέτοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξουμε το widget καιρου στη lollipop? Ειναι κατω του μετριου αισθητικα

Γιατί δεν κατεβάζεις ένα άλλο απ' το Play;.....

Link to comment
Share on other sites

Σε κιτκατ η λολιποπ? Σε εμένα δεν ακουγόταν κάτι στην κιτκατ κ ούτε στην λολιποπ έχω τέτοιο θεμα.

 

Τι να πω μαλλον καποιο θεμα θα εχει η δικη μου συσκευη lollipop ειναι

Πανως για να γινω πιο συγκεκριμενος κατα την δονηση ακουγεται ο ηχος της δονησης (λογικο)

αλλα παραλληλα ακουγεται και ενα τσιριγματακι ηλεκτρονικο οσο πιο δυνατα επιλεξω την δονηση σε ενταση

τοσο πιο εντονα ακουγεται.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να εχω αν γινεται το widget καιρου της κικατ, ηταν φοβερο.δοκιμασα και καποια απο το play,αλλα εχω κολησει με το παλιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δεν κατεβάζεις ένα άλλο απ' το Play;.....

 

Υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξουμε το widget καιρου στη lollipop? Ειναι κατω του μετριου αισθητικα

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να εχω αν γινεται το widget καιρου της κικατ, ηταν φοβερο.δοκιμασα και καποια απο το play,αλλα εχω κολησει με το παλιο.

Εγώ για παράδειγμα έχω αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget

Είναι αρκετά οικονομικό σε μπαταρία και έχει πάρα πολλά διαφορετικά θέματα καιρού για να κατεβάσεις, όλων των ναυαρχίδων, συμπεριλαμβανομένων και του G2. Αισθητικά τουλάχιστον είναι ίδια! Για του λόγου το αληθές

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να εχω αν γινεται το widget καιρου της κικατ, ηταν φοβερο.δοκιμασα και καποια απο το play,αλλα εχω κολησει με το παλιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξουμε το widget καιρου στη lollipop? Ειναι κατω του μετριου αισθητικα

 

Διάλεξε και κατέβασε......

 

https://play.google.com/store/search?q=widget%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%85&c=apps&hl=el

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξουμε το widget καιρου στη lollipop? Ειναι κατω του μετριου αισθητικα

Κατέβασε ένα άλλο από το Google play. Εύκολο είναι. Σου προτείνω την εφαρμογη xwidget κ εγώ.. Έχει πολλά να διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο μου, δυο μέρες έκανα να ελέγξω το site και ασχολιόμουν με το xda και την πάτησα, δεν είδα την αναβάθμιση σε loli, προσπάθησα να το ρουτάρω με ένα πρόγραμματάκι .bat που έβαζε και το recovery, κόλλησε στο σηματάκι της lg που αναβόσβηνε και λέω τώρα την πάτησα. ετοιμάζομαι για επαναφορά από brick με flash tool κλπ και ω του θαύματος δοκιμάζω να μπω σε recovery και ΜΠΑΙΝΕΙ, wipe όλα, εγκατάσταση το miui 6 ξανά wipe και ουφ ανάσανα!!!!

 

Και πριν απο λίγο μαθαίνω ότι βγηκε η lolipop!!

 

θα μείνω λίγο με τη miui, πολύ καλή, πολύ ομαλή, πραγματικά ρέει, άλλο τηλέφωνο, το μόνο πρόβλημα είναι στην υλοποίηση των ελληνικών που έχει, θα προσπαθήσω να την αλλάξω με των παιδιών από το miui.gr και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο μου, δυο μέρες έκανα να ελέγξω το site και ασχολιόμουν με το xda και την πάτησα, δεν είδα την αναβάθμιση σε loli, προσπάθησα να το ρουτάρω με ένα πρόγραμματάκι .bat που έβαζε και το recovery, κόλλησε στο σηματάκι της lg που αναβόσβηνε και λέω τώρα την πάτησα. ετοιμάζομαι για επαναφορά από brick με flash tool κλπ και ω του θαύματος δοκιμάζω να μπω σε recovery και ΜΠΑΙΝΕΙ, wipe όλα, εγκατάσταση το miui 6 ξανά wipe και ουφ ανάσανα!!!!

 

Και πριν απο λίγο μαθαίνω ότι βγηκε η lolipop!!

 

θα μείνω λίγο με τη miui, πολύ καλή, πολύ ομαλή, πραγματικά ρέει, άλλο τηλέφωνο, το μόνο πρόβλημα είναι στην υλοποίηση των ελληνικών που έχει, θα προσπαθήσω να την αλλάξω με των παιδιών από το miui.gr και θα ενημερώσω.

 

Ναι η mini αρέσει σε αρκετούς φίλους!

Τη δοκιμάσαν κ' άλλα παιδιά παλαιότερα. Εγώ προσωπικά δεν τη δοκίμασα γιατί δεν μ' ενθουσιάζει το ui!

Φιλικά πάντα, αυτά τα σχετικά γράφε τα αν θες στο νήμα των Τροποποιησεων

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4956649

Εδώ δεν ενδιαφέρουν και πολλούς..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, υπάρχει περίπτωση να μην βγει ιταλική της Tim ;

Απάντηση στην ίδια ερώτηση Ιταλού 8 Μαιου

LG Italia - Life's Good Ciao Alessandro, per il momento non ci sono nuove comunicazioni sulla data di rilascio di Lollipop per i G2 con brand Tim, continua a seguirci per tutte le prossime novità dal mondo LG Emoticon smile Buona giornata dal Team Social LG Italia

γιατί όμως να μην βάλεις την open ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό είναι 2 μηνών αν βάλω την open θα χάσω την εγγύηση;

Nομίζω ότι την χάνεις μόνο αν ρουτάρεις και βάλεις custom recovery ,ας απαντήσει κάποιος γνώστης ή ενα τηλ. στο service

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό είναι 2 μηνών αν βάλω την open θα χάσω την εγγύηση;

Δε παίρνω όρκο, αλλά πιστεύω ότι για εγγύηση πρέπει να φοράει τη δική του rom!

Δεν έχω όμως προσωπική εμπειρία απ' το service (ευτυχώς ακόμη)!

Αλλά αν θες βάλε το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Κατέβασε τη "δική" του rom (να υπάρχει, χτύπα ξύλο για το service) και βάλε αν θες την open.

Θα την περάσεις με flash tool...

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...