Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με την Lollipop υπάρχει δυνατότητα να κάνει το κινητό προγραμματισμένα αντίγραφα ασφαλείας όπως με την kitkat? Στο lg backup δεν βρίσκω αντίστοιχη ρύθμιση. Μεγάλη βλακεία αν έκοψαν και αυτό. Όπως επίσης και το slide aside που χρησιμοποιούσα αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να έχουμε μόνο σε συγκεκριμένες εφαρμογές ενεργοποιημένο τον συγχρονισμό; Δηλαδή μόνο σε e-mail ή μόνο στο facebook ή μόνο στο καιρό κτλ;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται...

 

Η κάθε εφαρμογή έχει τις δικές της ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε Lollipop σας δουλεύει ο συνδυασμός power + volume down για screenshot;

 

Σε μένα δουλεύει, αλλά μετά γραφή, ''κατεστραμμένο αρχείο'', όποτε τραβάω screenshot με το screenshot έχει να το κάνεις με 3 τρόπους....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει, αλλά μετά γραφή, ''κατεστραμμένο αρχείο'', όποτε τραβάω screenshot με το screenshot έχει να το κάνεις με 3 τρόπους....;)

Έχεις δοκιμάσει με το Quick Memo από τα quick settings κατεβάζοντας τη μπάρα;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει, αλλά μετά γραφή, ''κατεστραμμένο αρχείο'', όποτε τραβάω screenshot με το screenshot έχει να το κάνεις με 3 τρόπους....;)

 

στα σχολια τρωει το ξυλο της αρκουδας, μεχρι και σαβουρα το χαρακτηριζουν :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε Lollipop σας δουλεύει ο συνδυασμός power + volume down για screenshot;

Κ σε μένα κανονικά!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με το Quick Memo από τα quick settings κατεβάζοντας τη μπάρα;

 

Και με το Quick Memo.....τα ίδια...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά στην 5.0.2 απενεργοποίησα χάρτες - google now - chrome - Android System WebView - Street View

και το μάρκετ δεν δούλευε σωστά . δεν μου έβγαζε της εφαρμογές που είχα μέσα π.χ youtube - google + - gmal

μόνο χειροκίνητα της έβγαζε και δεν μπορούσα να κατεβάσω από της αγορασμένες μου . κάτι που με της 4.4.2 δεν είχα πρόβλημα . τώρα κάτι παίζει κάποια από αυτή όταν την απενεργοποιείς δεν δουλεύει σωστά μετά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα έλαβα και εγώ το G2 32GB, πιθανότατα γερμανικής προέλευσης και είμαι σε 4.4.2. Ξέρετε σε πόσο καιρό θα μου έρθει η αναβάθμιση για lollipop? Μπορώ να κάνω κάτι εγώ χειροκίνητα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα έλαβα και εγώ το G2 32GB, πιθανότατα γερμανικής προέλευσης και είμαι σε 4.4.2. Ξέρετε σε πόσο καιρό θα μου έρθει η αναβάθμιση για lollipop? Μπορώ να κάνω κάτι εγώ χειροκίνητα?

Αν ειναι από Γερμανία έχει βγει...κάπου είχαν ποστάρει ένα link που βάζεις το imei σου για να κατεβάσεις το firmware

 

 

Το βρήκα

 

http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?firmware=1

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

στα σχολια τρωει το ξυλο της αρκουδας, μεχρι και σαβουρα το χαρακτηριζουν :D

 

Μια χαρά δουλεύει, εμένα με βόλεψε, κουνάς (Shake it) το τηλ. και παίρνει screenshot αλώστε τσάπα είναι, κατεβάζεις δοκιμάζεις, και έχεις την άποψη σου...!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι από Γερμανία έχει βγει...κάπου είχαν ποστάρει ένα link που βάζεις το imei σου για να κατεβάσεις το firmware

 

 

Το βρήκα

 

http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?firmware=1

 

Ευχαριστώ. Να σε ρωτήσω, αυτόματα δεν θα έρθει ποτέ ειδοποίηση (κάτι σαν "υπάρχει μια νέα διαθέσιμη έκδοση του λογισμικού Android" με το που έχω πρόσβαση σε Internet)? Μόνο χειροκίνητα γίνεται? (Sorry αλλά είμαι λίγο άσχετος σε τέτοια θέματα software :p )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Να σε ρωτήσω, αυτόματα δεν θα έρθει ποτέ ειδοποίηση (κάτι σαν "υπάρχει μια νέα διαθέσιμη έκδοση του λογισμικού Android" με το που έχω πρόσβαση σε Internet)? Μόνο χειροκίνητα γίνεται? (Sorry αλλά είμαι λίγο άσχετος σε τέτοια θέματα software :p )

Επειδή είναι μεγάλη αναβάθμιση δεν θα έρθει και πρέπει να την κάνεις με υπολογιστή..οι μετά αναβαθμίσεις που είναι πιο μικρές λογικά θα έρχονται κανονικά στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε τη γνωμη μας για τα θετικα και τα αρνητικα μετα την αναβαθμιση

 

Εχουν αναφερθεί οι εντυπώσεις απο την αναβάθμιση στο επίσημο.. δέν νομίζω ότι χρειαζόταν νέο θέμα...

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σήμερα έλαβα και εγώ το G2 32GB, πιθανότατα γερμανικής προέλευσης και είμαι σε 4.4.2. Ξέρετε σε πόσο καιρό θα μου έρθει η αναβάθμιση για lollipop? Μπορώ να κάνω κάτι εγώ χειροκίνητα?

 

Και εμένα Γερμανικό 32άρι και έχω πάρει update εδώ και 15 μέρες περίπου μέσω LG pc suite.

Καλύτερα πρίν κατεβάσεις τις εφαρμογές τσέκαρε για το update.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί παιδιά ότι με την lollipop η μπαταρία αδειάζει πολύ ποιο γρήγορα; Σε λίγο καιρό πιθανό να το πάω στο Service για αλλαγή οθόνης, λέτε να αλλάξω και μπαταρία; η δεν αξίζει; το έχω ενάμιση χρόνο Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί παιδιά ότι με την lollipop η μπαταρία αδειάζει πολύ ποιο γρήγορα; Σε λίγο καιρό πιθανό να το πάω στο Service για αλλαγή οθόνης, λέτε να αλλάξω και μπαταρία; η δεν αξίζει; το έχω ενάμιση χρόνο

Και εγώ 1,5 χρόνο το έχω, δεν έχω lollipop ακόμα άλλα Η μπαταρία έχει πέσει. Με δυσκολία κρατάει μια μέρα και το έχω σε 3g (Αφού το 4g Την τρώει πιο γρήγορα) . Λες να είναι σε εγγύηση η αλλαγή ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί παιδιά ότι με την lollipop η μπαταρία αδειάζει πολύ ποιο γρήγορα; Σε λίγο καιρό πιθανό να το πάω στο Service για αλλαγή οθόνης, λέτε να αλλάξω και μπαταρία; η δεν αξίζει; το έχω ενάμιση χρόνο

 

Σε παιχνίδια αδείαζει ποιο γρήγορα, εγώ που δέν παίζω παιχνίδια αλλά κάνω χρήση (viber, fm radio, τηλέφωνα, μουσική) μου κρατάει 2 μέρες άνετα! Με δεδομένα ανοιχτά, τα κλείνω το βράδυ.. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 1,5 χρόνο το έχω, δεν έχω lollipop ακόμα άλλα Η μπαταρία έχει πέσει. Με δυσκολία κρατάει μια μέρα και το έχω σε 3g (Αφού το 4g Την τρώει πιο γρήγορα) . Λες να είναι σε εγγύηση η αλλαγή ;

 

Όχι με την λολιποπ η μπαταρία είναι τούμπανο. Αρχίζει και τρώει τα ψωμιά της λογικό μετά από τόσο καιρό. Η εγγύηση εννοείται ότι δεν την καλύπτει. Μην ρωτάτε τα αυτονόητα. Η εγγύηση δεν είναι για τέτοια.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...