Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να συνεισφερω στην κουβεντα,ισως το εχω γραψει και παλιοτερα...

Στο χρονο πανψ ,βγαζει μια κιτρινη γραμμη αριστερα η οθονη..παω στην lg το αλλαζω σε μιση ωρα...

 

1 μηνα μετα ,ξεκινησε ενα τρεμοπαιγμα σε ολη την οθονη,καποιες φορες,δεν εβλεπες καν...

Ξαναπαω procordia σε 1 ωρα ,μου αλλαξαν και την πλακετα...

 

Το ενθαρρυντικο ειναι οτι το σερβις ηταν αψογο,μεσα σε 2,3 ωρες αλλαξα συνολικα οθονη κ πλακετα,αρα νεο ιμει,νεο κινητο...

 

Το περιεργο θα ειναι τι γινεται,αφου περασει η εγγυηση;;;

 

Παντως παρολο το παθημα μου,το συστηνω ανεπιφυλακτα για αγορα.τουμπανο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνεις δε κάνεις root σε download mode πάλι θα σου λέει rooted

 

Άρα από όσο καταλαβαίνω μάλλον πάω στο service και εύχομαι να μην είχε κάνει κάτι ο προηγούμενος... Ευχαριστώ για την βοήθεια και τις πληροφορίες!

 

ΥΓ. Υπάρχει εξουσιοδοτημένο service LG στην Θεσσαλονίκη ή αναγκαστικά με courier πρέπει να πάει?

Edited by Starback
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Άρα από όσο καταλαβαίνω μάλλον πάω στο service και εύχομαι να μην είχε κάνει κάτι ο προηγούμενος... Ευχαριστώ για την βοήθεια και τις πληροφορίες!

Τίποτα φίλε, μη φοβάσαι, αφού έκανες αναβάθμιση σε lollipop και root να ήταν πλέον δεν υπάρχει ,θα έχει εξαφανιστεί

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Στο μενού επιλογές προγραμματιστή η επιλογή Να επιτρέπεται πάντα η σάρωση περιαγωγής Wi-Fi είναι τσεκαρισμένη by default ή όχι; Ποια η διαφορά στη μία από την άλλη περίπτωση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτώ γιατί φοβάμαι ότι άθελά μου τσέκαρα την αντίστοιχη επιλογή, ταυτόχρονα δε παρατηρώ τις τελευταίες μέρες το τηλέφωνο κάποιες φορές κολλάει στο wifi του σπιτιού. Ενώ μένει συνδεδεμένο, αργεί να ανοίξει κάποιες σελίδες (σαν να ψάχνει κάτι στο wifi).

 

Καμιά άποψη παιδιά;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καμιά άποψη παιδιά;

Όχι αυτή η επιλογή που λες δεν είναι προτικαρισμενη. Μάλλον εσύ την έβαλες κατά λαθος. Δεν ξέρω ποια είναι η διαφορά αλλά σίγουρα δεν ήταν τικαρσμενη η επιλογή Από μόνη της. Δοκίμασε να την βγάλεις να δεις μπας κ σου δημιουργεί Αυτή το πρόβλημα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καμιά άποψη παιδιά;

Εγώ φίλε δε το έχω μαρκαρισμένο ,τώρα τι παίζει με αυτήν την επιλογή δε ξέρω, εμένα μια χαρά δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αποφάσισα να πάρω το 32άρι λευκό σαν δώρο για την αδερφή μου.

Το έχω ήδη παραγγείλει από το kaizerstore και το απόγευμα θα πάω να το παραλάβω.

Διαβάζω κ έχω μπερδευτεί, τί παίζει τελικά με την εγγύηση αυτού του μοντέλου;

Τί άλλο πρέπει να προσέξω πριν δώσω τα λεφτά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να συνεισφερω στην κουβεντα,ισως το εχω γραψει και παλιοτερα...

Στο χρονο πανψ ,βγαζει μια κιτρινη γραμμη αριστερα η οθονη..παω στην lg το αλλαζω σε μιση ωρα...

 

1 μηνα μετα ,ξεκινησε ενα τρεμοπαιγμα σε ολη την οθονη,καποιες φορες,δεν εβλεπες καν...

Ξαναπαω procordia σε 1 ωρα ,μου αλλαξαν και την πλακετα...

 

Το ενθαρρυντικο ειναι οτι το σερβις ηταν αψογο,μεσα σε 2,3 ωρες αλλαξα συνολικα οθονη κ πλακετα,αρα νεο ιμει,νεο κινητο...

 

Το περιεργο θα ειναι τι γινεται,αφου περασει η εγγυηση;;;

 

Παντως παρολο το παθημα μου,το συστηνω ανεπιφυλακτα για αγορα.τουμπανο κινητο.

 

Κοίτα, για κάθε εξάρτημα που σου αλλάζουν έχεις 2 επιπλέον χρόνια εγγύηση οπότε αν σου χαλάσει εντός αυτής της περιόδου πας και στο ξαναλλάζουν δωρεάν. Τώρα αν υποθέσουμε ότι σου βγάζει πρόβλημα ενώ έχουν περάσει αυτά τα 2 χρόνια (συν ένα όπως είπες ότι το έχεις) δεν το βρίσκω τόσο τραγικό στην 3ετία+ να αλλάξεις κινητό. Μακάρι να κρατάγανε όπως τα 3210/3310 που είπε πριν ο φίλος αλλά δυστυχώς τα σύγχρονα μοντέλα δεν....

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αποφάσισα να πάρω το 32άρι λευκό σαν δώρο για την αδερφή μου.

Το έχω ήδη παραγγείλει από το kaizerstore και το απόγευμα θα πάω να το παραλάβω.

Διαβάζω κ έχω μπερδευτεί, τί παίζει τελικά με την εγγύηση αυτού του μοντέλου;

Τί άλλο πρέπει να προσέξω πριν δώσω τα λεφτά;

Ευχαριστώ.

 

να μην κιτρινιζει η οθονη; :p :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω 4 μερες που απεκτησα ενα μεταχειρισμενο lg g2 5 μηνών σε κατασταση καινουργιου κ με αποδειξη και εγγυηση . Ολα λειτουργουνε αψογα χωρις κανενα θεμα , ομως παρατηρω οταν ταρακουνω τη συσκευη ακουγεται ενα τικ-τακ που προερχεται απο ψηλα πισω .. αυτο ηθελα να ρωτησω , ειναι το μοτερ δονησης; και εχει καποιο προβλημα ; ή ειναι φυσιολογικο απο εργοστασιο; και στα αλλα τηλ ετσι ακουγεται;

Αν γνωριζεται ευχαριστω !!!

Xperia x8 white + root + GingerDX 2.3.7 + JimdemDroid Tweak Package 24.1 + overclocked at 748Mhz + micro sd 8GB :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω 4 μερες που απεκτησα ενα μεταχειρισμενο lg g2 5 μηνών σε κατασταση καινουργιου κ με αποδειξη και εγγυηση . Ολα λειτουργουνε αψογα χωρις κανενα θεμα , ομως παρατηρω οταν ταρακουνω τη συσκευη ακουγεται ενα τικ-τακ που προερχεται απο ψηλα πισω .. αυτο ηθελα να ρωτησω , ειναι το μοτερ δονησης; και εχει καποιο προβλημα ; ή ειναι φυσιολογικο απο εργοστασιο; και στα αλλα τηλ ετσι ακουγεται;

Αν γνωριζεται ευχαριστω !!!

Μην αγχώνεσαι, φυσιολογικό είναι. Αυτό που ακούς είναι ο σταθεροποιητής εικόνας της κάμερας (OIS).

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την εγγύηση για το 32άρι τι γίνεται; Άλλοι λένε ότι ισχύει κανονικά, άλλοι όχι. Τελικά τι;
Link to comment
Share on other sites

Αφού πιάσαμε αυτή την κουβέντα να σε ενημερώσω ότι:

το G2 μου εμφάνισε την κιτρινίλα και θα πάω για επισκευή

το i4s μου τηγανίζει αυγό μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις του μήλου

το SG Tab pro μου κολλάει σα διάολος ώρες ώρες λόγω TW (btw ο αντικαταστάτης του -SG Tab s- έχει σοβαρά θέματα με τη μπαταρία σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό απ'ότι το G2 με τις κιτρινίλες)

το Ν7 μου ήταν μια κατασκευαστική αποτυχία ολόκληρο

 

Όπως καταλαβαίνεις όλες οι συσκευές έχουν pros και cons.

Edited by eLeKtriK EyE
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την εγγύηση για το 32άρι τι γίνεται; Άλλοι λένε ότι ισχύει κανονικά, άλλοι όχι. Τελικά τι;

 

Ισχυει κανονικα η εγγυηση και για τα δυο μοντελα εφοσον ειναι ευρωπαικο μοντελο,Στο 32αρι δεν γινετε αντικατασταση συσκευης αν χρειαστει,μονο επισκευη και ο λογος ειναι οτι δεν εχει εισαχθει απο την επισημη αντιπροσωπεια και δεν εχουνε συσκευες αντικαταστασης.;)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το είχα δει, δεν θυμάμαι, μην με βρισετε όμως.

Πως φτιάχνετε το θέμα του ήχου για το music player?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το είχα δει, δεν θυμάμαι, μην με βρισετε όμως.

Πως φτιάχνετε το θέμα του ήχου για το music player?

Ανοίγεις τον player>πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά>Settings>Audio effects

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάπου το είχα δει, δεν θυμάμαι, μην με βρισετε όμως.

Πως φτιάχνετε το θέμα του ήχου για το music player?

Μουσική >ρυθμίσεις>εφέ ήχου

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είναι ρε παιδιά; είναι στη διαχείριση εργασιών - ρυθμίσεις...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλος δοκίμασε να αναβαθμίσει το g2 μέσω του lg suite και κατά την δισκία διάρκεια της εγκατάστασης πέταξε σφάλμα και να βγάλει usb μπαταρία και να δοκιμάσει πάλι. Το κινητό έχει κολλήσει σε μια οθόνη που λέει firmware update. Υπάρχει τρόπος να το ξεκολλήσει κάπως?
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα του power button μέχρι να κάνει επανεκκίνηση η συσκευή και ξανά από την αρχή η διαδικασία κι αν είναι τυχερός δεν θα έχει μπρικάρει...
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλος δοκίμασε να αναβαθμίσει το g2 μέσω του lg suite και κατά την δισκία διάρκεια της εγκατάστασης πέταξε σφάλμα και να βγάλει usb μπαταρία και να δοκιμάσει πάλι. Το κινητό έχει κολλήσει σε μια οθόνη που λέει firmware update. Υπάρχει τρόπος να το ξεκολλήσει κάπως?

το ιδιο επαθα και εγω. αποσυνδεση, επανεκκινηση, ξανα και ξανα φλασαρισμα με mobile tool. ο μετρητης κολλουσε σε υψηλοτερο νουμερο καθε φορα, καποια στιγμη εφτασε στο 100 και μπουταρε λολιποπ...

 

 

επισης, τωρα ειδα σταγονες στην οθονη κλειδωματος. τα εφφε του καιρου τελικα δουλευουν;

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω. αποσυνδεση, επανεκκινηση, ξανα και ξανα φλασαρισμα με mobile tool. ο μετρητης κολλουσε σε υψηλοτερο νουμερο καθε φορα, καποια στιγμη εφτασε στο 100 και μπουταρε λολιποπ...

 

 

επισης, τωρα ειδα σταγονες στην οθονη κλειδωματος. τα εφφε του καιρου τελικα δουλευουν;

Ναι δουλεύουν. Αν δεν τα θες πας κλείδωμα οθόνης και το απενεργοποιεις.

Την πρώτη φορά που είδα τις σταγόνες στην οθόνη κλειδώματος τρόμαξα γιατί νόμιζα ότι έπεσε νερό στο κινητό....

Link to comment
Share on other sites

εντάξει παιδιά έστρωσε τελικά. Το ξανασυνδεσε απλώς μου είπε και συνέχισε.ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...