Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα στειλει mail στην lg στα τέλη του προηγουμενου μηνα και τους ειχα ρωτησει ποτε θα έρθει η lollipop στην Ελλάδα και μου ειπαν αρχές Μάιου. Χθες λοιπον τους ξαναρωτησα και μου ειπαν στα τελη αυτου του μήνα! Μας δουλεύουν κανονικα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...

 

Φίλε DjTony ευχαριστώ για την κατατοπιστικότατη απάντηση!

 

Δυστυχώς με το Update Touch Firmware δεν έστρωσε...

Οπότε με βλέπω να κατεβάζω από εδώ την τελευταία ελληνική ROM και να την φλασάρω, γιατί απ'ότι είδα είναι όντως root η συσεκυή. Ελπίζω με αυτό να στρώσει το wake.

 

EDIT: Γιατί δεν μπορώ να μπω σε download mode; Με το κινητό κλειστό, κρατάω πατημένο το VolUp, συνδέω τη συσκευή στο PC (έχοντας πατημένο το VolUp), αλλά αυτό δεν κάνει τίποτα... Για την ακρίβεια μου δείχνει μόνο τη μπαταρία να φορτίζει.

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Φίλε DjTony ευχαριστώ για την κατατοπιστικότατη απάντηση!

 

Δυστυχώς με το Update Touch Firmware δεν έστρωσε...

Οπότε με βλέπω να κατεβάζω από εδώ την τελευταία ελληνική ROM και να την φλασάρω, γιατί απ'ότι είδα είναι όντως root η συσεκυή. Ελπίζω με αυτό να στρώσει το wake.

 

EDIT: Γιατί δεν μπορώ να μπω σε download mode; Με το κινητό κλειστό, κρατάω πατημένο το VolUp, συνδέω τη συσκευή στο PC (έχοντας πατημένο το VolUp), αλλά αυτό δεν κάνει τίποτα... Για την ακρίβεια μου δείχνει μόνο τη μπαταρία να φορτίζει.

 

Έχεις κάνει εγκατάσταση τους driver της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει κάτι drivers που βρήκα από το thread του XDA για το LG Flash Tool. Συγκεκριμένα αυτούς εδώ.

Αλλάξα και καλώδιο/θύρα USB, αλλά πάλι δεν μπαίνει σε download mode.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει κάτι drivers που βρήκα από το thread του XDA για το LG Flash Tool. Συγκεκριμένα αυτούς εδώ.

Αλλάξα και καλώδιο/θύρα USB, αλλά πάλι δεν μπαίνει σε download mode.

 

Άλλον υπολογιστή δοκίμασες;

Link to comment
Share on other sites

Άλλον υπολογιστή δοκίμασες;

Ναί μόλις τώρα, αλλά και εκεί έχει την ίδια συμπεριφορά (με πετάει σε οθόνη φόρτισης).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα

Μπορεί καποιος να μου πει πως απενεργοποιείται το πολυ ενοχλητικό ζουμάρισμα όταν πατάμε τρεις φορές στην οθόνη σε lg g2;

Link to comment
Share on other sites

Ναί μόλις τώρα, αλλά και εκεί έχει την ίδια συμπεριφορά (με πετάει σε οθόνη φόρτισης).

 

Δε ξέρω φίλε μου τι να σου πω... Αν μένεις Αθήνα και δεν καταφέρεις τίποτα στείλε μου ένα PM αν θες να περάσεις να στο κάνω. Είναι πραγματικά 5 λεπτά δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει κάτι drivers που βρήκα από το thread του XDA για το LG Flash Tool. Συγκεκριμένα αυτούς εδώ.

Αλλάξα και καλώδιο/θύρα USB, αλλά πάλι δεν μπαίνει σε download mode.

Κάνε απεγκατάσταση τους driver's που έχεις και δοκίμασε κι αυτούς:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_yNkhUS0NfRzFsVWs/edit?usp=docslist_api

Μήπως καταφέρεις τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση τους driver's που έχεις και δοκίμασε κι αυτούς:

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_yNkhUS0NfRzFsVWs/edit?usp=docslist_api

Μήπως καταφέρεις τίποτα!!

Τους δοκίμασα και αυτούς (και σε PC με Win 8.1 και σε άλλο με Win 7), αλλά δυστυχώς τίποτα. Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια!

 

Κι ένα δημόσιο ευχαριστώ στον DjTony για την προσφορά του να βοηθήσει!.

Link to comment
Share on other sites

Τους δοκίμασα και αυτούς (και σε PC με Win 8.1 και σε άλλο με Win 7), αλλά δυστυχώς τίποτα. Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια!

 

Κι ένα δημόσιο ευχαριστώ στον DjTony για την προσφορά του να βοηθήσει!.

Πολύ περίεργο πάντως!! Και το πιο περίεργο είναι πως το συγκεκριμένο "προβλημα" έχει παιδέψει κι άλλα παιδιά!!

Ρίξε αν θες μια ματιά και 'δω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5801484#post5801484

Επίσης έχει αναφερθεί (χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία) ότι αν ρουτάρεις και τρέξεις μετα το Autorec, το οποίο σου περνάει custom recovery TWRP, φτιάχνει και το download mode. Αυτά όλα είναι αναφορές από διάφορους συμφοριτες μας κατά καιρούς........ Επαναλαμβάνω, δεν χρειάστηκε να δοκιμάσω κάτι εγώ για να σου πω σίγουρα τι θα δουλέψει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασε και το autorec μπορεί να δουλέψει.

Εμένα έτσι δούλεψε...το autorec λέει fix download mode

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να συνδεσω το g2 μέσω καλωδίου usb στην τηλεόραση ? Δεν υπάρχει κάποιος τροπος να συνδεθεί ασύρματα γιατί η τηλεόραση είναι λίγο παλια αλλά έχει υποδοχή για καλώδιο usb. Είναι lg.

Μάλλον είναι άσχετο αυτό αλλά το quick remote Που έχει το κινητό λειτουργεί στην tv Μου κανονικα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβάζουμε Ελληνικά στην εκφώνηση...?

 

http://s22.postimg.org/incl35wdd/shot_000002.png

image upload

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποποο παιδιά ευτυχώς δούλεψε με το AutoRec. Χίλια ευχαριστώ σε όλους!!!

Πέρασα και stock 4.4 και τώρα περιμένω την επίσημη ΟΤΑ για Lollipop! και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να συνδεσω το g2 μέσω καλωδίου usb στην τηλεόραση ? Δεν υπάρχει κάποιος τροπος να συνδεθεί ασύρματα γιατί η τηλεόραση είναι λίγο παλια αλλά έχει υποδοχή για καλώδιο usb. Είναι lg.

Μάλλον είναι άσχετο αυτό αλλά το quick remote Που έχει το κινητό λειτουργεί στην tv Μου κανονικα.

 

Με το καλώδιο που το φορτίζεις δεν μπορείς...

 

Κοίτα το παρακάτω βίντεο για το πως...

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να συνδεσω το g2 μέσω καλωδίου usb στην τηλεόραση ? Δεν υπάρχει κάποιος τροπος να συνδεθεί ασύρματα γιατί η τηλεόραση είναι λίγο παλια αλλά έχει υποδοχή για καλώδιο usb. Είναι lg.

Μάλλον είναι άσχετο αυτό αλλά το quick remote Που έχει το κινητό λειτουργεί στην tv Μου κανονικα.

Με usb, ειδικά σε παλιά τηλεόραση, το βλέπω λίγο δύσκολο να γίνει δουλειά!!

Αν η τηλεόραση σου έχει HDMI, πέρνεις ενα καλώδιο HDMI και μετά αυτό:

http://www.ebay.com/itm/Slimport-MyDP-to-HDMI-Cable-HDTV-Video-Adapter-Fr-Google-4-LG-G2-ASUS-/261824078764?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item3cf5ee63ac

Και μπορείς να δεις τα πάντα απ' το κινητό σου στην TV!

 

EDIT: Με πρόλαβε ο tsiv....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε γιατί στην XCAM το βίντεο σε slow mo 120fps είναι σε πάρα πολύ χαμηλή ποιότητα; Πιξελιασμένο εντελώς. Διορθώνεται αυτό;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε γιατί στην XCAM το βίντεο σε slow mo 120fps είναι σε πάρα πολύ χαμηλή ποιότητα; Πιξελιασμένο εντελώς. Διορθώνεται αυτό;

 

Έχω περασμένα και τα xcam settings. Μήπως γίνεται με κάποια ρύθμιση;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε γιατί στην XCAM το βίντεο σε slow mo 120fps είναι σε πάρα πολύ χαμηλή ποιότητα; Πιξελιασμένο εντελώς. Διορθώνεται αυτό;

Έχω περασμένα και τα xcam settings. Μήπως γίνεται με κάποια ρύθμιση;

 

Εδώ είναι το σωστό νήμα γι' αυτές τις ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Με usb, ειδικά σε παλιά τηλεόραση, το βλέπω λίγο δύσκολο να γίνει δουλειά!!

Αν η τηλεόραση σου έχει HDMI, πέρνεις ενα καλώδιο HDMI και μετά αυτό:

http://www.ebay.com/itm/Slimport-MyDP-to-HDMI-Cable-HDTV-Video-Adapter-Fr-Google-4-LG-G2-ASUS-/261824078764?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item3cf5ee63ac

Και μπορείς να δεις τα πάντα απ' το κινητό σου στην TV!

 

EDIT: Με πρόλαβε ο tsiv....

To συγκεκριμενο κανει για ολα τα τηλεφωνα;Απο ελλαδα δεν υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...