Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τα έχω εκτός μήνες τώρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

 

και επειδή είμαι cloudy σε art δεν βλέπω το λόγο να πάω σε loli ακόμα...

 

Παρακολουθώ όμως τα 2 νήματα εδώ και μαζεύω πληροφορίες και αρχεία και όταν βγει η σωστή ρομ θα κάνω το βήμα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα σε όλα το .5χ και ολα τα προγράμματα ανοίγουν σφαιρατα!!!!!! Επίσης παρατήρησα ότι ανάβει και σβήνει πιο γρήγορα η οθόνη.

Αν τα βάλω Εκτός λειτουργίας τι γίνεται ? Έχει κ τέτοια επιλογή εκει. Φοβάμαι μην χαλάσω και τίποτα....

Thanks για το hint! Το κινητό πλέον πάει σφαίρα πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Έχω περάσει την v30a με flash tool ενώ το κινητό μου είναι Ελβετικό (SWS). H τελευταία SWS είναι η V20G. Τώρα που έχω περάσει την v30a, μπορώ πάλι με flash tool να περάσω τη δική του;

 

Κάποιος να βοηθήσει;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει;

 

Ναι μπορείς να περάσεις όποια θέλεις ακόμα και v10 jelly bean με τον ίδιο τρόπο περνάς όποια έκδοση θελεις

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω να σκάσω.... Κι επιλογές προγραμματιστη που στο καλό χάθηκαν από τις ρυθμίσεις μου; ;; δεν τις βρίσκω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω να σκάσω.... Κι επιλογές προγραμματιστη που στο καλό χάθηκαν από τις ρυθμίσεις μου; ;; δεν τις βρίσκω πουθενά.

 

Πρώτα πας σχετικά με το τηλέφωνο, Πληροφορίες λογισμικού και πατάς μερικές φορές γρήγορα το Αριθμός κατασκευής

 

[ATTACH]60525[/ATTACH] εδώ εισαι!!!!!!!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος απ τους πιο έμπειρους... Απ το κρυφό μενού μπορούμε να κάνουμε καμία αλλαγή για καλύτερη απόδοση;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι Ρουτ η συσκευή. Μόλις εκανα τσεκ. Αυτό για ενημέρωση και για τα παιδιά που έβλεπαν Ρουτ στην συσκευή τους επίσης κατα την διαρκεια της αναβάθμισης σε λολιποπ.

 

Ερώτηση, έβγαλαν τα εφέ απο την κάμερα; Αυτό με τα μεγαλα ματια και στόμα; Αν ναι ξέρει κάποιος μια εφαρμογή που το κανει αυτό; Η δεν το βλέπω εγώ;

 

Πάντως γενικότερα το κινητό είναι στα ίδια επίπεδα με το κιτκατ. Γρήγορο με ωραίο μενού. Το 0.5 στις επιλογές προγραμματιστή το είχα παντα σε όλα τα τηλέφωνα μου. Δεν αποτελεο εξαίρεση το g2. Το κινητό είναι απλα καταπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι το text flow δεν λειτουργεί στον browser μετά την lollipop; στον chrome λειτουργεί

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω ενα δευτερο καπακι μπαταριας να το εχω για ανταλλακτικο.Πιο πολυ για αισθητικους λογους,μιας και το γυαλισμενο πλαστικο δειχνει ευκολα τα hairlines τις επιφανειακες γρατζουνιες δηλαδη.Ας υπαρχει ενα δευτερο για ωρα αναγκης.

 

Οτι κυκλοφορει στο ebay ειναι μουφα.Η μονη επιλογη φαινεται να ειναι η procordia.Το θεμα ειναι δινει ανταλλακτικα εκτος service?Εγω δεν θελω να το αλλαξω τωρα,θελω να εχω καβαντζα.

 

Και δευτερον με την εγγυηση τι γινεται?Ενα απλο καπακι ειναι αλλα αν το βγαλεις μονος μηπως υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! απο σημερα και εγω κατοχος του Lg G2!!

Με μια πρωτη και γρηγορη γρηγορη ματια η συσκευη "φυσαει"

προερχομαι απο Μοtorola xt910 (η μερα με την νυχτα) :p

αγορασα την 32gb εκδοση και ειναι απο Γερμανια.

Επισης εχω kitkat τωρα και δεν μου εχει ερθει καποια ενημερωση για αναβαθμιση σε lollipop

ελπιζω σε λιγες μερες να ερθει με το καλο!

 

Αυτο που θελω να κανω επειγωντος ειναι root γιατι εχει αχρηστες εφαρμογες μεσα τις οποιες

δεν προκειται να τις χρησιμοποιησω ποτε και τσαμπα που τρωνε και χωρο στην μνημη.

Επισης παρχει καποιος οδηγος βημα βημα (επειδη ειμαι και αρχαριος) για να κανω root την συσκευη;

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! απο σημερα και εγω κατοχος του Lg G2!!

Με μια πρωτη και γρηγορη γρηγορη ματια η συσκευη "φυσαει"

προερχομαι απο Μοtorola xt910 (η μερα με την νυχτα) :p

αγορασα την 32gb εκδοση και ειναι απο Γερμανια.

Επισης εχω kitkat τωρα και δεν μου εχει ερθει καποια ενημερωση για αναβαθμιση σε lollipop

ελπιζω σε λιγες μερες να ερθει με το καλο!

 

Αυτο που θελω να κανω επειγωντος ειναι root γιατι εχει αχρηστες εφαρμογες μεσα τις οποιες

δεν προκειται να τις χρησιμοποιησω ποτε και τσαμπα που τρωνε και χωρο στην μνημη.

Επισης παρχει καποιος οδηγος βημα βημα (επειδη ειμαι και αρχαριος) για να κανω root την συσκευη;

 

Καλως ηρθες!

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

 

Απλό και καλό !

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι αυτο ειναι για lollipop.

Εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οκ!! ελπιζω να καταφερω να το ρουταρω και να μην κανω καμμια βλακεια.

Παιδια η lollipop θα ερθει σιγουρα καποια στιγμη στη συσκευη μου;

εαν κανω τωρα root που ειμαι στην εκδοση kitkat μετα οταν ερθει η αναβαθμιση για lollipop

θα πρεπει να ξανακανω root την συσκευη;

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Οκ!! ελπιζω να καταφερω να το ρουταρω και να μην κανω καμμια βλακεια.

Παιδια η lollipop θα ερθει σιγουρα καποια στιγμη στη συσκευη μου;

εαν κανω τωρα root που ειμαι στην εκδοση kitkat μετα οταν ερθει η αναβαθμιση για lollipop

θα πρεπει να ξανακανω root την συσκευη;

Θα πρέπει να ξανακάνεις!

Αν είσαι εν αναμονή της lollipop και θέλεις να την περάσεις, τότε μη ρουτάρεις ακόμη! Πέρνα τη lollipop και καντο μετά....

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ξανακάνεις!

Αν είσαι εν αναμονή της lollipop και θέλεις να την περάσεις, τότε μη ρουτάρεις ακόμη! Πέρνα τη lollipop και καντο μετά....

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :) οποτε θα περιμενω καλυτερα!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! απο σημερα και εγω κατοχος του Lg G2!!

Με μια πρωτη και γρηγορη γρηγορη ματια η συσκευη "φυσαει"

προερχομαι απο Μοtorola xt910 (η μερα με την νυχτα) :p

αγορασα την 32gb εκδοση και ειναι απο Γερμανια.

Επισης εχω kitkat τωρα και δεν μου εχει ερθει καποια ενημερωση για αναβαθμιση σε lollipop

ελπιζω σε λιγες μερες να ερθει με το καλο!

 

Αυτο που θελω να κανω επειγωντος ειναι root γιατι εχει αχρηστες εφαρμογες μεσα τις οποιες

δεν προκειται να τις χρησιμοποιησω ποτε και τσαμπα που τρωνε και χωρο στην μνημη.

Επισης παρχει καποιος οδηγος βημα βημα (επειδη ειμαι και αρχαριος) για να κανω root την συσκευη;

Και εγώ 32 γερμανικό έχω..έχει βγει η lollipop

Link to comment
Share on other sites

παλι εκει φιλε , δημιουργει φακελλο twrp

 

τι κλικαρουμε...?

 

http://s17.postimg.org/ysisp47pb/CAM00083_2.jpg

free image uploader

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 32 γερμανικό έχω..έχει βγει η lollipop

Για γερμανικα g2 η lollipop δεν βγηκε...δεν ξερω αν εννοεις γενικα οτι βγηκε η lollipop...απλα ετσι λεω.... :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 32 γερμανικό έχω..έχει βγει η lollipop

 

Για γερμανικα g2 η lollipop δεν βγηκε...δεν ξερω αν εννοεις γενικα οτι βγηκε η lollipop...απλα ετσι λεω.... :p

Απ' ότι βλέπω πάντως εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Δείχνει να 'χει βγει μόνο για branded 16αρι της Vodafone για Γερμανία...

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω πάντως εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Δείχνει να 'χει βγει μόνο για branded 16αρι της Vodafone για Γερμανία...

Εμένα που ειναιν unbranded γερμανικό την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα. ..

Δες εδώ, βάλε το imei σου μετά το =

 

http://lg-firmware-rom.com/download-firmware.php?f=

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα που ειναιν unbranded γερμανικό την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα. ..

Δες εδώ, βάλε το imei σου μετά το =

 

http://lg-firmware-rom.com/download-firmware.php?f=

 

Δεν θα σου έρθει OTA..θα πρέπει να την περάσεις μέσω lg flashtool.

Link to comment
Share on other sites

 

αναλογα με το τι θελεις να παρεις μπακαπ, αν θελεις μονο εφαρμογες πατας το data ,αν θελεις και το συστημα κανεις κλικ αυτα τα τρια που εχεις τωρα

edit μηπως λες φιλε τι παταμε για να παρει μπακαπ? δεν εχει την επιλογη οπως στην kit kat κανοντας δεξια το βελακι? εγω ετσι πηρα ,κανοντας δεξια την επιλογη swipe

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...