Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά η v30b είναι η πιο καινούργια lollipop;;;

 

Η V30b ειναι η ποιο καινουρια ναι, αλλα και αυτη ειναι με τα bugs της.

Με 10 μερες που την εχω ειδη στο δικο μου G2 16GB (Πολωνικο) εχει θεματατια παιδια, την περασα 2-3 φορες ξανα και ξανα μπας και στρωσει, εκανα 6-7 Hard Reset μηπως και γινει πιο γρηγορη αλλα δενννννν.....

Το Lollipop θελει ξεκαθαρα παραπανω επεξεργαστικη ισχυη για να εχεις ΑΡΙΣΤΗ εμπειρια χρηστη.

 

Αναφερω 2 βασικα προβληματατακια.......

 

1) Οταν με καλουν μερικες φορες η οθονη απο την μεση και κατω ειναι ΜΑΥΡΗ, και οταν λεω μαυρη το εννοω...... δεν δειχνει τιποτα, και ψαχνεις τον πρασινο και κοκκινο κυκλο για αναντηση/απορριψη κλησης στο περιπου και καθαρα εμπειρικα.

2) Δεν βγαζει ειδοποιηση οτι ειχα αναπαντητη κληση, μου εχει τυχει 3 φορες. Με ειχαν παρει τηλεφωνο και το κινητο ουτε LED αναβοσβηνε, ουτε εδειχνε οτι ειχα αναπαντητη στην μεση της οθονης κλειδωματος.

 

Και γενικοτερα η 5.0.2 V30b δειχνει οτι ζωριζει το κινητο, εχει μια αισθητα πολυ ποιο αργη ανταποκριση σε σχεση με την 4.4.2 V20h.

Τελικα το G2 φτανει στο τελος του και πρεπει να το παρυμε αποφαση οτι ο Snapdragon 800 και τα 2GB ειναι πλεον λιγα.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα διαφωνήσω..... Εγώ έχω την 30b open romania και δεν έχω κανένα προβλημα... Κάτι δεν πάει καλά με την συσκευή σου. Αυτό που λες για ισχύ και ram που θα πάμε ρε φιλαρακι? Είπαμε τηλέφωνο είναι όχι σταθερός υπολογιστής....Και οι 4 cpu στα 2.26 δεν νομίζω να είναι λίγο ούτε και τα 2giga ram.... γνώμη μου.....
Link to comment
Share on other sites

Η σπιρταδα του 4.4.2 φιλε μου εχει παει περιπατο...

 

Παω να μπω Π.Χ. στα Settings η στην καμερα και εαν δεν τρεχουν στο backround οι εφαρμογες πρεπει να περιμενεις 1 με 1.5 Second με την 5.0.2, ενω με την 4.4.2 ειχε ακαριαια αποκριση σε οτι εφαρμογη και εαν ανοιγες.

 

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην συσκευη μου, την ξερω απεξω και ανακατωτα, της εχω περασει καμια 20ρια διαφορετικες ROM και το παιζω στα δαχτυλα το τηλεφωνο. Και η κοπελα μου εχει το ιδιο τηλεφωνο (LG G2 16GB) με 5.0.2, και το δικο της τα ιδια κανει ακριβως.

Η ταχυτητα με την 5.0.2 εχει πεσει αισθητα, για ενα μεσο χρηστη που δεν πολυασχολητε ειναι σιγουρα ΟΚ και δε θα παρατηρισει καμια διαφορα σχεδον, για εναν Power User που ξεζουμιζει το τηλεφωνο οι διαφορες στην καθηστεριση ειναι αισθητες.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Η σπιρταδα του 4.4.2 φιλε μου εχει παει περιπατο...

 

Παω να μπω Π.Χ. στα Settings και περιμενω 1-1.5 Second με την 5.0.2, με την 4.4.2 ειχε ακαριαια αποκριση.

 

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην συσκευη μου διοτι και η κοπελα μου εχει το ιδιο τηλεφωνο με 5.0.2, και το δικο της τα ιδια κανει ακριβως. Η ταχυτητα εχει πεσει αισθητα.

 

Μπες στις επιλογές για προγραματιστες και άλλαξε Την "απόκριση'' σε '0.5'

Link to comment
Share on other sites

Η V30b ειναι η ποιο καινουρια ναι, αλλα και αυτη ειναι με τα bugs της.

Με 10 μερες που την εχω ειδη στο δικο μου G2 16GB (Πολωνικο) εχει θεματατια παιδια, την περασα 2-3 φορες ξανα και ξανα μπας και στρωσει, εκανα 6-7 Hard Reset μηπως και γινει πιο γρηγορη αλλα δενννννν.....

Το Lollipop θελει ξεκαθαρα παραπανω επεξεργαστικη ισχυη για να εχεις ΑΡΙΣΤΗ εμπειρια χρηστη.

 

Αναφερω 2 βασικα προβληματατακια.......

 

1) Οταν με καλουν μερικες φορες η οθονη απο την μεση και κατω ειναι ΜΑΥΡΗ, και οταν λεω μαυρη το εννοω...... δεν δειχνει τιποτα, και ψαχνεις τον πρασινο και κοκκινο κυκλο για αναντηση/απορριψη κλησης στο περιπου και καθαρα εμπειρικα.

2) Δεν βγαζει ειδοποιηση οτι ειχα αναπαντητη κληση, μου εχει τυχει 3 φορες. Με ειχαν παρει τηλεφωνο και το κινητο ουτε LED αναβοσβηνε, ουτε εδειχνε οτι ειχα αναπαντητη στην μεση της οθονης κλειδωματος.

 

Και γενικοτερα η 5.0.2 V30b δειχνει οτι ζωριζει το κινητο, εχει μια αισθητα πολυ ποιο αργη ανταποκριση σε σχεση με την 4.4.2 V20h.

Τελικα το G2 φτανει στο τελος του και πρεπει να το παρυμε αποφαση οτι ο Snapdragon 800 και τα 2GB ειναι πλεον λιγα.

Αυτά τα προβλήματα πρώτη φορά τα ακούω. Με τα settings ναι αργούν λίγο να ανοίξουν. Μήπως να δοκιμαζες κάποια Custom?

Όπως είπε και ο φίλος από πάνω τα εφέ πάντα στο 0,5

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα προβλήματα πρώτη φορά τα ακούω. Με τα settings ναι αργούν λίγο να ανοίξουν. Μήπως να δοκιμαζες κάποια Custom?

Όπως είπε και ο φίλος από πάνω τα εφέ πάντα στο 0,5

Αυτο με τα εφε πρωτη φορα το πειραξα....γενικα δεν πειραζα ποτε απο εκει τιποτα.....το εβαλα 0.5 και ανοιγουν αμεσως οι εφαρμογες...ειστε και οι πρωτοι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα εφε πρωτη φορα το πειραξα....γενικα δεν πειραζα ποτε απο εκει τιποτα.....το εβαλα 0.5 και ανοιγουν αμεσως οι εφαρμογες...ειστε και οι πρωτοι :cool:

 

Συν Ότι ακόμη μερικές εφαρμογές ακόμη δεν είναι συμβατές με lollipop.Αλλά που θα πάει......

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με τον ρυθμο που μοιραζει η LG τις αναβαθμισεις θα φαμε ολο το καλοκαιρι

σκεφτομαι να περασω μια open 16GB να δω τι παιζει.

Εχει να προτεινει κανενας καμμια δοκιμασμενη;

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα εφε πρωτη φορα το πειραξα....γενικα δεν πειραζα ποτε απο εκει τιποτα.....το εβαλα 0.5 και ανοιγουν αμεσως οι εφαρμογες...ειστε και οι πρωτοι :cool:

που ακριβως στις επιλογες ειναι δε μπορω να το βρω...δεν εχω θεμα με το κινητο μια χαρα τα ανοιγει ολα αλλα δε θα με χαλαγε να το δοκιμασω και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο ετσι απο περιεργεια να ρωτησω για το καμενο πιξελ μου αν το καλυπτουν κλπ κλπ

 

και μου κανει η τυπισα στο τηλεφωνο... ναι αρκει να ειναι

 

1) αρουταριστο ( λογικο )

 

2) 16αρι ΕΛΛΗΝΙΚΟ ( WTF ? )

 

3) να μην ειναι βρεγμενο σπασμενο ( ΛΟΓΙΚΟ )

 

με το 2 τι γινεται ? τι εννοει ο ποιητης ?

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως στις επιλογες ειναι δε μπορω να το βρω...δεν εχω θεμα με το κινητο μια χαρα τα ανοιγει ολα αλλα δε θα με χαλαγε να το δοκιμασω και αυτο

καλησπέρα Ρυθμίσεις>Γενικές>Επιλογές προγραμματιστή>κλίμακα κινούμενης εικόνας ,κλίμακα μετάβασης,κλίμακα διάρκειας είναι 1χ θα τα κάνεις 0,5 ή και εκτός λειτουργίας

Link to comment
Share on other sites

Η σπιρταδα του 4.4.2 φιλε μου εχει παει περιπατο...

 

Παω να μπω Π.Χ. στα Settings η στην καμερα και εαν δεν τρεχουν στο backround οι εφαρμογες πρεπει να περιμενεις 1 με 1.5 Second με την 5.0.2, ενω με την 4.4.2 ειχε ακαριαια αποκριση σε οτι εφαρμογη και εαν ανοιγες.

 

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα στην συσκευη μου, την ξερω απεξω και ανακατωτα, της εχω περασει καμια 20ρια διαφορετικες ROM και το παιζω στα δαχτυλα το τηλεφωνο. Και η κοπελα μου εχει το ιδιο τηλεφωνο (LG G2 16GB) με 5.0.2, και το δικο της τα ιδια κανει ακριβως.

Η ταχυτητα με την 5.0.2 εχει πεσει αισθητα, για ενα μεσο χρηστη που δεν πολυασχολητε ειναι σιγουρα ΟΚ και δε θα παρατηρισει καμια διαφορα σχεδον, για εναν Power User που ξεζουμιζει το τηλεφωνο οι διαφορες στην καθηστεριση ειναι αισθητες.

 

 

Μήπως οπώς λες από τις πολλές custom rom που έχεις περάσει έχεις συνηθίσει σε ταχύτητες που ποτέ δεν είχαν οι stock? Εγώ γενικά όπως κι οι περισσότεροι εδώ μέσα είδα βελτίωση στην ταχύτητα. Τωρα αν οι εφαρμογές τρίτων τρώνε σκαλώματα δεν ευθύνεται αποκλειστικά το OS. Όσο για το αν τα 2,26 GHz και τα 2 GB ram είναι ανεπαρκή θα το αφήσω ασχολίαστο.

Πηρα τηλεφωνο ετσι απο περιεργεια να ρωτησω για το καμενο πιξελ μου αν το καλυπτουν κλπ κλπ

 

και μου κανει η τυπισα στο τηλεφωνο... ναι αρκει να ειναι

 

1) αρουταριστο ( λογικο )

 

2) 16αρι ΕΛΛΗΝΙΚΟ ( WTF ? )

 

3) να μην ειναι βρεγμενο σπασμενο ( ΛΟΓΙΚΟ )

 

με το 2 τι γινεται ? τι εννοει ο ποιητης ?

 

Μπα δεν παίζει, παπάτζα σου είπε. Είχα πάρει πριν καμιά βδομάδα για την κιτρινίλα στην οθόνη για να τσεκάρω διαθεσιμότητα ανταλλακτικών αναφέροντάς της ότι είναι παραεισαγωγή Ευρωπαικής αντιπροσωπίας και μου είπε το κλασικό μόνο για root και σημάδια πτώσης.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση. Έχω περάσει την v30a με flash tool ενώ το κινητό μου είναι Ελβετικό (SWS). H τελευταία SWS είναι η V20G. Τώρα που έχω περάσει την v30a, μπορώ πάλι με flash tool να περάσω τη δική του;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις επιλογές για προγραματιστες και άλλαξε Την "απόκριση'' σε '0.5'

Αυτά θα αλλάξουμε; [ATTACH]60521[/ATTACH]

Κ τα 3;;;στο από πάνω θα το βάλουμε; [ATTACH]60522[/ATTACH]

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στα 3. Το έχω .5

Τα άλλαξα κ τα 3 στο. 5...λες κ έχω άλλο κινητό! Τρέχει σφαίρα!!! Thanks παίδες!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Ρυθμίσεις>Γενικές>Επιλογές προγραμματιστή>κλίμακα κινούμενης εικόνας ,κλίμακα μετάβασης,κλίμακα διάρκειας είναι 1χ θα τα κάνεις 0,5 ή και εκτός λειτουργίας

Παιδιά στο δικό μου κινητό (open γερμανίας 32άρι stock με αναβάθμιση σε V30b) δεν βρίσκω την επιλογή Επιλογές προγραμματιστή μετά το Γενικές.

Τι κάνω λάθος;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Ρυθμίσεις>Γενικές>Επιλογές προγραμματιστή>κλίμακα κινούμενης εικόνας ,κλίμακα μετάβασης,κλίμακα διάρκειας είναι 1χ θα τα κάνεις 0,5 ή και εκτός λειτουργίας

 

Εγώ και στα 3. Το έχω .5

ευχαριστω παιδες!!οντως ειλικρινα αλλο κινητο με το που πατας το κουμπι απλα εχει μπει απιστευτο!!!τα εβαλα κιεγω στο 0.5 αν τα βαλουμε εκτος ειναι ακομα πιο γρηγορο?

Edit: το δοκιμασα με εκτος και μπαινει τοσο αστραπιαια που ειναι ενοχλητικο χαχα θα το αφησω στο 0.5!!!

Edited by stratian
Link to comment
Share on other sites

Τελικα επιλεγουμε το 5χ η το .5χ για πιο γρηγορη αποκρηση??? Εχω μπερδευτεί.

Αν τα βάλω και τα 3 Εκτός λειτουργίας τι γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επιλεγουμε το 5χ η το .5χ για πιο γρηγορη αποκρηση??? Εχω μπερδευτεί

 

Το .5 αν το δοκιμάσεις με 5 θα καταλάβεις Την διαφορά δεν παθαίνεις τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Το .5 αν το δοκιμάσεις με 5 θα καταλάβεις Την διαφορά δεν παθαίνεις τίποτα....

Έβαλα σε όλα το .5χ και ολα τα προγράμματα ανοίγουν σφαιρατα!!!!!! Επίσης παρατήρησα ότι ανάβει και σβήνει πιο γρήγορα η οθόνη.

Αν τα βάλω Εκτός λειτουργίας τι γίνεται ? Έχει κ τέτοια επιλογή εκει. Φοβάμαι μην χαλάσω και τίποτα....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παει ακομα πιο γρηγορα με εκτος που εμενα μου φανηκε ενοχλητικο!!!!

Το Εκτός λειτουργίας είναι ακόμα πιο γρήγορο αλλα μου δημιούργησε πρόβλημα. Δεν μου ανοίγει καμιά εφαρμογή το κινητό όποτε γύρισα πάλι σε .5χ και είναι οκ. Παραθέτω και μια φώτο με το πρόβλημα. Αν μπορούσα θα το άφηνα στο Εκτός... Αλλά.... Μαύρο!! [ATTACH]60523[/ATTACH]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...