Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μίλησε κανεις για εφ όρου ζωής. Αλλα να έχεις πρόβλημα για συνήθη χρήση και να μείνεις από οθόνη είναι τραγικό. Ειναι αρκετοί άνθρωποι που δεν μπορουν (ουτε χρειάζεται) να αλλάζουν συσκευες κάθε 2 χρόνια.

 

Αν και μέχρι τώρα το σύστηνα ανεπιφύλακτα το μετανιώνω. Δεν είναι για να το προτείνεις.

 

(μέχρι τώρα πίστευα ότι σε όσους τύγχαινε ήταν επειδή το "ξεσκιζαν" με παιχνίδια κλπ. Όχι από σερφάρισμα)

 

Δυστυχώς συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες....:p

 

Κοίτα πάντως δεν είναι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία συσκευή που παρουσιάζει μαζικά προβλήματα στην οθόνη. Ειδικά σε amoled και πιο πρόσφατα στο Ν6 το ghosting και το burn in πήγαινε σύννεφο. Το καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι το αναγνώρισαν από την LG σχετικά άμεσα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βάλω το Lollipop με το LG Flashtool και αν με αυτό χάνεται η εγγύηση? Ή είναι καλύτερα να περιμένω πότε θα είναι διαθέσιμο από LG Support Tool?
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μένα με την lollipop ανάβει το κινητό!!!! Ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Ούτε το ζοριζω ούτε τίποτα!! Επίσης ανεβάζει και θερμοκρασία κατά την φόρτιση χωρίς να το ακουμπάω καθόλου!!! Με την κιτκατ Δεν είχε ανεβάσει ούτε μια φορά σε μένα..... Τώρα το φοβάμαι αρκετά και κάθε τρεις κ λίγο το αφήνω να κρυώνει τώρα γιατί φοβάμαι μη μου βγάλει την κίτρινη γραμμή στην οθόνη με την υψηλή θερμοκρασια.

Όσο για την οθόνη που Ρωτάς, αν πας να στην αλλάξουν πάλι μια ίδια θα σου βάλουν. Δεν θα είναι καλύτερη και λόγο θερμοκρασίας μπορεί σε δύο μήνες να σου βγάλει πάλι την κιτρινιλα. Δεν θα σου βάλουν μια πιο εξελιγμενη. Σαν Αυτή που έχεις και τώρα θα σου βάλουν αλλά καινουρια.

Και εγώ έχω δει πολύ μεγάλη διαφορά στη θερμοκρασία προς το χειρότερο από τότε που έβαλα lollipop...Βέβαια αναρωτιέμαι μήπως ευθύνεται και η θερμοκρασία του καιρού που έχει ανέβει αρκετά τις τελευταίες μέρες...Οπότε για αυτο μπορούν να απαντήσουν πιο παλιοί χρήστες που το είχαν πέρισυ το καλοκαίρι...Επίσης να πω πως το κινητό πριν τη lollipop το ειχα με cloudy και dorimanx που δε είχα νιώσει ποτέ να καίει στο ύψος της καμερας

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κάποιο πρόγραμμα που έχει ζωντανή ένδειξη θερμοκρασίας να το παρατηρείτε
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κάποιο πρόγραμμα που έχει ζωντανή ένδειξη θερμοκρασίας να το παρατηρείτε

 

Τι να παρατηρήσουμε ? Στους πόσους ψήνεται? :)

Πέρα από την πλάκα...

 

Δεν ειναι σοβαρα πράγματα αυτα. Δεν μπορεί να σερφαρεις, να καίγεται το κινητό, και να κιτρινίζει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βάλω το Lollipop με το LG Flashtool και αν με αυτό χάνεται η εγγύηση? Ή είναι καλύτερα να περιμένω πότε θα είναι διαθέσιμο από LG Support Tool?

Το flash tool είναι νόμιμος τρόπος μεν, αλλά το κινητο σου θα πρέπει να φοράει τη rom της χώρας καταγωγής του για να είσαι εντάξει στο θέμα της εγγύησης!

Με λίγα λόγια μπορείς να βάλεις οποία lollipop θέλεις, και μιας άλλης χώρας από 'δω:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Αλλά αν δεν έχει βγει για τη "χώρα" σου, δεν είσαι και τόσο νόμιμος!

Η διαδικασία είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε μου λίγο text reflow δεν ειχε ούτε επί kit Kat ο στοκ browser γιατί νομίζω πως έιχε

 

Τελικά δε θυμάται κανείς να μου απαντήσει;; Αλτσχάιμερ έπαθα :lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από πέρσυ π Έχω Τ κινητο Δεν έχω δει ιδιαίτερη διαφορά στην θερμοκρασία.κ στη προηγούμενη έκδοση Όταν έκανες αρκετή χρήση ανέβασε.Έτσι κάνει κ τώρα.το καλοκαίρι λογικό είναι να ανεβάσει λίγο παραπάνω από την στιγμή π υπάρχει ζεστή.Έχω δεν έχω δει πρόβλημα παντως με την θερμοκρασία.Μπορεί βέβαια απλα να έτυχε σε μένα.αν υπάρχει Κ άλλος να βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις στην εξοικονόμηση ενέργειας; Με την kit kat το διαμόρφωνες όπως ήθελες, τώρα έχει μόνο επιλογές 5% και 15% και δεν μπορείς να διαλέξεις τι θα κλείνει...διευκρινίζω ότι δεν είμαι root...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις στην εξοικονόμηση ενέργειας; Με την kit kat το διαμόρφωνες όπως ήθελες, τώρα έχει μόνο επιλογές 5% και 15% και δεν μπορείς να διαλέξεις τι θα κλείνει...διευκρινίζω ότι δεν είμαι root...

τώρα στην λολιποπ δεν μπορείς να το βάλεις όπου θέλεις. Έχει μόνο αμεσως, 5% και 15% !

Στην κιτκατ ήταν πιο βολικό αυτό... Εγώ το είχα στο 20% στην κιτκατ και τώρα το έβαλα στο 15% θέλω δε θελω.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που μου δημιουργήθηκε Τώρα μιας και το δοκίμασα για να απαντήσω στο παιδί πιο πανω. Στην εξοικονόμηση ενέργειας όταν το βάζω στην επιλογή " αμέσως" γιατί πάνω κ κάτω γίνεται πορτοκαλί και γκρι οι επιλογές σαν να είναι ανενεργες ? [ATTACH]60569[/ATTACH] Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που μου δημιουργήθηκε Τώρα μιας και το δοκίμασα για να απαντήσω στο παιδί πιο πανω. Στην εξοικονόμηση ενέργειας όταν το βάζω στην επιλογή " αμέσως" γιατί πάνω κ κάτω γίνεται πορτοκαλί και γκρι οι επιλογές σαν να είναι ανενεργες ? [ATTACH]60569[/ATTACH]

Ο χρωματισμός σε "ενημερώνει" οτι μπήκες σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας......;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι στην λολιποπ.

Ναι δεν αμφιβάλω αλλά υπιτιθετε ότι με το πορτοκαλί εξοικονομεί ενεργεια?

Link to comment
Share on other sites

Ολη η σειρα Z της Sony θα παρει την 5.1 μεχρι τον Αυγουστο ή απο Αυγουστο και μετα και εμεις εδω τιποτα.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια το g2 μας δεν εχει equalizer; ακουσα μουσικη απο τα ακουστικα και δεν ειχε ιδιαιτερο μπασο και θελω να το αυξησω λιγο.
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

παιδια το g2 μας δεν εχει equalizer; ακουσα μουσικη απο τα ακουστικα και δεν ειχε ιδιαιτερο μπασο και θελω να το αυξησω λιγο.

 

Από μουσική μετά ρύθμισης και βρίσκεις το εφέ ήχου.....

Στην Kit Kat τουλάχιστον

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

παιδια το g2 μας δεν εχει equalizer; ακουσα μουσικη απο τα ακουστικα και δεν ειχε ιδιαιτερο μπασο και θελω να το αυξησω λιγο.

Αυτό θες [ATTACH]60576[/ATTACH] Είναι στις ρυθμίσεις. Πας μουσική βιβλιοθήκη και πατάς πάνω δεξιά στις 3 τελειες κ πας ρυθμίσεις. Αυτό υπάρχει και στην κιτκατ και στην λολιποπ. Το στιγμιότυπο είναι από λολι.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θες [ATTACH]60576[/ATTACH] Είναι στις ρυθμίσεις. Πας μουσική βιβλιοθήκη και πατάς πάνω δεξιά στις 3 τελειες κ πας ρυθμίσεις. Αυτό υπάρχει και στην κιτκατ και στην λολιποπ. Το στιγμιότυπο είναι από λολι.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! :)

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχει παρατηρήσει κανείς αν το κινητο ζεστένετε ακόμα περισσότερο με την λολιποπ?

 

Ημουν 1 χρονο με ρουταρισμένο κιτ-κατ και όχι καμια φοβερη χρήση κυριως σερφαρισμα. Με την ίδια χρήση με λολιποπ το κινητο εμφανισε τα κιτρινα πιξελ. Δεν το εχω παει ακόμα για σερβις λογω έλλειψης χρόνου. Παρατηρώ όμως ότι πλεον ( μάλλον) ζεστένετε περισσοτερο. Ισως και να είναι η ιδεα μου..για αυτό ρωτάω.

 

Επίσης άντε και την αλλάξαμε την οθόνη. Τι γίνεται? Μπαίνει κάποια καλύτερη οπότε δεν το ξαναπαθαίνει ή θα υπάρχει μόνιμα αυτό το άγχος.?

 

Και τέλος αν τελικά μετά από 1,5 χρόνο ξανακιτρινήσει, τι γίνεται? Την αλλάζουν δωρεάν ή την πληρώνεις?

 

ευχαριστώ

 

Δεδομένου ότι είναι διαγνωσμένο πρόβλημα (αν και νομίζω είναι υπεραπλούστευση ότι είναι μόνο "υπερθέρμανση") εικάζω ότι έχουν κάνει βελτιώσεις στις νέες οθόνες σε σχέση με τις πρώτες σειρές. Πάντως για το σημαντικό: Βάσει νόμου η εγγύηση που παίρνεις από αντικατάσταση ελαττωματικού ανταλλακτικού είναι ίση σε διάρκεια με την αρχική.

Επομένως εάν κάθε χρόνο σου χαλάει, θα έχεις εφ' όρου ζωής νέα οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Και αν χαλασει στον 1 χρονο και 2 μηνες;

Μενει χαλασμενο μια ζωη...Απο τη στιγμη που ειναι λαθος κατασκευαστικό πρεπει να βρουν λυση και να την παρεχουν στους κατοχους οποτε χρειαστει. Αλλιως πηραμε κινητο με ημερομηνια ληξης...

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πήρε ο αδελφός ένα λευκό G2! Πολύ όμορφο και γρήγορο κινητό!

 

Έχω κάποιες ερωτησούλες σχετικά με το κινητό και θα ήθελα τη βοήθεια σας, αν είναι δυνατόν.

 

Η συσκευή ήρθε με Android 4.4.2, και κάνοντας έλεγχο μέσω του Update Center του κινητό, μου βγάζει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση. Για να περάσω τη Lollipop, πρέπει να γίνει υποχρεωτικά μέσω του flash tool; Σύμφωνα με το IMEI η συσκευή είναι ελληνική (6GR). Υπάρχει διαθέσιμη έκδοση για Android 5.0 για τις ελληνικές συσκευές;

 

Για κάποιο λόγο το wake on double tap, δεν λειτουργεί πάντα. Για την ακρίβεια, κάποιες στιγμές σταματάει να λειτουργεί, και για να ξαναξεκινήσει, θα πρέπει να το ξετικάρω και μετά να το ξανατικάρω. Ωστόσο αργά ή γρήγορα, θα σταματήσει πάλι να λειτουργεί. Υπάρχει κάποια λύση/ρύθμιση για αυτό;

 

Ο προηγούμενος κάτοχος, με είχε ενημερώσει ότι η συσκευή ήταν root, ωστόσο δεν βλέπω κάποιο SuperSU (ή παρεμφερές app). Με το flash tool (αν περάσω lollipop μέσω αυτού), θα γίνει κανονικά unroot και θα επανέλθει η εγγύηση, σωστά;

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πήρε ο αδελφός ένα λευκό G2! Πολύ όμορφο και γρήγορο κινητό!

 

Έχω κάποιες ερωτησούλες σχετικά με το κινητό και θα ήθελα τη βοήθεια σας, αν είναι δυνατόν.

 

Η συσκευή ήρθε με Android 4.4.2, και κάνοντας έλεγχο μέσω του Update Center του κινητό, μου βγάζει ότι έχω την τελευταία ενημέρωση. Για να περάσω τη Lollipop, πρέπει να γίνει υποχρεωτικά μέσω του flash tool; Σύμφωνα με το IMEI η συσκευή είναι ελληνική (6GR). Υπάρχει διαθέσιμη έκδοση για Android 5.0 για τις ελληνικές συσκευές;

 

Για κάποιο λόγο το wake on double tap, δεν λειτουργεί πάντα. Για την ακρίβεια, κάποιες στιγμές σταματάει να λειτουργεί, και για να ξαναξεκινήσει, θα πρέπει να το ξετικάρω και μετά να το ξανατικάρω. Ωστόσο αργά ή γρήγορα, θα σταματήσει πάλι να λειτουργεί. Υπάρχει κάποια λύση/ρύθμιση για αυτό;

 

Ο προηγούμενος κάτοχος, με είχε ενημερώσει ότι η συσκευή ήταν root, ωστόσο δεν βλέπω κάποιο SuperSU (ή παρεμφερές app). Με το flash tool (αν περάσω lollipop μέσω αυτού), θα γίνει κανονικά unroot και θα επανέλθει η εγγύηση, σωστά;

 

1) ΟΧΙ για ελλάδα δεν εχει ερθει αλλα περνας ιταλικη ισπανικη κοκ χωρις κανενα θεμα

 

2) γραψε στον dialer 3845#*802# μετά setting > update touch firmware ( κλεισε οθονη και δοκιμασε ξανα )

 

3) με το να φλασαρεις kdz αρχειο με flashtool επανερχεται η εγγυηση ναι... ΑΛΛΑ λογικα παντα αν φλασαρεις Lollipop σε ελληνικη συσκευη και θες να πας Service δε ξερω κατα ποσο θα σε καλυψουν... Αν θες να πας Service θα το πας με Kit Kat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...