Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάστε μου λίγο text reflow δεν ειχε ούτε επί kit Kat ο στοκ browser γιατί νομίζω πως έιχε

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα που ειναιν unbranded γερμανικό την έκανα την προηγούμενη εβδομάδα. ..

Δες εδώ, βάλε το imei σου μετά το =

 

http://lg-firmware-rom.com/download-firmware.php?f=

Δεν θα σου έρθει OTA..θα πρέπει να την περάσεις μέσω lg flashtool.

Εντάξει εγώ δεν έχω Γερμανικό...... για το φίλο που ρωτούσε πιο πριν το έγραψα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εγώ δεν έχω Γερμανικό...... για το φίλο που ρωτούσε πιο πριν το έγραψα ;)

τελικα εχετε δικιο αυτο μου εβγαλε.Αλλα γιατι στην κεντρικη τους σελιδα με τα firmwares δεν το βγαζει?!?

Download Firmware

Version: V30b

Country: DEU/GERMANY

Model: LGD802

Dimension: 1.65 GiB

Full List For Your Phone Here

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να εμφανίζεται σε μεγάλο μέγεθος η φωτογραφία αυτού που καλεί στη lollipop, όπως ήταν στην kitkat??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να εμφανίζεται σε μεγάλο μέγεθος η φωτογραφία αυτού που καλεί στη lollipop, όπως ήταν στην kitkat??

 

Ναι με G3TweaksBox

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι είναι ?? κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση ?? και πως γίνεται ??

Ειναι και τα δύο μαζί. Πρέπει να εισαι root +xposed

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μεσω lg pc suite εκανα την αναβαθμιση σε lollipop!

επειδη τα screen buttons ειναι διαφορετικα σε αυτη την εκδοση τις ανοιχτες εφαρμογες πως τις κλεινω;

στις προηγουμενες εκδοσεις παταγαμε το "home screen button" και μπορουσαμε να κλεισουμε τις ενεργες εφαρμογες. Σε lollipop πως γινετε;

 

Κατι ακομα οπως εγραψα τη συσκευη την αγορασα χθες και η μπαταρια οταν το ανοιξα ηταν σχεδον φουλ επηρεασε καθολου την μπαταρια που συνδεσα 2 φορες με usb την συσκευη με το pc;

επειδη οποτε το συνδεω φορτιζει.

και μεχρι ποσο % πρεπει να το αφηνω να πεσει η μπαταρια για να το φορτιζω; γυρω στο 20%;

σημερα θα του κανω την πρωτη φορτηση.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μεσω lg pc suite εκανα την αναβαθμιση σε lollipop!

επειδη τα screen buttons ειναι διαφορετικα σε αυτη την εκδοση τις ανοιχτες εφαρμογες πως τις κλεινω;

στις προηγουμενες εκδοσεις παταγαμε το "home screen button" και μπορουσαμε να κλεισουμε τις ενεργες εφαρμογες. Σε lollipop πως γινετε;

 

Κατι ακομα οπως εγραψα τη συσκευη την αγορασα χθες και η μπαταρια οταν το ανοιξα ηταν σχεδον φουλ επηρεασε καθολου την μπαταρια που συνδεσα 2 φορες με usb την συσκευη με το pc;

επειδη οποτε το συνδεω φορτιζει.

και μεχρι ποσο % πρεπει να το αφηνω να πεσει η μπαταρια για να το φορτιζω; γυρω στο 20%;

σημερα θα του κανω την πρωτη φορτηση.

 

Παρά μια φορά το τετράγωνο και κανεις εκκαθάριση.... Παρατεταμένο πάτημα σε πάει σε μενού ρυθμισεων και άλλα...

Όσο για την φόρτιση Εγώ θα πρότεινα να μην πέσει κάτω από 10%.. Και Όσο μπορείς τώρα στην αρχή μην κάνεις γρήγορες αποφορτοσεις δύσκολο βέβαια αλλά προσπάθησε το...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μεσω lg pc suite εκανα την αναβαθμιση σε lollipop!

επειδη τα screen buttons ειναι διαφορετικα σε αυτη την εκδοση τις ανοιχτες εφαρμογες πως τις κλεινω;

στις προηγουμενες εκδοσεις παταγαμε το "home screen button" και μπορουσαμε να κλεισουμε τις ενεργες εφαρμογες. Σε lollipop πως γινετε;

 

Κατι ακομα οπως εγραψα τη συσκευη την αγορασα χθες και η μπαταρια οταν το ανοιξα ηταν σχεδον φουλ επηρεασε καθολου την μπαταρια που συνδεσα 2 φορες με usb την συσκευη με το pc;

επειδη οποτε το συνδεω φορτιζει.

και μεχρι ποσο % πρεπει να το αφηνω να πεσει η μπαταρια για να το φορτιζω; γυρω στο 20%;

σημερα θα του κανω την πρωτη φορτηση.

Πατάς στο τετράγωνο κ σου βγάζει αυτά... [ATTACH]60557

Κ τις κλείνεις όλες...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πατάς στο τετράγωνο κ σου βγάζει αυτά... [ATTACH]60557

Κ τις κλείνεις όλες...

Εγώ προσωπικά δε το αφήνω να πέσει κάτω από 20% η μπαταρία... Κ στο 80%-90% το φορτίζω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω καιρό και δεν βλέπω κάτι.... Εχω ρωτήσει κ εδώ αλλά δεν μου έχουν απαντήσει. Ας κάνω μια τελευταία προσπάθεια..... Θέλω να έχω το κινητό στο αθόρυβο αλλά να βάλω σε προτεραιότητα 2-3 εφαρμογές που θέλω να μου χτυπάνε με ήχο όταν έχω μήνυμα. Viber, messenger και facebook ας πούμε. Γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχει παρατηρήσει κανείς αν το κινητο ζεστένετε ακόμα περισσότερο με την λολιποπ?

 

Ημουν 1 χρονο με ρουταρισμένο κιτ-κατ και όχι καμια φοβερη χρήση κυριως σερφαρισμα. Με την ίδια χρήση με λολιποπ το κινητο εμφανισε τα κιτρινα πιξελ. Δεν το εχω παει ακόμα για σερβις λογω έλλειψης χρόνου. Παρατηρώ όμως ότι πλεον ( μάλλον) ζεστένετε περισσοτερο. Ισως και να είναι η ιδεα μου..για αυτό ρωτάω.

 

Επίσης άντε και την αλλάξαμε την οθόνη. Τι γίνεται? Μπαίνει κάποια καλύτερη οπότε δεν το ξαναπαθαίνει ή θα υπάρχει μόνιμα αυτό το άγχος.?

 

Και τέλος αν τελικά μετά από 1,5 χρόνο ξανακιτρινήσει, τι γίνεται? Την αλλάζουν δωρεάν ή την πληρώνεις?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχει παρατηρήσει κανείς αν το κινητο ζεστένετε ακόμα περισσότερο με την λολιποπ?

 

Ημουν 1 χρονο με ρουταρισμένο κιτ-κατ και όχι καμια φοβερη χρήση κυριως σερφαρισμα. Με την ίδια χρήση με λολιποπ το κινητο εμφανισε τα κιτρινα πιξελ. Δεν το εχω παει ακόμα για σερβις λογω έλλειψης χρόνου. Παρατηρώ όμως ότι πλεον ( μάλλον) ζεστένετε περισσοτερο. Ισως και να είναι η ιδεα μου..για αυτό ρωτάω.

 

Επίσης άντε και την αλλάξαμε την οθόνη. Τι γίνεται? Μπαίνει κάποια καλύτερη οπότε δεν το ξαναπαθαίνει ή θα υπάρχει μόνιμα αυτό το άγχος.?

 

Και τέλος αν τελικά μετά από 1,5 χρόνο ξανακιτρινήσει, τι γίνεται? Την αλλάζουν δωρεάν ή την πληρώνεις?

 

ευχαριστώ

Ναι σε μένα με την lollipop ανάβει το κινητό!!!! Ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Ούτε το ζοριζω ούτε τίποτα!! Επίσης ανεβάζει και θερμοκρασία κατά την φόρτιση χωρίς να το ακουμπάω καθόλου!!! Με την κιτκατ Δεν είχε ανεβάσει ούτε μια φορά σε μένα..... Τώρα το φοβάμαι αρκετά και κάθε τρεις κ λίγο το αφήνω να κρυώνει τώρα γιατί φοβάμαι μη μου βγάλει την κίτρινη γραμμή στην οθόνη με την υψηλή θερμοκρασια.

Όσο για την οθόνη που Ρωτάς, αν πας να στην αλλάξουν πάλι μια ίδια θα σου βάλουν. Δεν θα είναι καλύτερη και λόγο θερμοκρασίας μπορεί σε δύο μήνες να σου βγάλει πάλι την κιτρινιλα. Δεν θα σου βάλουν μια πιο εξελιγμενη. Σαν Αυτή που έχεις και τώρα θα σου βάλουν αλλά καινουρια.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου έρθει OTA..θα πρέπει να την περάσεις μέσω lg flashtool.

 

To flashtool θεωρείται "νόμιμος" τρόπος για να περάσω το Lollipop? Δεν χάνω εγγύηση κλπ? Ρωτάω επειδή με Support Tool και PC Suite δεν γίνεται τίποτα και το ελέγχω κάθε μέρα

Link to comment
Share on other sites

Και τέλος αν τελικά μετά από 1,5 χρόνο ξανακιτρινήσει, τι γίνεται? Την αλλάζουν δωρεάν ή την πληρώνεις?

 

ευχαριστώ

 

σου δινουν εκ νεου εγγυηση για την νεα οθονη, αλλα οχι τοσο πολυ, κανα χρονο το πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σε μένα με την lollipop ανάβει το κινητό!!!! Ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Ούτε το ζοριζω ούτε τίποτα!! Επίσης ανεβάζει και θερμοκρασία κατά την φόρτιση χωρίς να το ακουμπάω καθόλου!!! Με την κιτκατ Δεν είχε ανεβάσει ούτε μια φορά σε μένα..... Τώρα το φοβάμαι αρκετά και κάθε τρεις κ λίγο το αφήνω να κρυώνει τώρα γιατί φοβάμαι μη μου βγάλει την κίτρινη γραμμή στην οθόνη με την υψηλή θερμοκρασια.

Όσο για την οθόνη που Ρωτάς, αν πας να στην αλλάξουν πάλι μια ίδια θα σου βάλουν. Δεν θα είναι καλύτερη και λόγο θερμοκρασίας μπορεί σε δύο μήνες να σου βγάλει πάλι την κιτρινιλα. Δεν θα σου βάλουν μια πιο εξελιγμενη. Σαν Αυτή που έχεις και τώρα θα σου βάλουν αλλά καινουρια.

 

αρα δεν βαζουμε λολι κ τελειωσε η ιστορια

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν βαζουμε λολι κ τελειωσε η ιστορια

-----------------------------------------

 

Δεν ξέρω σε αλλους μπορεί και να μην το κάνει! Έγω πάντως έχω θέμα με την θερμοκρασία....

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν βαζουμε λολι κ τελειωσε η ιστορια

-----------------------------------------

 

Δεν ξέρω σε αλλους μπορεί και να μην το κάνει! Έγω πάντως έχω θέμα με την θερμοκρασία....

Εγώ κανένα θέμα! Ίδιες θερμοκρασίες με kit kat...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει;

 

Φιλε καλησπέρα. Έχω κ γω το σουηδικό μοντέλο. Έχω την έκδοση ΚΚ D80220g. Είχες πρόβλημα να μπει συσκευή σε download mode (vol+ & plug in το usb cable)? Εγώ προσπάθησα, αλλά μου βγάζει συνέχεια ένα εικονίδιο που φορτίζει μια μπαταρία. Είχες επιλεγμένο το κουτάκι επιλογές προγραμματιστή; Έκανες κάποιο άλλο συνδυασμό κουμπιών; Μετά απ' την εγκατάσταση με flashtool είχες κάποιο πρόβλημα με την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

σου δινουν εκ νεου εγγυηση για την νεα οθονη, αλλα οχι τοσο πολυ, κανα χρονο το πολυ

 

 

Αυτό θεωρω ότι είναι μεγάλο φάουλ της συσκευής αλλά και της αντιπροσωπείας.

Δεν μπορεί μετά από 2,5 χρονια πχ

να καταλήξεις με κίτρινη οθόνη γιατί ο κατασκευαστής έχει κάνει πατάτα και να μην στο φτιάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

ναι, προφανως κι εχουν κανει πατατα και δεν φταιμε εμεις, ευελπιστω μιας κ εχω μοντελο του 2015 (παρτιδα 501) να το χουν φτιαξει επιτελους,

αλλά (για να κανω και τον συνηγορο του διαβολου) δεν μπορει ουτε και να σου δωσει εγγυηση εφ ορου ζωης

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

ναι, προφανως κι εχουν κανει πατατα και δεν φταιμε εμεις, ευελπιστω μιας κ εχω μοντελο του 2015 (παρτιδα 501) να το χουν φτιαξει επιτελους,

αλλά (για να κανω και τον συνηγορο του διαβολου) δεν μπορει ουτε και να σου δωσει εγγυηση εφ ορου ζωης

 

Δεν μίλησε κανεις για εφ όρου ζωής. Αλλα να έχεις πρόβλημα για συνήθη χρήση και να μείνεις από οθόνη είναι τραγικό. Ειναι αρκετοί άνθρωποι που δεν μπορουν (ουτε χρειάζεται) να αλλάζουν συσκευες κάθε 2 χρόνια.

 

Αν και μέχρι τώρα το σύστηνα ανεπιφύλακτα το μετανιώνω. Δεν είναι για να το προτείνεις.

 

(μέχρι τώρα πίστευα ότι σε όσους τύγχαινε ήταν επειδή το "ξεσκιζαν" με παιχνίδια κλπ. Όχι από σερφάρισμα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...