Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! σημερα μετα απο 2-3 μερες χρησης της συσκευης παρατηρησα τελειως τυχαια αυτες τις καθετες μαυρες γραμμες που δυστηχως με ψιλοξενερωσαν φαινοντε κυριως οταν ειναι σβηστη η οθονη πραγμα που δεν με νοιαζει καθολου αλλα προσεξα πως φαινοντε και με αναμμενη οθονη. Εαν το κοιταξεις στην ιδια ευθεια με τα ματια σου δεν φαινεται απολυτως τιποτα με το που κανεις μια κλιση δεξια αριστερα πανω κατω εμφανιζοντε οι γραμμες.Στις δικες σας συσκευες εχετε παρατηρησει αυτες τις γραμμες εστω και αμυδρα με αναμμενη οθονη;

 

επισης τις εμφανιζει οπως ειπα μονο κατω απο το φως της ημερας και παντα με μια μικρη κλιση της οθονης

οσο και αν προσπαθησα να το παρατηρησω κατω απο φωτα κτλπ δεν ειδα τιποτα.

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια! σημερα μετα απο 2-3 μερες χρησης της συσκευης παρατηρησα τελειως τυχαια αυτες τις καθετες μαυρες γραμμες που δυστηχως με ψιλοξενερωσαν φαινοντε κυριως οταν ειναι σβηστη η οθονη πραγμα που δεν με νοιαζει καθολου αλλα προσεξα πως φαινοντε και με αναμμενη οθονη. Εαν το κοιταξεις στην ιδια ευθεια με τα ματια σου δεν φαινεται απολυτως τιποτα με το που κανεις μια κλιση δεξια αριστερα πανω κατω εμφανιζοντε οι γραμμες.Στις δικες σας συσκευες εχετε παρατηρησει αυτες τις γραμμες εστω και αμυδρα με αναμμενη οθονη;

 

επισης τις εμφανιζει οπως ειπα μονο κατω απο το φως της ημερας και παντα με μια μικρη κλιση της οθονης

οσο και αν προσπαθησα να το παρατηρησω κατω απο φωτα κτλπ δεν ειδα τιποτα.

Δεν το είχα παρατηρήσει 2 χρόνια που έχω το κινητό!! Τώρα που το λες κ το κοίταξα τις είδα. Εντάξει εμένα δεν με ενοχλούν καν κ αν δεν το έλεγες δεν θα τις παρατηρούσα και ποτε. Δεν ενοχλούν καπου.

Δεν ξέρω αν στο δικό σου κινητό φαίνονται περισσότερο για κάποιο λογο κ σε ενοχλούν αλλά εγώ δεν έχω θέμα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα παρατηρήσει 2 χρόνια που έχω το κινητό!! Τώρα που το λες κ το κοίταξα τις είδα. Εντάξει εμένα δεν με ενοχλούν καν κ αν δεν το έλεγες δεν θα τις παρατηρούσα και ποτε. Δεν ενοχλούν καπου.

Δεν ξέρω αν στο δικό σου κινητό φαίνονται περισσότερο για κάποιο λογο κ σε ενοχλούν αλλά εγώ δεν έχω θέμα.

 

Απλα και εγω ετυχε και τις ειδα και το θεμα ειναι οτι χαλαστηκα επειδη (υπο γωνια παντα) τις παρατηρησα και με ανοιχτη την οθονη οχι εντονα αλλα υπηρχαν τεσπα δεν με ενοχλουν διοτι φαινοντε κατω υπο συνθηκες και οχι μονιμα!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε ξαναπεί, σε κάποιες οθόνες φαίνονται περισσότερο από άλλες. Προσωπικά δε με έχουν ενοχλήσει, ακόμα και στο κινητό που ήταν πιο εμφανείς (ένα Κορεάτικο που έπαιζα πριν λίγες μέρες).
Link to comment
Share on other sites

Χτες το αφησα με φουλ φορτιση και απο τις 1 το βραδυ μεχρι τις 8 σημερα είχε χασει 9%. Χωρις να το πειράξω καθολου. Ολα ετσι κανουν;
Link to comment
Share on other sites

Χτες το αφησα με φουλ φορτιση και απο τις 1 το βραδυ μεχρι τις 8 σημερα είχε χασει 9%. Χωρις να το πειράξω καθολου. Ολα ετσι κανουν;

 

όχι, μέχρι 3-4% θα επρεπε να πέσει

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Χτες το αφησα με φουλ φορτιση και απο τις 1 το βραδυ μεχρι τις 8 σημερα είχε χασει 9%. Χωρις να το πειράξω καθολου. Ολα ετσι κανουν;

 

Πιο λογικό είναι να χάνει από 1% έως 3% το βράδυ. Ειδικά εάν ξεκινάς από 100%, μπορεί να το βρεις πάλι φουλ το πρωί. Ρίξε μια ματιά τι σου κατανάλωσε τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ και δύο εβδομάδες με λολλιποπ με 100% το βράδυ Μέχρι το πρωί δεν χάνω καθόλου ..μου φαίνεται πολύ καλή η μπαταρία με λολλιποπ
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τις διακυμάνσεις στην απόδοση της μπαταρίας, έχω παρατηρήσει ότι μικρές διαφορές μπορεί να έχουν να κάνουν και με τις αλλαγές σε θερμοκρασία/υγρασία στο χώρο. Γενικά όταν η συσκευή λειτουργεί σε χαμηλές θερμοκρασίες περιβάλλοντος νομίζω ότι η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα τα βράδια.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε ξαναπεί, σε κάποιες οθόνες φαίνονται περισσότερο από άλλες. Προσωπικά δε με έχουν ενοχλήσει, ακόμα και στο κινητό που ήταν πιο εμφανείς (ένα Κορεάτικο που έπαιζα πριν λίγες μέρες).

 

αδερφε δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα και δεν φαινοντε και τοσο ευκολα,Απλα η ερωτηση μου ειναι σε εσας φαινοντε και με αναμμενη οθονη η μονο σε σβηστη;γιατι οπως ειπα σε εμενα φαινοντε και με ανοιχτη την οθονη κατω απο τις συνθηκες που περιεγραψα παραπανω.Εαν ειναι "φυσιολογικο" οκ δεν τρεχει τιποτα.

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρίνεται διαφορές μπαταρίας σε διαφορετικούς χρήστες ρε παιδιά...

 

Ο ένας μπορεί και 'εχει ανοιχτά τα πάντα (φατοβιβλία , ινστα) κ.λ.π και ο άλλος να μην έχει τίποτα...

 

Εγώ πχ δεν έχω τίποτα από αυτά (μόνο το gmail και αυτό χωρίς ειδοποιήσεις) και δεν χάνω καθόλου

 

Παρ' όλα αυτά όταν κοιμάμαι κλείνω και wifi και 3g :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πιο λογικό είναι να χάνει από 1% έως 3% το βράδυ. Ειδικά εάν ξεκινάς από 100%, μπορεί να το βρεις πάλι φουλ το πρωί. Ρίξε μια ματιά τι σου κατανάλωσε τη μπαταρία.

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να το κανω αυτό; ή καποια συγκεκριμενη διαδικασια; Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

σήμερα από το πρωί το G2 (32 GB LOL germany) δεν μπορεί να κατεβάσει νέα μηνύματα απο τό Gmail και δεν ανοίγει το Google Play ενώ μπορώ να κατεβάσω τα mail από την στάνταρ εφαρμογή.

Μου βγάζει κατά διαστήματα ότι το com.keramidas.Mediasync έχει σταματήσει.

Ψάχνοντας βρήκα ότι το μήνυμα έχει σχέση με το Titanium Media Sync το οποίο δεν το βλέπω μέσα στις εφαρμογές μου, αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω από το play Store μέσα από τα Windows, μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένο. καμιά ιδέα????

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα

σήμερα από το πρωί το G2 (32 GB LOL germany) δεν μπορεί να κατεβάσει νέα μηνύματα απο τό Gmail και δεν ανοίγει το Google Play ενώ μπορώ να κατεβάσω τα mail από την στάνταρ εφαρμογή.

Μου βγάζει κατά διαστήματα ότι το com.keramidas.Mediasync έχει σταματήσει.

Ψάχνοντας βρήκα ότι το μήνυμα έχει σχέση με το Titanium Media Sync το οποίο δεν το βλέπω μέσα στις εφαρμογές μου, αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω από το play Store μέσα από τα Windows, μου λέει ότι είναι ενεργοποιημένο. καμιά ιδέα????

Και κάτι ακόμα.

Δείχνει να είναι ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός συνέχεια, ακόμα και όταν έχει κλειστή την επιλογή εξακολουθεί και υπάρχει το σήμα του συγχρονισμού στη μπαρα στο πάνω μέρος

Link to comment
Share on other sites

αδερφε δεν με ενοχλουν ιδιαιτερα και δεν φαινοντε και τοσο ευκολα,Απλα η ερωτηση μου ειναι σε εσας φαινοντε και με αναμμενη οθονη η μονο σε σβηστη;γιατι οπως ειπα σε εμενα φαινοντε και με ανοιχτη την οθονη κατω απο τις συνθηκες που περιεγραψα παραπανω.Εαν ειναι "φυσιολογικο" οκ δεν τρεχει τιποτα.

 

Σε κάποιους φαίνονται και με ανοιχτή την οθόνη κι εγώ είμαι ένας απο αυτούς. Στο δικό μου φαίνονται πιο έντονα στο λευκό και στα πολύ ανοιχτά χρώματα όταν βρίσκομαι σε εσωτερικούς χώρους ή σε χώρους με χαμηλό φωτισμό (όταν η πηγή φωτός δηλαδή είναι η ίδια η οθόνη). Στο μαύρο φαίνονται μόνο σε εξωτερικούς χώρους λόγω αντανάκλασης του ηλίου. Είναι ας το πούμε "φυσιολογικό" λειτουργικά μιας και το κινητό δουλεύει κανονικά. Το πρόβλημα είναι μόνο οπτικό. Απλά στην LG δεν έκαναν και τόσο καλή δουλειά στο να κάνουν το digitizer λίγο πιο διακριτικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ και δύο εβδομάδες με λολλιποπ με 100% το βράδυ Μέχρι το πρωί δεν χάνω καθόλου ..μου φαίνεται πολύ καλή η μπαταρία με λολλιποπ

Κ εγώ απόψε έπεσα για ύπνο με 41% κ το πρωί που ξύπνησα ήταν στο 40%!!! Με kit kat δε το είχα δει ποτέ αυτό! Έχανε κάθε βράδυ τουλάχιστον 4-5%...well done LG!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα για να το κανω αυτό; ή καποια συγκεκριμενη διαδικασια; Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Εγώ έχω το greenify για non root για κλείνω τις εφαρμογές... Δοκίμασε το. Δε χάνεις τίποτα...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρίνεται διαφορές μπαταρίας σε διαφορετικούς χρήστες ρε παιδιά...

 

Ο ένας μπορεί και 'εχει ανοιχτά τα πάντα (φατοβιβλία , ινστα) κ.λ.π και ο άλλος να μην έχει τίποτα...

 

Εγώ πχ δεν έχω τίποτα από αυτά (μόνο το gmail και αυτό χωρίς ειδοποιήσεις) και δεν χάνω καθόλου

 

Παρ' όλα αυτά όταν κοιμάμαι κλείνω και wifi και 3g :cool:

 

Σωστός και να προσθέσω επίσης και την ισχύ του σήματος σε κάθε κινητό μιας και παίζει και αυτό σημαντικό ρόλο στην κατανάλωση της μπαταρίας. Άν κάποιος το βράδυ το αφήνει σε σημείο με πολύ καλό σήμα θα έχει μικρότερη κατανάλωση στην μπαταρία απο κάποιον που το άφησε σε μέρος με κακό σήμα. Εκτός βέβαια αν το βάζει σε λειτουργία πτήσης οπότε το σήμα δεν θα παίζει κανένα ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ απόψε έπεσα για ύπνο με 41% κ το πρωί που ξύπνησα ήταν στο 40%!!! Με kit kat δε το είχα δει ποτέ αυτό! Έχανε κάθε βράδυ τουλάχιστον 4-5%...well done LG!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω το greenify για non root για κλείνω τις εφαρμογές... Δοκίμασε το. Δε χάνεις τίποτα...

Διαβαζω ότι εχετε απενεργοποιημένα τα πάντα το βραδυ. Εγω τα εχω ολα πανω. 4g wifi location, τα παντα. Ισως φταιει αυτο. Θα δοκιμασω και το greenify για non root και ηα ξανατσεκαρω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω ότι εχετε απενεργοποιημένα τα πάντα το βραδυ. Εγω τα εχω ολα πανω. 4g wifi location, τα παντα. Ισως φταιει αυτο. Θα δοκιμασω και το greenify για non root και ηα ξανατσεκαρω σημερα.

Μα αμα τα έχεις όλα αυτά ανοιχτά, πάλι Καλά να λες που χάνεις τοσο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νέος κάτοχος, τώρα το setάρω.

 

Ενδεχομένως να υπάρχει απάντηση αλλά παραείναι μεγάλο το thread. Το d802 έχει πάρει lollipop; FOTA μου λέει πως είμαι στη τελευταία αλλά είναι 4.4.2. Φταίει μήπως που δεν έχω SIM για να δει location; Να κάνω το κόπο να περάσω το suite της LG στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέτε για την μπαταρία όταν ήμουν με κιτκατ τα άφηνα όλα ανοιχτά τη νύχτα. Συγχρονισμό, wifi, facebook, instagram, ανανέωση καιρού κάθε ένα τέταρτο, τοποθεσία ανοιχτη....... Τα πάντα όλα!! Και από 100% η μπαταρία έπεφτε στο 99%. Άλλες φορές δεν έπεφτε και καθολου!!!!! Τώρα με λολιποπ από 100% το βρίσκω το πρωί γύρω στο 90% με όλα τα παραπάνω ανοιχτά και το κινητό δεν το χρησιμοποιώ τη νύχτα.

Για μένα δεν υπήρχε η αυτονομία της κιτκατ!!! Ήταν σουπερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, νέος κάτοχος, τώρα το setάρω.

 

Ενδεχομένως να υπάρχει απάντηση αλλά παραείναι μεγάλο το thread. Το d802 έχει πάρει lollipop; FOTA μου λέει πως είμαι στη τελευταία αλλά είναι 4.4.2. Φταίει μήπως που δεν έχω SIM για να δει location; Να κάνω το κόπο να περάσω το suite της LG στο pc;

Ναι να περάσεις το pc cuite στον υπολογιστή γιατί μόνο εκεί θα σου έρθει αναβάθμιση να την περάσεις (αν έχει βγει για το δικό σου) Δεν έρχεται στην συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αν ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα δεν γνωριζω καθολου απο αυτα... προχθες επλυνα κατα λαθος το φορτιστη μου;; και προφανως πλεον δεν δουλευει... τωρα μπορω να χρησιμοποιω εναν παλιο φορτιστη απο το προηγουμενο smartphone που ειχα ή θα πρεπει να παρω καινουριο ειδικα για το G2.. εννοω αν θα δημιουργησω προβλημα στη διαρκεια ζωης της μπαταριας χρησιμοποιωντας αλλον φορτιστη;;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αν ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα δεν γνωριζω καθολου απο αυτα... προχθες επλυνα κατα λαθος το φορτιστη μου;; και προφανως πλεον δεν δουλευει... τωρα μπορω να χρησιμοποιω εναν παλιο φορτιστη απο το προηγουμενο smartphone που ειχα ή θα πρεπει να παρω καινουριο ειδικα για το G2.. εννοω αν θα δημιουργησω προβλημα στη διαρκεια ζωης της μπαταριας χρησιμοποιωντας αλλον φορτιστη;;

Ευχαριστω

 

Μπορείς κανονικά να το φορτίσεις με οποιονδήποτε φορτιστή τηλεφώνου αρκεί να έχει την ίδια θήρα usb. Το μόνο που μπορεί να κάνει περισσότερη ώρα να σου φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αν ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα δεν γνωριζω καθολου απο αυτα... προχθες επλυνα κατα λαθος το φορτιστη μου;; και προφανως πλεον δεν δουλευει... τωρα μπορω να χρησιμοποιω εναν παλιο φορτιστη απο το προηγουμενο smartphone που ειχα ή θα πρεπει να παρω καινουριο ειδικα για το G2.. εννοω αν θα δημιουργησω προβλημα στη διαρκεια ζωης της μπαταριας χρησιμοποιωντας αλλον φορτιστη;;

Ευχαριστω

Αφού ο φορτιστής είναι από άλλο κινητό δε θα έχεις πρόβλημα απλά το πιο πιθανό είναι να το φορτίζει πιο αργα...Επειδή πριν Από ένα μήνα εμενα μου κάηκε ο φορτιστής ήρθε και το πήρε ο κούριερ και μου τον αντικατέστησαν...Σου προτείνω να το δοκιμάσεις και συ...Αλλά πρόσεξε να μη φανεί ότι ήρθε σε επαφή με το νερό γιατί θα σου πουν ότι δεν ισχύει η εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...