Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως κάνω την αναβάθμιση στα Google play services?

 

Edit : την έκανε τελικά μόνο του απλά δεν είχε επιλογή. ευχαριστώ

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως κάνω την αναβάθμιση στα Google play services?

 

Edit : την έκανε τελικά μόνο του απλά δεν είχε επιλογή. ευχαριστώ

Εμένα μου την έχει μέσα στο Google play στις εφαρμογές μου και μπαίνω και την ενημερώνω από κει όταν βγαίνει κάποιο update.

Είναι σαν να την έχω κατεβάσει εγώ την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.... Μόλις έπιασα στα χέρια μου το τζι2 της ανηψιάς μου και διαπίστωσα το παρακάτω πρόβλημα.. Φώτο ανεβασμένη... Είναι το γνωστό πρόβλημα με τις οθόνες που προκαλείται από την υπερθέρμανση της συσκευής?? [ATTACH]60900[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την έχει μέσα στο Google play στις εφαρμογές μου και μπαίνω και την ενημερώνω από κει όταν βγαίνει κάποιο update.

Είναι σαν να την έχω κατεβάσει εγώ την εφαρμογή.

Ναι οκ το έκανε μόνο του το update απλά μόλις είχα βάλει lollipop και μου έλεγε πως έπρεπε να αναβαθμίσω την εφαρμογή αλλά δεν είχε πουθενά κουμπί! Τελικά την έκανε μόνο του :p

Καλησπέρα παιδιά.... Μόλις έπιασα στα χέρια μου το τζι2 της ανηψιάς μου και διαπίστωσα το παρακάτω πρόβλημα.. Φώτο ανεβασμένη... Είναι το γνωστό πρόβλημα με τις οθόνες που προκαλείται από την υπερθέρμανση της συσκευής?? [ATTACH]60900[/ATTACH]

Δυστυχώς αυτό είναι... Πάει για service!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνδέσει με lg pc suite προς το παρόν κάνει λήψη αναβαθμισεων είναι στο 5% πήρε πρώτα αντίγραφα ασφαλείας φαίνεται να την παλεύει. Δίνει και το ui του g3 σε αυτή την αναβάθμιση?

Καλή επιτυχία

Ναί

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία

Ναί

Φίλε μου εντάξει κομπλέ με την μια... Έκανα και το factory reset μετά. Προς το παρόν όλα καλά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία

Ναί

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξουμε ή απλά περνούμε τηλέφωνο και τα αναλαμβάνει όλα το σέρβις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη μπερδεύτηκα νόμιζα αναφερόσουν στο δικό μου ποστ... Αλλά η ερώτηση ισχύει πάραυτα

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό τίποτα παιδιά?

Χτες πέρασα μέσω pc suite την official ελληνική έκδοση. Χωρίς εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα δουλεύουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξουμε ή απλά περνούμε τηλέφωνο και τα αναλαμβάνει όλα το σέρβις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη μπερδεύτηκα νόμιζα αναφερόσουν στο δικό μου ποστ... Αλλά η ερώτηση ισχύει πάραυτα

Παίρνεις τηλέφωνο στην procordia που είναι το επίσημο σέρβις κάνονιζεις κουριερ. Πακεταρεις το τηλέφωνο και έρχονται και το παίρνουν. Αν θα πας από εκεί την αλλάζουν σε μια ώρα. Απλά πρέπει να πάρεις να ρωτήσεις αν έχουν το ανταλλακτικό. Πρέπει απλά να μην είναι ρουτ το τηλέφωνο κατά τ'αλλα δεν νομίζω να πρέπει να προσέξεις κάτι. Το κουριερ είναι χωρίς χρέωση και στο ξαναφερνουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ παιδιά... Το έχουν με πρόβλημα κάνα χρόνο και δεν έδωσαν σημασία τώρα το είδα εγώ..
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ παιδιά... Το έχουν με πρόβλημα κάνα χρόνο και δεν έδωσαν σημασία τώρα το είδα εγώ..

Είναι εντός εγγύησης τουλάχιστον?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρωτες εντυπωσεις απο lolipop

-απαραδεκτο να μην λειτουργει το ξυπνητήρι οταν είσαι στη silent mode (στην κιτκατ λειτουργούσε μια χαρά)

-το ωραίο widget του καιρού της kitkat αντικαταστάθηκε απο ένα αμφιβόλου αισθητικής

-τα πολλα icons που υπήρχαν στην kitkat αν ήθελες να τα αντικαταστήσεις,εχουν γίνει 4-5 icons στην loli και το σημαντικότερο:δεν μπορείς να αλλάξεις το μέγεθός τους!

-σίγουρα η μπαταρία διαρκεί λιγότερο

-για πρώτη φορά ένοιωσα το κινητό να ζεματάει->δεν το χα νοιώσει ποτέ στην kitkat και νόμιζα πως αυτοι που το ανέφεραν ήταν μυγιάγγιχτοι και υπερβολικοί...

Τεσπα ελπίζω με το καιρό να το συνηθίσω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μάγκες, με την επιλογή του αυτόματου λύθηκε το θέμα.

Minas, ΑΠ' ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΤΕ 160 GSM ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΕΙΤΕ 70 UNICODE ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.

Δεν φωνάζω :) αλλά δείχνω πόσο εκνευριστικό είναι να δέχεσαι μηνύματα με κεφαλαία...

Για γκρικλις και λοιπή κακοποίηση της ελληνικής, του τύπου δν και γτ δεν το συζητάω καν.

 

Έχεις δίκιο, το 140 που ανέφερα είναι κατάλοιπα του twitter που κρατάει και 20 χαρακτήρες δικούς του :)

Link to comment
Share on other sites

πρωτες εντυπωσεις απο lolipop

-απαραδεκτο να μην λειτουργει το ξυπνητήρι οταν είσαι στη silent mode (στην κιτκατ λειτουργούσε μια χαρά)

-το ωραίο widget του καιρού της kitkat αντικαταστάθηκε απο ένα αμφιβόλου αισθητικής

-τα πολλα icons που υπήρχαν στην kitkat αν ήθελες να τα αντικαταστήσεις,εχουν γίνει 4-5 icons στην loli και το σημαντικότερο:δεν μπορείς να αλλάξεις το μέγεθός τους!

-σίγουρα η μπαταρία διαρκεί λιγότερο

-για πρώτη φορά ένοιωσα το κινητό να ζεματάει->δεν το χα νοιώσει ποτέ στην kitkat και νόμιζα πως αυτοι που το ανέφεραν ήταν μυγιάγγιχτοι και υπερβολικοί...

Τεσπα ελπίζω με το καιρό να το συνηθίσω

 

Να αυτά διαβάζω και δεν ψήνομαι για αναβάθμιση. Γιατί συνεχίζω να μην βλέπω καμία ΟΥΑΟΥ διαφορά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Να αυτά διαβάζω και δεν ψήνομαι για αναβάθμιση. Γιατί συνεχίζω να μην βλέπω καμία ΟΥΑΟΥ διαφορά.

 

Μην την κάνεις τότε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να τα λεω και να τα ξαναλεω.Τα κινητα που πηγαινουν σφαιρα δεν πρεπει να τα πειραζουμε.Ουτε καν official αναβαθμισεις δεν αξιζει να κανει κανεις.Για μενα το κινητο πρέπει να παραμεινει με kitkat μεχρι να τα φτυσει,εκτος και αν αλλαξει ολη η νοοτροπια του λειτουργικου android και βγει κατι πραγματικα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ στο μελλον.
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε Lollipop...

Ακομα δεν εχω τεσταρει τιποτα,γιατι εκανα ρεσετ και το ξαναστηνω,αλλα,εβαλα το power toggles ετσι ωστε να εχω στην notification area τους τρεις αριθμους που θελω για γρηγορη κληση...Αλλα μου εμφανιζει το widget και στην lockscreen...Την απενεργοποιησα την επιλογη -μεσα απο το power toggles-να μου το δειχνει στην lockscreen,αλλα αυτο επιμένει..καμμια λυση;;;

Link to comment
Share on other sites

Από χτες και εγώ έκανα την αναβάθμιση και επειδή έχω λίγο χρόνο για στήσιμο από την αρχή είπα ότι το reset θα το κάνω μόνο αν χρειαστεί.

Μπορώ να πω σίγουρα ότι μου φαίνονται λίγο πιο γρήγορο με καλύτερο σήμα Wi fi και με την πρώτη ευκαιρία θα το ζορίσω για να δω τι παίζει από θερμοκρασία μιας που αρκετά παιδιά είχαν θέμα. Η φωτεινότητα μου φαίνεται ίδια Και από lag είναι ακριβώς όπως πριν.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να τα λεω και να τα ξαναλεω.Τα κινητα που πηγαινουν σφαιρα δεν πρεπει να τα πειραζουμε.Ουτε καν official αναβαθμισεις δεν αξιζει να κανει κανεις.Για μενα το κινητο πρέπει να παραμεινει με kitkat μεχρι να τα φτυσει,εκτος και αν αλλαξει ολη η νοοτροπια του λειτουργικου android και βγει κατι πραγματικα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ στο μελλον.

 

Με αυτήν την λογική, δεν έπρεπε να φύγουμε και από το φασόλι.....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα η θερμοκρασια μετα απο 4 μερες χρησης εγινε νορμαλ... η ταχυτητα ειναι μια χαρα, λαγκς καθολου... αυτα με την ιταλικη λολλιποπ... τωρα να περασω την official του τηλεφωνου μου η να μεινω με τη ιταλικη; περιμενα τοσο καιρο για τη λολλιποπ κ μολις περασα αλλη τσουπ εμφανιζεται η ελληνικη...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χτες την αναβάθμιση σε Lollipop μέσω LG PC Suite και ακολούθως έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί κόλλαγε αρκετά. Από τότε, όλα πάνε σφαίρα και απροβλημάτιστα! :up::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χτες την αναβάθμιση σε Lollipop μέσω LG PC Suite και ακολούθως έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί κόλλαγε αρκετά. Από τότε, όλα πάνε σφαίρα και απροβλημάτιστα! :up::yahoo:

Και σε μένα Μόλις περασα την λολιποπ μέσω pc suite κολλούσε τόσο πολύ που ήταν σχεδόν αδύνατο να χρησιμοποιήσω το κινητο. Του είχα κάνει και 2-3 επανεκκινησεις αλλά δεν εσυρωνε. Το έβαλα στην φόρτιση και το άφησα 4-5 ώρες στο ρεύμα χωρίς να το χρησιμοποιώ κ Έτσι εφτιαξε. Του έκανα μετά και μια επανεκκίνηση και ήταν οκ. Δεν χρειάστηκε να το γυρίσω εργοστασιακές. Από τότε δεν μου το ξαναεκανε.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...