Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έκανα επαναφορά πριν κ μετά. Στην αρχή είχα κάτι κολλήματα με την οθόνη που μου έσβηνε στα καλά καθούμενα και δεν ανταποκρινόταν η στη αμέσως. Παρούσα ενα κουμπί κ έκανε 30 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Μετά από επανεκινηση όμως στρωσανε όλα. Τώρα το κινητό πετάει δεν έχω κανένα θέμα.

Ίσως το μόνο μείον που παρατηρώ στην λολιποπ είναι ότι μειώθηκε η φωτεινότητα στην οθόνη. Το έχω στο 100% και είναι σαν να το είχα στο 50% στην κιτκατ. Έχει μειωθεί πολύ.

 

Τόσο πολύ κατεβένει η φωτεινότητα??? ουάου..

Έλεγα μπας και δεν έκανα επαναφορά γιατί 10 μέρες έχω που έστησα το κινητό, ή τουλάχιστον να έκανα την αναβάθμιση σήμερα και να κάνω μία επαναφορά το σκ αν έχω χρόνο..

Ευχαριστώ για την απάντηση.. :)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό με την φωτεινότητα δεν ησχυει... κάτι δεν σου πάει καλά!

Είναι ακριβώς το ίδιο!

Το έχω δοκιμάσει και με αυτόματη αλλά και με κανονική λειτουργία... μέσα και έξω σε νταλα ήλιο και είναι όλα εξερετικα!

Μπορώ να το διορθώσω αυτό με κάποιο τρόπο? Σε μένα δεν είναι το ίδιο Έχει πέσει πολυ. Αν έβαζα κάποια εφαρμογή για την φωτεινότητα θα μπορούσα να την αυξήσω έστω κ λίγο? Αυτο δεν πάει να πει όμως ότι θα συμβεί κατά κανονα και σε άλλον που θα κάνει την αναβάθμιση ΧΩΡΙΣ να το γυρίσει εργοστασιακές ρυθμίσεις πρώτα! Το λέω για να μην τρομάζουν αυτοί που έχουν σκοπό να περάσουν την λολιποπ χωρίς επαναφορά εργοστασιακών. Δεν είναι απόλυτο. Απλά σε μένα ίσος κάτι δεν έκατσε σωστά με τον φωτισμό.

 

Και ένα ακόμα μείον που βλέπω κ Επίσης θέλω την βοήθεια σας είναι ότι όταν ακούω μουσική και σβήνω την οθόνη μετά από λίγα δευτερόλεπτα η μουσική σταματάει! Τι μπορώ να κάνω γι αυτό?

Μπήκα στις ρυθμίσεις και απενεργοποίηση το αυτόματο κλείσιμο της μουσικής όταν το κινητό είναι σε αναμονή αλλά πάλι τα ίδια.

 

 

Προς το παρόν μόνο αυτά τα 2 είναι που με ενοχλούν στην λολιποπ.

 

Α και κάτι ακόμα! Το πληκτρολόγιο είναι πιο όμορφο αλλά αισθητά μικροτερο!!!!!! Αλλά αυτό είναι και λίγο θεμα συνήθειας. Κάποια στιγμή θα το συνηθίσω .

 

Και κάτι που έχω απορία και δεν το βρήκα σε λολιποπ. Όταν ήθελα screenshots εσερνα από το κάτω μέρος της οθόνης Προς τα πάνω κ επαιρνα screenshots. Τώρα αυτό δεν υπάρχει? Τώρα μπορώ να πάρω μόνο πατώντας το quick memo που έχει μέσα στην μπάρα ειδοποιήσεων ?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμένα η 30b στο γερμανικό. Ευτυχώς δεν το σέταρα. Τώρα το πήρα. Το έβαλα να την εγκαταστήσει αλλά πάει πολύ αργά.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμένα η 30b στο γερμανικό. Ευτυχώς δεν το σέταρα. Τώρα το πήρα. Το έβαλα να την εγκαταστήσει αλλά πάει πολύ αργά.

4 ώρες έκανε σε μένα να την κατεβάσει κ αλλη μίση ώρα να την εγκαταστήσει στο κινητό μέσω pc cuite... Υπομονη!!!

Βέβαια αυτό μπορεί να διαφέρει κ ανάλογα με την ταχύτητα του δυκτιου αλλά γενικά αργεί να ξέρεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, κάνατε επαναφορά εργοστασιακών πρίν ή μετά το update ή οχι?

Εγώ έκανα πριν την εγκατάσταση...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες έκανε σε μένα να την κατεβάσει κ αλλη μίση ώρα να την εγκαταστήσει στο κινητό μέσω pc cuite... Υπομονη!!!

Βέβαια αυτό μπορεί να διαφέρει κ ανάλογα με την ταχύτητα του δυκτιου αλλά γενικά αργεί να ξέρεις.

 

Σε 50 λεπτά το έκανε! :D

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι βγήκε η 30Β για το 6NL που έχω.

 

Ανοίγω το LG PC suite, λέει ότι σε συσκευές android 5 δεν μπορεί να κάνει πλήρη επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας γιατί δεν είναι συμβατό με τις νέες ρυθμίσεις ασφαλείας. Οπότε... παίρνουμε ένα "άχρηστο" backup? Τι στο καλό...

 

Πιθανώς γράφτηκε πιο πίσω αλλά με τόσες ερωτήσεις, χάνομαι και δεν έχουμε έναν οδηγό συγκεντρωμένο κάπου. Αν πω ότι δεν το θέλω το 5.0.2 και πάω πίσω στο "παλιό-καλό" 4.4.2, απλά lg flash tool, rom 20Η από lg-phone-firmware και γύρισα; Στο νήμα του 802 στο XDA δεν βλέπω κάτι σχετικό.

 

Δεν τους βλέπω όλους ενθουσιασμένους με το 5άρι. Και η αλήθεια είναι πως με την βιασύνη της google να προχωρήσει σε αρκετές εκδόσεις μετά διορθώνοντας ζητηματάκια και προσθέτοντας πράγματα που έλειπαν, μάλλον δεν είναι και η καλύτερη αναβάθμιση. Αλλά το 5.1 θα αργήσει, αν έρθει ποτέ. Το ξέρω ότι θα υποκύψω στον εθισμό της αναβάθμισης, αναπόφευκτο σχεδόν. Και βλέπω το "ναι μεν αλλά" και προβληματίζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ισως χαζο, ειναι λογικο που η V30a ειναι κατα μερικα kb μεγαλυτερη απο την V30b?? (ιταλικη open)

 

Από τη στιγμή που είναι binaries, δεν παίζει ρόλο η "ποσότητα" των αλλαγών για το τελικό μέγεθος του αρχείου. Σκέψου να συμπιέζεις δύο αρχεία, ένα μεγάλο και ένα μικρό - και μετά τη συμπίεση η σχέση μεγάθους να αντιστρέφεται. Παίζει ρόλο η στατιστική κατανομή των δεδομένων που περιέχουν. Ελπίζω να μην το έμπλεξα πολύ :)

 

Βλέπω ότι βγήκε η 30Β για το 6NL που έχω.

 

Ανοίγω το LG PC suite, λέει ότι σε συσκευές android 5 δεν μπορεί να κάνει πλήρη επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας γιατί δεν είναι συμβατό με τις νέες ρυθμίσεις ασφαλείας. Οπότε... παίρνουμε ένα "άχρηστο" backup? Τι στο καλό...

 

Πιθανώς γράφτηκε πιο πίσω αλλά με τόσες ερωτήσεις, χάνομαι και δεν έχουμε έναν οδηγό συγκεντρωμένο κάπου. Αν πω ότι δεν το θέλω το 5.0.2 και πάω πίσω στο "παλιό-καλό" 4.4.2, απλά lg flash tool, rom 20Η από lg-phone-firmware και γύρισα; Στο νήμα του 802 στο XDA δεν βλέπω κάτι σχετικό.

 

Δεν τους βλέπω όλους ενθουσιασμένους με το 5άρι. Και η αλήθεια είναι πως με την βιασύνη της google να προχωρήσει σε αρκετές εκδόσεις μετά διορθώνοντας ζητηματάκια και προσθέτοντας πράγματα που έλειπαν, μάλλον δεν είναι και η καλύτερη αναβάθμιση. Αλλά το 5.1 θα αργήσει, αν έρθει ποτέ. Το ξέρω ότι θα υποκύψω στον εθισμό της αναβάθμισης, αναπόφευκτο σχεδόν. Και βλέπω το "ναι μεν αλλά" και προβληματίζομαι...

Το backup το παίρνεις σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά. Εάν χρειάζεσαι απαραίτητα κάτι που υπάρχει στο backup, γίνεται να επαναφέρεις τη ROM σου σε KK και να ανακτήσεις δεδομένα από το αντίγραφο ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω suite παίρνουμε 30b τελικά ; η έρχεται με OTA Η b?

 

Επίσης όσοι την έχουν βλέπετε να διορθώθηκε το bug κατά τη λήψη φωτογραφιών από τη κάμερά;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60174[/ATTACH] αυτές οι επιλογές κλειδώματος γιατί είναι απενεργοποιημενες? Δεν μπορώ πλέον να το έχω χωρίς κωδικό ?
Link to comment
Share on other sites

Μέσω suite παίρνουμε 30b τελικά ; η έρχεται με OTA Η b?

 

Επίσης όσοι την έχουν βλέπετε να διορθώθηκε το bug κατά τη λήψη φωτογραφιών από τη κάμερά;

 

η εκδοση b ερχετε με ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αν αν έχει ξανααναφερθει αλλά θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

1)απο κιτ κατ σε λολιποπ η αναβάθμιση θα γίνεται μόνο μέσω Suite?γιατί ήθελα να την κάνω μέσω ota.. Απλα θα καθυστερήσει η δεν θα έρθει ποτέ;;;

 

2)η 5.02 είναι θα είναι η τελική αναβάθμιση η μπορούμε να ελπίζουμε και για την 5.1;;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60174[/ATTACH] αυτές οι επιλογές κλειδώματος γιατί είναι απενεργοποιημενες? Δεν μπορώ πλέον να το έχω χωρίς κωδικό ?

μαλλον κατι δε παει καλα στο δικο σου εγω μια χαρα τα εχω ολα...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι δε παει καλα στο δικο σου εγω μια χαρα τα εχω ολα...

Κ εγώ μια χαρά είμαι...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σύνδεσα κι εγώ το τηλ στο pc suite και μου βγάζει την αναβάθμιση σε 30b (γερμανικό open). Ερώτηση: πρέπει πρώτα να κάνω αντίγραφα ασφαλείας ή όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, αν κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν την αναβάθμιση, τι χάνουμε;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σύνδεσα κι εγώ το τηλ στο pc suite και μου βγάζει την αναβάθμιση σε 30b (γερμανικό open). Ερώτηση: πρέπει πρώτα να κάνω αντίγραφα ασφαλείας ή όχι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, αν κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν την αναβάθμιση, τι χάνουμε;

Στο 2 ερώτημα σου τα χάνεις όλα δεν μένει τίποτα μέσα στο κινητό σου από αυτά που έχεις περάσει εσύ. Ούτε φωτο ούτε τηλέφωνα ούτε εφαρμογές ούτε ρυθμίσεις ... Τιποτα!. Θα είναι σαν να το αγοράσεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω suite παίρνουμε 30b τελικά ; η έρχεται με OTA Η b?

 

Επίσης όσοι την έχουν βλέπετε να διορθώθηκε το bug κατά τη λήψη φωτογραφιών από τη κάμερά;

αν έχεις την a έρχεται η b OTA

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ αν αν έχει ξανααναφερθει αλλά θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα.

1)απο κιτ κατ σε λολιποπ η αναβάθμιση θα γίνεται μόνο μέσω Suite?γιατί ήθελα να την κάνω μέσω ota.. Απλα θα καθυστερήσει η δεν θα έρθει ποτέ;;;

 

2)η 5.02 είναι θα είναι η τελική αναβάθμιση η μπορούμε να ελπίζουμε και για την 5.1;;

δηλαδή πώς μπορεί να έχει κάποιος απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις αν δεν δουλεύει στην LG;

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα προβλημα με το pc suite της lg καθως οταν το τρεχω κολλαει ο υπολογιστής σε σημείο που για να ξεκολλήσει πρέπει να τον βγαλαω απο την πριζα. Υπαρχει καποιο αλλο πρόγραμμα απο την lg που να μπορεσω να αναβαθμισω το g2 η πως μπορω να τρεξω κανονικα το pc suite χωρις προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

LG mobile support tool.Κατεβαστε αυτο,απο την LG .

Ειναι αποκλειστικα για αναβαθμιση.

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας...Συνδεσα σημερα το κινητο στο pc και μου ηρθε η ενημερωση για lollipop...Την περασα και ολα ενταξει πηγαν...Πως σας φαινεται εσας? Νομιζω πως τρεχει πιο αργα απο τι με κιτ κατ και στο antutu ενω εβγαζα 41000 τωρα βγαζει περιπου 38000...Γιατι ? Δεν αξιζει τελικα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...