Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα σας...Συνδεσα σημερα το κινητο στο pc και μου ηρθε η ενημερωση για lollipop...Την περασα και ολα ενταξει πηγαν...Πως σας φαινεται εσας? Νομιζω πως τρεχει πιο αργα απο τι με κιτ κατ και στο antutu ενω εβγαζα 41000 τωρα βγαζει περιπου 38000...Γιατι ? Δεν αξιζει τελικα ?

Εγώ την έκανα χθες. Σε μένα πήγαινε πάρα πολύ αργά τις πρώτες 2 ώρες περίπου αφότου έβαλα την λολιποπ με αποτέλεσμα να δυσκολεύομαι να το χρησιμοποιησω. Παταγα ένα κουμπί κ έκανε δέκα δευτερόλεπτα να αποκριθει. Μετά από επανεκκίνηση και μια πληρη φόρτιση συνήλθε και ήρθε στα ίσια του και πάει σφαίρα Τώρα. Καλύτερα κ από την κιτκατ. Δεν μου το έχει ξανακάνει

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ την έκανα χθες. Σε μένα πήγαινε πάρα πολύ αργά τις πρώτες 2 ώρες περίπου αφότου έβαλα την λολιποπ με αποτέλεσμα να δυσκολεύομαι να το χρησιμοποιησω. Παταγα ένα κουμπί κ έκανε δέκα δευτερόλεπτα να αποκριθει. Μετά από επανεκκίνηση και μια πληρη φόρτιση συνήλθε και ήρθε στα ίσια του και πάει σφαίρα Τώρα. Καλύτερα κ από την κιτκατ. Δεν μου το έχει ξανακάνει

 

Τα ιδια εκανε και σε εμενα..μου καταπινε και μπαταρία..τωρα ειναι perfect..για μια στιγμη ειχα αγχωθει αλλα τωρα ολα καλα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλησπερα σας...Συνδεσα σημερα το κινητο στο pc και μου ηρθε η ενημερωση για lollipop...Την περασα και ολα ενταξει πηγαν...Πως σας φαινεται εσας? Νομιζω πως τρεχει πιο αργα απο τι με κιτ κατ και στο antutu ενω εβγαζα 41000 τωρα βγαζει περιπου 38000...Γιατι ? Δεν αξιζει τελικα ?

Εγω εβγαζα 38000 και τωρα 42000 με lollipo.στα ιδια ειναι..

Link to comment
Share on other sites

elias87_

Εγω εβγαζα 38000 και τωρα 42000 με lollipo.στα ιδια ειναι..

-----------------------------------

Νομίζω ότι είμαι κ εγώ σε καλά επίπεδα. Αν και Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ να κοιτάξω το untutu

[ATTACH]60187[/ATTACH]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ χτες την lollipop 30b (γερμανικό stock με 32GB) με pc suite, κάνοντας backup πρώτα αλλά χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Όλα δείχνουν μια χαρά μέχρι τώρα, παρόλο που έχει πάρει αρκετό χώρο στο τηλέφωνο..την μπαταρία δεν την έχω τσεκάρει ακόμα αλλά δεν βλέπω μέχρι τώρα κάποια αλλαγή προς το χειρότερο...στην αρχή δεν με ξετρέλανε το interface, αλλά το συνηθίζω...για κάποιον λόγο η lg αποφάσισε να βγάλει κάποια χρήσιμα (για εμένα τουλάχιστον) πράγματα, όπως πχ την εμφάνιση του καιρού στην κλειδωμένη οθόνη. Πάντως πάει σφαίρα μέχρι στιγμής, να ανήκω στους "εκλεκτούς" που δεν έβγαλε κολλήματα παρά την ΜΗ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Θα δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα χθες. Σε μένα πήγαινε πάρα πολύ αργά τις πρώτες 2 ώρες περίπου αφότου έβαλα την λολιποπ με αποτέλεσμα να δυσκολεύομαι να το χρησιμοποιησω. Παταγα ένα κουμπί κ έκανε δέκα δευτερόλεπτα να αποκριθει. Μετά από επανεκκίνηση και μια πληρη φόρτιση συνήλθε και ήρθε στα ίσια του και πάει σφαίρα Τώρα. Καλύτερα κ από την κιτκατ. Δεν μου το έχει ξανακάνει

 

Και μενα το ιδιο ακριβως εκανε κολουσε πολυ και σκεφτηκα να ξανα περασω με flashtool αλλα μετα την φορτιση ολα τελεια....παραξενο

Link to comment
Share on other sites

Την ξεκίνησα κ εγώ, χωρίς επαναφορά και βλέπουμε.. Ελπίζω να μην χρειαστεί να setaro 2 κινητά το σκ. (Λέω να πάρω της συζύγου το z1)

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα backup μέσω pc suite και στη συνέχεια έκανα update σε lollipop μέσω pc suite.Όταν προσπαθώ να κάνω επαναφορά του backup μου ξεκινάει κανονικά και κολλάει στο 100% και μετά από αρκετή ώρα μου πετάει μήνυμα ότι το κινητό μου έχει αποσυνδεθεί ενώ ο υπολογιστής δείχνει ότι το διαβάζει κανονικά σαν συσκευή μεταφοράς αρχείων.Το έχει πάθει κανένας άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Πήγα να κάνω και εγώ την αναβάθμιση αλλά το κινητό αρνείται να μπει σε download mode, δοκίμασα το vol up ξ αι να βάλω το usb , vol up & power και να βάλω το usb αλλά τίποτα..έχεις κάποιος ιδέα τι μπορεί να παίζει? ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Όταν έκανα εγκατάσταση την λολιποπ στο κινητό μου έγραφε στην οθόνη COM6 . τι ήταν αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Όταν έκανα εγκατάσταση την λολιποπ στο κινητό μου έγραφε στην οθόνη COM6 . τι ήταν αυτό?

 

ναι και εμενα, και λιγο πιο κατω με κοκκινα γραμματα rooted. αλλα αφου πηγαν ολα καλα δεν εδωσα βαση.

παρεμπιπτοντως η μπαταρια εμενα μου φαινεται καλυτερη απο πριν. και μου χει κανει εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα, και λιγο πιο κατω με κοκκινα γραμματα rooted. αλλα αφου πηγαν ολα καλα δεν εδωσα βαση.

παρεμπιπτοντως η μπαταρια εμενα μου φαινεται καλυτερη απο πριν. και μου χει κανει εντυπωση

 

Σε μένα έγραφε με γκρι γράμματα κάτω no rooted.

Όσο για την μπαταρία είναι ίδια σχεδόν. Η διαφορά είναι πολύ ελάχιστη. Τώρα μου τρώει λίγο παραπάνω .πολύ λιγο

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει αναφέρει κάτι για την απόδοση της κάμερας!, διόρθωσε το ελαφρύ lag που εμφάνιζε κατά τη λήψη φωτογραφιών ;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ίδιο μου φαίνεται.

Πρέπει να "ξεκλείδωσαν" κι άλλο ISO , με Camera FV-5 εχει πλέον ISO 3200 ενω πριν 1600.

Αν θυμαμαι καλα.

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Τραβαει και raw , με την εφαρμογη xcam lg settings.

Βεβαια μου τις δειχνει λες και εχω βαλει περιεργο white balance και βγαινουν παντα με infinity focus.

Ελπιζω να το φτιαξουν συντομα οι devs της εφαρμογης.

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Έγινε το update.. :D όλα καλά εώς τώρα και χωρίς επαναφορά..

Νιώθω σαν να έχω το G3.. (το είχα για μια εβδομαδα και τώρα το g2 έχει γίνει ίδιο και καλύτερο, όχι και ότι πρίν δεν ήταν με 4.4.2)

Antutu με 4.4.2 41200 και με 5.02 41800.

Ξέρει κανέις αν θα πάρουμε την λειτουργία Smart Lock?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε όσους έχουν lollipop... Δε μπορώ να βρω το widget για τον φακό και για τον καθαρισμό της ram... Το παρατήρησε άλλος αυτό;;; μήπως και δεν έκατσε καλά στη συσκευή μου;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε όσους έχουν lollipop... Δε μπορώ να βρω το widget για τον φακό και για τον καθαρισμό της ram... Το παρατήρησε άλλος αυτό;;; μήπως και δεν έκατσε καλά στη συσκευή μου;;;

Σε εμενα ολα καλα....αν δεν τα βρεις εκει που ειναι ολα τα widgets δεν νομιζω να το βρεις.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδες...2 μερα ξεκιναει σημερα με λολλιποπ στοκ χωρις ροοτ Γαλλικο.....και μετα την δευτερη φορτιση παει σφαιρα..ενω οταν την εγκατεστησα ηταν τοσο αργη που ελεγα να ξαναπερασω παλι με flashtool...φωτεινοτητα ειναι ιδια με κιτκατ.....η καμερα ειναι λιγο καλυτερη νομιζω...με την 30b ειδα δεν εβαλε η LG τα καλουδια που θελουμε μερικοι....οπως επισης ενα σημαντικο ειναι ηεφαρμογη ΒΙΝΤΕΟ....Η μπαταρια πολυ αλλα ελαχιστα πιο κακη απο κιτκατ αλλα με τετοια ταχυτητα που εχει πλεον το κινητο δεν νομιζω ναειναι μειον για καποιον....πλεον δεν την αλλαζω παρα μονο αν βγει καμια καλη ρομ απο cloudyfa η καποια αλλη και με το υι του G4 το οποιο ανακοινωθηκε χθες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για βοηθήστε λίγο την κατάσταση......

Εδώ και λίγες μέρες χωρίς να πειράξω τίποτε πάω να χρησιμοποιήσω την φωνητική εγγραφή (την εργοστασιακή) και μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα " Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε την εγγραφή φωνής , οταν κάποια άλλη εφαρμογή χρησιμοποιεί τον ήχο " και δεν με αφήνει να κάνω εγγραφή . Τι συμβαίνει δεν μπορώ να καταλάβω . Μέχρι πριν 15 μέρες την χρησιμοποιούσα κανονικά.....

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες και εγω τρεχω την 5.0.2 περασμενη με lg update tool.Ολα πηγαν καλα. Εκανα μια επαναφορα για να ειμαι σιγουρος και πριν λιγο εκανα και ρουτ αφου παιδευτηκα λιγο με τους οδηγους.

 

Μια υπενθυμιση να κανω σε εσας που βλεπετε λιγο η ελαχιστα χειροτερη μπαταρια , εχετε υποψη πως η ρομ ειναι "γεματη" παλι με οσα δεν θελουμε μερικοι οπως πχ το ενεργοβορο MLT που εβγαλα ηδη με το titanium μαζι με google magazines , movies , chrome κλπ κλπ και παγωνοντας αρκετα αλλες.Συν οτι θελει μερικες μερες να καλιμπραριστει η μπαταρια με την νεα ρομ....

 

Με γεια μας :D

Link to comment
Share on other sites

Η OTA update θα κάνει μέρες να έρθει σε όσους δεν θέλουν μέσω pc suite? Πόσο μπορεί να πάει πίσω; δεδομένου ότι πλέον μοιράζεται κατά κύματα Το update
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...