Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σε λολιποπ δεν μου λειτουργεί το ξυπνητήρι αν έχω την συσκευή μου στο αθόρυβο. Δεν χτυπάει το ξυπνητήρι με ήχο μόνο η οθόνη ανάβει. Τι μπορώ να κάνω? Τον ήχο του ξυπνητηριού τον είχα στο φουλ αλλά τίποτα...

Το έβαλα χθες και με "κρέμασε."

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σε λολιποπ δεν μου λειτουργεί το ξυπνητήρι αν έχω την συσκευή μου στο αθόρυβο. Δεν χτυπάει το ξυπνητήρι με ήχο μόνο η οθόνη ανάβει. Τι μπορώ να κάνω? Τον ήχο του ξυπνητηριού τον είχα στο φουλ αλλά τίποτα...

Το έβαλα χθες και με "κρέμασε."

 

Βάλ'το είτε στη δόνηση είτε με ήχο σε flight mode.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά

ενώ μου βρίσκει το Pc Suite τη νέα αναβάθμιση, και ενώ έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, όταν κάνει έλεγχο για τη δυνατότητα αναβάθμισης βγάζει ότι δεν μπορεί να γίνει και ότι πρέπει να βγάλω μπαταρία και καλώδιο, να κάνω επανεκκίνηση και να ξαναδοκιμάσω.

Υπάρχει λύση??

Από το service μου είπαν να το πάω εκεί, αλλά μένω σε νησί οπότε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλ'το είτε στη δόνηση είτε με ήχο σε flight mode.

Έτσι είναι σε όλους η έχει θέμα το δικό μου? Αυτό θα κανω....

Πιστεύω να μου χτυπάει τότε κ να μην έχω πάλι πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι σε όλους η έχει θέμα το δικό μου? Αυτό θα κανω....

Πιστεύω να μου χτυπάει τότε κ να μην έχω πάλι πρόβλημα

 

Είναι θέμα (ή feature) της Lollipop. Όταν το έχεις σε τελείως αθόρυβο mode δεν του παίρνεις κουβέντα...:p

 

Υ.Γ. Κάνε καλού κακού και μια δοκιμή πριν πέσεις για ύπνο.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ένας είναι ο τρόπος....με SRKtool_1.0.5_droidth

 

ξεζιπαρουμε το αρχειο zip και τρεχουμε το srktool105.exe

μετα επιλαγουμε (γραφουμε) "1. (ROOT") μετα "2. (ROOT and TWRP")

και τελος το τυπο του κινητου πχ ¨2 για το (D802")

ετσι ειμαστε σιγουροι οτι και πιο καινουργια εκδοση recovery (bumped)

εχουμε αλλα το πιο σημαντικο ο bootloader ειναι εκδοσης ΚΚ

 

Υπαρχει και αλλος τροπος φιλε, αυτος σε μενα δεν επιασε

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα (ή feature) της Lollipop. Όταν το έχεις σε τελείως αθόρυβο mode δεν του παίρνεις κουβέντα...:p

 

Υ.Γ. Κάνε καλού κακού και μια δοκιμή πριν πέσεις για ύπνο.

 

Αυτό ισχύει όντως στη lollipop; Όλα τα κινητά βαράνε στο ξυπνητήρι ακόμα και αθόρυβα δεν παίζει να έχουν κάνει τέτοια πατάτα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ξανά μια δοκιμή στο ξυπνητήρι! Στο αθόρυβο ΔΕΝ χτυπάει! Μόνο η οθόνη ανάβει ! Στην δόνηση και στο κανονικό προφίλ χτυπάει κανονικά!!!! Ας το δοκιμάσει κ κανένας άλλος με λολιποπ 5.0.2 να μας πει αν αυτό ισχύει σε όλους η κάτι έχει πάθει το δικό μου!
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που οι αφυπνησεις έχουν πάντα προτεραιότητα......

(σορυ για το συνεχόμενο ποστ αλλά το tapatalk δεν με αφήνει να προσθέσω φωτο στο προηγούμενο )

[ATTACH]60268[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις->Ήχος->Ένταση δεν σου βγάζει ένα παράθυρο με διάφορες τιμές για ένταση?

 

Όπως

Ήχος κλήσης

Ήχος ειδοποιήσεων

Ανάδραση και σύστημα αφής

Μουσική , βίντεο , παιχνίδια και άλλα πολυμέσα

 

με ξεχωριστή ρύθμιση για όλα αυτά?

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ως κλείδωμα οθόνης το Pattern αλλά τώρα που θέλω να βάλω Swipe δεν μου το δίνει ως επιλογή. Για κάποιο λόγο το έχει θολό.

 

WTF?

 

edit: Solved

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις->Ήχος->Ένταση δεν σου βγάζει ένα παράθυρο με διάφορες τιμές για ένταση?

 

Όπως

Ήχος κλήσης

Ήχος ειδοποιήσεων

Ανάδραση και σύστημα αφής

Μουσική , βίντεο , παιχνίδια και άλλα πολυμέσα

 

με ξεχωριστή ρύθμιση για όλα αυτά?

Ναι μου βγάζει. Λες να αυξήσω τον ήχο εκεί που λέει ειδοποιήσεις ?

Δεν θα με καλύψει αυτό όμως γτ αν πχ μου έρχεται ένα sms ή μήνυμα το viber θα χτυπάει και θα με ξυπνάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα ως κλείδωμα οθόνης το Pattern αλλά τώρα που θέλω να βάλω Swipe δεν μου το δίνει ως επιλογή. Για κάποιο λόγο το έχει θολό.

 

WTF?

Διάβασε λίγο Ποιο κάτω φίλε μου. Το κάνει κ σε αλλους

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ σχετικά με το xposed πως γίνεται να λειτουργήσει στην 5.0.2 ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου βγάζει. Λες να αυξήσω τον ήχο εκεί που λέει ειδοποιήσεις ?

Δεν θα με καλύψει αυτό όμως γτ αν πχ μου έρχεται ένα sms ή μήνυμα το viber θα χτυπάει και θα με ξυπνάει

 

Έκανα λάθος...

 

Όταν ρυθμίζεις το ξυπνητήρι εκεί είναι και η ένταση του... ;)

 

 

http://s5.postimg.org/d29gwwitj/Quick_Memo_2015_04_30_20_05_04.png

jpg images

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος...

 

Όταν ρυθμίζεις το ξυπνητήρι εκεί είναι και η ένταση του... ;)

 

 

http://s5.postimg.org/d29gwwitj/Quick_Memo_2015_04_30_20_05_04.png

jpg images

Yes!! Την έχω στο φουλ αλλά πάλι δεν μου χτυπάει με ήχο όταν έχω το κινητό στο αθορυβο! Πρέπει για να χτυπήσει να το έχω στο προφίλ της δόνησης ή στο κανονικό

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάτι άλλο...

 

Υπ' όψιν ότι είμαι με custom rom Cloudyfa G3 2.1

 

Δεν είμαι με στοκ και ούτε θα είμαι ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί ήδη αλλά εδώ και 10 - 15 μέρες δεν μου λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή της οθόνης.

Η κάμερα έχει κολλήσει μόνιμα σε landscape και αυτό τόσο σε kitkat όσο και τώρα με lollipop.

Σήμερα μάλιστα είδα (μιας και δεν το χρησιμοποιούσα) ότι δεν λειτουργεί ούτε η αυτόματη φωτεινότητα αλλά ούτε και ο proximity sensor.

Δεν έχει πειραχτεί τίποτα στο τηλέφωνο (ούτε καν ρουτ) και δεν πέσει ποτέ.

 

Πάει για service ή είναι κάτι που μπορώ να φτιάξω κάπως; (factory reset?)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί ήδη αλλά εδώ και 10 - 15 μέρες δεν μου λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή της οθόνης.

Η κάμερα έχει κολλήσει μόνιμα σε landscape και αυτό τόσο σε kitkat όσο και τώρα με lollipop.

Σήμερα μάλιστα είδα (μιας και δεν το χρησιμοποιούσα) ότι δεν λειτουργεί ούτε η αυτόματη φωτεινότητα αλλά ούτε και ο proximity sensor.

Δεν έχει πειραχτεί τίποτα στο τηλέφωνο (ούτε καν ρουτ) και δεν πέσει ποτέ.

 

Πάει για service ή είναι κάτι που μπορώ να φτιάξω κάπως; (factory reset?)

Καλησπέρα δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις ,αλλα ένα backup και ένα factory reset νομίζω είναι λογική ενέργεια πριν πας για service

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά όχι 100% ακόμα.

1. Αρχικά παγωνεις ή κάνεις απεγκατασταση μέσω Titanium backup τις 3 εφαρμογές του καιρού και το lg smartcover.

2.Κανεις εγκατάσταση το apk https://www.dropbox.com/s/njdjna1ayxgmnmr/XposedInstaller_3.0-alpha2.apk?dl=0 χωρίς να το ανοίξεις ακόμα.

3. Μπαίνεις σε recovery και κάνεις Wipe cache και dalvik cache. Μετα φλασαρεις αυτό το zip https://www.dropbox.com/s/zpsyqoy8hyaapo8/xposed-arm-20150213b.zip?dl=0

4. Reboot και είσαι έτοιμος

 

που την βρήκες την V30E ... η μόνη που καταλήγει σε Ε είναι η κορεάτικη .. σε αυτήν αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις ,αλλα ένα backup και ένα factory reset νομίζω είναι λογική ενέργεια πριν πας για service

Ακριβώς!!! Έτσι κ αλλιώς δεν υπάρχει άλλη λύση για να φτιάξουν αυτά!! Δεν έχει και πολλές επιλογές. Διαφορετικά αν δεν γίνει τιποτα ούτε Έτσι θέλει σερβις. Αλλά γενικά λύνονται πολλά προβλήματα με εργοστασιακες ρυθμίσεις .

Αντί να το πάει κατευθείαν στο σέρβις ας κάνει μια προσπάθεια μπας και.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά όχι 100% ακόμα.

1. Αρχικά παγωνεις ή κάνεις απεγκατασταση μέσω Titanium backup τις 3 εφαρμογές του καιρού και το lg smartcover.

2.Κανεις εγκατάσταση το apk https://www.dropbox.com/s/njdjna1ayxgmnmr/XposedInstaller_3.0-alpha2.apk?dl=0 χωρίς να το ανοίξεις ακόμα.

3. Μπαίνεις σε recovery και κάνεις Wipe cache και dalvik cache. Μετα φλασαρεις αυτό το zip https://www.dropbox.com/s/zpsyqoy8hyaapo8/xposed-arm-20150213b.zip?dl=0

4. Reboot και είσαι έτοιμος

 

update

 

έκανα τα παραπάνω και βρίσκομαι σε μαύρη οθόνη που γράφει πάνω αριστερά [440] Fastboot mode started . τι κάνουμε εδώ;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμποποιησα το LG Backup για backup πριν περασω την LP (τα εκανα backup ολα, αρχικες οθονες, media και ο,τι αλλο ειχε ως επιλογη). Το αρχειακι που δημιουργηθηκε στον φακελο LG Backup, τον περασα στο laptop και στη συνεχεια εκανα την αναβαθμιση, μεσω Pc Suite, χωρις κανενα προβλημα (με επαναφορα εργοστασιακων πριν και μετα, ολα κομπλε). Το backup που πηρα, πως το ξαναπερναω στο κινητο; Εγω, ξαναπερασα το παραπανω αρχειακι στο κινητο, αλλα δεν μου το τρεχει. Το κανω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...