Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα τελικα μετα κοπων και βασανων καταφερα να αναβαθμισω το κινητο μ σε lollipop. περασα την γαλλικη open v30b. τα πρωτα συμπερασματα ειναι θετικα. γρηγορη αποκριση χωρις καποιο ιδιαιτερο lag. το playstore λειτουργει κανονικα. η καμερα επισης οπως και η καταγραφη βιντεο. γενικοτερα εχω αλλο κινητο. πολυ ωραιο design. στα αρνητικα θα παραθεσω μονο οτι το κινητο εχει μια παραπανω θερμοκρασια απο οτι πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση παιδιά. Μόλις είδα κατά τύχη σε άσπρο φόντο ένα pixel. Κατεβάζω pixel test και όντως έχω καμένο πιξελ... Το αλλάζουν; έχω εγγύηση φυσικά
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε η LG καλύπτει το G2 με zero pixel εγγύηση.

Πήγαινε service για αντικατάσταση οθόνης.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για αγορά της συσκευής από ebay.

Έχει βρεί έναν πωλητή που πουλάει 2 εκδόσεις της συσκευής (D800 και D801)

D801 (http://www.ebay.com/itm/New-LG-G2-D801-4G-LTE-32GB-13MP-Android-Smartphone-White-or-Black-Unlocked-/321585130313?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4adff7ab49)

D800 (http://www.ebay.com/itm/3-Colors-5-2-New-LG-G2-D800-D802-4G-LTE-32GB-13MP-Unlocked-Android-Smartphone/321565869317?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D30242%26meid%3D2531c2ab43a540159d6b212e36210b58%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D321585130313&rt=nc)

Απ' ό,τι βλέπω εδώ μιλάτε για τρίτη έκδοση (D802)

Τι ακριβώς γίνεται/ισχύει? Να συνεχίσει με την αγορά ή δεν συμφέρει?

Αυτές οι 2 εκδόσεις θα παίζουν με τα Ελληνικά δίκτυα?

Οποιαδήποτε συμβουλή, παρατήρηση ή προτροπή δεκτή.

Edited by skrountz
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μην αγοράσει από ebay

 

Αγορά από Ελλάδα για να έχει εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για αγορά της συσκευής από ebay.

Έχει βρεί έναν πωλητή που πουλάει 2 εκδόσεις της συσκευής (D800 και D801)

D801 (http://www.ebay.com/itm/New-LG-G2-D801-4G-LTE-32GB-13MP-Android-Smartphone-White-or-Black-Unlocked-/321585130313?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4adff7ab49)

D800 (http://www.ebay.com/itm/3-Colors-5-2-New-LG-G2-D800-D802-4G-LTE-32GB-13MP-Unlocked-Android-Smartphone/321565869317?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D30242%26meid%3D2531c2ab43a540159d6b212e36210b58%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D321585130313&rt=nc)

Απ' ό,τι βλέπω εδώ μιλάτε για τρίτη έκδοση (D802)

Τι ακριβώς γίνεται/ισχύει? Να συνεχίσει με την αγορά ή δεν συμφέρει?

Αυτές οι 2 εκδόσεις θα παίζουν με τα Ελληνικά δίκτυα?

Οποιαδήποτε συμβουλή, παρατήρηση ή προτροπή δεκτή.

Το d802 είναι για Ευρώπη κ έχει εγγύηση από την επίσημη LG Hellas. Δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύουν στα δικά μας δίκτυα το d800 κ το d801...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το 802 που έχουμε είναι ευρωπαικό και καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση. Το 801 είναι της Τ-Mobile και το 800 της ΑΤ&Τ για τις ΗΠΑ κα τα δύο. Δεν έχουν εγγύηση αυτά και δεν ξέρω τι γίνεται με τις μπάντες που καλύπτουν ή αν είναι κλειδωμένα. Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη πρωτομαγια

Δυο μερες τωρα με την λολιποπ και θα πω εντυπώσεις

Αν και στην αρχη το φοβόμουν να κάνω την αναβάθμιση τωρα μετα απο δυο μερες εχω ξεχασει πως ηταν πρίν.

Ομορφο περιβάλλον. γρήγορο λειτουργικό σύστημα και καθολου κολλήματα με λιγα λογια αλλο κινητο

Δεν ξερω αν ειμαι τυχερός και έκατσε η αναβάθμιση καλα σε εμενα.αυτο που εκανα παντως οπως εχουν πει και αλλοι ηταν ενα εργοστασιακές ρυθμίσεις πριν και μια μετα την αναβάθμιση και τωρα παει σφαιρα απο την πρωτη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να μην αγοράσει από ebay

 

Αγορά από Ελλάδα για να έχει εγγύηση

 

Το d802 είναι για Ευρώπη κ έχει εγγύηση από την επίσημη LG Hellas. Δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύουν στα δικά μας δίκτυα το d800 κ το d801...

 

Το 802 που έχουμε είναι ευρωπαικό και καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση. Το 801 είναι της Τ-Mobile και το 800 της ΑΤ&Τ για τις ΗΠΑ κα τα δύο. Δεν έχουν εγγύηση αυτά και δεν ξέρω τι γίνεται με τις μπάντες που καλύπτουν ή αν είναι κλειδωμένα.

 

Στο δεύτερο link που έχω δώσει έχει και επιλογή για 802 έκδοση η οποία όμως είναι out of stock.

Αν γίνει διαθέσιμο πάλι λέτε να το επιχειρήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ριχνω τη τελευταια φορτιση με κιτκατ και μετα θα συνδεθω με το support tool αρχικα (ή το pc suite). Θα κανω επαναφορα εργοστασ. ρυθμισεων, εγκατασταση στη 5.0.2., και επαναφορα παλι. χρειαζεται να κανω και wipe cashe ?
Link to comment
Share on other sites

Ριχνω τη τελευταια φορτιση με κιτκατ και μετα θα συνδεθω με το support tool αρχικα (ή το pc suite). Θα κανω επαναφορα εργοστασ. ρυθμισεων, εγκατασταση στη 5.0.2., και επαναφορα παλι. χρειαζεται να κανω και wipe cashe ?

 

Δε χρειάζεται να κάνεις wipe cache, αφού σβήνεται και ξαναφτιάχνεται μετά τις επαναφορές. Αντικειμένικά δεν "χρειάζεται" καμία από τις επαναφορές, αλλά τις κάνεις εάν θέλεις να είσαι σίγουρος και δε σου είναι κόπος να ξαναστήνεις το τηλέφωνο.

Τελευταία επαναφορά > πρώτη επαναφορά > wipe cache

 

Πaιδια εμενα μου βγαζει την εκδοση D8020220H, ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΙΤΚΑΤ; Εβαλα το lg support tool.....:/

 

D80220 είναι όλες KK. Οι LP είναι D80230.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις wipe cache, αφού σβήνεται και ξαναφτιάχνεται μετά τις επαναφορές. Αντικειμένικά δεν "χρειάζεται" καμία από τις επαναφορές, αλλά τις κάνεις εάν θέλεις να είσαι σίγουρος και δε σου είναι κόπος να ξαναστήνεις το τηλέφωνο.

Τελευταία επαναφορά > πρώτη επαναφορά > wipe cache

 

ΣΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΗΝΥΜΑ ΤΙ ΚΑΝΩ;; εκανα επαναφορα κι μου βγαζει την εκδοση κιτκατ ως τελευταια διαθεσιμη ενημερωση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε χρειάζεται να κάνεις wipe cache, αφού σβήνεται και ξαναφτιάχνεται μετά τις επαναφορές. Αντικειμένικά δεν "χρειάζεται" καμία από τις επαναφορές, αλλά τις κάνεις εάν θέλεις να είσαι σίγουρος και δε σου είναι κόπος να ξαναστήνεις το τηλέφωνο.

Τελευταία επαναφορά > πρώτη επαναφορά > wipe cache

 

 

 

D80220 είναι όλες KK. Οι LP είναι D80230.

 

ΩΧΧ...τη πατησα δηλαδη;; κι εσβησα τα παντα στο τηλ μου μολις... Μηπως πρεπει να κανω αυτη που μου δινει, κ μετα καπακι θα μου ερθει κι η αλλη;;;;

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! θα ήθελα, σαν παιδί και γω, να βάλω Λόλι στο D802 μου.

 

Version: V30b

Country: 6FR/FRANCE_OPEN_16G

Model: LGD802

Dimension: 1.65 GiB

 

Μέσω PC Suite, εδώ και αρκετές μέρες, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα :

" Ο Έλεγχος ενημερώσεων δεν είναι διαθέσιμος. Δοκιμάστε ξανά αργότερα. "

Μέσω τηλεφώνου ( απ΄τις ρυθμίσεις - Ενημέρωση Λογισμικού ) μου βγάζει :

" Δε συνδέθηκε στο διακομιστή ανανέωσης. Ελέγξτε τη σύνδεση του δικτύου και δοκιμάστε ξανά. "

Καθώς μέχρι χθες μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα που μου βγάζει και μέσω PC Suite.

 

Ερώτηση: Υπάρχει κάποια λύση ώστε να βάλω Λόλι ή να το πετάξω απ'το παράθυρο;

 

P.S. Δεν ξέρω να χρησιμοποιώ LG Flash Tool 2014 .

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εβαλα το pc suite εκει ειναι διαθεσιμη.. πιο ασυγχρονη φαση πεθαινεις... κατεβαινει με το suite αυτη τη στιγμη :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει καμια 40 σελίδες απο το τέλος και πίσω αλλά δεν έχω καταλάβει. Έχει ερθει το λολιποπ επίσημα Ελλάδα;

Για Ρουτ και περασμα χειροκίνητα δεν ενδιαφερομαι. Ειτε μέσω lg pc suite ειτε ota. Ευχαριστώ.

 

Info: Το αγόρασα πριν λιγες μέρες στα 270 απο σκρουτζομαγαζο και έχω πάθει πλάκα με το κινητό. Πολύ καλό value for money.

Edited by gagailos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρακολουθώ το νήμα σχεδόν από την αρχή, δεν εχω προβεί ακόμα σε αναβάθμιση σε LP και το σκέφτομαι, μπορεί κάποιος που τη χρησιμοποιεί ένα ικανοποιητικό διάστημα να συνοψίσει τα υπέρ και τα κατά σε σχέση με την ΚΚ; Επίσης το widget του καιρού δουλεύει άψογα και στην lockscreen; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει καμια 40 σελίδες απο το τέλος και πίσω αλλά δεν έχω καταλάβει. Έχει ερθει το λολιποπ επίσημα Ελλάδα;

Για Ρουτ και περασμα χειροκίνητα δεν ενδιαφερομαι. Ειτε μέσω lg pc suite ειτε ota. Ευχαριστώ.

 

Info: Το αγόρασα πριν λιγες μέρες στα 270 απο σκρουτζομαγαζο και έχω πάθει πλάκα με το κινητό. Πολύ καλό value for money.

 

Ακόμα και στην ίδια σελίδα λέμε ότι είναι διαθέσιμο μέσω PC suite. Απλά δεν το δίνει σε όλες τις συσκευές, όπως όλες οι ενημερώσεις έρχεται σταδιακά σε περισσότερες κάθε μέρα. Βάλε το PC suite και δες εάν θα στο κατεβάσει.

 

Για ρουτ και γενικά "χειροκίνητα" έχουμε άλλο θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλε, μολις μπηκα για πρωτη φορα σε περιβαλλον...g3. εκανα ξανα επαναφορα και μπαινω για να στησω το νεο μου τηλεφωνο!! πηρε οντως σαρανταλεπτο ολη η διαδικασια!

 

Παιδια με pc suite καντε το..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν παιδια παταω ανακτηση στοιχειων βαζοντας το λογαρ/σμο gmail μου, μου βγαζει: Δυστυχως παρουσιαστηκε σφαλμα...

 

 

τι ειν αυτο παλι;; κι δεν μ αφηνει να προχωρησω καθολου...;)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα πήρε κοντά 5 ώρες για να ολοκληρωθεί η διαδικασία κατεβάσματος και εγκατάστασης της λολιποπ μέσω pc cuite? Μάλλον ναι.....

Τρομερή καθυστέρηση.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα πήρε κοντά 5 ώρες για να ολοκληρωθεί η διαδικασία κατεβάσματος και εγκατάστασης της λολιποπ μέσω pc cuite? Μάλλον ναι.....

Αναλογα την ταχυτητα ιντερνετ και ποσο φορτωμενος ηταν ο server της LG......ας πουμε εμενα με 300kbps το δευτερολεπτο κανω πολλες ωρες.....γι αυτο κ περασα με lg flash tool

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα την εγκατασταση της λολι (5.0.2) εχω την αισθηση οτι λαγκαρει ελαχιστα σε ορισμενες apps. Ειναι φυσιολογικο μεχρι να στρωσει το λειτουργικο στο πρωτο ανοιγμα; επισης με dalvik code ειναι γραμμενες οι εφαρμογες; ή το αλλαζουμε εμεις στις "επιλογες για προγραμματιστες"?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Δεν έχει ερθει τίποτα σε μένα. Δεν το πρόσεξα οτι το έγραφε εδώ. Οποτε απλα περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...