Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπέκυψα στις σειρήνες. Η αναβάθμιση έρχεται... :)

 

Κρατήθηκα και δεν το έκανα ολική επαναφορά, εργοστασιακό φορμάτ, πως το λένε αυτό. Έτσι και αλλιώς θα το κάνω πριν πάει στο σέρβις, οπότε μην τον κάνω διπλό τον κόπο. Εν αναμονή γιατί έχω και ποοοολύυυυυυ αργήηηηη σύνδεσηηηηηη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οποιος μπορει να μου κανει την χαρη να τσεκαρει κατι εφοσον εχει κατεβασει την λολιποπ μεσω οτα και δεν ειναι ρουτ "αν υπαρχει"

Να κατεβασει την εφαρμογη του μεγα και να τσεκαρει αν παιζουν διαφορα επεισοδια απο σειρες δελτιο ειδησεων κλπ.Επειδη σε μοτοτζι που την κατεβασα σταματησαν να παιζουν δεν τα ανοιγει πια.Προκειται για τη γυναικα εχω φαει τσοκαρο χαχαχα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

3η μερα με λολιποπ. Ολα πανε ρολοι. Ειχα κανει επαναφορα πριν την περασω, και απο την αρχη δεν ειχα ουτε καθυστερησεις ουτε κολληματα. Ισα Ισα φαινοταν αμεσως η διαφορα που ειναι πιο σμουθ σε σχεση με πριν. Η μπαταρια κρατησε 2 μερες , την πρωτη ηταν και το στυσιμο , και εγκατεστησα αρκετες εφαρμογες οποτε επεσε γρηγορα η μπαταρια και την δευτερη με αρκετη χρηση την εβγαλε μια χαρα( τηλεφωνα , μυνηματα, πλοηγηση, Και εννοειται wifi και δεδομενα παντα ανοιχτα πρωι -βραδυ.). Πιστευω θα μου βγαλει παραπανω χρονο η μπαταρια τωρα. Η καμερα λιγο καλύτερη . Εβαλα και το αντουτου για αυτους που ρωτανε 39150 μου εβγαλε ,

Οποτε εγω λεω να την περασετε αφοβα .

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει, το βλέπω.

Κατέβηκε, ξεκίνησε η αναβάθμιση και... κολλάει, ζητάει να βγάλω το USB και... την μπαταρία (!) μετά να επανασυνδέσω και να συνεχιστεί. Δύο αποτυχίες ως τώρα και το κακό είναι πως δεν μπουτάρει πιά στο λειτουργικό, με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου εκκίνησης απλά κλείνει και ξαναβγαίνει στο μενού αναβάθμισης firmware.

Link to comment
Share on other sites

Σε λολιποπ Όταν είμαι στην οθόνη κλειδωματος (έχω κωδικό) μπορώ να κατεβάσω την πάνω μπάρα-κουρτίνα. Γίνεται να μην κατεβαίνει αυτό στην οθόνη κλειδ?

Μπορεί ο οποιοσδήποτε πάρει το κινητό στα χέρια του να κατεβάσει την κουρτίνα και να αλλάξει διαφορα από κει σέρνοντας τις οιδοποιησεις που δείχνει προς τα κάτω.

Επίσης μπορεί να κάνει κ εκαθαριση ειδοποιήσεων από την οθόνη κλειδ.

 

Και κάτι ακόμα. Πως λειτουργεί το miracast?

Είναι ασύρματο η μέσω καλωδίου ?

 

Το miracast είναι ασύρματο και πρέπει να το υποστηρίζει και η οθόνη/τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε την εφαρμογή video στην lollipop ή την έχουν αφαιρέσει????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι με την λολιποπ μου ανεβάζει θερμοκρασία πολύ εύκολα!!! Και μου λέει ότι δεν μπορώ να αυξήσω την ένταση της φωτεινότητας λόγω θερμοκρασίας. Στην κιτκατ. Δεν μου το έκανε ποτέ αυτό Όσο κ αν το ζοριζα το κινητό. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος??

 

 

 

Edit: Vag_koun όχι δεν υπάρχει εφαρμογή βιντεο Στην lollipop.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι με την λολιποπ μου ανεβάζει θερμοκρασία πολύ εύκολα!!! Και μου λέει ότι δεν μπορώ να αυξήσω την ένταση της φωτεινότητας λόγω θερμοκρασίας. Στην κιτκατ. Δεν μου το έκανε ποτέ αυτό Όσο κ αν το ζοριζα το κινητό. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος??

 

 

 

Edit: Vag_koun όχι δεν υπάρχει εφαρμογή βιντεο Στην lollipop.

Ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έβαλα χθες τι λολι και έβγαλα κλείδωμα μοτίβο και μετά δεν μπορώ να βάλω κανένα κλείδωμα μου το έχει θολό??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έβαλα χθες τι λολι και έβγαλα κλείδωμα μοτίβο και μετά δεν μπορώ να βάλω κανένα κλείδωμα μου το έχει θολό??

[ATTACH]60223[/ATTACH] αν σου είναι περίπου Έτσι μου το κάνει κ εμένα... Δεν ξέρω γιατί. Μάλλον κάτι δεν έχει κάτσει καλά μου ειπαν. Δεν με ενοχλεί εμένα όμως.... Μικρό το κακο!!

Έτσι κ αλλιώς το έχω με κωδικό πρόσβασης κ τα αλλά μ είναι άχρηστα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι με την λολιποπ μου ανεβάζει θερμοκρασία πολύ εύκολα!!! Και μου λέει ότι δεν μπορώ να αυξήσω την ένταση της φωτεινότητας λόγω θερμοκρασίας. Στην κιτκατ. Δεν μου το έκανε ποτέ αυτό Όσο κ αν το ζοριζα το κινητό. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος??

 

 

 

Edit: Vag_koun όχι δεν υπάρχει εφαρμογή βιντεο Στην lollipop.

 

Αυτό με την φωτεινότητα μου το έκανε μια και μοναδική φορά με την Lollipop κατά το στήσιμο της συσκευής μετά από αναγκαστικό Hard Reset. Ποτέ ξανά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φωτεινότητα μου το έκανε μια και μοναδική φορά με την Lollipop κατά το στήσιμο της συσκευής μετά από αναγκαστικό Hard Reset. Ποτέ ξανά.

Θα του έκανα κ εγώ αλλά Έτσι όπως το έχω κάνει..... Δεν ξαναγτιαχνετε ούτε σε ένα μήνα από την αρχή!!!! Κρίμα είναι... Θα το αφήσω Έτσι. Βαριέμαι το στήσιμο

Από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας συμφορουμήτες μία σύντομη ερώτηση έχω για εσάς :rolleyes:

 

Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθώ σε ελληνικό 4G LTE δίκτυο με D800 με κάποια παρέμβαση στο software ή είναι αδύνατο λόγω διαφοράς hardware μεταξύ d800 και D802;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60223[/ATTACH] αν σου είναι περίπου Έτσι μου το κάνει κ εμένα... Δεν ξέρω γιατί. Μάλλον κάτι δεν έχει κάτσει καλά μου ειπαν. Δεν με ενοχλεί εμένα όμως.... Μικρό το κακο!!

Έτσι κ αλλιώς το έχω με κωδικό πρόσβασης κ τα αλλά μ είναι άχρηστα

 

Ναι έτσι μου είναι! Δηλαδή με καμιά αναβάθμιση μπορεί να φτιάξει?

Link to comment
Share on other sites

Θα του έκανα κ εγώ αλλά Έτσι όπως το έχω κάνει..... Δεν ξαναγτιαχνετε ούτε σε ένα μήνα από την αρχή!!!! Κρίμα είναι... Θα το αφήσω Έτσι

 

Και γω αυτό έλεγα για το δικό μου άλλα το Backup της LG αποδείχτηκε παραδόξως πολύ καλύτερο από ότι περίμενα και γλίτωσα αρκετό χρόνο από το να το ξαναστήσω όλο από την αρχή.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι μου είναι! Δηλαδή με καμιά αναβάθμιση μπορεί να φτιάξει?

Θα σε γελάσω..... Τώρα μου έγινε αυτό κ εμένα με το που πέρασα την λολιποπ. Πριν στην κιτκατ ήταν κανονικά όλα.

Αυτό μπορεί να σου στρώσει αν το γυρισεις εργοστασιακές ρυθμίσεις μαλλον. Άλλα δεν θα σου μείνει τίποτα μέσα θα τα χάσεις όλα. Άσε να σου πουν και τα παιδιά καμιά γνώμη αν ξέρουν την λύση και βλέποντας και κάνοντας......

Πριν την αναβάθμιση το γύρισες εργοστσιακες ρυθμίσεις και μετά έκανες την αναβάθμιση η όχι? Αν δεν έκανες μάλλον αυτό φταίει κ έγινε το μπερδεμα.... Κ εγώ δεν εκανα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Edit: Vag_koun όχι δεν υπάρχει εφαρμογή βιντεο Στην lollipop.

 

Αμέ....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας.

 

Το τηλέφωνο έχει μείνει στην οθόνη "Upgrade firmware" μετά την αποτυχία του LG Suite να το αναβαθμίσει.

To LG suite δεν το βλέπει πιά.

Το LG Flash Tool το βλέπει μεν, πάει να ξεκινήσει την αναβάθμιση, όμως το LG mobile support tool που ξεκινάει μέσα από το LG Flash Tool μου λέει "cannot connect to server try again later" και κλείνει χωρίς να κάνει κάτι στο τηλέφωνο ουσιαστικά. Κάτι γραμματάκια περνάνε από την οθόνη αλλά ξαναβγαίνει στο 0%.

Το βλέπει όμως το "αυθεντικό" LG Mobile Support Tool. Με το οποίο γέλασα γιατί πάτησα για να κάνει αναβάθμιση και μου είπε ότι έχω ήδη την τελευταία ρομ :)

Μετά θυμήθηκα αυτό το διόρθωση σφάλματος αναβάθμισης και του πάτησα να το κάνει. Άλλες δύο ώρες να κατεβάσει την ρομ (έχω πολύ αργή σύνδεση) και μετά ξεκινάει την αναβάθμιση αλλά κάπου στο 35-40% κολλάει στο τηλέφωνο, βγάζει ένα μήνυμα με κόκκινα γράμματα ASSERT και βγαίνει πάλι στην οθόνη "Upgrade Firmware" 0%... Τι προτείνετε, πέραν του σέρβις; Θα πάει για την κιτρινίλα, έλεγα μήπως πάει σε λειτουργική κατάσταση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

Τα κατάφερα. Επαναλαμβανόμενες εντολές για αναβάθμιση που γινόταν... στάγδην τελικά έφτασαν το μετρητή στο 100% και μπούταρε. Μόλις 7 ώρες μου πήρε :)

Edited by amyroukai
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την εφαρμογή βίντεο είναι περίεργο ...Στο titanium backup εμφανίζεται εφαρμογή βίντεο αλλά και χωρίς να είναι παγωμένη δεν υπάρχει στο συρτάρι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο συρτάρι αλλά αν πάει κανείς να παίξει βίντεο το ανοίγει.

Επίσης υπάρχει στο Qslide

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έλεγα μόλις.Κατέβασα ένα βίντεο από το drive μου και με ρώτησε αν θέλω να το ανοίξω με την εφαρμογή βίντεο ή τον dolphin.Είμαστε κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για βοηθήστε λίγο την κατάσταση......

Εδώ και λίγες μέρες χωρίς να πειράξω τίποτε πάω να χρησιμοποιήσω την φωνητική εγγραφή (την εργοστασιακή) και μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα " Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε την εγγραφή φωνής , οταν κάποια άλλη εφαρμογή χρησιμοποιεί τον ήχο " και δεν με αφήνει να κάνω εγγραφή . Τι συμβαίνει δεν μπορώ να καταλάβω . Μέχρι πριν 15 μέρες την χρησιμοποιούσα κανονικά.....

 

Μήπως ενεργοποίησες το OK Google από οποιαδήποτε οθόνη ; Αν ναι δοκίμασε πάλι αφού απενεργοποιήσεις την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...