Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολυ παιδια! (και σορρυ αν βιαζομουν, απλα ειναι αρκετα εκνευριστικο το ολο τριξιμο που κανει :p )

Μην αγχώνεσαι!!!! Λογικό να είναι εκνευριστικό.... Πάρε μια λεπτή πλαστική θήκη (πλαστική Όχι σιλικόνης που είναι μαλακη και λυγίζει) για την πίσω μεριά και θα είσαι εντάξει νομίζω. Θα το κρατάει σταθερό και δεν θα τριζει!!!!!! Πουλάνε πολλές και διάφορες. Δοκίμασε να δεις αν θα έχει διαφορά με κάποια θηκη πλατης ώστε να μην του δώσει πολύ όγκο αν δεν θες.

Δεν θα σε προστατεύει όμως... Ίσα για να το κρατάει πιο σταθερό. Αν θες και προστασία του τηλεφώνου κ να μην τρίζει παράλληλα κοιτάς για πιο γερή θήκη.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω το γερμανικο το 32αρι και εχω περασει μεσω του suite την λολιλοπ αρκετο καιρο.Απο θεμα λειτουργιας τρεχει μια χαρα .

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι σχεδον καθε φορα που ενεργοποιω το τηλεφωνο το πρωι (οταν το εχω κλεισει το προηγουμενο βραδυ) βγαζει κανονικα το λογοτυπο της lg και αμεσως μετα το λευκο παραθυρακι (αυτο που εμφανιστηκε την πρωτα φορα που περασα την λολιποπ ) που γραφει αναβαθμιση και φορτωνει τις εφαρμογές.Μετα απο 2 δευτερολεπτα φευγει και μου ζηταει κανονικα το pin.Αυτο συμβαινει 1/2 καθε φορα που το ανοιγω.Συμβαινει και σε αλλους;

(υποψιν οτι εκανα επαναφορα εργ. Και πριν και μετα την αναβαθμιση)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω το γερμανικο το 32αρι και εχω περασει μεσω του suite την λολιλοπ αρκετο καιρο.Απο θεμα λειτουργιας τρεχει μια χαρα .

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι σχεδον καθε φορα που ενεργοποιω το τηλεφωνο το πρωι (οταν το εχω κλεισει το προηγουμενο βραδυ) βγαζει κανονικα το λογοτυπο της lg και αμεσως μετα το λευκο παραθυρακι (αυτο που εμφανιστηκε την πρωτα φορα που περασα την λολιποπ ) που γραφει αναβαθμιση και φορτωνει τις εφαρμογές.Μετα απο 2 δευτερολεπτα φευγει και μου ζηταει κανονικα το pin.Αυτο συμβαινει 1/2 καθε φορα που το ανοιγω.Συμβαινει και σε αλλους;

(υποψιν οτι εκανα επαναφορα εργ. Και πριν και μετα την αναβαθμιση)

Και σε μένα το κάνει κάθε φορά που ενεργοποιω το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι!!!! Λογικό να είναι εκνευριστικό.... Πάρε μια λεπτή πλαστική θήκη (πλαστική Όχι σιλικόνης που είναι μαλακη και λυγίζει) για την πίσω μεριά και θα είσαι εντάξει νομίζω. Θα το κρατάει σταθερό και δεν θα τριζει!!!!!! Πουλάνε πολλές και διάφορες. Δοκίμασε να δεις αν θα έχει διαφορά με κάποια θηκη πλατης ώστε να μην του δώσει πολύ όγκο αν δεν θες.

Δεν θα σε προστατεύει όμως... Ίσα για να το κρατάει πιο σταθερό. Αν θες και προστασία του τηλεφώνου κ να μην τρίζει παράλληλα κοιτάς για πιο γερή θήκη.

 

Λες να το παω για service απο εκει που το αγορασα (tokinito.gr) (ή και στην LG) ή δεν ειναι λες τοσο σοβαρο? (σορρυ αν σε εχω ζαλισει :p )

 

Παιδια καλησπερα.εχω το γερμανικο το 32αρι και εχω περασει μεσω του suite την λολιλοπ αρκετο καιρο.Απο θεμα λειτουργιας τρεχει μια χαρα .

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι σχεδον καθε φορα που ενεργοποιω το τηλεφωνο το πρωι (οταν το εχω κλεισει το προηγουμενο βραδυ) βγαζει κανονικα το λογοτυπο της lg και αμεσως μετα το λευκο παραθυρακι (αυτο που εμφανιστηκε την πρωτα φορα που περασα την λολιποπ ) που γραφει αναβαθμιση και φορτωνει τις εφαρμογές.Μετα απο 2 δευτερολεπτα φευγει και μου ζηταει κανονικα το pin.Αυτο συμβαινει 1/2 καθε φορα που το ανοιγω.Συμβαινει και σε αλλους;

(υποψιν οτι εκανα επαναφορα εργ. Και πριν και μετα την αναβαθμιση)

 

Και εμενα φιλε μου το εχει κανει κανα 2 φορες στις 10 εκκινησεις. Δεν ξερω γιατι ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το hard reset δεν λειτουργεί σε lollipop?

Έχει αλλάξει κάτι?

Ο συνδυασμός των κουμπιών...Έχει γίνει όπως στην jellybean....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σημερα πηρα ενα g2 και εγω κσι μετα σπο τα πρώτα θετικά βρηκα και λογο στεναχώριας. Φοραει μθαρομ που λέγεται cloudy g3 2.1 και ενω ειναι αρκετα καλή δεν μπορώ να συνδεσω το. Hot spot . ειμαι εν τω μεταξύ σε περίοδο αναμονης απο την Forthnet λογο μετακόμισης χωρίς ίντερνετ και τηλεφωνο και η μονη συνδεση ειναι απο το κινητο... Μπορειτε να με βοηθησετε να λυσω αυτό το πρόβλημα; δυστυχώς αν και ειμαι σίγουρος οτι καπου θα εχει γραφει κάτι δεν μπορω απο το κινητο να ψαξω τοσες σελιδες και η αναζητηση για hot spot δεν έβγαλε κατι.
Link to comment
Share on other sites

Τις επομένες μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του G2 (32GB) μάλλον και έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1. Η SIM του είναι micro αν θυμάμαι καλά. Πάω στον πάροχο μου και απλά ζητάω μία; Γίνεται αυθυμερόν;

 

2. Τα 32gb είναι αρκετός χώρος για τις σύγχρονες εφαρμογές; Πιστεύτε ότι η απουσία Card Slot είναι επίφοβη; Πόσα από αυτά είναι μνήμη αποθήκευσης και πόσα μνήμη συστήματος;

 

3. Πιστεύετε ότι κάποιο από τα παρακάτω κινητά αξίζει περισσότερο σε σχέση με G2; Αν ναι, γιατί;

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=3763881%2C3971819%2C4929883%2C5462883

(Αν θέλετε προτείνεται και οποιοδήποτα άλλο μέχρι 300€)

 

4. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει αναβάθμιση σε Lollipop ή να περιμένω; Αν πάρει, υπάρχει περίπτωση να έχει χειρότερη απόδοση ή αυτονομία σε σχέση με το Kit Kat;

 

5. Το ότι είναι κινητό του 2013 το επηρεάζει κάπως ή εφόσον πάρει αναβάθμιση σε Lollipop είναι ισότιμο με οποιοδήποτε καινούριο κινητό ανάλογης τιμής;

 

6. Θέλω θήκη από αυτές με το μικρό άνοιγμα στην οθόνη. Ποιές είναι οι καλύτερες;

 

Αυτά για την ώρα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσες απαντήσεις ή επιπλέον χρήσιμες πληροφορίες μου δώσετε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω το γερμανικο το 32αρι και εχω περασει μεσω του suite την λολιλοπ αρκετο καιρο.Απο θεμα λειτουργιας τρεχει μια χαρα .

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι σχεδον καθε φορα που ενεργοποιω το τηλεφωνο το πρωι (οταν το εχω κλεισει το προηγουμενο βραδυ) βγαζει κανονικα το λογοτυπο της lg και αμεσως μετα το λευκο παραθυρακι (αυτο που εμφανιστηκε την πρωτα φορα που περασα την λολιποπ ) που γραφει αναβαθμιση και φορτωνει τις εφαρμογές.Μετα απο 2 δευτερολεπτα φευγει και μου ζηταει κανονικα το pin.Αυτο συμβαινει 1/2 καθε φορα που το ανοιγω.Συμβαινει και σε αλλους;

(υποψιν οτι εκανα επαναφορα εργ. Και πριν και μετα την αναβαθμιση)

 

 

 

Σε ολους το κανει. Θεωρω οτι θα ερθουν κι αλλα updates/fixes για lollipop που θα τα διορθωσουν. Το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να περιμενουμε.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης? Εγώ την άλλαξα τον Ιανουάριο γιατί είχε βγάλει μιά κιτρινίλα στην πάνω δεξιά γωνία και δεν ανταποκρινόταν στις εντολές και τώρα πάλι τα ίδια. Εσυ γιατί?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βρες που είναι αποθηκευμένο στον υπολογιστή κανε το copy paste στον φάκελλο back up του τηλεφώνου και τρέξτο από κεί. Εγώ έτσι κάνω κάθε φορά μετά από hard reset

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:scared:

Θα περιμένω κανά μήνα πριν την βάλω γιατί έτσι όπως τα λέτε κάποιο patch θα βγει σύντομα. Καλύτερα να αποφύγω τους μπελάδες, άλλωστε είμαι λίγο πριν την αγορά νέας συσκευής και αυτή θα μέινει για back up

 

και πως τα τρεχω στο κινητο??

Link to comment
Share on other sites

Τις επομένες μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του G2 (32GB) μάλλον και έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1. Η SIM του είναι micro αν θυμάμαι καλά. Πάω στον πάροχο μου και απλά ζητάω μία; Γίνεται αυθυμερόν;

 

2. Τα 32gb είναι αρκετός χώρος για τις σύγχρονες εφαρμογές; Πιστεύτε ότι η απουσία Card Slot είναι επίφοβη; Πόσα από αυτά είναι μνήμη αποθήκευσης και πόσα μνήμη συστήματος;

 

3. Πιστεύετε ότι κάποιο από τα παρακάτω κινητά αξίζει περισσότερο σε σχέση με G2; Αν ναι, γιατί;

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=3763881%2C3971819%2C4929883%2C5462883

(Αν θέλετε προτείνεται και οποιοδήποτα άλλο μέχρι 300€)

 

4. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει αναβάθμιση σε Lollipop ή να περιμένω; Αν πάρει, υπάρχει περίπτωση να έχει χειρότερη απόδοση ή αυτονομία σε σχέση με το Kit Kat;

 

5. Το ότι είναι κινητό του 2013 το επηρεάζει κάπως ή εφόσον πάρει αναβάθμιση σε Lollipop είναι ισότιμο με οποιοδήποτε καινούριο κινητό ανάλογης τιμής;

 

6. Θέλω θήκη από αυτές με το μικρό άνοιγμα στην οθόνη. Ποιές είναι οι καλύτερες;

 

Αυτά για την ώρα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσες απαντήσεις ή επιπλέον χρήσιμες πληροφορίες μου δώσετε :)

Την micro sim σου την φτιάχνουν μέσα σε 2 λεπτά!! 5 ευρώ μου ζήτησαν για να μου την αλλαξουν. Πας σε έναν γερμανό και σου την αλλάζουν επιτόπου. Κρατάς τον ίδιο αριθμό εννοείτε αλλά σου αχριστευουν την κανονική Σου κάρτα που είχες μέχρι τωρα. Δεν μπορείς δλδ να κρατήσεις και την κανονική σιμ και την micro μαζί για να τις χρησιμοποιεις. Κόβουν το δελτίο από την παλιά σου και σου ενεργοποιούν την καινουρια.

 

Lollipop θα πάρουν όλα τα g2. Όσο για την αυτονομία οι απόψεις των χρηστών είναι διαφορετικές. Εγώ βλέπω ότι η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα στην λολιποπ. Είμαι 1 μήνα με λολι. Αλλά παιδιά δεν έχουν δει διαφορα από κιτκατ σε λολι.

 

Σε ότι ξέρω σου απαντάω.... Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω εγώ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάποιες διάσπαρτες αναφορές στο ίντερνετ ότι το G2 αναμένεται να πάρει και την 5.1.1. Έχει ακούσει κανείς άλλος τίποτα σχετικό; Θα ήταν πολύ ευχάριστο πάντως γιατί λογικά η 5.1.1, 'όπως ακούγεται κιόλας, θα είναι αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με την 5.02.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....εκανα και εγω σημερα την αναβαθμιση σε lollipop...

Αυτο που παρατηρησα ειναι στο μενου αποθηκευση μου εμεινε 1.6 γιγα χωρος ενω πριν ειχα πολυ πιο πολυ και κατω στα διαφορα μου λεει 6.5 γιγα...παταω εκει και το ανοιγω και μου βγαζει εναν φακελο system data που ειναι 5.5 γιγα...

Τι γινεται μ αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάποιες διάσπαρτες αναφορές στο ίντερνετ ότι το G2 αναμένεται να πάρει και την 5.1.1. Έχει ακούσει κανείς άλλος τίποτα σχετικό; Θα ήταν πολύ ευχάριστο πάντως γιατί λογικά η 5.1.1, 'όπως ακούγεται κιόλας, θα είναι αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με την 5.02.

Καλημέρα φίλε μου μακάρι να είναι τα πράγματα όπως τα διάβασες ,γιατί πριν κανα μήνα σε ξένα φόρουμ (κατα βάση Ιταλικά) λέγανε ότι επίσημα η LG θα σταματήσει το G2 στην έκδοση 5.0.2 και ότι θα παίρνει τις αναβαθμίσεις μόνο a,b,c κ.λπ. Αλλα να σου πώ δεν με νοιάζει τί γράφουν (γιατί όλα μπορούν ν' αλλάξουν ανα πάσα στιγμή) και γιατί όλο και κάποια custom απο G4 μεριά θα βγεί που θάναι 5.1 και με το νέο UI το 4.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σημερα πηρα ενα g2 και εγω κσι μετα σπο τα πρώτα θετικά βρηκα και λογο στεναχώριας. Φοραει μθαρομ που λέγεται cloudy g3 2.1 και ενω ειναι αρκετα καλή δεν μπορώ να συνδεσω το. Hot spot . ειμαι εν τω μεταξύ σε περίοδο αναμονης απο την Forthnet λογο μετακόμισης χωρίς ίντερνετ και τηλεφωνο και η μονη συνδεση ειναι απο το κινητο... Μπορειτε να με βοηθησετε να λυσω αυτό το πρόβλημα; δυστυχώς αν και ειμαι σίγουρος οτι καπου θα εχει γραφει κάτι δεν μπορω απο το κινητο να ψαξω τοσες σελιδες και η αναζητηση για hot spot δεν έβγαλε κατι.

 

Τι πρόβλημα έχει το hot spot και δεν μπορείς να συνδεθείς? Όταν το ανοίγεις δεν εκπέμπει σήμα?

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχει το hot spot και δεν μπορείς να συνδεθείς? Όταν το ανοίγεις δεν εκπέμπει σήμα?

Καλημέρα, είναι πρόβλημα της ρομ, βρήκα ένα ζιπ που το περνάς από ρικαβερη αλλά δεν έκανε τίποτα.

Όταν ανοίγεις το hotspot δουλεύει, ο υπολογιστής συνδέετε αλλά βγάζει μόνιμα περιορισμένο, δεν δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ.

Επειδή όπως είπα είναι θέμα ρομ και το hotspot αυτό το διάστημα μου είναι απαραίτητο, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ρομ που να την περάσω από το ρικαβερη; είμαι και ρουτ και φυσικά έχω custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

Τις επομένες μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του G2 (32GB) μάλλον και έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1. Η SIM του είναι micro αν θυμάμαι καλά. Πάω στον πάροχο μου και απλά ζητάω μία; Γίνεται αυθυμερόν;

 

2. Τα 32gb είναι αρκετός χώρος για τις σύγχρονες εφαρμογές; Πιστεύτε ότι η απουσία Card Slot είναι επίφοβη; Πόσα από αυτά είναι μνήμη αποθήκευσης και πόσα μνήμη συστήματος;

 

3. Πιστεύετε ότι κάποιο από τα παρακάτω κινητά αξίζει περισσότερο σε σχέση με G2; Αν ναι, γιατί;

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=3763881%2C3971819%2C4929883%2C5462883

(Αν θέλετε προτείνεται και οποιοδήποτα άλλο μέχρι 300€)

 

4. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει αναβάθμιση σε Lollipop ή να περιμένω; Αν πάρει, υπάρχει περίπτωση να έχει χειρότερη απόδοση ή αυτονομία σε σχέση με το Kit Kat;

 

5. Το ότι είναι κινητό του 2013 το επηρεάζει κάπως ή εφόσον πάρει αναβάθμιση σε Lollipop είναι ισότιμο με οποιοδήποτε καινούριο κινητό ανάλογης τιμής;

 

6. Θέλω θήκη από αυτές με το μικρό άνοιγμα στην οθόνη. Ποιές είναι οι καλύτερες;

 

Αυτά για την ώρα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσες απαντήσεις ή επιπλέον χρήσιμες πληροφορίες μου δώσετε :)

για το (2), θα έχεις διαθέσιμα περίπου 25Gb

με εφαρμογές είναι λίγο δύσκολο να τα εξαντλήσεις (εγώ δεν έχω ούτε 4Gb εφαρμογές)

αν σου φτάνουν για video / mp3 / φωτογραφίες εσύ ξέρεις

 

για το (4) έχει ήδη δοθεί η 5.0.2 σε όλες τις εκδόσεις νομίζω (ή θα δοθεί πολύ σύντομα)

για να είσαι σίγουρος μάθε από ποια χώρα προέρχεται η συσκευή που θα αγοράσεις και δες το εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για αναβαθμιση να περιμενουμε να δουμε ποτε θα εμφανιστει στο κινητό μας....σε εσας έχει έρθει η 5.0.2.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα....εκανα και εγω σημερα την αναβαθμιση σε lollipop...

Αυτο που παρατηρησα ειναι στο μενου αποθηκευση μου εμεινε 1.6 γιγα χωρος ενω πριν ειχα πολυ πιο πολυ και κατω στα διαφορα μου λεει 6.5 γιγα...παταω εκει και το ανοιγω και μου βγαζει εναν φακελο system data που ειναι 5.5 γιγα...

Τι γινεται μ αυτο?

Αυτό στο system data το παρατήρησα κ εγώ κ δε ξέρω τι είναι... Ξέρει κανείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή για αναβαθμιση να περιμενουμε να δουμε ποτε θα εμφανιστει στο κινητό μας....σε εσας έχει έρθει η 5.0.2.

Δε θα έρθει στο κινητό τίποτα! Πρέπει να κατεβάσεις στο pc σου το pc suite της LG. Από εκεί συνδέεις το κινητό κ ψάχνεις αν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση για τη συσκευή σου....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για αναβαθμιση να περιμενουμε να δουμε ποτε θα εμφανιστει στο κινητό μας....σε εσας έχει έρθει η 5.0.2.

Όχι δεν θα έρθει στο κινητό. Τζάμπα περιμένεις. Να το ελέγξεις μέσω pc suite να δεις αν έχει έρθει για την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το system data είναι το λειτουργικό της συσκευής... απλά στην κιτ κατ σου γράφει συνολικό μέγεθος 10.68GB Ενώ στην λολι 16GB Είναι πιο αναλυτικό...
Link to comment
Share on other sites

Τις επομένες μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του G2 (32GB) μάλλον και έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1. Η SIM του είναι micro αν θυμάμαι καλά. Πάω στον πάροχο μου και απλά ζητάω μία; Γίνεται αυθυμερόν;

 

2. Τα 32gb είναι αρκετός χώρος για τις σύγχρονες εφαρμογές; Πιστεύτε ότι η απουσία Card Slot είναι επίφοβη; Πόσα από αυτά είναι μνήμη αποθήκευσης και πόσα μνήμη συστήματος;

 

3. Πιστεύετε ότι κάποιο από τα παρακάτω κινητά αξίζει περισσότερο σε σχέση με G2; Αν ναι, γιατί;

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=3763881%2C3971819%2C4929883%2C5462883

(Αν θέλετε προτείνεται και οποιοδήποτα άλλο μέχρι 300€)

 

4. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει αναβάθμιση σε Lollipop ή να περιμένω; Αν πάρει, υπάρχει περίπτωση να έχει χειρότερη απόδοση ή αυτονομία σε σχέση με το Kit Kat;

 

5. Το ότι είναι κινητό του 2013 το επηρεάζει κάπως ή εφόσον πάρει αναβάθμιση σε Lollipop είναι ισότιμο με οποιοδήποτε καινούριο κινητό ανάλογης τιμής;

 

6. Θέλω θήκη από αυτές με το μικρό άνοιγμα στην οθόνη. Ποιές είναι οι καλύτερες;

 

Αυτά για την ώρα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσες απαντήσεις ή επιπλέον χρήσιμες πληροφορίες μου δώσετε :)

 

 

Έχω και το g2 και το z1 και αν ηταν να αγοράσω αύριο κάποιο θα αγοραζα το g2 λόγω οθόνης.. Κατα τα αλλά και το z1 είναι γρήγορο και ισος έχει λίγο καλύτερη κάμερα αλλά και του g2 η κάμερα την ημερα είναι καλη.

Απο μπαταρία βγάζουν 2 μέρες και τα δύο, ηχείο σχεδόν το ίδιο, με 5.0.2 και τα δύο.

Δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν απο τα κινητά του 2015 οποίο και απο τα δύο και αν πάρεις. Είχε περάσει απο τα χέρια μου το g3 για 15 μέρες και σε σύγκριση με το g2, το μονο που ήταν καλύτερο ηταν κάμερα και ηχείο. Οθόνη μου άρεσε του g2 ποιο πολύ.

Θήκη αν θέλεις quick window, στείλε pm, έχω να σου προτείνω μία.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω το γερμανικο το 32αρι και εχω περασει μεσω του suite την λολιλοπ αρκετο καιρο.Απο θεμα λειτουργιας τρεχει μια χαρα .

 

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι σχεδον καθε φορα που ενεργοποιω το τηλεφωνο το πρωι (οταν το εχω κλεισει το προηγουμενο βραδυ) βγαζει κανονικα το λογοτυπο της lg και αμεσως μετα το λευκο παραθυρακι (αυτο που εμφανιστηκε την πρωτα φορα που περασα την λολιποπ ) που γραφει αναβαθμιση και φορτωνει τις εφαρμογές.Μετα απο 2 δευτερολεπτα φευγει και μου ζηταει κανονικα το pin.Αυτο συμβαινει 1/2 καθε φορα που το ανοιγω.Συμβαινει και σε αλλους;

(υποψιν οτι εκανα επαναφορα εργ. Και πριν και μετα την αναβαθμιση)

 

Και σε εμενα το κανει ,Το ειχα αναφερει εδω και ενα παιδι μου ειπε οτι γινεται λογο καποιας εφαρμογης που δεν ειναι ακομα συμβατη με λολιποπ , αλλα νταξει εγω μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο προβλημα , ουτε ειναι κατι το ενοχλητικο ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βοηθήστε παλικάρια γιατί δεν βρίσκω άκρη με τίποτα. Έχω ένα G2 32GB. To σύνδεσα προχτές στον υπολογιστή για να μεταφέρω κάποιες φωτογραφίες (από το μενού που βγάζει "Συγχρονισμός μέσων (ΜΤΡ)"). Από τότε και μετά στο άλμπουμ δεν βλέπω πλέον τις φωτογραφίες, στη Μουσική δεν βλέπω πλέον τα τραγούδια, στο ringtones δεν βλέπω τους ήχους κλήσης που πέρασα εγώ κλπ.

Αν πάω στο μενού Εφαρμογές - Διαχείριση αρχείων - Όλα τα αρχεία, βλέπω τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και αν πάω στο DCIM - Camera βλέπω όλες τις φωτογραφίες και μπορώ να τις ανοίξω. Ομοίως βλέπω και τα τραγούδια μέσα στην μνήμη.

Το λειτουργικό είναι 4.4.2.

Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα τι φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Την micro sim σου την φτιάχνουν μέσα σε 2 λεπτά!! 5 ευρώ μου ζήτησαν για να μου την αλλαξουν. Πας σε έναν γερμανό και σου την αλλάζουν επιτόπου. Κρατάς τον ίδιο αριθμό εννοείτε αλλά σου αχριστευουν την κανονική Σου κάρτα που είχες μέχρι τωρα. Δεν μπορείς δλδ να κρατήσεις και την κανονική σιμ και την micro μαζί για να τις χρησιμοποιεις. Κόβουν το δελτίο από την παλιά σου και σου ενεργοποιούν την καινουρια.

 

Lollipop θα πάρουν όλα τα g2. Όσο για την αυτονομία οι απόψεις των χρηστών είναι διαφορετικές. Εγώ βλέπω ότι η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα στην λολιποπ. Είμαι 1 μήνα με λολι. Αλλά παιδιά δεν έχουν δει διαφορα από κιτκατ σε λολι.

 

Σε ότι ξέρω σου απαντάω.... Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω εγώ.

 

Για λόγους πληρότητας, στην Cosmote έχεις και την επιλογή dual sim, που σου δίνουν δύο κάρτες διαφορετικού μεγέθους για τον ίδιο αριθμό. Βέβαια την ίδια δουλειά κάνεις και με αντάπτορα :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...