Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To συγκεκριμενο κανει για ολα τα τηλεφωνα;Απο ελλαδα δεν υπαρχει;

Κάνει για τα τηλέφωνα που υποστηρίζουν το slimport, π.χ. Lg, Nexus και δε θυμάμαι τώρα αν είναι κάποια άλλα.

Τα Samsung για παράδειγμα θέλουν άλλο καλώδιο που λέγεται MHL, είναι ίδιο εμφανισιακά, αλλά αν το βάλεις στο G2 δεν στέλνει εικόνα!!

Εννοείται οτι έχει και Ελλάδα, αλλά ίσως λίγο ακριβότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνει για τα τηλέφωνα που υποστηρίζουν το slimport, π.χ. Lg, Nexus και δε θυμάμαι τώρα αν είναι κάποια άλλα.

Τα Samsung για παράδειγμα θέλουν άλλο καλώδιο που λέγεται MHL, είναι ίδιο εμφανισιακά, αλλά αν το βάλεις στο G2 δεν στέλνει εικόνα!!

Εννοείται οτι έχει και Ελλάδα, αλλά ίσως λίγο ακριβότερα.

Το g2 θέλει slimport. Το mhl το δοκίμασα εγώ στο δικό μου g2 κ δεν έπαιζε ενώ σε galaxy s4 ενός φίλου έπαιζε κανονικά...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.. Οταν μπαινω στις ρυθμισεις του κινητου απο το εικονιδιο του μενου μου τις εχει σε προβολη λιστας.. Οταν μπαινω απο το γραναζι στην πανω απο τα toggles στην notification bar μου τις εμφανιζει σε μορφη καρτελας.. Εγω θελω να τις βλέπω σε καρτελα ακομα και οταν μπαινω απο το μενου.. Γινεται καπως?

Αμα αλλαξω τον τροπο προβολης και βγω, μολις ξαναμπω ειναι παλι σε λιστα..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και αν χαλασει στον 1 χρονο και 2 μηνες;

Μενει χαλασμενο μια ζωη...Απο τη στιγμη που ειναι λαθος κατασκευαστικό πρεπει να βρουν λυση και να την παρεχουν στους κατοχους οποτε χρειαστει. Αλλιως πηραμε κινητο με ημερομηνια ληξης...

 

2 χρονια ειναι η εγγυηση , οχι ενα ...

αν χαλασει στα 2 χρονια και 2 μηνες , εισαι ατυχος , τι να κανουμε ...

 

αν χαλασει πιο πριν , ανανεωνεται η εγγυηση για οσο ειχε και πριν δηλ 2 χρονια .. δεν ξερω που το βρηκε ο φιλος ο,τι ειναι το πολυ 1 μετα απο αντικατασταση ή ποιος του το ειπε !

 

οσο για το σερφαρισμα , με 4g και 15 καρτελες ειναι χειροτερο και απο να παιζεις παιχνιδι ξερω γω :lol::lol::lol:

 

ειναι τελειο το κινητο , καλα εκανες και το προτεινες και να συνεχισεις να κανεις το ιδιο ..ακομα και τωρα , πουλαει τρελα ..κοντα 2 χρονια μετα !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

2 χρονια ειναι η εγγυηση , οχι ενα ...

αν χαλασει στα 2 χρονια και 2 μηνες , εισαι ατυχος , τι να κανουμε ...

 

αν χαλασει πιο πριν , ανανεωνεται η εγγυηση για οσο ειχε και πριν δηλ 2 χρονια .. δεν ξερω που το βρηκε ο φιλος ο,τι ειναι το πολυ 1 μετα απο αντικατασταση ή ποιος του το ειπε !

 

οσο για το σερφαρισμα , με 4g και 15 καρτελες ειναι χειροτερο και απο να παιζεις παιχνιδι ξερω γω :lol::lol::lol:

 

ειναι τελειο το κινητο , καλα εκανες και το προτεινες και να συνεχισεις να κανεις το ιδιο ..ακομα και τωρα , πουλαει τρελα ..κοντα 2 χρονια μετα !

 

Τα 2 χρόνια είναι καλύτερα από1 φυσικά. Με αυτό το ελάττωμα πάντως τέλειο δεν το λες.Έχει πραγματικά φοβερές δυνατότητες και μπαταρία αλλά πλέον δεν το προτείνω με τίποτα...Άραγε και τα μεταγενέστερα μοντέλα παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα; Για το επόμενο κινητό πάντως προσωπικά δεν με βλέπω για lg...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμηση σε lolilop και εχασα το widget που προβαλη της φοτο μου . Μηπως ξερει κανεις πως το επαναφερουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 χρόνια είναι καλύτερα από1 φυσικά. Με αυτό το ελάττωμα πάντως τέλειο δεν το λες.Έχει πραγματικά φοβερές δυνατότητες και μπαταρία αλλά πλέον δεν το προτείνω με τίποτα...Άραγε και τα μεταγενέστερα μοντέλα παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα; Για το επόμενο κινητό πάντως προσωπικά δεν με βλέπω για lg...

 

Πάρε iphone να σωθείς :X

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

στη τιμη του iphone παιρνεις 3 g2 για να εχεις καβατζα!!!

 

:X:X:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

ωραία. όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα περνάμε στην ειρωνία. :)

αφου γουσταρετε να σας δουλευουν συνεχιστε να πέρνετε ότι (και όπως) σας σερβίρουν.

Μαγγιά τους στην τελική. Εδω πουλάνε σκάρτο κινητό, και εσεις τους επιβραβεύεται.

Μαγγιά τους!

Link to comment
Share on other sites

ωραία. όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα περνάμε στην ειρωνία. :)

αφου γουσταρετε να σας δουλευουν συνεχιστε να πέρνετε ότι (και όπως) σας σερβίρουν.

Μαγγιά τους στην τελική. Εδω πουλάνε σκάρτο κινητό, και εσεις τους επιβραβεύεται.

Μαγγιά τους!

Για χαλάρωσε λίγο , δεν σε ειρωνεύεται κανένας...

 

Το δικό μου είναι παρτίδα 310 (Οκτώβριος 2013) και με μία πτώση...

 

Δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ , ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα...

 

Πρέπει να το θεωρήσω εγώ ''σκάρτο κινητό''?:confused:

 

Έλεος , open your mind...:cool:

 

 

Όσο για το i-phone?

Aυτό το έχω από το 2010 και είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει στη ζωή μου σε οτιδήποτε...

 

Και δεν έιμαι και μικρό παιδί... :lol:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Εαν σε ελληνικο g2 περασω με flashtool μια ευρωπαικη lollipop open θα εχω κανενα προβλημα;

Οχι φιλε.....περνας οποιαδηποτε ρομ που ειναι για την συσκευη σου...

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 χρόνια είναι καλύτερα από1 φυσικά. Με αυτό το ελάττωμα πάντως τέλειο δεν το λες.Έχει πραγματικά φοβερές δυνατότητες και μπαταρία αλλά πλέον δεν το προτείνω με τίποτα...Άραγε και τα μεταγενέστερα μοντέλα παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα; Για το επόμενο κινητό πάντως προσωπικά δεν με βλέπω για lg...

 

Έτσι είχα πει και εγώ........LG ΠΟΤΕ..! Ε τα τηλέφωνα μου ήταν και είναι....... LG 505 GT - LGP990 - LG P920 Optimus 3D - LG G2. ΠΑΝΤΑ κάτι μου έκανε klik κάθε φορά, και εκεί πήγαινα...! μάλλον είναι η τιμή, με αυτά που προσέφερε...!;) value for money;)

 

Πάντως το επόμενο δεν θα είναι LG :lol: Κοιτάω προς China μεριά...!:D

 

http://s18.postimg.org/iy39fji2h/gt505_1_large.jpg

images

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για χαλάρωσε λίγο , δεν σε ειρωνεύεται κανένας...

 

Το δικό μου είναι παρτίδα 310 (Οκτώβριος 2013) και με μία πτώση...

 

Δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ , ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα...

 

Πρέπει να το θεωρήσω εγώ ''σκάρτο κινητό''?:confused:

 

Έλεος , open your mind...:cool:

 

 

Όσο για το i-phone?

Aυτό το έχω από το 2010 και είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει στη ζωή μου σε οτιδήποτε...

 

Και δεν έιμαι και μικρό παιδί... :lol:

 

Χαλαρός είμαι φίλε μου.

Το ότι δεν χάλασε ακόμα το δικό σου, δεν σημαίνει τίποτα.

Μιας και δεν είσαι μικρός θα συμφωνείς ότι δεν χρειάζεται πάντα να πάθεις για να μάθεις.

 

Δηλαδή, έτσι για να καταλάβω αν τον Δεκέμβριο του 2015 το πάθει η οθόνη σου και είσαι εκτός εγγύησης, θα λες μπράβο αφού για 2 χρόνια δεν έπαθε τιποτα, χαλάλι?

 

Το iphone (σε καμία περίπτωση δεν ειμαι υπέρ) όπως λες το έχεις από το 2010. Αυτό το κινητό θα το έχεις (και το εύχομαι) μόνο άμα είσαι τυχερός για τόσα χρόνια..

 

Άσε που πιστεύω ότι (δεν γνωρίζω για σένα) αρκετοί χρήστες θα είναι αγχωμένοι μην το πάθει η συσκευή τους...

 

Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

ωραία. όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα περνάμε στην ειρωνία. :)

αφου γουσταρετε να σας δουλευουν συνεχιστε να πέρνετε ότι (και όπως) σας σερβίρουν.

Μαγγιά τους στην τελική. Εδω πουλάνε σκάρτο κινητό, και εσεις τους επιβραβεύεται.

Μαγγιά τους!

 

Ναι γιατί βλέπεις δεν συμβαίνει στους άλλους (θες να σου πω παραδείγματα, έχω πολλά). Μετά δεν καταλαβαίνω γιατί γενικεύεις; :blink: Πολλοί ανάμεσά τους κι εγώ δεν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδή, έτσι για να καταλάβω αν τον Δεκέμβριο του 2015 το πάθει η οθόνη σου και είσαι εκτός εγγύησης, θα λες μπράβο αφού για 2 χρόνια δεν έπαθε τιποτα, χαλάλι?

 

Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά.

 

Αν χαλάσει τον Δεκέμβριο του 2015 ούτε μπράβο θα πω ούτε θα αρχίσω να κράζω...

 

Το ήξερα όταν το πήρα ότι έχει αυτήν την εγγύηση και εκείνη τη στιγμή θα τα ζυγίσω και θα αποφασίσω αν με συμφέρει να το φτιάξω ή να πάρω κάτι άλλο...

 

Και πίστεψέ με ότι το ποσοστό των προβληματικών οθονών είναι ελάχιστο - ελαχιστότατο σε σχέση με τα εκατομμύρια συσκευές που έχουν πουληθεί..

 

Τεσπα απόψεις είναι αυτές , όλοι έχουμε από μία... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί βλέπεις δεν συμβαίνει στους άλλους (θες να σου πω παραδείγματα, έχω πολλά). Μετά δεν καταλαβαίνω γιατί γενικεύεις; :blink: Πολλοί ανάμεσά τους κι εγώ δεν αντιμετωπίζουμε πρόβλημα.

 

Το έχουν παθεί πολλοί χρήστες ήδη.

Δεν είναι τυχαίο απλά.

Και τυχαίο να ήταν, ήδη είναι πολλοί αυτοί που τους "έτυχε" και θα "τύχει" και σε άλλους.

 

Τι σημαίνει γενικεύω?

Πες μου αλήθεια εσύ για παράδειγμα που δεν σου έχει τύχει.

Θεωρείς τον ευατό σου τυχερό ή καλο χρήστη της συσκευής και για αυτό δεν το έπαθες?

Και δεν σου περνά ποτε από το μυαλό ότι μπορεί να το πάθεις και εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Και δεν σου περνά ποτε από το μυαλό ότι μπορεί να το πάθεις και εσύ?

 

Επειδή με ρώτησες και μένα πριν...

 

Άσε που πιστεύω ότι (δεν γνωρίζω για σένα) αρκετοί χρήστες θα είναι αγχωμένοι μην το πάθει η συσκευή τους...

 

Σου απαντώ ότι... όχι εμένα δεν με αγχωνει καθόλου μα καθόλου...

 

Όσο και να διαβάζω και να παρακολουθώ προβλήματα τα θεωρώ ελάχιστα...

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν παθεί πολλοί χρήστες ήδη.

Δεν είναι τυχαίο απλά.

Και τυχαίο να ήταν, ήδη είναι πολλοί αυτοί που τους "έτυχε" και θα "τύχει" και σε άλλους.

 

Τι σημαίνει γενικεύω?

Πες μου αλήθεια εσύ για παράδειγμα που δεν σου έχει τύχει.

Θεωρείς τον ευατό σου τυχερό ή καλο χρήστη της συσκευής και για αυτό δεν το έπαθες?

Και δεν σου περνά ποτε από το μυαλό ότι μπορεί να το πάθεις και εσύ?

Απλώς το προσπερνάς παίρνεις κάποιο άλλο και λες και στου φίλους το ίδιο. Απλό είναι....

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απλώς το προσπερνάς παίρνεις κάποιο άλλο και λες και στου φίλους το ίδιο. Απλό είναι....

 

Αυτό ακριβώς!

Για να είμαι ειλικρινείς δεν έχω καν κάτι να προσπεράσω φίλε minotevre..

Μου αρέσει όμως να βλέπω τα πραγματα όπως είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Και iPhone είχαμε,και blackberry είχαμε, και Samsung είχαμε ,όλες μα όλες είχαν τα καλά τους και τα στραβά τους, μη ψάχνετε να βρείτε
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό υπάρχουν τόσες συσκευές, για να διαλέγει ο κάθε ένας (ανάλογα τα φράγκα)τι γουσταρι, και της ανάγκες του......κάτι σαν τα αυτοκίνητα και της ''γυναίκες'' ένα πράμα :lol::lol::lol: Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρός είμαι φίλε μου.

Το ότι δεν χάλασε ακόμα το δικό σου, δεν σημαίνει τίποτα.

Μιας και δεν είσαι μικρός θα συμφωνείς ότι δεν χρειάζεται πάντα να πάθεις για να μάθεις.

 

Δηλαδή, έτσι για να καταλάβω αν τον Δεκέμβριο του 2015 το πάθει η οθόνη σου και είσαι εκτός εγγύησης, θα λες μπράβο αφού για 2 χρόνια δεν έπαθε τιποτα, χαλάλι?

 

Το iphone (σε καμία περίπτωση δεν ειμαι υπέρ) όπως λες το έχεις από το 2010. Αυτό το κινητό θα το έχεις (και το εύχομαι) μόνο άμα είσαι τυχερός για τόσα χρόνια..

 

Άσε που πιστεύω ότι (δεν γνωρίζω για σένα) αρκετοί χρήστες θα είναι αγχωμένοι μην το πάθει η συσκευή τους...

 

Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά.

 

Το ότι δεν χάλασε σημαίνει κάτι: Ότι είναι ακριβώς όπως το πήραμε, και κάθε μέρα που περνάει βγάζει τα λεφτά του. Καταλάβαμε ότι σε ενοχλεί και έχεις κάθε δικαίωμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί εμείς που δεν έχουμε κανένα πρόβλημα πρέπει να στενοχωρηθούμε επειδή χάλασε σε κάποιους άλλους, στους οποίους μάλιστα καλύφθηκε από εγγύηση.

Το να είσαι αγχωμένος εκ προοιμίου μην πάθει κάτι η συσκευή σου είναι παραλογισμός (για να το θέσω ευγενικά). Και τροχαία γίνονται και αεροπλάνα πέφτουν, θα πρέπει να φοβόμαστε όλα τα κακά του κόσμου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...