Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θα πω κατι που νομιζω θα συμφωνησουν πολυ μαζι μου. Εχουμε ενα κινητο εναμιση χρονο και βαλε και το εργαλειο ξεσκιζει ακομα και σημερα καινουργιες "ναυαρχιδες". Δεν παιζεται το κινητακι μας, αν και θα το αλλαζα αν ειχα τωρα λεφτα με το s6 αλλα δεν με χαλαει ακομα!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους.ειπειδη πλεον το htc one x που εχω τα επαιξε η οθονη του τελειος λεω να παω για καινουργιο γυρο στα 250 και το μονο που ειδα οτι αξιζει ιεναι το g2 φυσικα για τα λεφτα του.

 

διαβασα αρκετα ποστ εδω στο insomnia αλλα και στους xda.οντω ειναι φοβερο κινητο με αρκετη υποστιριξη απο devs (εχω δυστυχως ευτυχως την τρελα να τα πειραζω root custom roms κτλ)

 

δεν θα ρωτησω ν αξιζει να το παρω κτλ γιατι ολοι οσοι το εχετε βλεπω ειστε πληρως ικανοποιημενοι αλλα κινητο με 2gb ram 4cores cpu full hd καλες καμερες kitkat - lolipop δεν μπορει να μην ειναι τουμπανο χαχα και δν ρωταω λολιποπ η κιτ κατ γιατι παντα υπαρχει η επιλογη του upgrade και του downgrade οποτε αν δεν μου κανει κατι το αλλαζω

 

αυτο που με απασχολει και με προβληματιζει ειναι τα διαφορα ποστς με θεματα σχετικα με την οθονη...οι διαφορες γραμες και φυσικα το ΚΙΤΡΙΝΙΣΜΑ.απο οτι καταλαβα φταει η υψηλη θερμοκρασια...οκ ρε παιδια το αγοραζω δλδ και σε κανα 6μηνο βλεπω τετοια?ελεος .αυτο γινετε για τι πρωτες παρτιδες οι γενικα ?δλδ αν μου τυχει μοντελο του 14 θα εχω περισσοτερες πιθανοτητες για σερβις σε σεχεση μ του 15?η ειναι τελειως τυχαιο?η πλεον οι καινουργιες παρτιδες δεν το αντιμετοπιζουν αυτο?

 

οποτε αυτο με απασχολει η οθονη και τα τρελα της που εγιναν κατα καιρους σε διαφορους απο εσας.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

έχω δυο ερωτήσεις.

εδώ και καιρό, οταν ξεκλειδώνω την συσκευή κάνει ένα "refresh" την αρχική οθόνη, σαν να την φορτώνει με τα widget από την αρχή, κάτι που στην αρχή δεν το έδωσα σημασία αλλά με τον καιρό άρχισε να με ενοχλεί.

το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα? του φοράω την cloudyg3 2.2, λέτε να φταίει αυτό?

2η ερώτηση.

Σήμερα του πέρασα τον Nova για να δω μπας και στρώσει, είδα όμως δυο θεματακια, το ένα ότι στο συρτάρι των εφαρμογών κάποιες "μαμά" εφαρμογές δεν τις έχει με εικονίδιο αλλά με το ρομποτακι του android (τις ανοίγει κανονικά φυσικά), και το δεύτερο ότι δεν έχει την λειτουργία διπλό χτύπημα για να κλείσει η οθόνη.

κάποια λύση έχουμε εδώ?

 

επίσης δεν μου βγάζει τα widget της LG, αλλά αυτό νομίζω είναι λογικό....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

έχω δυο ερωτήσεις.

εδώ και καιρό, οταν ξεκλειδώνω την συσκευή κάνει ένα "refresh" την αρχική οθόνη, σαν να την φορτώνει με τα widget από την αρχή, κάτι που στην αρχή δεν το έδωσα σημασία αλλά με τον καιρό άρχισε να με ενοχλεί.

το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα? του φοράω την cloudyg3 2.2, λέτε να φταίει αυτό?

2η ερώτηση.

Σήμερα του πέρασα τον Nova για να δω μπας και στρώσει, είδα όμως δυο θεματακια, το ένα ότι στο συρτάρι των εφαρμογών κάποιες "μαμά" εφαρμογές δεν τις έχει με εικονίδιο αλλά με το ρομποτακι του android (τις ανοίγει κανονικά φυσικά), και το δεύτερο ότι δεν έχει την λειτουργία διπλό χτύπημα για να κλείσει η οθόνη.

κάποια λύση έχουμε εδώ?

 

επίσης δεν μου βγάζει τα widget της LG, αλλά αυτό νομίζω είναι λογικό....

 

Μου το κάνει και μένα αρκετές φορές σα να φορτώνει από την αρχή τα πάντα λες και ξεμένει από μνήμη ραμ και εγώ έχω τη μαμά lollipop. Πολύ σπαστικό.

Αυτό με το nova το έπαθα και εγώ όταν προσπάθησα να βάλω θέμα με εικονίδια το έφτιαξα σχετικά εύκολα. Όντως δε κλειδώνει με διπλό ταπ μπορείς όμως να κάνεις διπλό ταπ στην μπάρα πάνω εκεί που λέει την ώρα και το σήμα και την μπαταρία δοκίμασε το. Επίσης υπάρχει και εφαρμογή για αυτό την οποία δεν έχω κάτσει να την βρω.

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δε μπορώ μια μέρα μακριά από τον μαμά launcher. Με εξαίρεση τον smart launcher αν δε τον έχεις δοκιμάσει δες τον μια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειπειδη πλεον το htc one x που εχω τα επαιξε η οθονη του τελειος λεω να παω για καινουργιο γυρο στα 250 και το μονο που ειδα οτι αξιζει ιεναι το g2 φυσικα για τα λεφτα του.

 

διαβασα αρκετα ποστ εδω στο insomnia αλλα και στους xda.οντω ειναι φοβερο κινητο με αρκετη υποστιριξη απο devs (εχω δυστυχως ευτυχως την τρελα να τα πειραζω root custom roms κτλ)

 

δεν θα ρωτησω ν αξιζει να το παρω κτλ γιατι ολοι οσοι το εχετε βλεπω ειστε πληρως ικανοποιημενοι αλλα κινητο με 2gb ram 4cores cpu full hd καλες καμερες kitkat - lolipop δεν μπορει να μην ειναι τουμπανο χαχα και δν ρωταω λολιποπ η κιτ κατ γιατι παντα υπαρχει η επιλογη του upgrade και του downgrade οποτε αν δεν μου κανει κατι το αλλαζω

 

αυτο που με απασχολει και με προβληματιζει ειναι τα διαφορα ποστς με θεματα σχετικα με την οθονη...οι διαφορες γραμες και φυσικα το ΚΙΤΡΙΝΙΣΜΑ.απο οτι καταλαβα φταει η υψηλη θερμοκρασια...οκ ρε παιδια το αγοραζω δλδ και σε κανα 6μηνο βλεπω τετοια?ελεος .αυτο γινετε για τι πρωτες παρτιδες οι γενικα ?δλδ αν μου τυχει μοντελο του 14 θα εχω περισσοτερες πιθανοτητες για σερβις σε σεχεση μ του 15?η ειναι τελειως τυχαιο?η πλεον οι καινουργιες παρτιδες δεν το αντιμετοπιζουν αυτο?

 

οποτε αυτο με απασχολει η οθονη και τα τρελα της που εγιναν κατα καιρους σε διαφορους απο εσας.

 

ευχαριστω

Εύχομαι με το καλό να το πάρεις! Για τις κιτρινιλες, ουτε και 'μεις εχουμε κατέβει τι φταίει. Μάλλον είναι θέμα τυχης-ατυχιας!! Το δικο μου είναι μοντελο του 2013, απ' τα πρωτα, και η οθόνη ( μην τη ματιασω!!) είναι τέλεια. Ουτε γραμμές, ουτε κιτρινιλες!

 

Καλημέρα.

έχω δυο ερωτήσεις.

εδώ και καιρό, οταν ξεκλειδώνω την συσκευή κάνει ένα "refresh" την αρχική οθόνη, σαν να την φορτώνει με τα widget από την αρχή, κάτι που στην αρχή δεν το έδωσα σημασία αλλά με τον καιρό άρχισε να με ενοχλεί.

το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα? του φοράω την cloudyg3 2.2, λέτε να φταίει αυτό?

2η ερώτηση.

Σήμερα του πέρασα τον Nova για να δω μπας και στρώσει, είδα όμως δυο θεματακια, το ένα ότι στο συρτάρι των εφαρμογών κάποιες "μαμά" εφαρμογές δεν τις έχει με εικονίδιο αλλά με το ρομποτακι του android (τις ανοίγει κανονικά φυσικά), και το δεύτερο ότι δεν έχει την λειτουργία διπλό χτύπημα για να κλείσει η οθόνη.

κάποια λύση έχουμε εδώ?

 

επίσης δεν μου βγάζει τα widget της LG, αλλά αυτό νομίζω είναι λογικό....

 

Λογικά με Nova θα σταματήσει να στα κανει αυτά στην αρχική οθόνη! Δουλεύω τον Nova μηνες τώρα και είναι υποδειγματικος!

Για το διπλό tab θα βάλεις αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Και θα το ορίσεις μέσα απ' τις χειρονομιες.

Θέλει όμως την paid version.

Τα μαμά widget's δεν μπορείς να τα βάλεις στον Nova, θα βάλεις άλλα αντίστοιχα απ' το Play.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Μου λέει κάποιος που βρίσκουμε τις εργοστασιακές ρυθμίσεις? Ψάχνω Αλλά τιποτα...

 

 

Edit : το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Για το διπλό tab πας στις ρυθμίσεις του nova >χειρονομιες και επιλέγεις διπλό χχτύπημα αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el

Δε θυμάμαι όμως αν πρέπει να έχεις την πληρωμενη έκδοση του nova για να γίνει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και μένα αρκετές φορές σα να φορτώνει από την αρχή τα πάντα λες και ξεμένει από μνήμη ραμ και εγώ έχω τη μαμά lollipop. Πολύ σπαστικό.

Αυτό με το nova το έπαθα και εγώ όταν προσπάθησα να βάλω θέμα με εικονίδια το έφτιαξα σχετικά εύκολα. Όντως δε κλειδώνει με διπλό ταπ μπορείς όμως να κάνεις διπλό ταπ στην μπάρα πάνω εκεί που λέει την ώρα και το σήμα και την μπαταρία δοκίμασε το. Επίσης υπάρχει και εφαρμογή για αυτό την οποία δεν έχω κάτσει να την βρω.

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δε μπορώ μια μέρα μακριά από τον μαμά launcher. Με εξαίρεση τον smart launcher αν δε τον έχεις δοκιμάσει δες τον μια.

 

Λογικά με Nova θα σταματήσει να στα κανει αυτά στην αρχική οθόνη! Δουλεύω τον Nova μηνες τώρα και είναι υποδειγματικος!

Για το διπλό tab θα βάλεις αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Και θα το ορίσεις μέσα απ' τις χειρονομιες.

Θέλει όμως την paid version.

Τα μαμά widget's δεν μπορείς να τα βάλεις στον Nova, θα βάλεις αλλά αντίστοιχα απ' το Play.....

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειπειδη πλεον το htc one x που εχω τα επαιξε η οθονη του τελειος λεω να παω για καινουργιο γυρο στα 250 και το μονο που ειδα οτι αξιζει ιεναι το g2 φυσικα για τα λεφτα του.

[...]

αυτο που με απασχολει και με προβληματιζει ειναι τα διαφορα ποστς με θεματα σχετικα με την οθονη...οι διαφορες γραμες και φυσικα το ΚΙΤΡΙΝΙΣΜΑ.απο οτι καταλαβα φταει η υψηλη θερμοκρασια...οκ ρε παιδια το αγοραζω δλδ και σε κανα 6μηνο βλεπω τετοια?ελεος .αυτο γινετε για τι πρωτες παρτιδες οι γενικα ?δλδ αν μου τυχει μοντελο του 14 θα εχω περισσοτερες πιθανοτητες για σερβις σε σεχεση μ του 15?η ειναι τελειως τυχαιο?η πλεον οι καινουργιες παρτιδες δεν το αντιμετοπιζουν αυτο?

οποτε αυτο με απασχολει η οθονη και τα τρελα της που εγιναν κατα καιρους σε διαφορους απο εσας.

ευχαριστω

 

Εάν το πάρεις τώρα, θα έχει εγγύηση μέχρι και το καλοκαίρι του 2017. Ακόμα και στη χειρότερη περίπτωση που εμφανίσει πρόβλημα, το φτιάχνεις σαν καινούργιο. Το κιτρίνισμα είναι το τελευταίο που θα με απασχολούσε :)

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα από το κατάστημα Smarties το LG G2 32GB (παραεισαγωγή από Ιταλία) και έχω ένα σημαντικό πρόβλημα

Δεν μπορώ να συνδεθώ με 4g στο μενού του android δεν υπάρχει ανάλογη επιλογή.

 

Εχω Wind σαν provider, η οποία με ενημέρωσε οτι δεν χρείαζεται κάποια ιδιαίτερη διαδικασία (π.χ αποστολη sms στη vodafone) και οτιαπλά το ενεργοποιώ μόνοςμου από το settings

Με ενημέρωσαν οτι μάλλον παίζει ασυμβατότητα και να αναφερθώ στην LG hellas

H LG Hellas με ενημέρωσε οτι δεν εισάγει τη συγκερκιμένη έκδοσηκινητούκαι για αυτό το λόγο δεν παρέχει υποστήριξη σε αυτό το θέμα.(δεν είμαι σίγουρος οτι αυτό που λένε δεν είναι καταχρηστικό,καθώς είναι από αδελφή αντιπροσωπια της ΕΕ)

Η εταιρία που το αγόρασα μου λέει ή να το επιστρέψω και να μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω ή να τους το πάω, να το πάνε αυτοί στην lg οπού βρίσκουν την άκρη να το κάνουν (το εχουν κάνει και άλλες φορές,μου είπαν)

 

Υπάρχει άλλη διέξοδος??

το λογισμικό είναι 4.4.2 και δεν βρίσκει το κινητό νεότερη έκδοση για ανανέωση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα από το κατάστημα Smarties το LG G2 32GB (παραεισαγωγή από Ιταλία) και έχω ένα σημαντικό πρόβλημα

Δεν μπορώ να συνδεθώ με 4g στο μενού του android δεν υπάρχει ανάλογη επιλογή.

 

Εχω Wind σαν provider, η οποία με ενημέρωσε οτι δεν χρείαζεται κάποια ιδιαίτερη διαδικασία (π.χ αποστολη sms στη vodafone) και οτιαπλά το ενεργοποιώ μόνοςμου από το settings

Με ενημέρωσαν οτι μάλλον παίζει ασυμβατότητα και να αναφερθώ στην LG hellas

H LG Hellas με ενημέρωσε οτι δεν εισάγει τη συγκερκιμένη έκδοσηκινητούκαι για αυτό το λόγο δεν παρέχει υποστήριξη σε αυτό το θέμα.(δεν είμαι σίγουρος οτι αυτό που λένε δεν είναι καταχρηστικό,καθώς είναι από αδελφή αντιπροσωπια της ΕΕ)

Η εταιρία που το αγόρασα μου λέει ή να το επιστρέψω και να μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω ή να τους το πάω, να το πάνε αυτοί στην lg οπού βρίσκουν την άκρη να το κάνουν (το εχουν κάνει και άλλες φορές,μου είπαν)

 

Υπάρχει άλλη διέξοδος??

το λογισμικό είναι 4.4.2 και δεν βρίσκει το κινητό νεότερη έκδοση για ανανέωση.

Ευχαριστώ

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα 4G, αλλά έχω διαβάσει ότι κι άλλα παιδιά είχαν αυτο τo θέμα! Όλοι νομίζω με Wind. Κάπου από εκεί φαντάζομαι ξεκινάει το πρόβλημα! Δοκίμασε αν θες το pc suite μήπως σου βγάλει αναβάθμιση. Υπάρχει περίπτωση να σου βγάλει τη lollipop η οποία δεν δινεται ΟΤΑ. Λογικά κάνοντας αναβάθμιση θα λυθεί το πρόβλημα σου.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα πρόβλημα η συσκευή. Είναι θέμα ρύθμισης, άμα πας αρκετές σελίδες πίσω θα δει και τι έχουμε κάνει.

Εγώ προσωπικά έχω εγκαταστήσει το intelli και έχω βρει την υγειά μου

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα από το κατάστημα Smarties το LG G2 32GB (παραεισαγωγή από Ιταλία) και έχω ένα σημαντικό πρόβλημα

Δεν μπορώ να συνδεθώ με 4g στο μενού του android δεν υπάρχει ανάλογη επιλογή.

 

Εχω Wind σαν provider, η οποία με ενημέρωσε οτι δεν χρείαζεται κάποια ιδιαίτερη διαδικασία (π.χ αποστολη sms στη vodafone) και οτιαπλά το ενεργοποιώ μόνοςμου από το settings

Με ενημέρωσαν οτι μάλλον παίζει ασυμβατότητα και να αναφερθώ στην LG hellas

H LG Hellas με ενημέρωσε οτι δεν εισάγει τη συγκερκιμένη έκδοσηκινητούκαι για αυτό το λόγο δεν παρέχει υποστήριξη σε αυτό το θέμα.(δεν είμαι σίγουρος οτι αυτό που λένε δεν είναι καταχρηστικό,καθώς είναι από αδελφή αντιπροσωπια της ΕΕ)

Η εταιρία που το αγόρασα μου λέει ή να το επιστρέψω και να μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω ή να τους το πάω, να το πάνε αυτοί στην lg οπού βρίσκουν την άκρη να το κάνουν (το εχουν κάνει και άλλες φορές,μου είπαν)

 

Υπάρχει άλλη διέξοδος??

το λογισμικό είναι 4.4.2 και δεν βρίσκει το κινητό νεότερη έκδοση για ανανέωση.

Ευχαριστώ

 

Βαλε αυτο που σου ποσταρω πιο κατω αλλα μετα απο καθε επανεκινηση θελει ξανα γυρισμα σε GSM/WCDMA/LTE ειχα το ιδιο θεμα με kitkat αλλα στην lollipop εφτιαξε μιας και εχει την επιλογη μεσα στις ρυθμισεις και οχ σε κρυφο μενου.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

έχω δυο ερωτήσεις.

εδώ και καιρό, οταν ξεκλειδώνω την συσκευή κάνει ένα "refresh" την αρχική οθόνη, σαν να την φορτώνει με τα widget από την αρχή, κάτι που στην αρχή δεν το έδωσα σημασία αλλά με τον καιρό άρχισε να με ενοχλεί.

το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα?

Και έμενα μου συμβαίνει, όχι πάντα όμως, με στοκ Ρομ. Οκ δεν είναι πολύ ενοχλητικό αλλά καμία φορά με χαλάει λίγο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω δεν εχω δει κανενα bug...νομιζω κιολας οτι η μπαταρια κραταει και παραπανω απ οτι πριν και με 4G ανοιχτο τις πρωινες ωρες!

Οσο αφορα το 4G, και εγω πριν περασω την europe open ειχα την μαμα ρομ SEA οπου εκεινη δεν υποστηριζει 4G, αλλα με ενεργοποιημενα τα 4G απο την vodafone. τωρα που περασα την λολιποπ europe open και εχει απο μονη της το 4G στο μενου παλι δεν μου εμφανιζε 4G ενω το ειχα ενεργοποιημενο. και το μονο που εκανα ειναι να στειλω μηνυμα στην vodafone 4G ΟΧΙ να το κανω επανεκκινηση και μετα παλι 4G ΝΑΙ και παλι επανεκκινηση και εφτιαξε! :)

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω ένα προβληματακι με το wifi....

όταν κλειδονη η οθονη χανετε το wifi κι όταν το ανοιξω επανερχετε.....

τι μπορει να φταιει...?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω ένα προβληματακι με το wifi....

όταν κλειδονη η οθονη χανετε το wifi κι όταν το ανοιξω επανερχετε.....

τι μπορει να φταιει...?

 

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις Wi-Fi για προχωρημένους και επέλεξε να παραμένει ενεργό "πάντα"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω δεν εχω δει κανενα bug...νομιζω κιολας οτι η μπαταρια κραταει και παραπανω απ οτι πριν και με 4G ανοιχτο τις πρωινες ωρες!

Οσο αφορα το 4G, και εγω πριν περασω την europe open ειχα την μαμα ρομ SEA οπου εκεινη δεν υποστηριζει 4G, αλλα με ενεργοποιημενα τα 4G απο την vodafone. τωρα που περασα την λολιποπ europe open και εχει απο μονη της το 4G στο μενου παλι δεν μου εμφανιζε 4G ενω το ειχα ενεργοποιημενο. και το μονο που εκανα ειναι να στειλω μηνυμα στην vodafone 4G ΟΧΙ να το κανω επανεκκινηση και μετα παλι 4G ΝΑΙ και παλι επανεκκινηση και εφτιαξε! :)

Σε ποιο νούμερο το έστειλες το μήνυμα;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πάρεις τώρα, θα έχει εγγύηση μέχρι και το καλοκαίρι του 2017. Ακόμα και στη χειρότερη περίπτωση που εμφανίσει πρόβλημα, το φτιάχνεις σαν καινούργιο. Το κιτρίνισμα είναι το τελευταίο που θα με απασχολούσε :)

 

Πάντως εγώ σε λιγότερο απο ένα χρόνο θα το πάω τις επόμενες μέρες για ΔΕΥΤΕΡΗ φορά αλλαγή οθόνης . Κιτρίνισμα ακριβώς στο ίδιο σημείο και στην ίδια έκταση όπως την πρώτη φορά που το πήγα .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σε λιγότερο απο ένα χρόνο θα το πάω τις επόμενες μέρες για ΔΕΥΤΕΡΗ φορά αλλαγή οθόνης . Κιτρίνισμα ακριβώς στο ίδιο σημείο και στην ίδια έκταση όπως την πρώτη φορά που το πήγα .

 

Μήπως στο καθαρισαν και σου έδωσαν το ίδιο; χαχαχαχ (σκέψεις συνωμοσίας) :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο καθαρισαν και σου έδωσαν το ίδιο; χαχαχαχ (σκέψεις συνωμοσίας) :p

Χαχαχαχ λες ; :lol: . Πέρα απο την πλάκα γενικά τα Service με κυνηγάνε (ή τα κυνηγάω δεν ξέρω :P ) . Την καλύτερη εξυπηρέτηση απο Service και τις καλύτερες αναμνήσεις τις έχω με την procordia . Ασε που είναι 10 λεπτά με το αμάξι απο δω που μένω οπότε η δουλειά γίνεται γρήγορα .

Αλλά έχω να το λέω. Ότι προιον lg έχω αγοράσει μέχρι τώρα πάντα μπλέκω με service (και όχι πάντα μία ή 2 φορές ) :/

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα από το κατάστημα Smarties το LG G2 32GB (παραεισαγωγή από Ιταλία) και έχω ένα σημαντικό πρόβλημα

Δεν μπορώ να συνδεθώ με 4g στο μενού του android δεν υπάρχει ανάλογη επιλογή.

 

Εχω Wind σαν provider, η οποία με ενημέρωσε οτι δεν χρείαζεται κάποια ιδιαίτερη διαδικασία (π.χ αποστολη sms στη vodafone) και οτιαπλά το ενεργοποιώ μόνοςμου από το settings

Με ενημέρωσαν οτι μάλλον παίζει ασυμβατότητα και να αναφερθώ στην LG hellas

H LG Hellas με ενημέρωσε οτι δεν εισάγει τη συγκερκιμένη έκδοσηκινητούκαι για αυτό το λόγο δεν παρέχει υποστήριξη σε αυτό το θέμα.(δεν είμαι σίγουρος οτι αυτό που λένε δεν είναι καταχρηστικό,καθώς είναι από αδελφή αντιπροσωπια της ΕΕ)

Η εταιρία που το αγόρασα μου λέει ή να το επιστρέψω και να μου δώσουν τα χρήματα μου πίσω ή να τους το πάω, να το πάνε αυτοί στην lg οπού βρίσκουν την άκρη να το κάνουν (το εχουν κάνει και άλλες φορές,μου είπαν)

 

Υπάρχει άλλη διέξοδος??

το λογισμικό είναι 4.4.2 και δεν βρίσκει το κινητό νεότερη έκδοση για ανανέωση.

Ευχαριστώ

Έχεις αλλάξει κάρτα; εννοώ την νέα που διαφήμιζαν με το 4G; ας ξεκινήσουμε από αυτό

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ενα φιλος εχει το G2 αγορασμενο απο cosmote και οταν κανει ελεγχο μεσω wi-fi αλλα και μεσω δικτυου κινητης για νεο λογισμικο εδω και αρκετο καιρο του βγαζει συνεχεια επικοινωνια σε εξελιξη και κολλαει εκει,δεν του βγαζει οση ωρα και να το αφησει ουτε πως υπαρχει ουτε πως δεν υπαρχει νεο λογιστικο!

με αυτο τον τροπο δεν του βγαζει την lolipop.γιατι το κανεις αυτο?ποια λυση υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

ενα φιλος εχει το G2 αγορασμενο απο cosmote και οταν κανει ελεγχο μεσω wi-fi αλλα και μεσω δικτυου κινητης για νεο λογισμικο εδω και αρκετο καιρο του βγαζει συνεχεια επικοινωνια σε εξελιξη και κολλαει εκει,δεν του βγαζει οση ωρα και να το αφησει ουτε πως υπαρχει ουτε πως δεν υπαρχει νεο λογιστικο!

με αυτο τον τροπο δεν του βγαζει την lolipop.γιατι το κανεις αυτο?ποια λυση υπαρχει?

Αν διαβαζες λιγα ποστ πριν, θα εβλεπες οτι την LP την βγαζει μονο με το PCSuite ;)

 

Τελικα το θεμα με το knock knock off screen το ελυσα με το gravitybox :) το εβαλα σαν συντομευση σε διπλο χτυπημα του Nova.

οσο για το LTE που γραφει ο φιλος παραπανω.... σου βγαζει την επιλογη 2g/3/lte στις ρυθμισεις? αν δεν σου την εχει και εχει μονο την 2g/3g δες το XDA, εχει καπου ενα θεμα που αναφερουν πως την εμφανιζει μονιμα, για την ακριβεια Delete LteConfigs.apk in system\app (D802/5/6 only) then reboot... αυτο το αναφερουν για την ρομ του cloudy η οποια ομως ειναι στοκ και αναφερει οτι ειναι μονο για D802/5/6.

φυσικα επειδη εγω το εκανα με την ρομ του cloydy δεν ξερω αν εχεις καποιο θεμα μετα στην στοκ....

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα του βγάλει το νέο λογισμικό παρά μόνο μέσω suite

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...