Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια επειδη θα τρελαθω. με τη cyan και το κινητακι μας μονο εγω εχω θεμα? τραβαω μια φωτο, συνδεω το κινητο στο πισι, και στα αρχεια δεν βλεπω 2 φωτος, μια χαι ρεζολουσιονκαι μια κανονικη. βλεπω μονο μια φωτο. τι γινεται? εσεις στο 1020 ειστε ενταξει? το εχετε τσεκαρει? και στο onedrive που το εχω βαλει να ανεβαζει την υψηλοτερη αναλυση, ενα αρχειο εχει ανεβαζει και ειναι ενα μεγκαμπαιτ. ειναι η μικρη αναλυση

 

Είσαι σίγουρος οτι τραβάς με Nokia Camera και έχει ρυθμίσει 5+34mp και όχι σκέτο 5mp?

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος οτι τραβάς με Nokia Camera και έχει ρυθμίσει 5+34mp και όχι σκέτο 5mp?
μα εκει ειναι το θεμα φιλε μου. και με την 8 και με την 8 dp που ειχα, υπηρχε αυτη η ρυθμιση. πλεον στη cyan δεν την βλεπω. πιθανοτατα να ειναι αυτο, αλλα η ρυθμιση αυτη δεν υπαρχει πουθενα να την αλλαξω. και αγχωνομαι μηπως δεν παει κατι καλα με το τηλεφωνακι... αλλα τι.... εσυ εχεις cyan και εχεις την επιλογη αυτη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακυρο φιλε για καποιο λογο δεν ηταν εγκατεστημενη η νοκια καμερα. δεν ξερω γιατι. ολα καλα τωρα. αν ειναι δυνατον. τσαμπα αγχωθηκα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω χθες το μεσημερι την εγκατεστησα (εχω vodafone GR) μου εχει κανει 4 επανεκκινησεις και τωρα που σας γραφω το τηλεφωνο ειναι νεκρο και δεν ξυπναει με τιποτε ουτε φορτιστη ουτε φορματ. Τι να πω για την 8.1; Δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εβαλα την cyan δεν ειχα ασχοληθει με την καμερα μεχρι σημερα.για γελια.τα focus points και τα ανεστιαστα κομματια της φωτο ειναι για να γελας μονο και τιποτα παραπανω.αυτοι μου φαινεται θελουν να θαψουνε την καμερα.η black τραβαει εμφανως καλυτερα.τωρα να ξανα γυρναμε σε black επειτα απο back up της cyan ειναι αστειο.τους δινω αλλη μια ευκαιρια στην επομενη αναβαθμιση,υστερα,τελος και πολυ ασχοληθηκα.για να μην αναφερω το battery drain.και μη μου πει καποιος να ελεγξω κατι.πιστεψτε με οτι ειχα στη black εχω και στη cyan.για γελια.τιποτα αλλο. Edited by skordilis
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαινει αυτο?

Σημαίνει ότι σε όποια κατάσταση και αν βρίσκεται το κινητό , μπορείς να το φλασάρεις κατευθείαν σε Cyan.

 

Edit: οι πρώτες μου γρήγορες δοκιμές δεν δείχνουν ανεστίαστες φωτό.

Edited by phonee
φωτό
Link to comment
Share on other sites

για να μην αναφερω το battery drain.και μη μου πει καποιος να ελεγξω κατι.πιστεψτε με οτι ειχα στη black εχω και στη cyan.για γελια.τιποτα αλλο.

 

το ιδιο κι εγω βλεπω με την μπαταρια, χειροτερεψε η αυτονομια αντι να φτιαξει οπως ειχαν αναφερει καποια παιδια εδω μεσα....:cry:

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι σε όποια κατάσταση και αν βρίσκεται το κινητό , μπορείς να το φλασάρεις κατευθείαν σε Cyan.

 

Edit: οι πρώτες μου γρήγορες δοκιμές δεν δείχνουν ανεστίαστες φωτό.

 

 

 

Που μπορώ να τι βρω αυτό;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εβαλα την cyan δεν ειχα ασχοληθει με την καμερα μεχρι σημερα.για γελια.τα focus points και τα ανεστιαστα κομματια της φωτο ειναι για να γελας μονο και τιποτα παραπανω.αυτοι μου φαινεται θελουν να θαψουνε την καμερα.η black τραβαει εμφανως καλυτερα.τωρα να ξανα γυρναμε σε black επειτα απο back up της cyan ειναι αστειο.τους δινω αλλη μια ευκαιρια στην επομενη αναβαθμιση,υστερα,τελος και πολυ ασχοληθηκα.για να μην αναφερω το battery drain.και μη μου πει καποιος να ελεγξω κατι.πιστεψτε με οτι ειχα στη black εχω και στη cyan.για γελια.τιποτα αλλο.

 

Συμφωνω 100%.Τα εγραψα κι εγω.Μπαταρια και καμερα στη Cyan κατωτερες των περιστασεων.

Εχω δοκιμασει και τα 3 firmwares της Νοκια.Η Amber ειναι τραγικη...τη πεταμε κατευθειαν στα σκουπιδια.

Η Black ειναι πολυ καλη.Για τη Cyan ισχυοθν αυτα που ειπες παραπανω.Μ' αρεσε που περιμαναμε και 2 μηνες.

Η Microsoft προσπαθει να το σκοτωσει το κινητο με οποιονδηποτε τροπο...με σκοπο ν'αγορασουμε τα καινουρια της μοντελα...αμ δε.

Ηδη αρχιζω και σκεφτομαι για Hiaomi...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κι εγω βλεπω με την μπαταρια, χειροτερεψε η αυτονομια αντι να φτιαξει οπως ειχαν αναφερει καποια παιδια εδω μεσα....:cry:

 

και εμένα έχει χειροτερέψει κατά πολύ με το 8.1 :angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι παιδια δεν βλεπω διαφορα στην μπαταρια. αλλαχτηκε η μπαταρια μια βδομαδα περιπου πριν ερθει η cyan. ημουν με τα 8. ηρθε η σιαν και διαφορα δεν ειδα...
Link to comment
Share on other sites

Kαλό είναι να λέμε και με ποιες ρυθμίσεις τραβάμε φωτό.

 

Αν τραβάμε με Nokia Camera, Nokia Camera beta, Windows Κάμερα, Proshot και σε τι mpxels

 

Εγώ μετά τις φωτό του τριημέρου θα σας πω αν είμαι ικανοποιημένος...

 

Στη μπαταρία κι εγώ διαφορά δε βλέπω. Βγάζω άνετα τη μέρα και παραπάνω με αρκετή χρήση.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

πανω που εβαλα τη cyan και εφερα το κινητο οπως ηταν πριν, και ακομα καλυτερα, μολις μου εκανε το πρωτο ρισταρτ μονο του. ουτε με 8.1 dp ουτε με 8 δεν μου το ειχε κανει... παλιοτερα θυμαμαι πολλοι παραπονιοντουσαν για τα ρισταρτ. να αρχισω να ανησυχω λετε?

 

παιδιά SOS! Πάνω που εγκατέστησα τη cyan, έκανα τη μ....κία να δοκιμάσω τον αφηγητή ή cortana, ή όπως αλλιώς το λένε. Το αποτέλεσμα είναι να ακούω συνέχεια την εκνευριστική φωνή, να μη μπορώ να προχωρήσω στο μενού και να βγάζει συνέχεια μια κίτρινη γραμμή γύρω από τα πλακίδια. Υπάρχει τρόπος να το λύσω, ή να πάω σε nokia care?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS! Πάνω που εγκατέστησα τη cyan, έκανα τη μ....κία να δοκιμάσω τον αφηγητή ή cortana, ή όπως αλλιώς το λένε. Το αποτέλεσμα είναι να ακούω συνέχεια την εκνευριστική φωνή, να μη μπορώ να προχωρήσω στο μενού και να βγάζει συνέχεια μια κίτρινη γραμμή γύρω από τα πλακίδια. Υπάρχει τρόπος να το λύσω, ή να πάω σε nokia care?

 

Πήγαινε ρυθμίσεις->διευκόλυνση πρόσβασης και απενεργοποίησε το αφηγητή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

H αυτονομία σχεδόν διπλασιάστηκε! Από λιγότερο από μια μέρα σχεδόν δύο! Θα περιμένω βέβαια να δω και σε φουλ δουλειά με πολλά τηλέφωνα! Η εφαρμογή κλήσης, είναι καλύτερη με την φωτο της επαφής πολύ ωραία! Η εφαρμογή Facebook, όχι τέλεια αλλά αισθητά καλύτερη! Πιο γρήγορο το κινητό! Αυτά πρώτες εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

H αυτονομία σχεδόν διπλασιάστηκε! Από λιγότερο από μια μέρα σχεδόν δύο! Θα περιμένω βέβαια να δω και σε φουλ δουλειά με πολλά τηλέφωνα! Η εφαρμογή κλήσης, είναι καλύτερη με την φωτο της επαφής πολύ ωραία! Η εφαρμογή Facebook, όχι τέλεια αλλά αισθητά καλύτερη! Πιο γρήγορο το κινητό! Αυτά πρώτες εντυπώσεις

 

Μάλλον είσαι πολύ τυχερός.!!!

Χθες 11 το βράδυ (Δεύτερη μέρα με Cyan) το έβγαλα απο την φόρτιση 100% το πρωί στις 8,45 ήταν στο 16%.

Όλα κλειστά (Data-WiFi-Location-NFC-Γρήγορη ματιά-4G-3G-καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο) χωρίς κλήσεις χωρίς τίποτα τι μπορεί να πήγε στραβά ???

Τέτοια συμπεριφορά δεν είχα ούτε με Amper-Black-Dp.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι πολύ τυχερός.!!!

Χθες 11 το βράδυ (Δεύτερη μέρα με Cyan) το έβγαλα απο την φόρτιση 100% το πρωί στις 8,45 ήταν στο 16%.

Όλα κλειστά (Data-WiFi-Location-NFC-Γρήγορη ματιά-4G-3G-καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο) χωρίς κλήσεις χωρίς τίποτα τι μπορεί να πήγε στραβά ???

Τέτοια συμπεριφορά δεν είχα ούτε με Amper-Black-Dp.

 

Φίλε μου αυτό που περιγράφεις δεν είναι λόγω cyan. Κάποιο θέμα έχεις. Κάνε ένα soft reset και βλέπουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι πολύ τυχερός.!!!

Χθες 11 το βράδυ (Δεύτερη μέρα με Cyan) το έβγαλα απο την φόρτιση 100% το πρωί στις 8,45 ήταν στο 16%.

Όλα κλειστά (Data-WiFi-Location-NFC-Γρήγορη ματιά-4G-3G-καμία εφαρμογή στο παρασκήνιο) χωρίς κλήσεις χωρίς τίποτα τι μπορεί να πήγε στραβά ???

Τέτοια συμπεριφορά δεν είχα ούτε με Amper-Black-Dp.

 

Κάνε reset. Αν ήταν έτσι κανείς δε θα την έβαζε. Κάτι δε σου κατσε καλά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κάνε reset. Αν ήταν έτσι κανείς δε θα την έβαζε. Κάτι δε σου κατσε καλά.

Την Cyan την πέρασα με το nokia recovery tool δηλαδή ολικό format στο τηλέφωνο και στήσιμο από την αρχή.

Τι να πω έκανα soft reset και φορτίζω να δούμε πως θα πάει :(

Ελπίζω να στρώσει !!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μήνες συμβίωσης με το 1020 το έκανα τράμπα με Xperia compact..Δεν. θα μου λείψει τίποτα από αυτό το κινητό που σαν αστείο. φένεται όταν το αποκαλούν ναυαρχίδα. Προσωπικά το χρησιμοποιώ μόνο σαν τηλέφωνο και φωτογραφική,η απουσία άλλων. Browser , Κ.Α.εφαρμογων δεν με κράτησε στα wp.με μια λέξη ανοιαρα μονότονα λειτουργικό αρχαριων και προερχόμενων από ios. Μετά από την super αναβάθμιση: ) το σουταρα και αντιος αμιγκος.Δεν υπάρχει κινητό σαν το flex Τέλος .
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μήνες συμβίωσης με το 1020 το έκανα τράμπα με Xperia compact..Δεν. θα μου λείψει τίποτα από αυτό το κινητό που σαν αστείο. φένεται όταν το αποκαλούν ναυαρχίδα. Προσωπικά το χρησιμοποιώ μόνο σαν τηλέφωνο και φωτογραφική,η απουσία άλλων. Browser , Κ.Α.εφαρμογων δεν με κράτησε στα wp.με μια λέξη ανοιαρα μονότονα λειτουργικό αρχαριων και προερχόμενων από ios. Μετά από την super αναβάθμιση: ) το σουταρα και αντιος αμιγκος.Δεν υπάρχει κινητό σαν το flex Τέλος .

 

Τι σε χάλασε στον browser? Κοίταξες τις εναλλακτικές (πχ UC)? Ποιες εφαρμογές σου έλειψαν?

Κατά τα αλλα ορθώς έπραξες και το αντικατέστησες αφού δεν σε ικανοποίησε. Ο καθένας με τις ανάγκες του.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απογοήτευση σου έφερε η Cyan αδερφε...

 

Δεν ειναι μονο η Cyan...ουτως η αλλως ξαναγυρισα σε Black.Το λειτουργικο ειναι παρωχημενο...και εμφανισιακα και απο αποψη χρηστικοτητας.Ναι μπορει να μην εχει lag αλλα λειπουν πολλα πραγματα.Βασικα το μονο που με κραταει ειναι η καμερα.Αμα αλλαξω θα παω προς Κινα μερια γιατι βλεπω αρχισαν να βγαζουν κατι τρελες καμερες.Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο η Cyan...ουτως η αλλως ξαναγυρισα σε Black.Το λειτουργικο ειναι παρωχημενο...και εμφανισιακα και απο αποψη χρηστικοτητας.Ναι μπορει να μην εχει lag αλλα λειπουν πολλα πραγματα.Βασικα το μονο που με κραταει ειναι η καμερα.Αμα αλλαξω θα παω προς Κινα μερια γιατι βλεπω αρχισαν να βγαζουν κατι τρελες καμερες.Ειδωμεν.

 

Το λειτουργικό με τα 8.1 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα πιστεύω.. Εμφανισιακά ειδικά για μένα δε συγκρίνεται. Περισσότερο κι από τη κάμερα εμένα μου αρέσει η start screen.

Από κει και πέρα είναι θέμα του καθενός. Γούστα είναι αυτά!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...