Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να βάλουμε ειδοποιήσεις και κλήσεις να σετάρονται το ίδιο όταν λειουργούμε με τα κουμπιά της έντασης?Έψαξα και δεν βρήκα κάτι στον ήχο.:(

 

ps:Ήμουν σε meeting και ενώ το είχα βάλει από τα κουμπιά έντασης στο αθόρυβο ξαφνικά ακούστηκε μέσα στην σιωπή ένα howl κουκουβάγιας αρκετά δυνατά.:lol::lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ξαναρωτησει. αποτομα δεν μου βρισκει την καρτα σιμ. δεν ξερω τι να κανω. εκανα 2 φορες επαναφορα εργοστασιακων και τιποτα. εκανα ρουτ, περασα ωμεγα μπας και, αλλα τιποτα. το εχει ξαναπαθει κανενας? μπορω να κανω κατι εγω?

Αν η κάρτα είναι παλιά άλλαξε την .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

δοκιμασα και την δικη μου που την εχω στο note3 και δουλευει μια χαρα. ΤΙΠΟΤΑ !

 

Για πηγαινε στις ρυθμίσεις, πληροφοριες συσκευης και δες αν σου γράφει το imei σου

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με την 4.4.2 για αντιγραφή, επικόλληση, μετακινηση κλπ δεν μπορουμε να κανουμε με τον es explorer?

Μονο με τον μαμα explorer του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.αν φορτισω την συσκευη με usb απο τον υπολογιστη,περα του παραπανω χρονου που χρειαζεται κερδιζω η χανω απο κατι;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με την 4.4.2 για αντιγραφή, επικόλληση, μετακινηση κλπ δεν μπορουμε να κανουμε με τον es explorer?

Μονο με τον μαμα explorer του κινητου?

 

Δοκίμασε να δεις τι από όλα αυτά μπορούν να γίνουν και τι οχι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.αν φορτισω την συσκευη με usb απο τον υπολογιστη,περα του παραπανω χρονου που χρειαζεται κερδιζω η χανω απο κατι;

 

Υπάρχουν στο xda συζητήσεις επί του θέματος και ανέφεραν μερικοί ότι πιο αργή φόρτιση, έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και λίγο καλύτερο ρυθμό της κατανάλωσης της.

Τι ισχύει δεν γνωρίζω!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 εβδομαδες το κινητο και εχω ξενερωσει αφανταστα....αυτο το θεμα με την καρτα μνημης να την αποσυνδεει και να την συνδεει 15 φορες την ημερα ειναι η πιο μεγαλη πατατα για να μην πω τιποτα πιο βαρυ...εχω ελληνικο μοντελο με 4.4.2 official....
Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 εβδομαδες το κινητο και εχω ξενερωσει αφανταστα....αυτο το θεμα με την καρτα μνημης να την αποσυνδεει και να την συνδεει 15 φορες την ημερα ειναι η πιο μεγαλη πατατα για να μην πω τιποτα πιο βαρυ...εχω ελληνικο μοντελο με 4.4.2 official....

 

Τι καρτα μνημης εχεις;

Σιγουρα ειναι πιθανοτατα προβλημα της καρτας σου ή στην χειροτερη προβλημα του τηλεφωνου...σε καμια περιπτωση ομως σε νορμαλ συνθηκες δεν συμβαινει κατι τετοιο.Αντικατεστησε πρωτα την καρτα γιατι μπορει αυτη να φταιει κατα ενα μεγαλο ποσοστο και εαν δεν επανελθει και με την καινουρια τοτε βλεπεις κατευθειαν service.

Link to comment
Share on other sites

Μην ζοριζεστε ρε παιδια , τραβηξτε του μια omega rom v25, και θα με θυμηθητε , οχι μονο θα εχετε κιτκατ , θα εχετε τοσο τουμπανο και δεν θα σας λειψει τιποτα απο δυνατοτητες μιας στοκ samsung rom , θα δειτε κινητο τοσο σε ram οσο και σε επιδοσεις ποσο τουμπανο θα γινει, θα εχετε ολα τα καλα του ροοτ , ΔΕΝ θα εχετε τα αρνητικα του κιτκατ, και θα μπορειτε λογο ροοτ να εχετε το περιφημο greenify (ειδικα το donate edition)

 

ΥΓ δεν εχω μετοχες της omega αλλα ρε παιδια το κινητο μου επιτελους μαμαει και με το παραπανω , το χαιρομαι τρελα!!!!

 

ΥΓ 2 , οσο για το knox τι να κανουμε? πιστευω να μην το χρειαστω ποτε .

 

Ενταξει, δεν ειναι και ολα ροδινα με την Omega και την καθε omega.

Την ειχα στο s4 και κατι freeze και restart τα ετρωγε.

Οχι συχνα, αλλα τα ετρωγε.

Μετα απο service μου περασαν το knox, οποτε για 1η φορα ειμαι χωρις root με την μαμα rom.

4 μηνες τωρα δεν εχω το παραμικρο κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με τιμη 15ε η γνησια δεν αξιζει να την φορτιζεις και πολυ προσεχτηκα , χαρειτε το κινητο και να χαλασετε την μπαταρια μικρο το κακο

 

Δεν την πρόσεχα ποτέ την μπαταρία. Πάντως είμαι από τους άτυχους και έχω αλλάξει δύο φορές ήδη στο S4. Η δεύτερη δεν φούσκωσε αλλά είχα χάλια αυτονομία...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα με αυτο το knox εχουμε κανα οφελος?

να το κανω install,ή οχι?

 

Τι εννοείς να το κάνεις install? Στο πρόγραμμα του knox αναφέρεσαι ή στον knox counter του bootloader.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να το κάνεις install? Στο πρόγραμμα του knox αναφέρεσαι ή στον knox counter του bootloader.

 

εαν πατησω το εικονιδιο knox,μου βγαζει εναν διακοπτη που λεει εγκατασταση.

εαν τον πατησω,ψαχνει δεδομενα να κατεβασει(με κλειστο wifi και data).

γι`αυτο ρωτησα εαν πρεπει να το κανω κανω install.

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Για πηγαινε στις ρυθμίσεις, πληροφοριες συσκευης και δες αν σου γράφει το imei σου

 

ναι. το γραφει το imei. επισης μου λεει ισχυς σηματος -95 dbm 9asu , κατασταση υπηρεσιας εκτος λειτουργειας, και τυπος κινητης τηλεφωνιας Αγνωστο. !:wacko:

 

ΟΛΑ ΟΚ ΕΦΤΙΑΞΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Edited by stallone
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι πέρασα από τη Σμάρτεκ στο Χαιδάρι

και μου αντικατέστησαν μέσα σε 10 λεπτά στα πλαίσια της εγγύησης

τη φουσκωμένη μπαταρία χωρίς καν να τσεκάρουν τη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Τα μηνύματα που αφαιρούσαν κάρτες μνήμης /μπαταρίες μεταφέρθηκαν στο σωστό θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 εβδομαδες το κινητο και εχω ξενερωσει αφανταστα....αυτο το θεμα με την καρτα μνημης να την αποσυνδεει και να την συνδεει 15 φορες την ημερα ειναι η πιο μεγαλη πατατα για να μην πω τιποτα πιο βαρυ...εχω ελληνικο μοντελο με 4.4.2 official....

 

Αυτά μου έκανε όταν το είχα και στο τέλος έκαψε την κάρτα και έχασα χιλιάδες φωτογραφίες. Ειμουν σε διακοπές και έπαθα τη ζημιά. Αυτο γίνεται γιατι η κάρτα μνήμης ειναι πάνω απο τον επεξεργαστή και Ζεστενεται πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδιά,έχει έρθει ελλάδα η εκδοσή με τον 800?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, έχω ένα S4 (i9505) και ξαφνικά έχασε το σήμα! Δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις ούτε να λάβω και το εικονίδιο της sim έγινε ένα απογορευτικό! Είναι σαν να μην έχω sim μέσα. Το έψαξα πολύ και ανακάλυψα ότι αυτό οφείλεται στο ότι η συσκευή έχασε το imei της, null/null. Επίσης διάβασα ότι πρέπει να φλασάρω modem και όταν προσπάθησα να το κάνω απο δώ http://www.grupoandroid.com/topic/78525-colecci%C3%B3n-de-modems-i9500i9505-odincwmtwrp/ μπρίκαρε το τηλέφωνο!

Το επανέφερα μετά από χίλιες προσπάθειες και είναι στην αρχική του κατάσταση, δηλαδή χωρίς imei.

Η rom που φοράει το τηλέφωνο είναι η 4.4.2 Official Greek.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ: Το φλασάρισμα έγινε δύο φορές χωρίς να καταφέρω να επαναφέρω το imei.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, έχω ένα S4 (i9505) και ξαφνικά έχασε το σήμα! Δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις ούτε να λάβω και το εικονίδιο της sim έγινε ένα απογορευτικό! Είναι σαν να μην έχω sim μέσα. Το έψαξα πολύ και ανακάλυψα ότι αυτό οφείλεται στο ότι η συσκευή έχασε το imei της, null/null. Επίσης διάβασα ότι πρέπει να φλασάρω modem και όταν προσπάθησα να το κάνω απο δώ http://www.grupoandroid.com/topic/78525-colecci%C3%B3n-de-modems-i9500i9505-odincwmtwrp/ μπρίκαρε το τηλέφωνο!

Το επανέφερα μετά από χίλιες προσπάθειες και είναι στην αρχική του κατάσταση, δηλαδή χωρίς imei.

Η rom που φοράει το τηλέφωνο είναι η 4.4.2 Official Greek.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ: Το φλασάρισμα έγινε δύο φορές χωρίς να καταφέρω να επαναφέρω το imei.

 

Από τη στιγμή που έχεις λογισμικό 4.4.2 σημαίνει πως έχεις κλείδωμα KNOX, το οποίο επηρεάζει άμεσα την εγγύηση του τηλεφώνου.

Θα σου συνιστούσα να μην περάσεις ξανά τίποτα μέσω Odin και να το πας στο service χωρίς να αναφέρεις τυχόν προσπάθειες σου να το επαναφέρεις. Μπορεί να είναι όντως πρόβλημα s/w, μπορεί να είναι και θέμα πλακέτας, γι' αυτό συνιστώ service.

Εάν είσαι ήδη εκτός εγγύησης τότε το ξανασυζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...