Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα μια δοκιμή και άφησα 2 βραδιά με ανοιχτό μόνο τον δεκτή τηλ και αθορυβο,με βγαλμένη sd και χωρίς sd.παρατηρησα οτι όταν δεν είχα την sd είχα όλο το βράδυ απώλεια 2% ενώ με την sd γύρω στα 4-5%. Ποια είναι η εμπειρία σας. Καλημέρα. Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι λογικό σε fly mode, όλο το βράδυ να καταναλώνει τουλάχιστον 3% ίσως και παραπάνω μπαταρία; Απείραχτο τηλέφωνο, καινούργιο, τα μόνα που έγιναν ήταν η αναβάθμιση απο 4.2 σε 4.3 μέσω KIES και καμιά εικοσαριά εφαρμογές από το store. Τις οποίες δούλευα και στο iphone (viber, skype, vrisko) κτλ. Από την πρώτη μέρα, μόλις το βγάλω από τον φορτιστή, σε 5 λεπτά πάει 99% χωρίς να το πειράξω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και πρέπει να το λύσω άμεσα. θέλω να μεταφέρω από το pc ενα αρχείο επαφών, είναι περίπου 1000 επαφές και είναι πολυ χρονοβόρο να τις μεταφέρω μια μια στο gmail . Το αρχείο στο υπολογιστή είναι excel, μήπως γνωρίζεται κάποιο άλλο τρόπο να το κάνω;.................... στηρίζομαι στην βοήθεια σας ....!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό σε fly mode, όλο το βράδυ να καταναλώνει τουλάχιστον 3% ίσως και παραπάνω μπαταρία; Απείραχτο τηλέφωνο, καινούργιο, τα μόνα που έγιναν ήταν η αναβάθμιση απο 4.2 σε 4.3 μέσω KIES και καμιά εικοσαριά εφαρμογές από το store. Τις οποίες δούλευα και στο iphone (viber, skype, vrisko) κτλ. Από την πρώτη μέρα, μόλις το βγάλω από τον φορτιστή, σε 5 λεπτά πάει 99% χωρίς να το πειράξω.

 

Η μπαταρία συμπεριφέρεται διαφορετικά στο android. Π.χ απ το 100% εως το 80% πέφτει αρκετά γρήγορα και μετά σταθεροποιείται. Δεν εχει όμως καμιά σχέση με την μπαταρία του iphone, θα την ευχαριστηθείς περισσότερο χωρίς να σε εγκαταλείψει εύκολα. Θα υπάρξουν στιγμές που μπορεί να έχεις μεγάλη κατανάλωση και να ευθύνεται κάποια εφαρμογή. Π.χ Το skype δουλευει πάντα ακόμα και κλειστό. Απ οταν το απεγκατέστησα είδα 20% περισσότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία συμπεριφέρεται διαφορετικά στο android. Π.χ απ το 100% εως το 80% πέφτει αρκετά γρήγορα και μετά σταθεροποιείται. Δεν εχει όμως καμιά σχέση με την μπαταρία του iphone, θα την ευχαριστηθείς περισσότερο χωρίς να σε εγκαταλείψει εύκολα. Θα υπάρξουν στιγμές που μπορεί να έχεις μεγάλη κατανάλωση και να ευθύνεται κάποια εφαρμογή. Π.χ Το skype δουλευει πάντα ακόμα και κλειστό. Απ οταν το απεγκατέστησα είδα 20% περισσότερη αυτονομία.

 

Αυτό ακριβώς παρατήρησα και εγώ. Το πρώτο 20% χάνεται εύκολα,μετά εμφανίζει μεγάλη αντίσταση. Μάλιστα μετά από χρηση της κάμερας ενώ είχε πέσει κάποιο ποσοστό μετά το κλείσιμο της εφαρμογής ανέβηκε 1% η μπαταρία!!!

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολυ .... άλλα στην μετατροπή το αρχείο βγαίνει με μια σειρά ακαταλαβιστηκων χαρακτήρων

 

Το office έχει πρόβλημα στις μετατροπές με UTF-8 (ελληνικούς χαρακτήρες) υπάρχουν 2-3 τρόποι να διορθώσεις το πρόβλημα αλλά θέλει κάποια εμπειρία, και αρκετή δουλειά!

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να ξανακάνεις το ίδιο (excel to csv) αλλά αυτή τη φορά με το OpenOffice (είναι free και υποστηρίζει utf-8, μπορείτε να μετατρέψετε το αρχείο που έχεις τώρα! (με openoffice πάντα) αλλά θέλει δουλειά = save as ODF και μετά ξανά ως CSV) *πρέπει να είσαι σίγουρη/ος ότι η γλώσσα στο Ο office είναι 1252 greek - latin1 ή κάτι τέτοιο*)

Link to comment
Share on other sites

Το office έχει πρόβλημα στις μετατροπές με UTF-8 (ελληνικούς χαρακτήρες) υπάρχουν 2-3 τρόποι να διορθώσεις το πρόβλημα αλλά θέλει κάποια εμπειρία, και αρκετή δουλειά!

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να ξανακάνεις το ίδιο (excel to csv) αλλά αυτή τη φορά με το OpenOffice (είναι free και υποστηρίζει utf-8, μπορείτε να μετατρέψετε το αρχείο που έχεις τώρα! (με openoffice πάντα) αλλά θέλει δουλειά = save as ODF και μετά ξανά ως CSV) *πρέπει να είσαι σίγουρη/ος ότι η γλώσσα στο Ο office είναι 1252 greek - latin1 ή κάτι τέτοιο*)

 

Edit (γιατί κάποιες φορές ο εγκέφαλος κολλάει άσχημα!)

Μπορείς να μετατρέψεις το Excel σε vcf (κάποτε μπορούσε να το κάνει το kies)

Να το περάσεις στο κινητό και από κει στο Gmail,

 

Εάν το kies δε το κάνει πια!!! υπάρχουν εφαρμογές που είναι δωρεάν και το κάνουν

Δε θυμάμαι άλλο εύκολο τρόπο (τουλάχιστον αυτή τη στιγμή)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς παρατήρησα και εγώ. Το πρώτο 20% χάνεται εύκολα,μετά εμφανίζει μεγάλη αντίσταση. Μάλιστα μετά από χρηση της κάμερας ενώ είχε πέσει κάποιο ποσοστό μετά το κλείσιμο της εφαρμογής ανέβηκε 1% η μπαταρία!!!

 

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο παιδιά για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα..ααγορασα λευκο s4 και σε καθε μια γωνια εχει και μια χαρακια,,νομιζα οτι ειναι απο την ζελατινα αλλα μου φαινεται οτι τελικα δεν ειναι ...εχετε ακουστα καποια τετοια περιπτωση????ειναι κανονικα ετσι το τηλ η να το παω πισω???
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα..ααγορασα λευκο s4 και σε καθε μια γωνια εχει και μια χαρακια,,νομιζα οτι ειναι απο την ζελατινα αλλα μου φαινεται οτι τελικα δεν ειναι ...εχετε ακουστα καποια τετοια περιπτωση????ειναι κανονικα ετσι το τηλ η να το παω πισω???

 

Ετσι είναι το S4 βρε. 4 χαρακιές. 1 σε κάθε γωνία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω να ρωτησω αν μπορω να ξρκινησω το κινητο απο την αρχη κατι σαν φορματ παραδειγμα και αν ναι πως μπορω να το κανω αυτο??θελω να το επαναφερω οπως ηταν στην αρχη γιατι σημερα ενω μπηκα στο ιντερνετ κανονικα σε καποια φαση ενω ανοιξα μια σελιδα(την bet365) μου εβγαλε ενα μηνυμα να κατρβασω καποιο αντιβιρους γιατι το κινητο θα ειναι πιο αργο και θα εχει και περισσοτερη καταναλωση σε μπαταρια αλλα εγω πατησα παραβλεψη....η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται πιο αργο και η μπαταρια απο το πρωι που το εβγαλα απο τις 10 μεχρι τωρα και με ελαχιστη χρηση μου εχει παει 60%...Τωρα η ειναι η ιδεα μου η οντως ετσι ειναι και για αυτο θελω να κανω επαναφορα...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι είναι το S4 βρε. 4 χαρακιές. 1 σε κάθε γωνία.

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Χαχαχαχαχαχα

 

Εγώ χτύπησα ένα πάντως και θα πάω με print screen την τιμή!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα??Πάρε 3-4..:rolleyes:

 

Ε μην είμαστε και πλεονέκτες!!!

 

Τώρα πέρα από την πλάκα, μπορείς να τους κάνεις μανούρα άμα θέλεις. Όχι ότι θα το πάρεις στο τέλος αλλά δικό τους σφάλμα είναι. Το πολύ πολύ να σου δώσουν μια δωροεπιταγή των 5€ για την ταλαιπωρία!

Link to comment
Share on other sites

Ε μην είμαστε και πλεονέκτες!!!

 

Τώρα πέρα από την πλάκα, μπορείς να τους κάνεις μανούρα άμα θέλεις. Όχι ότι θα το πάρεις στο τέλος αλλά δικό τους σφάλμα είναι. Το πολύ πολύ να σου δώσουν μια δωροεπιταγή των 5€ για την ταλαιπωρία!

 

Ε καλά είναι και τα 5 ευρώ.Από το τίποτα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι το S4 βρε. 4 χαρακιές. 1 σε κάθε γωνία.

φιλε μου σιγουρα ειναι ετσι???σορρυ που ξανα ρωταω αλλα εχω αγχωθει...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σιγουρα ειναι ετσι???σορρυ που ξανα ρωταω αλλα εχω αγχωθει...

 

Τις προστατευτικές ζελατίνες σίγουρα τις έβγαλες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...