Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβάθμιση για γαλλική συσκευή γιατι αργεί?μήπως την πήρε κάποιος.:mad::mad:

Τελευταιο δεκαημερο του μηνα θα βγει,λιγη υπομονη ακομα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ιντερνετ είναι ανοιχτο.. Συγχρονισμο των επαφων πως κανω?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, μπές στον λογαριασμό του google σου και μετα πάτα συγχρονισμός επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αυτό αλλα τιποτα..Παρατηρησα ότι διπλα από τις 28 συγκεκριμένες αυτές επαφες δεν υπαρχει καμια ενδειξη ουτε με την εικονα του κινητου ουτε με την εικονα του google διπλα στο ονομα.Και εξακολουθουν αυτές οι 28 συγκεκριμένες επαφες να μην συγχρονίζονται
Nikos
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση για γαλλική συσκευή γιατι αργεί?μήπως την πήρε κάποιος.:mad::mad:

 

Γαλλική και δεν έχω πάρει τίποτα ούτε εγώ...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο η χωρα προελευσης του κινητου σου.Η samsung δεν δινει ταυτοχρονα την αναβαθμιση για ολη την Ευρωπη!Αμα ειναι και Ελληνικης αντιπροσωπιας θα την λαβει απο τα τελευταια!!!

Λιγη υπομονη και θα την λαβεις.

Δεν εχει και κατι το πολυ ουσιαστικο η Κιτ Κατ..Για μενα μια απο τα ιδια

 

Τελικα απο οτι δειχνουν τα φαινομενα τα Γαλλικα S4 ειναι σε χειροτερη μοιρα σε θεμα αναβαθμισεων απο τα Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο οτι δειχνουν τα φαινομενα τα Γαλλικα S4 ειναι σε χειροτερη μοιρα σε θεμα αναβαθμισεων απο τα Ελληνικα.

 

Προς το παρόν ναι. Αλλά αυτά αλλάζουν όσο έχεις τόσα διαφορετικά builds. Η επόμενη μπορεί να αργήσει από Ελλάδα και Γαλλία να την δώσουν πιο γρήγορα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/gv3flocjz3aomsq/2014-03-12%2018.12.41.png

https://www.dropbox.com/s/a11r7mfcts49ppz/2014-03-12%2018.14.11.png

https://www.dropbox.com/s/l68xzk881ksiumb/2014-03-12%2018.12.26.png

 

Η φωτεινότητα εινα στο auto με ρυθμιση 0

Με την 4.4.2 και καθαρή εγκατάσταση με την στοκ μπαταρία βλέπω καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας δεν υπάρχει πουθενά ένδειξη κατανάλωσης μπαταρίας απο υπηρεσίες Google,η μνήμη ram δεν ξεπερνά τα 1,2 gb και η συσκευή εχει γίνει πολύ smooth.Εχω σταματήσει πλεον τον nova Launcher γιατί νομίζω οτι είναι πλέον περιττός αν λυθεί και το θεμα με το ghost smearing (αν το γραφω σωστά αυτό ):-! τοτε νομιζω οτι θα εχω στα χερια μου το καλυτερο τηλ αυτή τη στιγμή στη αγορα μαζι με το note3:-D

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ναι. Αλλά αυτά αλλάζουν όσο έχεις τόσα διαφορετικά builds. Η επόμενη μπορεί να αργήσει από Ελλάδα και Γαλλία να την δώσουν πιο γρήγορα

 

Kαλησπερα στην παρεα μια ερωτηση. εχω την 4.4.2 την τελευταια ανοιγοντας το kies3 και επιλεγο εργαλεια στην δευτερη σειρα εχη αναβαθμιση υλικολογισμικου και προετοιμασια το ανοιγο για να περασο παλι το λογισμικο γιατι εχω κατι προβληματακια και μου βγαζη ενα παραθυρο και μου λεη δεν υποστηριζει την με το s4 το mini που ειχα πριν δεν ειχα ποβλημα α και το τηλεφωνο ειναι ελληνικο

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ναι. Αλλά αυτά αλλάζουν όσο έχεις τόσα διαφορετικά builds. Η επόμενη μπορεί να αργήσει από Ελλάδα και Γαλλία να την δώσουν πιο γρήγορα

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι στα S4, απ την αρχή πάντα τα γερμανικά έπαιρναν πρώτα αναβαθμίσεις και τα ελληνικά προηγούνταν απ τα γαλλικά σε κάθε αναβάθμιση. Είναι θέμα συσκευής μάλλον. Το S4 πάντα θα παίρνει αναβάθμιση με αρχή απ τη γερμανία. Το Note 3 ξεκινάει απο αλλού, το s4 mini απο άλλη χώρα. Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά κάτι τέτοιο εχω παρατηρήσει, η αναβάθμιση της κάθε συσκευής ξεκινάει απ την ίδια χώρα που πρωτοπήρε αναβάθμιση και ακολουθείται η ίδια σειρά χωρών κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι στα S4, απ την αρχή πάντα τα γερμανικά έπαιρναν πρώτα αναβαθμίσεις και τα ελληνικά προηγούνταν απ τα γαλλικά σε κάθε αναβάθμιση. Είναι θέμα συσκευής μάλλον. Το S4 πάντα θα παίρνει αναβάθμιση με αρχή απ τη γερμανία. Το Note 3 ξεκινάει απο αλλού, το s4 mini απο άλλη χώρα. Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά κάτι τέτοιο εχω παρατηρήσει, η αναβάθμιση της κάθε συσκευής ξεκινάει απ την ίδια χώρα που πρωτοπήρε αναβάθμιση και ακολουθείται η ίδια σειρά χωρών κάθε φορά.

 

ετσι ειναι κ στο i9500 πρωτα δινουν στην rwssia μετα india!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.dropbox.com/s/gv3flocjz3aomsq/2014-03-12%2018.12.41.png

https://www.dropbox.com/s/a11r7mfcts49ppz/2014-03-12%2018.14.11.png

https://www.dropbox.com/s/l68xzk881ksiumb/2014-03-12%2018.12.26.png

 

Η φωτεινότητα εινα στο auto με ρυθμιση 0

Με την 4.4.2 και καθαρή εγκατάσταση με την στοκ μπαταρία βλέπω καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας δεν υπάρχει πουθενά ένδειξη κατανάλωσης μπαταρίας απο υπηρεσίες Google,η μνήμη ram δεν ξεπερνά τα 1,2 gb και η συσκευή εχει γίνει πολύ smooth.Εχω σταματήσει πλεον τον nova Launcher γιατί νομίζω οτι είναι πλέον περιττός αν λυθεί και το θεμα με το ghost smearing (αν το γραφω σωστά αυτό ):-! τοτε νομιζω οτι θα εχω στα χερια μου το καλυτερο τηλ αυτή τη στιγμή στη αγορα μαζι με το note3:-D

 

παντα με καθαρη εγκατασταση πριν κ μετα για να εχουμε τα αναλογα αποτελεσματα!!!το s4 ανεβαινει πλεον στην κορυφη εκει που του αξιζει!!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Είχαν 2 φίλοι μου το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε μόνο με αλλαγή sim. Βεβαιώσου όμως και οτι έχεις ενεργοποιημένο πακέτο data που να υποστηρίζει 4g.

 

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι το 4G φαίνεται ενεργοποιημένο στην σύνδεση μου ενώ εγώ συνεχίζω να μην έχω 4G. Η επόμενη κίνηση από μέρους μου ήταν να δοκιμάσω την sim συναδέλφου η οποία δούλεψε μια χαρά στο κινητό μου. Ξανά τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών, εξηγώ ότι με άλλη sim όλα μια χαρά και τώρα περιμένω τηλ από τεχνικό να μου πει τι θα γίνει. Περιμένω να δω......

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανες και μια επανεκινηση και συνεχιζει να μην διχνει 4G;

 

Μέχρι factory reset έκανα όχι μόνο επανεκκίνηση....

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι το 4G φαίνεται ενεργοποιημένο στην σύνδεση μου ενώ εγώ συνεχίζω να μην έχω 4G. Η επόμενη κίνηση από μέρους μου ήταν να δοκιμάσω την sim συναδέλφου η οποία δούλεψε μια χαρά στο κινητό μου. Ξανά τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών, εξηγώ ότι με άλλη sim όλα μια χαρά και τώρα περιμένω τηλ από τεχνικό να μου πει τι θα γίνει. Περιμένω να δω......

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μέχρι factory reset έκανα όχι μόνο επανεκκίνηση....

 

καλημερα εχω το s4 μπορω να το φλασαρο παλι απο το kies εχω παρη την 4.4.2 αλλα δεν μου εκατσιε καλα και μου βγαζη το kies οτι δεν υποστιριζη τι γινετε ετσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ για δείτε στο ρυθμίσεις/μπαταρία wifi, για όσους δεν έχουν μόνιμα το wifi ανοικτό αλλά το ανοίγουν μόνο όταν το χρειάζονται, πόση ώρα τους δείχνει ενεργό το wifi;

Γιατί σε μένα δείχνει την ίδια ένδειξη με την συνολική ένδειξη της μπαταρίας!;

Το wifi το ανοίγω μόνο για όση ώρα το χρειάζομαι, άρα θα έπρεπε να δείχνει πολύ λιγότερο.

 

 

Υ.Γ. Για την 4.4.2 αναφέρομαι στην 4.3 δεν το είχα προσέξει.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ για δείτε στο ρυθμίσεις/μπαταρία wifi, για όσους δεν έχουν μόνιμα το wifi ανοικτό αλλά το ανοίγουν μόνο όταν το χρειάζονται, πόση ώρα τους δείχνει ενεργό το wifi;

Γιατί σε μένα δείχνει την ίδια ένδειξη με την συνολική ένδειξη της μπαταρίας!;

Το wifi το ανοίγω μόνο για όση ώρα το χρειάζομαι, άρα θα έπρεπε να δείχνει πολύ λιγότερο.

 

 

Υ.Γ. Για την 4.4.2 αναφέρομαι στην 4.3 δεν το είχα προσέξει.

 

Έχω παρατηρήσει κι εγώ στην 4.4.2 κάποια περίεργη συμπεριφορά με το wifi. Το έχω ανοικτό, αλλά το έχω βάλει να μην διατηρείται συνδεδεμένο, και όταν δεν χρησιμοποιούσα την συσκευή στα στατιστικά της μπαταρίας το wifi φαινόταν απενεργοποιημένο. Τώρα με την Kit kat φαίνεται συνέχεια ανοικτό. Πιστεύω ότι θα διορθωθεί με κάποιο update!

Link to comment
Share on other sites

κανα 2 φορες,δεν μου εχει πιασει ο αισθητηρας κινησης.

δηλαδη το κλειδωνω,το ξαπλωνω,περναω το χερι μου απο πανω του,αλλα δεν ανοιγει να μου δειξει πληροφοριες.

εαν το παρω στα χερια μου,το σκαλισω,το κλειδωσω ,πιανει κανονικα.

κατι δεν κανω καλα..?

 

εχω κιτκατ 4.4 και αυτη την θηκη http://www.samsung.com/au/consumer/mobile-phone/mobile-phone/accessories/EF-PI950BNEGWW?subsubtype=other-multimedia

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

ωραιος..το εκανα και φαινεται οτι εστρωσε.το παρακολουθω..

επισης πως γινεται αυτο με την κυλιση διαβασμα μια ιστοσελιδας χωρις να το αγγιξω?

thx..;)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος..το εκανα και φαινεται οτι εστρωσε.το παρακολουθω..

επισης πως γινεται αυτο με την κυλιση διαβασμα μια ιστοσελιδας χωρις να το αγγιξω?

thx..;)

 

αυτό γίνεται μόνο στον browser του κινητου και πρέπει να ενεργοποιήσεις αυτό....[ATTACH]42303[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε φιλε.σωστος...!!

αρκετα ομως με τις ερωτησεις..πρεπει να κατσω να το μελετησω και λιγο γιατι απ`οτι βλεπω κανει πολλους παπαδες...να ειστε καλα..!:D

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα το τηλεφωνο ειναι...αλλου...μολις βρω χρονο θα το ξεψαχνισω βημα προς βημα.

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κι εγώ στην 4.4.2 κάποια περίεργη συμπεριφορά με το wifi. Το έχω ανοικτό, αλλά το έχω βάλει να μην διατηρείται συνδεδεμένο, και όταν δεν χρησιμοποιούσα την συσκευή στα στατιστικά της μπαταρίας το wifi φαινόταν απενεργοποιημένο. Τώρα με την Kit kat φαίνεται συνέχεια ανοικτό. Πιστεύω ότι θα διορθωθεί με κάποιο update!

 

Ίσως συμβάλει και αυτό στην μικρή διάρκεια της μπαταρίας.

Άλλο ένα bug;

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ για δείτε στο ρυθμίσεις/μπαταρία wifi, για όσους δεν έχουν μόνιμα το wifi ανοικτό αλλά το ανοίγουν μόνο όταν το χρειάζονται, πόση ώρα τους δείχνει ενεργό το wifi;

Γιατί σε μένα δείχνει την ίδια ένδειξη με την συνολική ένδειξη της μπαταρίας!;

Το wifi το ανοίγω μόνο για όση ώρα το χρειάζομαι, άρα θα έπρεπε να δείχνει πολύ λιγότερο.

 

 

Υ.Γ. Για την 4.4.2 αναφέρομαι στην 4.3 δεν το είχα προσέξει.

Αν ενοείς αυτό, εμένα είναι έτσι:

[ATTACH]42309[/ATTACH]

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αν ενοείς αυτό, εμένα είναι έτσι:

[ATTACH]42309[/ATTACH]

 

Όχι να πατήσεις επάνω στο διάγραμμα, αλλά από κάτω που δείχνει τις διάφορες εφαρμογές εκεί που γράφει για το wifi πάτα επάνω του.

 

[ATTACH]42313[/ATTACH]

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...