Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν φοράει screen protector! Ας το βγάλει να δει αν έπαθε τίποτα η οθόνη από κάτω αν και δε νομίζω.

 

Έβγαλε το screen protector και υπάρχει η γρατζουνιά από κάτω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαζω στο auto την φωτεινοτητα για ευνοητους λογους,αλλα πριν το εχω τικαρει στο +1.

παρολα αυτα,θα ηθελα ενα τακ πιο φωτεινη την οθονη.τι μπορω να κανω?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

βαζω στο auto την φωτεινοτητα για ευνοητους λογους,αλλα πριν το εχω τικαρει στο +1.

παρολα αυτα,θα ηθελα ενα τακ πιο φωτεινη την οθονη.τι μπορω να κανω?

 

Να το βάλεις στο +5 ίσως?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επανέρχομαι αλλα είναι πολύ σπαστικο

 

Επισης μερικες φορες εκτος σπιτιου ενώ εχω full σημα δεν εχω Internet μεσω δεδομενων κινητης

Μηπως εχεις βαλει οριο στα δεδομενα κινητου και να απενεργοποιουνται ?(ρυθμισεις--συνδεσεις--χρηση δεδομενων)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να τραβηξω φωτογραφια στην προεπισκοπηση ο φωτισμος ειναι οκ οταν τραβαω μετα ειναι λιγο ποιο σκοτεινη , τι φταιει?

 

να μεγαλώσεις την φωτεινότητα της οθόνης γιατί όταν μπαίνεις στην φωτογραφική αυξάνεται η φωτεινότητα και στην προεπισκόπηση γυρίζει στο προεπιλεγμένο πού έχεις.

Link to comment
Share on other sites

το δουλευω ολη μερα το τηλεφωνο και θα μου την φαει για πλακα την μπαταρια εαν του βγαλω το auto.

αστο να το τεσταρω.να`σαι καλα..:up:

Link to comment
Share on other sites

το δουλευω ολη μερα το τηλεφωνο και θα μου την φαει για πλακα την μπαταρια εαν του βγαλω το auto.

αστο να το τεσταρω.να`σαι καλα..:up:

 

Πόση ώρα χρήση οθόνης κάνεις την ημέρα;;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επανέρχομαι αλλα είναι πολύ σπαστικο

 

Επισης μερικες φορες εκτος σπιτιου ενώ εχω full σημα δεν εχω Internet μεσω δεδομενων κινητης

 

Μηπως εχεις βαλει οριο στα δεδομενα κινητου και να απενεργοποιουνται ?(ρυθμισεις--συνδεσεις--χρηση δεδομενων)

 

Καλημερα και ευχαριστω

 

Όχι δεν εχω βαλει κανενα οριο και σε άλλο σημειο πιο μακρυα δουλευει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα χρήση οθόνης κάνεις την ημέρα;;

 

πολλα email το πρωι και...πολυ παιχνιδι τα πιτσιρικια μου το βραδυ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα factory reset και wipe cache από recovery mode και δυστυχως μου έσβησε ότι είχα μεσα στην εσωτερική sd, (στο s2 δεν τα έσβηνε ρε ****το). Υπάρχει τρόπος να κάνω recovery κάποια αρχεία????

Δεν είμαι root, και φυσικά δεν γίνεται και USB mass storage.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ δηλαδη αλλα οταν προκειτε για full factory reset και δεν ειμαστε σιγουροι ,πρωτα ρωταμε , δυστυχος δεν μπορεις να κανεις κατι .

 

OK σε ευχαριστώ, δεν με πείραξε για τις εφαρμογές αλλά για δυο αρχεία σημαντικά, ευτυχώς κρατάω backup και έχασα εγραφές δύο ημερών μόνο, τελος πάντων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια απορία για το 4G, έχω επιλεγμένο το: lte/wcdma/gsm, μετά από επικοινωνία με την cosmote μου είπαν οτι το 4G είναι ενεργοποιημένο στην σύνδεσή μου, αλλά παρόλα αυτά η ένδειξη είναι 3G στο εικονίδιο της μπάρας. Συνάδελφος στον ίδιο χώρο με S4 mini κι αυτός στην Cosmote και του δείχνει 4G.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση??

(Είμαι στην τελευταία μαμά 4.4.2)

Για το παραπάνω κανεις? τίποτα ε??

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Για το παραπάνω κανεις? τίποτα ε??

Αν πας Ρυθμισεις>Περισσότερα δίκτυα>Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>Λειτουργιά δικτυου> τι επιλογές σου έχει ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:αν επιλέξω μονο gsm σε σχέση με gsm/wcdma κερδίζω κατι;εννοείται μόνο για κλήσεις γιατί σε data δεν δουλεύει το 3G.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας Ρυθμισεις>Περισσότερα δίκτυα>Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>Λειτουργιά δικτυου> τι επιλογές σου έχει ?

 

LTE/WCDMA/GSM (αυτόματη σύνδεση) τικαρισμένο

WCDMA/GSM (αυτόματη σύνδεση)

Μόνο WCDMA

Μόνο GSM

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επανέρχομαι αλλα είναι πολύ σπαστικο

 

Επισης μερικες φορες εκτος σπιτιου ενώ εχω full σημα δεν εχω Internet μεσω δεδομενων κινητης

 

Όχι δεν είναι λογικό. Δεν μ έρχεται καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φτάιει

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία για το 4G, έχω επιλεγμένο το: lte/wcdma/gsm, μετά από επικοινωνία με την cosmote μου είπαν οτι το 4G είναι ενεργοποιημένο στην σύνδεσή μου, αλλά παρόλα αυτά η ένδειξη είναι 3G στο εικονίδιο της μπάρας. Συνάδελφος στον ίδιο χώρο με S4 mini κι αυτός στην Cosmote και του δείχνει 4G.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση??

(Είμαι στην τελευταία μαμά 4.4.2)

 

Είχαν 2 φίλοι μου το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε μόνο με αλλαγή sim. Βεβαιώσου όμως και οτι έχεις ενεργοποιημένο πακέτο data που να υποστηρίζει 4g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω μεταφερει στο κινητο μου ολες τις επαφες που ειχα από την προηγουμενη συσκευη μου.Στο συνολο είναι περιπου 400.

 

Προσφατα αγορασα ένα tablet της ιδιας εταιρειας (Samsung) και συγχρονιστηκαν αυτόματα οι 2 συσκευες και περασαν μεσα στο tablet και οι επαφες μου. Παρατηρησα όμως ότι καποιες επαφες δεν εχουν περασει από το κινητο στο tablet και μεσα από το μενου του τηλεφωνου εμφανίζεται ότι 28 επαφες δεν εχουν ανιστοιχηθει όπως χαρακτηριστικα λεει.

 

Επισης παρατηρησα ότι από τις 400 επαφες όπως τις βλεπω καταχωρημενες στο ευρετηριο επαφων οι 372 επαφες εχουν ένα σημαδακι του google μαζι με ένα σημαδακι του κινητου διπλα από το ονομα ενώ οι συγκεκριμένες επαφες που δεν μεταφερθηκαν στο tablet δεν εχουν το σημαδι του google.

 

Πως γινεται να μεταφερθουν και αυτές οι επαφες από το κινητο στο tablet? Τι σημαινει ότι 28/400 επαφες δεν εχουν ανιστοιχηθει όπως αναφερει?

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω μεταφερει στο κινητο μου ολες τις επαφες που ειχα από την προηγουμενη συσκευη μου.Στο συνολο είναι περιπου 400.

 

Προσφατα αγορασα ένα tablet της ιδιας εταιρειας (Samsung) και συγχρονιστηκαν αυτόματα οι 2 συσκευες και περασαν μεσα στο tablet και οι επαφες μου. Παρατηρησα όμως ότι καποιες επαφες δεν εχουν περασει από το κινητο στο tablet και μεσα από το μενου του τηλεφωνου εμφανίζεται ότι 28 επαφες δεν εχουν ανιστοιχηθει όπως χαρακτηριστικα λεει.

 

Επισης παρατηρησα ότι από τις 400 επαφες όπως τις βλεπω καταχωρημενες στο ευρετηριο επαφων οι 372 επαφες εχουν ένα σημαδακι του google μαζι με ένα σημαδακι του κινητου διπλα από το ονομα ενώ οι συγκεκριμένες επαφες που δεν μεταφερθηκαν στο tablet δεν εχουν το σημαδι του google.

 

Πως γινεται να μεταφερθουν και αυτές οι επαφες από το κινητο στο tablet? Τι σημαινει ότι 28/400 επαφες δεν εχουν ανιστοιχηθει όπως αναφερει?

 

αυτές οι 28 επαφές δεν έχουν συγχρονιστεί με τον λογαριασμό του google γι'αυτό δεν έχουν και το σηματάκι..

άνοιξε το ιντερνετ και κάνε ξανά συγχρονισμό των επαφών του κινητού

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...